Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

17/05/2019 – Hayfield May Queen





  
Pos Name Category Club Time
1 Sam Soles MU17 Buxton & District AC 00:20:45
2 Michael Cooke M 00:21:09
3 Edward Corden MU17 Stockport Harriers & AC 00:21:25
4 Bart Shaw M Totley AC 00:21:45
5 Lucas Parker MU19 Macclesfield Harriers & AC 00:21:51
6 Jason Brunnock M Buxton & District AC 00:22:01
7 Stuart Diamond MU17 Buxton & District AC 00:22:30
8 Lee Ashwood M40 Disley Runners 00:22:36
9 Luke Cook M Pennine FR 00:22:36
10 Hugh Mackie MU17 Penistone Footpath Runners & AC 00:22:56
11 Chris Barnes M40 Ribble Valley Harriers 00:23:03
12 Caitlin Rice F Ribble Valley Harriers 00:23:10
13 Damian Kilpin M40 Penistone Footpath Runners & AC 00:23:21
14 Paul Skuse M40 Glossopdale Harriers 00:23:24
15 Jake O'Donnell MU13 Buxton & District AC 00:23:28
16 Chris Jackson M Pennine FR 00:23:36
17 James Stubbs MU19 Pennine FR 00:23:49
18 Tony Robson M Pennine FR 00:24:02
19 Dan Croft M50 Macclesfield Harriers & AC 00:24:24
20 Caleb Winfield MU15 Buxton & District AC 00:24:43
21 Faye Johnson F 00:25:08
22 John Halstead MU17 Penistone Footpath Runners & AC 00:25:34
23 Matthew Pink M40 Pennine FR 00:25:40
24 Tom Fryers MU19 Penistone Footpath Runners & AC 00:25:52
25 Martin Lundy M50 Marple Runners 00:25:54
26 Daniel Collins M 00:25:57
27 Daniel Latham M Buxton & District AC 00:25:59
28 Richard Martin M Glossopdale Harriers 00:26:18
29 David Clarke M60 00:26:41
30 James Fryers MU17 Penistone Footpath Runners & AC 00:26:52
31 Wayne Grant M40 Goyt Valley Striders 00:26:54
32 Bertie Gallagher M40 00:26:56
33 Stephen Ellison M40 Mounts Bay Harriers 00:26:56
34 David Ahearn M Pennine FR 00:26:57
35 Amy Whelan FU15 Buxton & District AC 00:27:03
36 Steven Pepper M 00:27:06
37 Martin Thomson M40 Buxton & District AC 00:27:18
38 Eddy Webb M40 Goyt Valley Striders 00:27:32
39 Duncan Irving M40 Pennine FR 00:27:43
40 Peter Daly M50 Pennine FR 00:27:45
41 John Peel M Pennine FR 00:27:49
42 Rachel Evatt F Goyt Valley Striders 00:27:53
43 Robert Blackman M 00:27:58
44 Euan Mackie MU15 Penistone Footpath Runners & AC 00:28:03
45 Simon Allen M40 Dark Peak FR 00:28:12
46 Richard Bouglas M Buxton & District AC 00:28:19
47 James Kemp M50 Marple Runners 00:28:23
48 Ian Ashenden M40 Pennine FR 00:28:25
49 Alex Critcher M40 Glossopdale Harriers 00:28:28
50 Roger Cliffe M60 00:28:35
51 Imogen Jones F Pennine FR 00:28:37
52 Clare Griffin F40 Macclesfield Harriers & AC 00:28:46
53 Dominic Heslop M 00:28:48
54 Alex Waddington M40 Marple Runners 00:28:52
55 Frank Fielding M60 Pennine FR 00:28:57
56 Dan Riley M40 Pennine FR 00:29:00
57 Paul Fryers M50 Penistone Footpath Runners & AC 00:29:01
58 Sam Monteath M40 00:29:02
59 Charles Halstead M50 Penistone Footpath Runners & AC 00:29:09
60 Joe Gavin M40 Glossopdale Harriers 00:29:10
61 Matthew Coldwell M40 Penistone Footpath Runners & AC 00:29:20
62 Andrea Frost F50 Macclesfield Harriers & AC 00:29:25
63 Jo Eggeman F 00:29:30
64 Sean Collins M 00:29:31
65 Joanne Ellis F40 Pennine FR 00:29:45
66 Gregor McGill MU15 High Peak AC 00:29:51
67 Graham Barnes M60 00:30:17
68 Dave Bowen M60 Pennine FR 00:30:23
69 Paul Filby M40 Pennine FR 00:30:34
70 Michael Chalfont M40 00:31:03
71 Simon Rushton M50 Marple Runners 00:31:11
72 Mike Burton M40 00:31:16
73 John Moore M50 Goyt Valley Striders 00:31:20
74 James McGill M40 00:31:26
75 Alfred Irving MU13 Pennine FR 00:31:32
76 Steve Temple M60 KFR 00:31:39
77 Claire Parker F40 Pennine FR 00:31:49
78 Emma Gerrard F Pennine FR 00:31:54
79 Sam Ellis MU13 Disley Runners 00:31:56
80 Jeremy Woodham M40 Marple Runners 00:32:01
81 Alan Brentnall M60 Pennine FR 00:32:09
82 Lis Bloor F50 Pennine FR 00:32:16
83 Diane Clarke F50 00:32:19
84 Elizabeth Lawrence F40 00:32:20
85 Elaine Stone F50 Wirksworth RC 00:32:32
86 Gabrielle Pickard-Whitehead F40 00:32:41
87 Linette Ruston F40 Goyt Valley Striders 00:32:45
88 Neil Cooke M50 00:33:12
89 Sarah Warhurst FU19 Pennine FR 00:33:14
90 Ben O'Donnell MU15 Derwent Valley Orienteers 00:33:15
91 Clare Holdcroft F40 Buxton & District AC 00:33:21
92 Clare Boultby F 00:33:31
93 Chris Tetley M40 Goyt Valley Striders 00:33:52
94 Mark Lynch M50 Marple Runners 00:34:02
95 Peter Baddeley M60 00:34:10
96 Helen Gray F50 Goyt Valley Striders 00:34:21
97 Claire Campbell F40 Glossopdale Harriers 00:34:59
98 Anna Ashton F60 Marple Runners 00:35:02
99 Sarah Thompson F40 00:35:26
100 David Keavey M50 00:35:37
101 Alistair Jordan M50 Marple Runners 00:35:44
102 Edward Swinden M40 Chorlton Runners 00:35:56
103 Myfanwy Cross F Penistone Footpath Runners & AC 00:35:58
104 Gillian Scott F60 Marple Runners 00:36:21
105 Becky Benson F50 00:37:21
106 Will Meredith M40 Pennine FR 00:38:26
107 Jo Sanchez F 00:38:33
108 Emma StephensonShow All Results For "Emma Stephenson" F 00:38:34
109 Stephen Rowe M50 Goyt Valley Striders 00:38:47
110 John Norris M50 Fylde Coast Runners 00:39:09
111 Maria Rushton F50 Marple Runners 00:39:11
112 Tony Pratt M50 Marple Runners 00:39:33
113 Amanda Collinge F40 Marple Runners 00:39:37
114 Elaine De Fries F50 Marple Runners 00:39:54
115 Ellin Belton F 00:40:17
116 Peter Fotheringham M60 Goyt Valley Striders 00:40:19
117 Colin Wood M60 00:40:29
118 Gemma Williamson F 00:41:34
119 Karen Andrew F50 Marple Runners 00:42:19
120 Samantha Vickers F40 00:43:30
121 Liza Todd F40 00:43:30
122 Ann-Marie Fairclough F50 Marple Runners 00:49:51