Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

28/04/2019 – Wirksworth Incline





  
Pos Name Category Club Time
1 Samuel Moakes Male Senior Sutton In Ashfield Harriers & AC 00:24:18
2 Sam Soles Male U18 Buxton AC 00:25:41
3 William Longden Male U16 Buxton AC 00:26:11
4 Kieran Davis Male V40 00:26:30
5 Duncan Birtwistle Male Senior Mercia Fell Runners 00:27:04
6 Gary Bailey Male V40 Pudsey & Bramley AC 00:27:07
7 Stuart Diamond Male U18 Buxton AC 00:27:26
8 Oliver Brocklehurst Male Senior Matlock Athletics Club 00:27:59
9 Dean Cross Male V50 Sutton In Ashfield Harriers & AC 00:28:03
10 John Thorpe Male Senior Matlock Athletics Club 00:28:16
11 Birtie West Male U18 Matlock Athletics Club 00:28:41
12 Andrew Wainwright Male V50 00:28:51
13 Simon Flitter Male Senior Matlock Athletics Club 00:29:01
14 Edward Diamond Male U18 Buxton AC 00:29:14
15 Elsbeth Grant Female U18 Matlock Athletics Club 00:29:38
16 Jack Cummins Male Senior Matlock Athletics Club 00:29:44
17 Ian Watson Male V40 Matlock Athletics Club 00:29:51
18 Jonathan Sewell Male V40 Buxton AC 00:29:57
19 James Fox Male V40 Matlock Athletics Club 00:30:07
20 Glenn Baird Male V50 Wirksworth Running Club 00:30:11
21 Amy Clark Female Senior Buxton AC 00:30:17
22 Chris Booth Male V50 Derwent Runners 00:30:20
23 Andy Kenyon Male V50 00:30:23
24 Simon Conroy Male V40 Dark Peak Fell Runners 00:30:30
25 Tom Davies Male Senior Holme Pierrepont Running Club 00:30:52
26 David Horton Male V50 Belper Harriers 00:30:52
27 Oliver Lloyd Male U16 Matlock Athletics Club 00:30:55
28 John Hampton Male V40 Pegtown Plodders 00:30:58
29 Robert Roper Male V50 Sutton In Ashfield Harriers & AC 00:31:10
30 Lucy Bednall Female U16 Buxton AC 00:31:12
31 Robert Kaul Male V40 00:31:13
32 Nigel Martin Male V40 00:31:14
33 Ashley Flint Male Senior Belper Harriers 00:31:31
34 Andrew Clay Male V40 00:31:31
35 Scott Thompson Male V40 Matlock Athletics Club 00:31:36
36 Jon Curtis Male V50 Matlock Athletics Club 00:31:40
37 David Elphick Male V40 Baslow Nights 00:31:48
38 Andy Mellor Male V40 Matlock Athletics Club 00:31:50
39 Nicholas Gant Male V40 Matlock Athletics Club 00:31:57
40 James McMurtry Male V50 Ashbourne Running Club 00:31:58
41 Finlay Preece Male U16 Worksop Harriers 00:32:04
42 Neil Haynes Male V40 00:32:05
43 Lee Ratcliffe Male Senior Ashbourne Running Club 00:32:07
44 Andy Rose Male Senior Wirksworth Running Club 00:32:07
45 Ruth Keeley Female Senior Belper Harriers 00:32:07
46 Richard Howe Male Senior Long Eaton Running Club 00:32:14
47 Alistair Richards Male Senior Shepshed RC 00:32:19
48 Leigh Clarke Male V40 Derwent Runners 00:32:21
49 Brendan Moore Male V40 00:32:22
50 Daniel Harpham Male Senior Clowne Road Runners 00:32:24
51 Paul Hulbert Male V50 Fat Boys RC 00:32:35
52 Mark Crawshaw Male V50 Wirksworth Running Club 00:32:38
53 Richard Hyde Male V50 Erewash Valley RC 00:32:40
54 Chris Gillott Male V40 Wirksworth Running Club 00:32:42
55 Neil Worthy Male V40 Ripley RC 00:32:45
56 Simon Edwards Male V50 Wirksworth Running Club 00:32:50
57 Daniel Ashcroft Male V40 Matlock Athletics Club 00:32:57
58 James Eaton Male Senior 00:33:12
59 Andrew Haynes Male V40 00:33:13
60 Sam Shirley Male Senior Wirksworth Running Club 00:33:15
61 Fiona Alexander Female V40 Ripley RC 00:33:17
62 Lewis Glover Male V50 Wirksworth Running Club 00:33:35
63 Bertie Elphick Male U16 Matlock Athletics Club 00:33:42
64 Daniel Anderson Male Senior 00:33:45
65 Mark Pollak Male V40 Matlock Athletics Club 00:33:48
66 Matthew Evans Male V40 00:34:02
67 Alaina Bond Female Senior Matlock Athletics Club 00:34:04
68 Howard Winbow Male V50 Ashbourne Running Club 00:34:05
69 Josh Brooks Male U16 Matlock Athletics Club 00:34:06
70 Graham Abbott Male V40 Borrowash Jolly Joggers 00:34:08
71 Malcolm Busfield Male V40 Ashbourne Running Club 00:34:09
72 Joanne Grant Female V40 Milltown Milers 00:34:11
73 Andy Lynch Male V50 Ashbourne Running Club 00:34:19
74 Reg Cooper Male V60 00:34:20
75 Andy Parry Male V40 Team Derby Runner 00:34:21
76 Sarah Sutton Female Senior 00:34:23
77 David Clough Male V50 Matlock Athletics Club 00:34:27
78 Guy Shirley Male V50 00:34:28
79 Gavin Simmons Male V40 Matlock Athletics Club 00:34:31
80 Jonathan Tanner Male Senior 00:34:33
81 Jayne Dickinson Female V40 Bolton Harriers 00:34:34
82 Jonathan Charlton Male V50 Derby Outdoor Fitness 00:34:37
83 Phil Burnip Male V50 00:34:44
84 Christopher Allen Male V50 Holme Pierrepont Running Club 00:34:48
85 John Birch Male V60 Matlock Athletics Club 00:34:50
86 Emma Turner Female V40 Matlock Athletics Club 00:34:52
87 Richard Hickling Male V50 Belper Harriers 00:34:54
88 Carl Hopkinson Male V50 Ripley RC 00:35:04
89 Ruth Brandon Female V40 Holme Pierrepont Running Club 00:35:20
90 Jonathan Tyson Male V50 Matlock Athletics Club 00:35:36
91 Adam Leighton Male Senior Wirksworth Running Club 00:35:40
92 Trevor Hibbert Male V40 Sinfin RC 00:35:58
93 Andy Stubbs Male Senior Belper Harriers 00:35:59
94 Gary Wilson Male V40 Ashbourne Running Club 00:36:16
95 Amelia Corke Female U16 Matlock Athletics Club 00:36:25
96 Daniel Griffiths Male V40 Wirksworth Running Club 00:36:32
97 Alex Clemmitt Male V40 Wirksworth Running Club 00:36:36
98 Laetitia Moakes Female V40 Sutton In Ashfield Harriers & AC 00:36:45
99 Rachel Limbert Female Senior 00:37:09
100 David Gould Male V60 Mercia Fell Runners 00:37:11
101 Mike Lloyd Male V40 Matlock Athletics Club 00:37:21
102 Alison Pye Female Senior Matlock Athletics Club 00:37:28
103 John Hopkinson Male V40 Matlock Athletics Club 00:37:33
104 Nicky Owen Female V40 Belper Harriers 00:37:39
105 Lauren Crow Female Senior 00:37:41
106 Matthew Jackson Male Senior Heanor RC 00:38:00
107 Joanne Cudahy Female V40 Buxton AC 00:38:03
108 Andy Zwolinski Male V40 Ashbourne Running Club 00:38:04
109 Trevor Stevens Male V60 Belper Tri Club 00:38:06
110 Steve Wanford Male V50 00:38:10
111 Lisa Jones Female Senior Matlock Athletics Club 00:38:31
112 Chris Garratt Male V50 Long Eaton Running Club 00:38:31
113 Kate Brown Female V40 Buxton AC 00:38:46
114 Stephen Brent Male V50 00:39:02
115 Ellis Hewitt Male Senior Clowne Road Runners 00:39:34
116 Phil Hughes-Narborough Male V50 North Derbyshire Running Club 00:39:36
117 Lisa Watson Female V40 Ripley RC 00:39:51
118 Jon Heathfield Male V50 Dark Peak Fell Runners 00:39:54
119 Allison Preece Female V40 Clowne Road Runners 00:40:16
120 Carie Clark Female V40 Wirksworth Running Club 00:40:18
121 Helena Shapton Female Senior 00:40:21
122 Helen Chiswell Female V40 Derwent Valley Orienteers 00:40:24
123 Christian Keeping Male U16 Matlock Athletics Club 00:40:41
124 Carl Rawson Male V40 00:40:45
125 Dylan OShea Male Senior 00:41:01
126 Esther Broughton Female V40 Ripley RC 00:41:45
127 Stephen Hulbert Male V50 00:42:19
128 Simon Ward Male V50 Tideswell Running Club 00:42:22
129 Jenny Haywood Female V40 00:42:38
130 Sarah Bailey Female V40 Ashbourne Running Club 00:42:42
131 Sarah Walton Female V40 Matlock Athletics Club 00:42:57
132 Jayne Dinley Female V50 Matlock Athletics Club 00:43:08
133 Jeff Rainbow Male V60 Formula One CC 00:43:20
134 Eleonora Salomoni Female V50 Matlock Athletics Club 00:43:26
135 Graham Collins Male V60 Milltown Milers 00:43:46
136 Ruben Dhillon Woolley Male Senior 00:44:34
137 Liz Gibson Female Senior Ripley RC 00:44:36
138 Damian Cowlishaw Male V50 Long Eaton Running Club 00:44:50
139 Georgina Sinfield Female V40 Ashbourne Running Club 00:45:39
140 Mike Dolton Male Senior 00:46:35
141 Row Spencer Male V60 Milltown Milers 00:51:40
142 Deborah Clark Female Senior 00:55:15
143 Chris Benton Male V60 01:01:02
144 Iris Travis Female V50 Formula One CC 01:01:07