Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

11/05/2019 – Flower Scar





  
Pos Name Category Club Time
1 Maximilian Nicholls Tonbridge AC 00:54:16
2 Dan Howarth 00:54:25
3 Jonathan Crickmore Hunters Bog Trotters 00:54:31
4 Carl Bell Keswick AC 00:54:37
5 Matt Elkington Dark Peak Fell Runners 00:54:49
6 Chris Holdsworth Lancashire 00:54:51
7 Joe Baxter Pudsey & Bramley Ac 00:55:00
8 Alex Pilcher Belper Harriers 00:55:06
9 Nick Swinburn Northumberland Fell Runners 00:55:11
10 Chris Smith V40 Thames Valley Harriers 00:55:17
11 Ewan Brown Corstorphine AAC 00:55:27
12 Eoin Lennon Carnethy Hill Racing Club 00:55:34
13 Tim Morgan Edinburgh Uni Hare & Hounds 00:55:43
14 Nathan Lawson Dark Peak Fell Runners 00:56:01
15 Billy Cartwright Matlock Athletic Club 00:56:08
16 Jack Wood Ilkley Harriers Ac 00:56:12
17 Mark Lamb Keswick AC 00:56:14
18 Max Wainwright Dark Peak Fell Runners 00:56:42
19 John Yells Lochaber AC 00:56:44
20 Harry Holmes Matlock Athletic Club 00:57:02
21 Andrew Worster Todmorden Harriers 00:57:08
22 Dave Archer Hallamshire Harriers Sheffield 00:57:10
23 Rob Hope V40 Pudsey & Bramley Ac 00:57:28
24 Robin Howie Wharfedale Harriers 00:57:31
25 Karl Gray V45 Calder Valley Fell Runners 00:57:34
26 Robert Simpson Shettleston Harriers 00:57:36
27 Thomas Corrigan 00:57:44
28 Dan Connolly Shropshire 00:58:02
29 Jethro Lennox V40 Shettleston Harriers 00:58:10
30 Steve Franklin Totley Ac 00:58:14
31 Tom Saville Dark Peak Fell Runners 00:58:17
32 James Espie Deeside Runners 00:58:20
33 Lucas Cheskin Shettleston Harriers 00:58:21
34 R FindlayRobinson Dark Peak Fell Runners 00:59:01
35 Tom Owens Shettleston Harriers 00:59:09
36 Alistair Thornton Horwich R M I Harriers 00:59:16
37 Timothy Johnston Northern Ireland Mountain 00:59:22
38 Mark Stephens Northern Ireland Mountain 00:59:31
39 Henry Lupton Charnwood A C 00:59:55
40 Aaron McGrady Victoria Park Harriers And Tow 01:00:04
41 Lee Roe Keswick AC 01:00:16
42 Stephan Skates V40 North Wales 01:00:50
43 Sam Alexander Westerlands Cross Country Club 01:00:52
44 Ben Abdelnoor Ambleside Ac 01:00:54
45 Hatti Archer L Hallamshire Harriers Sheffield 01:00:56
46 Oliver Matharu Holme Pierrepont RC 01:01:08
47 M Corrales-Mills Dark Peak Fell Runners 01:01:13
48 Nick Treitl Barlick Fell Runners 01:01:15
49 William Robson North Shields Polytechnic Club 01:01:27
50 Jack Ross Staffs Moorlands AC 01:01:33
51 Joseph Dale Victoria Park Harriers And Tow 01:01:34
52 Ben Cartwright Matlock Athletic Club 01:01:35
53 Kenny Richmond V45 Shettleston Harriers 01:01:39
54 Jon-Jo Doherty St Helens Sutton Ac 01:01:44
55 Hugh Torry V40 Serpentine AC 01:01:48
56 Jonathan Scott Northern Ireland Mountain 01:01:54
57 Ed Hyland Stainland Lions Running Club 01:02:12
58 Matthew Yapp Ludlow Runners 01:02:16
59 Lawrence Eccles Penny Lane Striders 01:02:20
60 Jack McKenna Northern Ireland Mountain 01:02:43
61 Sandy Lockett Bowland Fell Runners 01:02:54
62 Kelli Roberts L Helm Hill Runners 01:03:17
63 James Simon Bowland Fell Runners 01:03:26
64 Owain Williams Eryri Harriers 01:03:26
65 Ethan Hassell Wharfedale Harriers 01:03:29
66 Greg Cole Tonbridge AC 01:03:30
67 Ollie Parry Mercia Fell Runners 01:03:35
68 Katie Walshaw L Holmfirth Harriers Ac 01:03:48
69 Craig Clements Wellingborough & District AC 01:03:57
70 Bob Templeman Vegan Runners Uk 01:04:08
71 Emma Gould L Mercia Fell Runners 01:04:10
72 Martin Cliffe V45 South Cheshire Harriers 01:04:29
73 Euan Nicholls Tonbridge AC 01:04:37
74 Karl Steinegger Ambleside Ac 01:04:53
75 Thomas Marchant U23 Blackburn Harriers & Ac 01:05:02
76 Craig Fishwick Hallamshire Harriers Sheffield 01:05:10
77 Priestley Samuel Victoria Park Harriers And Tow 01:05:11
78 William Laye Mercia Fell Runners 01:05:12
79 Georgia Tindley L Hunters Bog Trotters 01:05:21
80 Peter Dear Halesowen Acc 01:05:31
81 Euan Brown East London Runners 01:05:34
82 Sara Willhoit L Mercia Fell Runners 01:05:36
83 Sam Pole Fleckney & Kibworth Athletics 01:05:47
84 Josh Matthews Eryri Harriers 01:05:54
85 Megan Wilson L Northern Ireland Mountain 01:05:55
86 Helen Berry L45 Holmfirth Harriers Ac 01:06:05
87 James Allard Wharfedale Harriers 01:06:15
88 Peter Gould London Heathside 01:06:17
89 Jonathan Heaney V40 North Shields Polytechnic Club 01:06:35
90 Peter Coates V40 Clayton-Le-Moors Harriers 01:06:37
91 Stephen Wilkes V45 Bishops Stortford RC 01:06:40
92 John Hunt V50 Dark Peak Fell Runners 01:06:49
93 Mark Lambell West End Runners 01:07:27
94 Mark Burley Cheshire 01:07:42
95 Emma Clayton L Leeds City Athletic Club 01:07:48
96 Caitlin Rice L Ribble Valley Harriers 01:07:56
97 Rachel Pilling L35 Pudsey & Bramley Ac 01:08:09
98 Daniel Wheat Southwell Running Club 01:08:15
99 Andy Berry V40 Barlick Fell Runners 01:08:19
100 Ashley Payne Desford Striders 01:08:21
101 Anna Lupton L40 Black Combe Runners 01:08:29
102 Simon Mayes West End Runners 01:08:31
103 William Bowers Royston Runners 01:08:33
104 Fiona Hughes L Cambridge & Coleridge AC 01:08:36
105 Joseph Wade 01:08:44
106 Nik Tarrega L York Knavesmire Harriers 01:08:45
107 Polly Keen L Nuneaton Harriers 01:09:09
108 Paul Jeggo V55 Springfield Striders RC 01:09:13
109 Helen Thornhill L Ribble Valley Harriers 01:09:19
110 Garry Robson V50 North Shields Polytechnic Club 01:09:20
111 Sophie Noon L Cumberland Fell Runners 01:09:22
112 Alan Lundberg-Bury V55 Rossendale Harriers & Ac 01:09:27
113 Matthew Owens Chorlton Runners 01:09:34
114 Daniel Ward Wharfedale Harriers 01:09:37
115 Matthew Warters Wharfedale Harriers 01:09:41
116 Andrew Cross 01:09:45
117 Leah Williams L Essex 01:09:47
118 Ellen Downs L Sale Harriers Manchester 01:10:06
119 Stuart Raven V40 Springfield Striders RC 01:10:14
120 Karen Wilton L45 Northern Ireland Mountain 01:10:19
121 Philip Montgomery 01:10:55
122 Hinda Hardaker L40 Keighley & Craven Ac 01:11:05
123 Phil Wells V45 Calder Valley Fell Runners 01:11:24
124 Mel Price L45 Shropshire 01:11:34
125 Richard Love V55 01:11:38
126 Frances Arnott L 01:11:43
127 Richard Adams 01:11:49
128 Megan Crawford L Fife Athletic Club 01:11:57
129 David Parkington V55 Preston Harriers 01:12:03
130 Jonny Cartwright V45 Stadium Runners 01:12:13
131 Bevan Adams V45 Retford AC 01:12:18
132 Annie Roberts L Todmorden Harriers 01:12:22
133 Ben Shirley V40 Wellingborough & District AC 01:12:42
134 Monica Padilla L35 Wharfedale Harriers 01:13:07
135 Dominic Howell V45 01:13:09
136 Polly Edwards L Edinburgh Uni Hare & Hounds 01:13:21
137 Aileen O'Kane L50 Northern Ireland Mountain 01:13:28
138 Shaun Jackson V45 Altrincham & District Athletic 01:13:38
139 Lily Higgins L23 Halesowen Acc 01:13:55
140 Paul Crabtree V50 Keighley & Craven Ac 01:14:06
141 Simon Lanckham Birmingham Running A&T 01:14:13
142 Connor Smith U23 South Cheshire Harriers 01:14:24
143 James Franklin V40 OWLS 01:14:31
144 Benjamin Crossley Helsby (bicc) Running Club 01:14:35
145 John Taylor V50 Shropshire 01:14:43
146 Zach Ryan Wirral Ac 01:14:51
147 Zac O'Neil V40 Wellingborough & District AC 01:14:55
148 Sarah Graham L Northern Ireland Mountain 01:14:57
149 Fiona Brannan L Elvet Striders 01:15:00
150 Rebecca Patrick L45 Todmorden Harriers 01:15:08
151 Lauren Cooper L Bridgnorth RC 01:15:10
152 Pete Lloyd Keighley & Craven Ac 01:15:13
153 Sally Ratcliffe L Aldershot Farnham & District 01:15:29
154 Elaine Bisson L40 Elvet Striders 01:15:37
155 Barrie Charnley V40 01:15:51
156 Geoffrey Gough V60 Clayton-Le-Moors Harriers 01:16:10
157 Andrew Owen V50 London Heathside 01:16:13
158 Emma Taylor L Barlick Fell Runners 01:16:23
159 Richard Kennaugh V50 Altrincham & District Athletic 01:16:25
160 Jenn Mattinson L Keswick AC 01:16:28
161 John Conroy V45 Keighley & Craven Ac 01:16:36
162 Gareth Lee 01:16:51
163 Rebecca Frake L Cambridge & Coleridge AC 01:16:56
164 Alice Swift L Chorlton Runners 01:17:01
165 Paul Young V40 Rossendale Harriers & Ac 01:17:55
166 Aiste Razmaite L23 01:18:12
167 Helen Buchan L40 Calder Valley Fell Runners 01:18:14
168 Karen Robertson L50 Northumberland Fell Runners 01:18:30
169 Kerry Riley L West Cheshire Athletic Club 01:18:42
170 Lily McGuiness L East Cheshire Harriers 01:19:05
171 Amy Neill L Mercia Fell Runners 01:19:10
172 Eloise Lee L Birmingham Running A&T 01:19:14
173 Richard Tarrega York Knavesmire Harriers 01:19:40
174 Dawn Metcalfe L40 Derwent Valley Trail Runners 01:19:44
175 Katie Hateley L40 Stilton Striders 01:19:48
176 Leon Severn Stainland Lions Running Club 01:19:52
177 Orlando Edwards V40 Shaftesbury Barnet Harriers 01:19:57
178 Alice Rigby L New Marske Harriers Club 01:20:04
179 Ian Maclachlan V50 Todmorden Harriers 01:20:11
180 Thomas Alcock V45 Wharfedale Harriers 01:20:19
181 Eleanor Lunt L Long Eaton Running Club 01:20:27
182 Sam Swindells Todmorden Harriers 01:20:28
183 Victoria Peel L Lancashire 01:20:41
184 Sam Popper 01:20:47
185 Ian Haigh V45 Southwell Running Club 01:20:53
186 Sarah Pritchard L 01:20:56
187 Hannah Somani L Victoria Park Harriers And Tow 01:21:07
188 Jason Schofield V45 Wharfedale Harriers 01:21:19
189 Kathleen O'Donnell L40 Macclesfield Harriers & Ac 01:21:25
190 Rob Bean London Heathside 01:21:34
191 Tony Shepherd V50 Wharfedale Harriers 01:22:11
192 Ann-Marie Jones L65 Macclesfield Harriers & Ac 01:22:39
193 Rachael Lawrance L40 Macclesfield Harriers & Ac 01:22:42
194 Jim Tinnion V45 Mercia Fell Runners 01:22:52
195 Craig Partridge V50 Altrincham & District Athletic 01:23:08
196 Simon Jump V45 Saddleworth Runners Club 01:23:23
197 Andrew Bibby V65 Todmorden Harriers 01:23:31
198 Richard Buckle V45 Leeds & Bradford Triathlon 01:23:49
199 Ellie Robinson L45 West Cheshire Athletic Club 01:24:27
200 Anthony Stevens V45 Tonbridge AC 01:24:47
201 Lisa Parker L40 Accrington Road Runners 01:25:07
202 Alice Rowland L Wigston Phoenix RC 01:25:27
203 Christopher Nicholls V50 Tring RC 01:25:32
204 Steve Hall V50 Dewsbury Road Runners 01:25:36
205 Victoria Merrick L23 Bingley Harriers & Ac 01:25:38
206 Paul Swyers V50 Radcliffe Ac 01:25:47
207 Philip Brennan 01:26:03
208 Erica Brown L35 Victoria Park Harriers And Tow 01:27:56
209 Lauren Elmore L West End Runners 01:27:57
210 Patrick Garland V55 FRA 01:29:01
211 Paul Patrick V55 Stainland Lions Running Club 01:29:08
212 Hannah Sampson L Holme Pierrepont RC 01:29:15
213 Hazel Berrett L55 Halifax Harriers & Ac 01:29:30
214 Dave Culpan V55 Stainland Lions Running Club 01:29:53
215 Bill Belcher V55 Bingley Harriers & Ac 01:30:11
216 Karl Davies V55 Amazing Feet Running Club 01:31:33
217 Dawn Denton L45 Wharfedale Harriers 01:31:48
218 Aileen Baldwin L65 Stainland Lions Running Club 01:32:39
219 Holly McCain L Beeston AC 01:33:22
220 Samantha Ward L35 Southwell Running Club 01:33:35
221 Megan Judge L Black Pear Joggers 01:34:50
222 Tim Thom V50 Keighley & Craven Ac 01:35:15
223 Michelle Spencer L40 Southport Waterloo Ac 01:35:32
224 Tracey Hodgson L35 Keighley & Craven Ac 01:35:46
225 Michael Crook V70 01:36:26
226 Linda Lord L70 Clayton-Le-Moors Harriers 01:37:10
227 Christine Addison L50 Fellandale 01:37:44
228 Simon Bond V45 Salford Metropolitan Ac 01:39:21
229 Ross Popper V50 01:39:35
230 John Tollitt V55 Northumberland Fell Runners 01:40:13
231 Graham Pearson V45 Derwent Valley Trail Runners 01:40:14
232 Vanora McCullagh L45 Keighley & Craven Ac 01:40:28
233 Susan Ward L55 Mansfield Harriers 01:40:52
234 Sissel Lundberg-Bury L50 Rossendale Harriers & Ac 01:41:13
235 David Morriso V45 Burnden Road Runners 01:42:21
236 Emma Dooks L50 Keighley & Craven Ac 01:43:15
237 Lorna Holt L40 Rossendale Harriers & Ac 01:47:04
238 Mark Wolfenden V50 Radcliffe Ac 01:47:06
239 Steve Binks V45 Keighley & Craven Ac 01:48:07
240 Jayne Schofield V45 Wharfedale Harriers 01:48:28
241 Paul Gray V50 Dark Peak Fell Runners 01:50:27
242 Steven Boyce V55 Stainland Lions Running Club 01:54:09
243 Rachel Gasior L40 Keighley & Craven Ac 01:54:53
244 Caren Crabtree L40 Keighley & Craven Ac 01:56:19
245 Sally Robinson L50 Bingley Harriers & Ac 01:56:52
246 Richard Treitl V65 Barlick Fell Runners 01:57:03
247 Lynda Hargreaves L55 Wharfedale Harriers 01:58:55
248 H CameronWhytock L Southwell Running Club 02:02:02
249 Antonio Cardinale V65 Otley Ac 02:19:55