Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

06/05/2019 – Coiners





  
Pos Name Category Club Time
1 Simon Bailey M Mercia 00:44:12
2 Andrew Worster M Todmorden 00:44:29
3 Thomas Corrigan M Ribble Valley 00:45:20
4 Rob James M Royton RR 00:48:57
5 Ben Hobson M Chorlton Runners 00:49:14
6 Fraser Macdonald Oulds M Chorlton Runners 00:49:26
7 Stephen Hall M40 Ribble Valley 00:50:14
8 Matthew Warters M Wharfedale Harriers 00:50:46
9 Andy Ford M Todmorden 00:51:02
10 Dan Sands M Wharfedale Harriers 00:51:12
11 Gary Rowling M Queensbury RC 00:51:15
12 Chris Barnes M40 Ribble Valley 00:51:47
13 Marc Barrett M40 Rossendale 00:51:49
14 Damian Kilpin M40 Penistone 00:51:54
15 Mark O'Connor M Calder Valley 00:52:23
16 Brian Shaw M50 Darwen Dashers 00:52:34
17 Jacob Holder M Roundhay Runners 00:52:37
18 Ed Gamble M50 Cheshire Hill Racers 00:53:01
19 Craig Stansfield M50 Clayton-le-Moors 00:53:12
20 David Hulley M40 Stockport Harriers 00:53:20
21 Thomas Bright M Vegan Runners 00:54:10
22 Tim Hill M50 Esk Valley 00:54:21
23 Phil Wells M45 Calder Valley 00:54:37
24 Mark Burley M Macclesfield Harriers 00:55:02
25 Tim Boland M45 Holcombe Harriers 00:55:19
26 Mark Wharton M50 Calder Valley 00:55:35
27 John Wrigley M Radcliffe AC 00:55:40
28 Dave Soles M55 Pennine FR 00:56:00
29 Tim Culshaw M Glossopdale Harriers 00:56:11
30 Helen Elmore W45 Dark Peak FR 00:56:36
31 Michael Fleming M 00:56:37
32 Mick Dobson M45 Trawden AC 00:56:41
33 Jonathan Coney MU21 Leeds Uni 00:56:45
34 Natasha Butterfield W Calder Valley 00:56:48
35 Stephen Booth M55 00:56:55
36 Arran Horne MU21 Leeds Uni 00:57:03
37 James Penson M45 Stainland Lions 00:57:10
38 Anthony Bowness M45 Kendal AC 00:57:40
39 Chris Haddock M Rossendale 00:58:15
40 Aaron Walmsley M Bowland 00:58:17
41 Simon Brady M50 Queensbury RC 00:58:33
42 Nathan Smith M45 Harrogate Harriers 00:58:34
43 Samuel Ackroyd M45 Halifax Harriers 00:58:59
44 Robert Boulton M50 Oldham & Royton 00:59:12
45 Stephen Myers M50 Holcombe Harriers 00:59:36
46 John Conroy M45 Keighley & Craven 00:59:50
47 James O'Rourke M45 Halifax Harriers 01:00:07
48 Trudi Entwistle W45 Calder Valley 01:00:18
49 Paul Young M40 Rossendale 01:00:25
50 Ben Cliff M40 Calder Valley 01:00:30
51 Richard Briscoe M40 Clayton-le-Moors 01:00:49
52 Matt Wilcock M50 Trawden AC 01:01:08
53 Julie Darigala W45 Penistone 01:02:42
54 Greg Webster M45 Holcombe Harriers 01:02:48
55 Clayton Cutter M Stainland Lions 01:03:00
56 Malcolm Busfield M45 Ashbourne 01:03:00
57 Tony Shepherd M50 Wharfedale Harriers 01:03:01
58 Glyn Mitchell M50 01:03:02
59 David Farrar M55 Stainland Lions 01:03:04
60 Jonathan Pubus M55 Stainland Lions 01:03:09
61 Claire Duffield W45 Todmorden 01:03:13
62 Dave Collins M60 Todmorden 01:03:15
63 Richard Hinchcliffe M40 01:03:23
64 Lance Parker M45 Stainland Lions 01:03:25
65 Chris Holloway M Rossendale 01:04:08
66 Sarah Brewer W45 Meltham AC 01:04:36
67 Paul McCormick M50 Stainland Lions 01:04:49
68 Robert Shirlaw M55 Northowram Pumas 01:05:00
69 Lucy Brown W Barlick FR 01:05:03
70 Pete Lloyd M Keighley & Craven 01:05:08
71 Abi Thompson W Rossendale 01:05:10
72 Michael Brown M40 01:05:11
73 Rachael Beaumont W50 Halifax Harriers 01:05:12
74 Clare Smith W40 Stainland Lions 01:05:21
75 Clive Freeman M45 01:05:23
76 Ambi Swindells W Todmorden 01:05:36
77 Martin O'Brien M55 Stainland Lions 01:05:58
78 Ian Hoskins M50 Stainland Lions 01:06:13
79 Paul William Spencer M50 Bingley Harriers 01:06:15
80 Rob Howson M45 Calder Valley 01:06:17
81 Robert Halstead M55 Todmorden 01:06:22
82 Mark Whitaker M55 Todmorden 01:06:44
83 Rosa Blackwell W Todmorden 01:07:03
84 John Bassinder M65 Stainland Lions 01:07:03
85 Tony Ewings M40 01:07:12
86 Roy Gaul M45 01:07:16
87 Eleanor Parker W Preston Harriers 01:07:22
88 Matt Barnes M45 01:07:25
89 Michelle Rogerson W40 Stainland Lions 01:07:27
90 Tom Palmer M50 01:07:30
91 Rachel Johnstone W50 Calder Valley 01:07:36
92 Sarah Walch W Penistone 01:07:55
93 Peter Fleming M55 01:08:00
94 Wayne McIntosh M Clayton-le-Moors 01:08:46
95 Richard Butterwick M45 Todmorden 01:08:54
96 Graham Lloyd M55 Calder Valley 01:09:02
97 Neil Fairburn M55 Baildon Runners 01:09:14
98 Chris King M45 Queensbury RC 01:09:17
99 Darren Brown M50 Triangle Trotters 01:09:22
100 Steve Hallam M60 Stainland Lions 01:09:36
101 Jen Hulley W40 Stockport Harriers 01:09:42
102 John McDonald M55 Trawden AC 01:09:45
103 Ged Futter M45 Baildon Runners 01:09:55
104 Martin Roberts M60 Todmorden 01:11:05
105 Kim Ashworth W Todmorden 01:11:11
106 Hazel Berrett W55 Halifax Harriers 01:11:27
107 Robin Gray M50 Todmorden 01:11:32
108 Andrew Laird Boldy M45 Stainland Lions 01:11:34
109 Lee McCluskey M60 Todmorden 01:11:35
110 Dave Culpan M55 Stainland Lions 01:11:43
111 Thomas McCarthy M50 01:11:45
112 Ross Popper M50 01:11:59
113 Aileen Baldwin W65 Stainland Lions 01:12:05
114 Rebecca Canaway W 01:12:14
115 Charlotte Wetton W Calder Valley 01:12:32
116 Matthew Coldwell M40 Penistone 01:13:15
117 Helen Wright W Penistone 01:13:27
118 Virginia Young W60 Stainland Lions 01:13:40
119 David Richards M55 Formula One 01:14:25
120 Brent Lindsay M55 Penistone 01:15:30
121 D. Anderson M55 EHH 01:15:45
122 Zara Hirst WU21 Rochdale Harriers 01:15:50
123 Rikki Hammond W50 Stainland Lions 01:15:54
124 Lisa Miles W45 Littleborough Runners 01:17:02
125 Rob Myers M60 Baildon Runners 01:17:36
126 Angela Lee W55 Stainland Lions 01:17:54
127 Sue Morley W60 Knaresborough Striders 01:17:56
128 Nick Harris M65 Rossendale 01:18:00
129 Sam Selley W Vegan Runners 01:18:05
130 Karen Wilson W 01:18:10
131 Myles Holdsworth M45 Leeds City 01:18:15
132 Sarah Godbehere W45 Denby Dale 01:18:20
133 Mick Fowler M60 01:19:46
134 Paul Shaw M40 Stainland Lions 01:19:48
135 Katherine Bird W 01:19:52
136 John Preston M50 01:20:00
137 Mohanral Mistry M55 Saltaire Striders 01:20:05
138 Raymond Mooney M55 Stainland Lions 01:20:16
139 Sharon Marlar-Gage W50 Stainland Lions 01:20:16
140 Louise Preston W40 Trawden AC 01:20:54
141 Susan Irwin W50 01:21:00
142 Myfanwy Cross W Penistone 01:21:04
143 Stef Kitts W45 Keighley & Craven 01:21:33
144 Lorna Holt W40 Rossendale 01:22:36
145 Tracy Parkinson W50 Trawden AC 01:22:44
146 Bill Hunter M70 Holmfith Harriers 01:22:57
147 Ruth Churchill Dower W45 Holmfith Harriers 01:27:00
148 Chris Preston W55 Todmorden 01:28:45
149 Karen Thorne W50 Stainland Lions 01:28:57
150 Sarah Farnell W40 Todmorden 01:29:05
151 Karen Windle W55 Trawden AC 01:30:54
152 Sue Roberts W55 Todmorden 01:30:59
153 Alex Whyte W45 Stainland Lions 01:33:54
154 Hilary Farren W55 Rossendale 01:35:50
155 Antonella Anselmi W45 01:39:54
156 Jackie Barker W60 Stainland Lions 01:40:19
157 Sarah Andrew W50 Baildon Runners 01:43:28
158 Susanna Walters W Baildon Runners 01:43:28
159 Lorraine Varney W55 Formula One 01:44:23
160 Debbie Hinds W50 Stainland Lions 01:44:46
161 Antonio Cardinale M65 Otley AC 01:55:37