Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

01/05/2019 – Sheinton Steeplechase





  
Pos Name Category Club Time
1 Jack Agnew MSEN Mercia 00:19:45
2 Steve Cale MSEN Mercia 00:20:03
3 Luke Moses U19B Telford AC 00:20:23
4 Kristan McKenna M40 Avalanche Endurance RC 00:20:25
5 Jordan Stamp MU23 Wrekin Tri 00:20:42
6 Andy Watkins MU23 Mercia 00:20:45
7 James Craig MSEN Mercia 00:20:53
8 Chris Atherton MSEN Ambleside AC 00:20:57
9 Simon Adney MSEN Mercia 00:21:07
10 John Atyeo M50 Mercia 00:21:25
11 Kristaps Cehovics MSEN U/A 00:21:43
12 Ben Hayes U13B Telford AC 00:21:49
13 John Taylor M50 Mercia 00:22:22
14 Calvin Wright M50 Shropshire Shufflers 00:22:29
15 Martyn Helliker MSEN Shropshire Shufflers 00:22:37
16 Mel Price W45 Mercia 00:22:41
17 Mark Agnew M50 Mercia 00:23:00
18 Charlie Preece U15B TAC 00:23:16
19 Mark Griffiths M50 U/a 00:23:21
20 Josie Lloyd WU23 Mercia 00:23:29
21 Dougie Bishop U17B U/A 00:23:32
22 James Adney M40 U/a 00:23:35
23 Ed Davies M60 Mercia 00:23:36
24 Steve Cole M55 Mercia 00:23:49
25 James Hayes U15B Telford AC 00:23:53
26 Chris Bowen M45 U/A 00:23:57
27 Pete Savill M65 SAC 00:23:58
28 Clint Hall M40 Hartshill 00:23:58
29 Steve Turk M50 Shrewsbury AC 00:24:14
30 Tom Yeomans M45 U/A 00:24:16
31 Matthew Bishop M50 U/A 00:24:20
32 Simon Daws M60 Mercia 00:24:35
33 Guy Holloway M45 Bayston Hill Salad Dodgers 00:24:37
34 Freddie Preece U13B TAC 00:24:39
35 Kevin Evans M45 Wenlock Olympians 00:24:50
36 Lawrie Jones M60 Mercia 00:25:09
37 Andy Duggan M50 Wrekin Road Runners 00:25:14
38 Dave Woodvine M45 U/a 00:25:32
39 Stuart Carr M45 Bridgnorth 00:25:36
40 John Innes U15B Wenlock Olympian 00:25:38
41 Douglas Stewart U13B Wenlock Olympian 00:25:43
42 Gwyneth Parry U19G Mercia 00:25:51
43 Ben Mayho MSEN Mercia 00:26:05
44 Bob Evans M60 U/A 00:26:16
45 Shaun Western M50 U/A 00:26:24
46 Peter Johnson M65 Mercia 00:26:33
47 Daphne Jones U17G Sac 00:26:36
48 Edward Beb? M55 Mercia 00:26:37
49 Ian Hopkins M50 Telford AC 00:26:41
50 Suzanne Kapitanec W40 Mercia 00:26:50
51 Bob Parker M55 Shropshire Shufflers 00:26:54
52 Tristan Stewart U11B Wenlock Olympian 00:26:54
53 Colin Wells M55 U/a 00:26:56
54 JamesTreverton MSEN U/a 00:26:56
55 Camilla Stewart W40 Wenlock Olympian 00:26:59
56 Leslie Richie M60 U/A 00:27:05
57 Grahame Hughes M55 Mercia 00:27:22
58 Sarah Thurley WSEN Wrekin RR 00:27:23
59 Rob Scotford M45 Bridgnorth RC 00:27:27
60 Robert Wilson M55 Wrekin Road Runners 00:27:42
61 Edward Craig MSEN U/a 00:28:07
62 Joe Grainger MSEN Wenlock Wheelers 00:28:07
63 M Northwood M40 Wenlock Wheelers 00:28:08
64 Amy Aldridge WSEN Lawley RR 00:28:10
65 Joshua Kapitanec U13B U/a 00:28:11
66 Joshua Walton U11B Telford AC 00:28:12
67 Danielle Walton WSEN Lawley RR 00:28:18
68 Scott Mathers M40 Mercia 00:28:18
69 Robert Williams MSEN U/A 00:28:19
70 Juliet Hoad W50 U/A 00:28:23
71 Gary Marsh M55 Shropshire Shufflers 00:28:24
72 Rebecca Haydock WSEN U/a 00:28:27
73 Cheralyn Evans W55 U/a 00:28:27
74 Philip Howarth M65 Wrekin RR 00:28:29
75 Bill Cork M55 Shropshire Shufflers 00:28:41
76 Gregory Perkins M65 Telford AC 00:28:43
77 Dave Nichols M65 Mercia 00:28:45
78 Nickie Jones W45 Bridgnorth RC 00:28:46
79 Chris Poole MSEN U/a 00:28:49
80 Charlie Holland M60 U/a 00:29:02
81 Paul Sanderson M65 Telford AC 00:29:08
82 Tim Jones M55 Shropshire Shufflers 00:29:09
83 Robin Glover M45 Bridgnorth RC 00:29:17
84 Richard Robinson M40 Bayston Hill Dodgers 00:29:40
85 Gill Evans W55 SAC 00:29:54
86 Lindsay Webster W45 U/a 00:30:01
87 Niki Wilkinson WSEN Shropshire Shufflers 00:30:04
88 Vannessa Tobin W40 Shropshire Shufflers 00:30:06
89 Samantha Yeomans W40 U/a 00:30:46
90 Biddy Cole W50 Mercia 00:30:53
91 Paul Fotheringham M60 U/A 00:30:59
92 Nicola Prosser W45 Shropshire Shufflers 00:31:00
93 Warren Holland M50 Bridgnorth 00:31:11
94 Lisa Blagden W50 Telford AC 00:31:15
95 Stephen Bajic M60 Mercia 00:31:36
96 Sarah Crawford Clarke W50 Bridgnorth RC 00:31:42
97 Helen Grime W50 Shropshire Shufflers 00:31:43
98 Kate McArdle W40 U/A 00:31:46
99 Julie Harrison W50 U/A 00:31:56
100 Jenny Norton W50 Bridgnorth RC 00:31:59
101 Rebecca Owen-Jones W40 Wrekin Road Runners 00:32:21
102 Stephen Low M40 Wrekin Road Runners 00:32:21
103 Anna Bartlett W45 Mercia 00:32:39
104 Amanda Prescott W45 Bridgnorth RC 00:32:53
105 Rick Robson M60 Mercia 00:33:28
106 Rachel Wood W40 U/a 00:33:47
107 Susan Johnson W65 Mercia 00:34:00
108 Adam Stockwell MSEN Shropshire Shufflers 00:34:22
109 Dave Prescott M50 U/a 00:34:44
110 Emma Sheekey W45 Sac 00:35:16
111 Josephine Fotheringham W60 U/A 00:35:37
112 Simon Roberts M45 U/a 00:37:13
113 Julie Roberts W55 Bridgnorth RC 00:37:23
114 William Hammerton M70 Bridgnorth RC 00:38:07
115 Danielle Littlewood WSEN U/a 00:40:29
116 Louise Tipping WSEN U/A 00:40:31
117 Mike Murray M70 FRA 00:44:07
118 Viv Barnett W55 Lawley RR 00:45:10
119 Sarah Bradshaw W45 Telford Tti 00:45:17