Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

18/05/2019 – Mount Famine





  
Pos Name Category Club Time
1 Max Wainwright MU23 Dark Peak FR 00:43:02
2 Simon Coldrick M40 Pennine FR 00:45:42
3 Jack Ross M Staffordshire Moorlands 00:47:32
4 Jack Harris M Pennine FR 00:47:52
5 Chris Jackson M Pennine FR 00:48:51
6 Luke Cook M Pennine FR 00:48:58
7 Paul Rowley M Pennine FR 00:49:17
8 Jason Brunnock M Buxton & District AC 00:49:52
9 Oliver Shead M Pennine FR 00:50:15
10 Lee Ashwood M45 Disley Runners 00:50:56
11 Nat Winfield M Pennine FR 00:50:57
12 Rick Houghton M50 Pennine FR 00:51:44
13 Alex Eggeman M 00:51:55
14 Chris Bentley M Macclesfield Harriers & AC 00:51:57
15 Anthony Allan M Congleton Harriers & AC 00:52:23
16 Dan Croft M50 Macclesfield Harriers & AC 00:52:29
17 Neil Walker M Altrincham & District AC 00:52:31
18 Tony Robson M Pennine FR 00:52:37
19 Chris Leigh M45 Trafford AC 00:53:19
20 Damian Kilpin M40 Penistone Footpath Runners & AC 00:53:30
21 Eleanor Johnson F Pennine FR 00:53:36
22 Andrew Campbell M Pennine FR 00:54:19
23 Fraser Davies M Totley AC 00:54:44
24 Chris Tait M Eton Manor AC 00:54:55
25 Paul Freeman M 00:55:09
26 Tom Peers M Stockport Harriers & AC 00:55:20
27 James Stubbs MU23 Pennine FR 00:55:24
28 Julian Wareham M45 Porter Valley Plodders 00:55:48
29 Matt Hulley M40 Pennine FR 00:55:52
30 Simon Fisher M Belper Harriers 00:57:08
31 Bryan Lomas M45 Congleton Harriers & AC 00:57:11
32 Stephen Kenworthy M50 Dark Peak FR 00:57:31
33 Faye Johnson F 00:57:41
34 Nick Jones M40 Buxton & District AC 00:57:52
35 Aidan Grant M40 Goyt Valley Striders 00:58:30
36 Nathan Porter M Goyt Valley Striders 00:58:36
37 David Whitfield M50 Macclesfield Harriers & AC 00:58:37
38 Matthew Pink M45 Pennine FR 00:58:48
39 Steven Hole M Stockport Harriers & AC 00:58:58
40 Rob Williams M40 00:59:31
41 Matthew Street M 00:59:40
42 Martin Lundy M55 Marple Runners 00:59:45
43 Gordon Weight M Bingley Harriers & AC 00:59:51
44 Thorton Taylor M60 Rossendale Harriers & AC 00:59:55
45 Martin Thompson M40 Buxton & District AC 01:00:06
46 Alison Wainwright F50 Dark Peak FR 01:00:16
47 Adam Burford M Buxton & District AC 01:00:37
48 Daniel Latham M Buxton & District AC 01:00:40
49 Ian Haigh M45 Southwell RC 01:00:46
50 Ivan Whigham M55 Clayton Le Moors Harriers 01:01:01
51 Rob Taylor M60 Pennine FR 01:01:11
52 Eddy Webb M45 Goyt Valley Striders 01:01:15
53 Rachel Evatt F Goyt Valley Striders 01:01:19
54 Wayne Grant M40 Goyt Valley Striders 01:01:28
55 Richard Martin M Glossopdale Harriers 01:01:30
56 James Stott M 01:01:30
57 Jo Bednall F50 Buxton & District AC 01:01:35
58 Alistair Fitzgerald M40 01:02:02
59 Kathleen O'Donnell F40 Macclesfield Harriers & AC 01:02:15
60 Ashley Flint M Belper Harriers 01:02:21
61 Thomas Bennett M45 01:02:36
62 Richard Bouglas M Buxton & District AC 01:02:44
63 Ruth Keeley F Belper Harriers 01:02:52
64 Jane Mellor F50 Pennine FR 01:03:30
65 Robert Roper M50 Sutton-in-Ashfield Harriers & AC 01:03:32
66 Bertie Gallagher M40 01:03:51
67 Tim Ruck M40 Pennine FR 01:04:01
68 Clare Griffin F45 Macclesfield Harriers & AC 01:04:05
69 Robert Murphy M55 Glossopdale Harriers 01:04:06
70 Frank Fielding M65 Pennine FR 01:04:12
71 Duncan Irving M40 Pennine FR 01:04:26
72 David Madden M45 01:04:32
73 Mike Hudson M60 Goyt Valley Striders 01:04:36
74 Louise Rowley F40 Belper Harriers 01:04:40
75 Andrea Frost F50 Macclesfield Harriers & AC 01:05:03
76 Imogen Jones F Pennine FR 01:05:20
77 Peter Bailey M55 Buxton & District AC 01:05:26
78 Richard Hickling M50 Belper Harriers 01:05:31
79 Becky Weight F60 Bingley Harriers & AC 01:05:33
80 Richard Goff M Buxton & District AC 01:05:41
81 Ali Alseed M40 01:05:48
82 Andy Stubbs M Belper Harriers 01:05:51
83 Darren Singleton M Belper Harriers 01:05:52
84 Matt Biglin M55 Goyt Valley Striders 01:06:01
85 Paul Fryers M55 Penistone Footpath Runners & AC 01:06:08
86 Glen Irving M40 01:06:24
87 Tania Wilson F55 Buxton & District AC 01:06:27
88 Sarah Walch F Penistone Footpath Runners & AC 01:06:33
89 Graham Barnes M60 01:06:41
90 Caroline Burrell F45 01:07:41
91 David Gould M65 Mercia FR 01:07:45
92 Linda Murgatroyd F50 Pennine FR 01:08:20
93 Richard Hind M50 Clowne Road Runners 01:08:25
94 Joanne Ellis F40 Pennine FR 01:08:34
95 Dave Bowen M60 Pennine FR 01:08:44
96 Wayne Harkinson M55 Penistone Footpath Runners & AC 01:08:48
97 Matthew Jackson M Heanor RC 01:09:47
98 David Ahearn M Pennine FR 01:09:56
99 Paul Filby M45 Pennine FR 01:10:16
100 Mary Edgerton F55 Pennine FR 01:10:23
101 Debbie Hope F45 Buxton & District AC 01:10:25
102 Elliot Newsam M 01:10:38
103 Rebecca Smith F45 Glossopdale Harriers 01:11:10
104 Dennis Kentrop M50 Macclesfield Harriers & AC 01:11:51
105 Nick Whittingham M65 Penistone Footpath Runners & AC 01:12:07
106 Jonathan Flynn M 01:12:07
107 Steve Temple M60 KFR 01:12:15
108 Elizabeth Lawrence F40 01:12:20
109 Paul Hills M60 Pennine FR 01:12:37
110 Helen Wright F Penistone Footpath Runners & AC 01:12:44
111 Nick Cork M50 01:14:03
112 Steven Davies M40 01:14:13
113 Tim Horrocks M50 Pennine FR 01:14:27
114 Paul Sorrell M40 Ripley RC 01:14:31
115 Alison Brentnall F65 Pennine FR 01:14:46
116 Ken Jones M70 Dark Peak FR 01:14:54
117 Rachel Walton F40 Glossopdale Harriers 01:14:57
118 John Stephenson M60 Glossopdale Harriers 01:15:03
119 Christine Hill F50 Goyt Valley Striders 01:15:13
120 Ross Martland M45 Buxton & District AC 01:15:22
121 Ian Ankers M65 Staffordshire Moorlands 01:15:51
122 Peter Stanley M60 Penistone Footpath Runners & AC 01:15:58
123 Peter MacFarlane M60 Dark Peak FR 01:17:10
124 Ita Kelly F55 Goyt Valley Striders 01:17:16
125 Heather Fryer-Winder F50 Buxton & District AC 01:18:05
126 Chris Tetley M60 Goyt Valley Striders 01:18:06
127 Colin Ardron M70 Macclesfield Harriers & AC 01:18:39
128 Alex Critcher M45 Glossopdale Harriers 01:19:03
129 Jo Bowen F45 Pennine FR 01:19:13
130 Andy Walch M40 Penistone Footpath Runners & AC 01:19:36
131 Richard Hopkinson M70 Dark Peak FR 01:19:40
132 Vicky Smith F 01:20:25
133 Colin Bostock M60 Long Eaton RC 01:20:34
134 Mick Fowler M60 01:23:41
135 Alison Johnson F50 New Mills Jolly Joggers 01:24:04
136 Beverley Golden F40 Buxton & District AC 01:25:42
137 Steve Dummett M55 Penistone Footpath Runners & AC 01:29:11
138 Stephen Rowe M55 Goyt Valley Striders 01:35:27
139 Heather Lindley F55 Penistone Footpath Runners & AC 01:36:59
140 Dawn Godley F55 Penistone Footpath Runners & AC 01:36:59
141 Holly Matts F40 Badgers 01:50:00
142 Andy Smith M55 Badgers 01:50:00