Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

11/05/2019 – Cressbrook Crawl





  
Pos Name Category Club Time
1 Kenny Malton MSEN Shelton Striders 00:45:12
2 Tim Street MSEN Holmfirth Harriers 00:45:26
3 Paul Fauset M40 Dark Peak FR 00:45:42
4 Mark Burton M40 Calder Valley FR 00:46:25
5 Robert White M40 Buxton AC 00:46:50
6 Mike Nolan M50 Dark Peak FR 00:47:49
7 Ian McGilloway M40 Folkestone RC 00:47:55
8 Clare Gallagher WSEN 00:48:09
9 Chris Jones MSEN Steel City Striders 00:48:39
10 Neil Stabbs M40 Totley AC 00:48:47
11 Matt Nichols MSEN Matlock AC 00:48:58
12 Jordan Street MSEN Clowne Road RC 00:49:27
13 Chris Wilshaw MSEN Shelton Striders 00:49:52
14 Jason Bennett M40 Buxton AC 00:51:03
15 Paul Stephenson M40 Totley AC 00:51:57
16 Matt Lewis M50 Macclesfield Harriers 00:51:59
17 Jonathan Sewell M40 Buxton AC 00:52:46
18 Chris Jordan M40 Derby AC 00:52:59
19 Marcel Darling M40 Shelton Striders 00:54:32
20 Simon Conroy M40 Dark Peak FR 00:54:51
21 Amy Clark WSEN Buxton AC 00:55:04
22 John Hampton M40 Pegtown Plodders 00:55:26
23 Tim Slack MSEN Dark Peak FR 00:55:39
24 Steven Perren M50 Meltham AC 00:55:55
25 Mark Elwis M50 Matlock AC 00:55:59
26 Robert Roper M50 Worksop Harriers 00:56:11
27 Andy Barnett M50 Dark Peak FR 00:56:17
28 Colin Smith M50 00:56:20
29 Nathan Hart MSEN Lincoln & District Runners 00:56:25
30 James Hynes M50 00:56:32
31 Christopher Magee MSEN Long Eaton RC 00:56:37
32 Alan Renfree M60 00:56:43
33 Fran Cummins WSEN Steel City Striders 00:56:59
34 Nicholas Gant M40 Matlock AC 00:57:07
35 Richard Hind M50 Clowne Road RC 00:57:18
36 Neil Clarke M50 Macclesfield Harriers 00:57:27
37 Bob Foreman M60 Matlock AC 00:57:35
38 David Walters MSEN 00:57:35
39 Adrian Baker M50 Dark Peak FR 00:57:45
40 David Wass M50 Worksop Harriers 00:58:03
41 Danielle Brearton W40 Wigan & District Harriers 00:58:07
42 Keith Morgan M50 Ashbourne RC 00:58:40
43 David James MSEN 00:58:57
44 Richard Green M50 Shelton Striders 00:58:59
45 Ian Crutchley MSEN Glossopdale Harriers 00:59:03
46 Joanne Mosley WSEN 00:59:34
47 Jonathan Tyson M50 Matlock AC 00:59:49
48 Alison Barrett W40 Steel City Striders 00:59:54
49 Julie Darigala W40 Penistone Footpath Runners 01:00:08
50 Jane Crowson W50 Dark Peak FR 01:00:16
51 Gary Rogerson M40 Macclesfield Harriers 01:00:29
52 Arron Jackson M40 Worksop Harriers 01:00:35
53 Geoff Cooper M50 Matlock AC 01:00:57
54 Andrea Frost W50 Macclesfield Harriers 01:01:22
55 Dave Ansell M50 01:01:26
56 Gemma Cox WSEN 01:01:27
57 Hannah Stern WSEN 01:01:47
58 Paul Burchell M50 Long Eaton RC 01:01:55
59 Julia Nolan W50 Dark Peak FR 01:01:57
60 Charlotte Birch WSEN 01:02:15
61 Pat Goodall W60 Totley AC 01:02:25
62 Robert Coates M40 Ripley RC 01:02:27
63 Barrie Thomason M50 Macclesfield Harriers 01:02:41
64 James Staveley M40 Worksop Harriers 01:03:19
65 Joseph Allan Wall M50 Handsworth Roadhogs 01:03:26
66 Steven Bennett M60 North Derbyshire RC 01:03:27
67 Simon Bray M40 Sinfin RC 01:03:49
68 Ben Brindley MSEN Tideswell RC 01:04:04
69 Melvyn McCart M50 01:04:17
70 Andrew Watkins M50 Tideswell RC 01:04:20
71 David Walker M50 01:04:37
72 David Clifton MSEN 01:04:39
73 Dan Bell M40 Steel City Striders 01:04:56
74 Caroline Burrell W40 01:05:00
75 David Beerling M50 Dark Peak FR 01:05:12
76 Matt Broadhead M40 Steel City Striders 01:05:25
77 Paul Brunt M40 Shelton Striders 01:05:30
78 Mark Cudahy M50 01:05:47
79 Gordon Fuller M40 01:05:56
80 Bryan Penny M50 01:06:02
81 Amy Ogden W40 Worksop Harriers 01:06:23
82 Brent Lindsay M50 Penistone Footpath Runners 01:06:40
83 Ruth Gowers W40 Buxton AC 01:06:43
84 Bob Gardner M60 North Derbyshire RC 01:06:45
85 Kevin Rowles M50 Killamarsh Kestrels 01:07:09
86 Helen Wright WSEN Penistone Footpath Runners 01:07:19
87 Amy Baron-Hall W40 Canicross Midlands 01:07:37
88 Ian Ankers M60 Staffs Moorlands AC 01:07:45
89 Nick Bates M50 Derwent Runners 01:07:49
90 Estelle McGuire W50 Stockport Harriers 01:07:53
91 Kenny Turner M50 Dark Peak FR 01:07:55
92 Stephen Banks M50 Sleaford Striders AC 01:08:05
93 Matt Harris M40 Sinfin RC 01:08:13
94 Jason Rowbottom M50 Lymm Runners 01:08:18
95 Ken Jones M70 Dark Peak FR 01:08:22
96 Kathryn Breen WSEN 01:08:23
97 John Pollard M60 Glossopdale Harriers 01:08:40
98 David Arundale M60 Dark Peak FR 01:09:54
99 Helen Barnett W50 01:10:14
100 Eloise Adler WSEN 01:10:41
101 Robert Haworth M60 01:10:46
102 Paul Horsfall M60 Handsworth Roadhogs 01:11:25
103 Rachel Farrow WSEN Shelton Striders 01:12:49
104 David Jolley M50 Killamarsh Kestrels 01:13:06
105 Robert Donald MSEN Shelton Striders 01:13:17
106 Simon Ward M50 Tideswell RC 01:13:42
107 Erwin Van Vroenhoven M50 01:13:46
108 Elizabeth Lakin W40 Long Eaton RC 01:13:48
109 Alan Ashforth M70 Handsworth Roadhogs 01:13:53
110 Chris Horsfall M60 Handsworth Roadhogs 01:14:00
111 Charlotte Geeson WSEN Beeston AC 01:14:47
112 Alison Cowley W50 North Derbyshire RC 01:15:08
113 Angela Bent W60 Buxton AC 01:15:14
114 Helen Wright WSEN Dark Peak FR 01:15:47
115 Colin Ardron M70 Macclesfield Harriers 01:15:56
116 Colin Bostock M60 Long Eaton RC 01:16:01
117 Janneke Gorzeman W60 01:16:08
118 Joan Waller W50 Dark Peak FR 01:16:16
119 Maxine Ison W50 Totley AC 01:17:47
120 Sam Hooper MU23 01:17:59
121 Les Thurston M60 Matlock AC 01:18:12
122 Debbie Mccart W50 01:20:05
123 Dolores Wallis W50 01:20:25
124 Clare Eardley W40 Wirksworth RC 01:20:41
125 Caryl Hartwright W70 Totley AC 01:21:15
126 Harriet Hulme W40 01:22:35
127 Sally Staveley W50 Worksop Harriers 01:24:47
128 Fiona Corden W50 Shelton Striders 01:32:08
129 Jane Mccart WSEN 01:36:55
130 Alison Waltho W50 01:47:28