Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

09/06/2019 – Edale





  
Pos Name Category Club Time
1 Billy Cartwright Msen Matlock 00:33:47
2 Joe Woodley Msen Skyrac 00:36:03
3 Robert Little MSEN Dark Peak 00:36:44
4 John Gilbert Msen Kent AC 00:36:58
5 Joe Oldfield Msen Matlock 00:37:13
6 Harvey Martin Mu23 Ripley RC 00:37:25
7 Lucas Parker Mu23 Macclesfield Harriers 00:37:36
8 Harry Scott MU23 SHUOC 00:37:46
9 Jonathon Pownall Msen Valley Striders 00:37:47
10 Chris Perry Msen Matlock 00:38:44
11 Michael Kenyon Msen Totley AC 00:38:50
12 Stephen Pyke M50 Dark Peak 00:38:56
13 Richard Robinson Msen Sutton In Ashfield 00:39:01
14 Paul Neild M40 Bowland FR 00:39:03
15 Nat Winfield MSEN Pennine FR 00:39:37
16 Austin Frost M40 Dark Peak 00:40:09
17 Andrew Lake M40 Esk Valley Fell Club 00:40:23
18 Timothy Rafferty MU23 00:40:29
19 Rachael Lungren WSEN Totley AC 00:40:43
20 Jordan Street Msen Clowne RRC 00:40:44
21 Edward James Msen Belper Harriers 00:41:15
22 Mark Jacobi M50 Totley AC 00:41:29
23 Caroline Brock Wsen Steel City Striders 00:41:30
24 Simon Choppin MSEN CGCC 00:41:46
25 Luke Beresford MSEN Ripley RC 00:41:57
26 Damian Killpin M40 Penistone 00:41:58
27 Jose Dias M40 Danum Harriers 00:42:01
28 Simon Bennett M40 Steel City Striders 00:42:40
29 Thomas Entwhistle MSEN Dark Peak 00:42:44
30 George Hill Mu23 00:42:47
31 Christopher Barry MSEN 00:42:51
32 Jurgen Claassen M40 Cerberus 00:42:52
33 Oliver Newlan Msen Chorlton Runners 00:43:00
34 Paul Stephenson M40 Totley AC 00:43:07
35 Stuart Reid M40 Dark Peak 00:43:20
36 Ben Jones Msen Steel City Striders 00:43:30
37 Pez Holda M40 Dark Peak 00:43:31
38 Daniel Stanley Msen 00:43:33
39 Sally Fawcett Wsen Dark Peak 00:43:39
40 Paul Walwyn Msen Dark Peak 00:43:48
41 Stephen Schubeler MSEN Steel City Striders 00:44:10
42 Gareth Lee Msen 00:44:41
43 David Hughes M40 00:44:44
44 Sarah Lilleman Wsen Dark Peak 00:45:06
45 Andrew Case Msen 00:45:17
46 Robin Hoffmann M40 Glossopdale Harriers 00:45:22
47 Dave Allen M60 Dark Peak 00:45:26
48 Judith Jepson W50 Dark Peak 00:45:29
49 Joe Law Mu23 Dark Peak 00:45:34
50 Dave Soles M50 Pennine 00:45:39
51 Helen Elmore M40 Dark Peak 00:45:48
52 Nick Kirk M50 Steel City Striders 00:45:50
53 Will Burton Mu23 Hallamshire Harrier 00:45:57
54 James Burton M40 00:46:01
55 Derek Chetwin Msen Matlock 00:46:02
56 Edward Pearce Msen 00:46:05
57 Chris Lawson M40 Dark Peak 00:46:07
58 Gordon Humphreys M40 00:46:11
59 Lucas Jones M40 Goyt Valley Striders 00:46:20
60 Colin Smith M50 00:46:25
61 Matthew Hulley M40 Pennine FR 00:46:29
62 Tom Jolley Msen 00:46:30
63 David Walters Msen 00:46:31
64 Michael Atton M40 Stilton Striders 00:46:33
65 Paul Middlemas Msen Steel City Striders 00:46:43
66 Joseph Delahunty MSEN Vegan Runners 00:46:49
67 Ashley Flint Msen Belper Harriers 00:46:54
68 Ian Lambert M40 Long Eaton Running Club 00:46:55
69 Paul Stuart M50 Steel City Striders 00:46:56
70 Jenny Caddick W40 Dark Peak 00:47:00
71 Tony Hall M50 Dark Peak 00:47:05
72 Andrew Clarke Msen 00:47:09
73 Ruth Keeley Wsen Belper Harriers 00:47:10
74 Phillipa Rose W40 Steel City Striders 00:47:14
75 Antonia Fan Wsen Skyrac 00:47:17
76 Callum Critchlow Msen 00:47:18
77 David James M40 00:47:20
78 Scott Watson M40 Hyde Park Harriers 00:47:22
79 Tom Pickering Msen Vegan Runners 00:47:29
80 Christopher Page Msen Good Gym 00:47:38
81 Sarah Andrew Wsen Glossopdale Harriers 00:47:41
82 Peter Wallis M50 Tideswell Running Club 00:47:42
83 Ian Drysdale MSEN 00:47:44
84 Mark Platton M50 Steel City Striders 00:47:52
85 James Boardman M40 Dark Peak 00:47:54
86 Barnaby Crawshaw Msen Pennine 00:48:13
87 Alice Rigby WU23 SHUOC 00:48:15
88 Michal Suwinski Msen 3BVO 00:48:17
89 Oliver Rowarth MU23 SHUOC 00:48:19
90 Ian Drage M40 Stilton Striders 00:48:21
91 Tim Slack Msen Dark Peak 00:48:37
92 Matt Pilkington MSEN Chorlton Runners 00:48:38
93 Adi Baker M50 Dark Peak 00:48:49
94 Heather Hatton Wsen Steel City Striders 00:48:52
95 Andrew Deery MU23 00:48:54
96 Jack Steven Msen 00:49:05
97 Ant Harris M40 Fat Boys 00:49:08
98 Helen Dale WSEN Vegan Runners 00:49:14
99 Johanna Eklund Wsen 00:49:16
100 Andrew Critchlow M50 Dark Peak 00:49:20
101 Simon Allen M40 Dark Peak 00:49:28
102 Tom Bennett M40 00:49:30
103 Colin Price M40 Totley AC 00:49:32
104 Nick Clayton Msen 00:49:43
105 Kirsty Bryon-Jones W40 Dark Peak 00:49:51
106 Stephen Clarke M40 Steel City Striders 00:49:58
107 Connor Smith MU23 Dark Peak 00:49:59
108 Philip Crowson M50 Dark Peak 00:50:08
109 Daniel Riley M40 Pennine 00:50:12
110 Nick Hamilton M40 CGCC 00:50:14
111 Mark Jacobs Msen Formula One CC 00:50:21
112 Claire Haycock W40 Smiley Paces 00:50:23
113 George Carman M50 Porter Valley Plodder 00:50:25
114 Hannah Shutt WSEN Romsey Roadrunners 00:50:27
115 Stuart Johnson M40 00:50:38
116 Fiona Texssel?? W40 Ripley RC 00:50:39
117 Richard Hickling M50 Belper Harriers 00:51:06
118 David Madden M40 00:51:13
119 Julian Pieters M40 S40 00:51:19
120 Aron Spall M40 North Derbyshire RC 00:51:20
121 Amy Hughes W40 00:51:25
122 Nicola Rafferty W50 Steel City Striders 00:51:26
123 Joseph Wall M50 Handsworth Roadhogs 00:51:33
124 Cathy Ayton Wsen Ilkeston 00:51:34
125 Pat Goodall W60 Totley AC 00:51:36
126 Peter Baker M50 Belper Harriers 00:51:37
127 Nick Bates M50 Derwent Runners 00:51:44
128 Lily Brickman Wsen Belper Harriers 00:51:44
129 Julie Darigala W40 Penistone 00:51:46
130 Jonathon Rist M40 Steel City Striders 00:51:47
131 Robert Cordin Msen 00:51:47
132 Julia Nilan W50 Dark Peak 00:51:51
133 Paul Geeson M50 Stilton Striders 00:52:07
134 Steve Wickham M60 Erewash Valley RC 00:52:17
135 Jenny Hall Wsen Valley Striders 00:52:22
136 Stephanie Watts WSEN Dark Peak 00:52:22
137 Stuart Rook M40 Tideswell RC 00:52:25
138 Wayne Smithhurst M40 Ripley RC 00:52:28
139 Christopher Hough M40 00:52:30
140 John Houghton M50 Stilton Striders 00:52:35
141 Tom Rhodes Msen 00:52:42
142 Rachel Evatt WSEN Goyt Valley Striders 00:52:57
143 Andy Stubbs Msen Belper Harriers 00:53:01
144 Andrew Maiden M40 00:53:03
145 Steve Hutton M40 00:53:13
146 Martha Hart WSEN Dark Peak 00:53:20
147 Chris Duro M50 Derwent Runners 00:53:21
148 Nick Burns M40 Steel City Striders 00:53:23
149 Brian Sherras M60 Ripley RC 00:53:29
150 Ben Hales M40 Danum Harriers 00:53:38
151 Ester Broughton W40 Ripley RC 00:53:39
152 Richard Hind M50 Clowne RRC 00:53:41
153 Ian Johnson M60 Dark Peak 00:53:53
154 Alan Brentnall M60 Pennine FR 00:53:55
155 Clare Gardner WSEN CGCC 00:54:04
156 Kane Wingrove Msen 00:54:05
157 Mel McCart M50 00:54:07
158 Darren Pallett M40 00:54:09
159 Abigail Cooke WSEN Romsey Roadrunners 00:54:11
160 John Green M40 00:54:15
161 Matt Crompton M40 Glossopdale Harriers 00:54:17
162 Michael Griffiths M50 Dark Peak 00:54:18
163 Megan Elliot WSEN Beeston Ac 00:54:22
164 Will Blackwood M40 00:54:24
165 Elanor Swan W40 Glossopdale Harriers 00:54:25
166 Carl Hopkinson M50 Ripley RC 00:54:26
167 Sarah Walch WSEN Penistone 00:54:27
168 Keith Holmes M60 Dark Peak 00:54:29
169 Mark Tomlinson M40 FRA 00:54:46
170 Alan Bloomer MSEN 00:54:49
171 James Elwool M40 Porter Valley Plodder 00:54:55
172 Helen Calder W40 Steel City Striders 00:55:04
173 Simon Wiles M50 Steel City Striders 00:55:05
174 Max Howard M60 Retford AC 00:55:12
175 Simon Hutchinson M50 00:55:17
176 Jonathon Gregson Msen Hatton Darts 00:55:25
177 Laura Macfarlane Wsen Lonsdale Fell Runners 00:55:48
178 Nick Ham M50 Glossopdale Harriers 00:55:54
179 Joe Slack Msen 00:56:03
180 Gordon Pal Msen 00:56:09
181 Adrian Tarasluk MSEN Penistone 00:56:14
182 Matthew Jackson Msen Heanor RC 00:57:04
183 Steve Brandreth M50 Porter Valley Plodder 00:57:09
184 Elizabeth Newbon W40 00:57:26
185 Carl Rawson M40 00:58:01
186 Joanne Howett W40 Ripley RC 00:58:40
187 Ken Jones M70 Dark Peak 00:58:50
188 Paul Horsefall M60 Handsworth Road Hogs 00:58:56
189 Lucy Price WSEN North Derbyshire RC 00:59:03
190 Alison Butlin W40 Ripley RC 00:59:13
191 Laura Hogg WSEN Steel City Striders 00:59:39
192 Helen Barnett W50 01:00:04
193 Helen James Wsen Belper Harriers 01:00:16
194 Laura Holdsworth WSEN 01:00:20
195 Helen Wright Wsen Dark Peak 01:00:25
196 Paul Neal M50 Fylde Coast Runners 01:00:38
197 Amy Housley Wsen Steel City Striders 01:01:01
198 Dawn Brinkman WSEN 01:01:32
199 Jeremy Brayshaw M70 Totley AC 01:01:51
200 Alison Brentnall W60 Pennine FR 01:02:18
201 Colin Bostock M60 Long Eaton Running Club 01:02:57
202 Katie Murray W40 01:03:07
203 Andy Horsfall MSEN Handsworth Road Hogs 01:03:22
204 Helen Marson W50 01:03:23
205 Natalie Langford WSEN Dark Peak 01:03:27
206 Andrew Tonge MSEN 01:04:33
207 Mike Arundale M60 Dark Peak 01:04:53
208 Andrew Skelton M60 01:05:02
209 Alan Ashforth M70 Handsworth Road Hogs 01:05:13
210 Andy Norman M50 Rolls Royce Harriers 01:05:20
211 Clare Eardley W40 Wirksworth RC 01:05:32
212 Myfanwy Cross WSEN Penistone 01:05:36
213 Kelly Knight WSEN 01:05:58
214 Helen Smith WSEN Ripley RC 01:06:05
215 Kate Scott W50 Steel City Striders 01:06:24
216 Caryl Hartwright W70 Totley AC 01:06:50
217 Diane Clewes W50 Totley AC 01:07:53
218 Lindsay Evans W40 Totley AC 01:08:30
219 Laura Merrywater Wsen Redhill Road Runners 01:08:40
220 Marzena Suwinska Wsen 01:09:10
221 Oliver Clarke Msen 01:09:22
222 Alice Dewdney W40 01:09:23
223 Angie Benson W60 Rippon Runner 01:11:41
224 Andy Forsyth M50 Doncaster AC 01:11:47
225 Victoria Muscroft M40 Steel City Striders 01:11:49
226 Emma Kingston W40 Steel City Striders 01:11:50
227 Charlotte Wright WSEN 01:12:17
228 Caroline Wickham W60 Erewash Valley RC 01:14:44
229 Marie Elder WSEN 01:15:10
230 Felicity Freeman WSEN 01:15:58
231 Sandi Carman W40 Smiley Paces 01:17:06
232 Jane McCart Wsen 01:21:00
233 Richard Copeland M40 Steel City Striders 01:26:27
234 Tom Feely Msen 01:27:48