Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

27/04/2019 – Three Peaks





  
Pos Name Category Club Time
1 Brennan Townshend M Keswick AC 02:50:22
2 Ricky Lightfoot M Ellenborough AC 02:52:05
3 Carl Bell M Keswick AC 02:55:44
4 Tom Owens M Shettleston Harriers 03:00:15
5 Daniel Haworth M Matlock Athletic Club 03:02:37
6 Billy Cartwright M Matlock Athletic Club 03:04:08
7 Harry Holmes M Matlock Athletic Club 03:04:34
8 Karl Gray MV40 Calder Valley Fell Runners 03:05:51
9 Nick Leigh MV40 Horwich R M I Harriers 03:05:53
10 Phil Marsden M Horwich R M I Harriers 03:05:57
11 Daniel Connolly MU25 Mercia Fell Runners 03:06:50
12 Ted Mason MV40 Wharfedale Harriers 03:08:06
13 Steve Franklin M Totley AC 03:10:21
14 Kieran Cooper MU25 University Of St. Andrews Cross Country 03:10:38
15 Ian Holmes MV50 Bingley Harriers & AC 03:10:41
16 Owen Beilby MV40 Wharfedale Harriers 03:12:16
17 Mark McGoldrick MV40 Wharfedale Harriers 03:12:25
18 Joe Kenny M Helm Hill Runners 03:13:27
19 Sam Watson M Wharfedale Harriers 03:14:50
20 Alistair Thornton MU25 Horwich R M I Harriers 03:17:20
21 Andy Laycock M Clayton-le-Moors Harriers 03:17:23
22 Ben Coop M Bury Athletic Club 03:19:02
23 Paul Jones MV40 Mercia Fell Runners 03:19:24
24 Andrew Worster M Todmorden Harriers 03:19:38
25 Robin Howie MU25 Wharfedale Harriers 03:19:49
26 Victoria Wilkinson WV40 Bingley Harriers & AC 03:20:01
27 Alex Pilcher M Matlock Athletic Club 03:23:31
28 Niall McAlindenAttackpoint M Westerlands Cross Country Club 03:24:43
29 Greg Hopkinson M Beeston AC 03:25:18
30 David Bagot M Clayton-le-Moors Harriers 03:25:25
31 Jayson Cavill MV40 Montane/Scott 03:25:51
32 Spencer Riley MV40 Wharfedale Harriers 03:26:21
33 Nick Treitl M Barlick Fell Runners 03:26:57
34 Richard Pattinson MV50 Pudsey & Bramley AC 03:27:55
35 Dan Golding MV40 Ambleside AC 03:28:18
36 Matthew Fortes MV40 Eryri Harriers 03:30:46
37 Matthew Richardson M Saltaire Striders 03:31:35
38 Andrew Carlin M Sale Harriers Manchester 03:31:44
39 Alistair Shuttleworth MV40 03:31:55
40 Nicholas Charlesworth MV50 Wharfedale Harriers 03:32:37
41 Tom Carthey M Freedom Racing 03:32:43
42 Christopher Armit M Dark Peak Fell Runners 03:33:35
43 James Gray M Bowland Fell Runners 03:33:50
44 Jack Wood M Ilkley Harriers AC 03:34:16
45 Floyd Ratcliffe MU25 Mile High 03:34:26
46 Phil Livermore MV40 North Leeds Fell Runners 03:34:32
47 Tim Werrett MV40 Mercia Fell Runners 03:34:53
48 Sam Green M Inov-8 03:35:25
49 John Hunt MV50 Dark Peak Fell Runners 03:35:32
50 Sam Downey MV40 Keighley & Craven AC 03:35:56
51 Ross Bibby M Valley Striders AC 03:36:07
52 Jonathan Pownall M Valley Striders AC 03:36:07
53 Karl Steinegger M Ambleside AC 03:36:14
54 Shaun Livesey MV40 Ribble Valley Harriers 03:37:01
55 Roger Sillito MV40 Northumberland Fell Runners 03:37:09
56 Charlie Mcintosh MV50 Pudsey & Bramley AC 03:37:58
57 Robert Hamlin M Westerlands Cross Country Club 03:38:00
58 Chris Newman M Wharfedale Harriers 03:38:00
59 James Harkin MU25 03:38:11
60 Sam Pole M West End Runners 03:38:49
61 John Navis M Pudsey & Bramley AC 03:39:07
62 Gary Thorpe MV50 Ambleside AC 03:39:23
63 Jonathan Young M Kirkstall Harriers 03:39:43
64 Mark Burton MV40 Calder Valley Fell Runners 03:39:55
65 Matthew Hayes MV40 East Hull Harriers & AC 03:40:01
66 Adam Stirk M Wharfedale Harriers 03:40:36
67 Ben Thomas M 03:40:47
68 Annie Roberts WU25 Todmorden Harriers 03:41:02
69 Kristof Nowicki M 03:41:18
70 Jonny Croston MV40 Calder Valley Fell Runners 03:41:31
71 Nathanael Booker M 03:41:58
72 Stuart Stoddart MV50 Eden Runners 03:42:13
73 Tom Martin M Metro Aberdeen Running Club 03:43:03
74 Mark Whittaker MV40 03:43:05
75 Colin Walker MV40 Pudsey & Bramley AC 03:43:34
76 Tom Gomersall M Bingley Harriers & AC 03:43:44
77 Tim Street M Holmfirth Harriers AC 03:43:49
78 Andy Gibbons M Warrington Road Runners 03:43:52
79 Andrew Jackson MV40 Bowland Fell Runners 03:44:20
80 Andrew Britton MV40 Wharfedale Harriers 03:44:31
81 Katie Kaars Sijpesteijn W Keswick AC 03:45:07
82 Zach Jennings MU25 University Of Nottingham AC 03:45:13
83 Nic Ward M Northern Fells Running Club 03:45:13
84 Joseph Torr M Otley AC 03:45:31
85 David Williams M Ellenborough AC 03:45:42
86 Tom Lynch M Otley AC 03:45:51
87 George Hartley M 03:45:54
88 David Oldfield M Harrogate Harriers & AC 03:46:11
89 Paul Haigh MV40 Calder Valley Fell Runners 03:46:48
90 Rhys Goodhead M 03:47:21
91 Dave Prosser MV50 Keswick AC 03:47:56
92 Richard Cooper MV40 03:48:08
93 Simon Adney M Mercia Fell Runners 03:48:23
94 Sarah Hodgson WU25 Leeds City Athletic Club 03:48:52
95 James Symonds MV40 03:49:14
96 Chris Atherton M Ambleside AC 03:49:28
97 Mark Walsh MV50 Horwich R M I Harriers 03:49:38
98 Daniel Pratt M Wharfedale Harriers 03:49:49
99 Michael Malyon M Baildon Runners 03:50:06
100 Joe Parsons M 03:50:16
101 Kevin Folan MV40 03:51:06
102 Tom Millard M Wharfedale Harriers 03:51:10
103 Will Hirst M 03:51:50
104 Mark Lunt M Carnethy Hill Running Club 03:51:54
105 Ali Burns M Wharfedale Harriers 03:52:11
106 Marc Sennett M Wharfedale Harriers 03:52:15
107 Hinda Hardaker WV40 Keighley & Craven AC 03:52:17
108 Jake Turnbull M Harrogate Harriers & AC 03:52:25
109 Chris Walsh M Hunters Bog Trotters 03:52:41
110 Neal Edmondson M Horsforth Harriers 03:52:58
111 Patrick Wardle M Wharfedale Harriers 03:53:03
112 Matt Owens M Chorlton Runners 03:53:09
113 Adam Jackson MV40 Northern Fells Running Club 03:53:56
114 Olivier Gaillemin MV40 Sale Harriers Manchester 03:54:07
115 Benjamin Laverick MU25 03:54:28
116 Mark Potts MV40 03:54:31
117 Robert Carr MV40 Wharfedale Harriers 03:54:34
118 Louis Wood MV40 Steel City Striders RC 03:54:37
119 Paul Crease MV40 Okehampton RC 03:54:58
120 Andrew Shipley M Highgate Harriers 03:55:09
121 Kate Archer WV40 Ilkley Harriers AC 03:55:11
122 Daniel McKeown MV40 Ilkley Harriers AC 03:55:12
123 Gary Johnson M Otley AC 03:55:25
124 Adam Storer MV40 03:55:28
125 John Horrocks M Blackburn Harriers & AC 03:55:39
126 Stephen Shorrock MV40 Barlick Fell Runners 03:55:42
127 Damian Kilpin MV40 Penistone Footpath Runners & Athletic Club 03:55:59
128 Paul Carman MV40 Ilkley Harriers AC 03:56:05
129 Thomas Jordan M Pendle Athletic Club 03:56:12
130 Anthony Lee MV40 Todmorden Harriers 03:56:33
131 Tom Sutton M Freedom Racing 03:56:37
132 Mel Price WV40 Mercia Fell Runners 03:56:44
133 Ruth Thackray WV40 Bingley Harriers & AC 03:56:58
134 Stuart Hunn M Wharfedale Harriers 03:57:11
135 James Allard M Wharfedale Harriers 03:57:34
136 Ben Lowans MV40 03:57:35
137 Jon Smith MV40 Calder Valley Fell Runners 03:57:41
138 Roger Comellas MU25 03:58:31
139 Mark Chippendale MV50 Bowland Fell Runners 03:58:51
140 Matt Rowat M 03:59:02
141 Declan Bulmer MU25 Wharfedale Harriers 03:59:08
142 Joe Baker M Stadium Runners 03:59:22
143 Alex Roberts M Ellenborough AC 03:59:24
144 Dave HaygarthFlickrPinterest MV40 Rossendale Harriers & AC 03:59:27
145 Ian Ferguson MV50 Bingley Harriers & AC 03:59:40
146 Leo Blamire M 03:59:43
147 Pete Lloyd M Keighley & Craven AC 03:59:50
148 Jon Waller M Penistone Footpath Runners & Athletic Club 03:59:52
149 Jenn Mattinson W Keswick AC 04:00:10
150 Dan Marsden M Calder Valley Fell Runners 04:00:10
151 Peter Allen M Pickering Running Club 04:00:23
152 Daniel Hurd M Wharfedale Harriers 04:01:00
153 Matthew Nuttall MV50 Blackburn Harriers & AC 04:01:11
154 Jonathan Cleaver M Barlick Fell Runners 04:01:28
155 Robin Mitton MV40 Pennine Fell Runners 04:01:33
156 Heather Tuffs W York Acorn Running Club 04:01:41
157 Paul Mitchell MV50 Bingley Harriers & AC 04:01:57
158 Peter German M Helm Hill Runners 04:02:07
159 Monica Padilla W Wharfedale Harriers 04:02:18
160 David Murphy MV50 Rossendale Harriers & AC 04:02:25
161 Craig Jarratt M 04:02:25
162 Ethan Hassell M Wharfedale Harriers 04:02:45
163 Sean Davis M 04:02:47
164 Andy Berry MV40 Barlick Fell Runners 04:02:54
165 James McCreanor MV40 Harrogate Harriers & AC 04:03:12
166 Gary Davies M McCarkiss Endurance Project 04:03:14
167 Walter Henderson MV50 Shettleston Harriers 04:03:18
168 Luke Wallwork MV40 Barlick Fell Runners 04:03:22
169 Ryan Barker MV40 Halifax Harriers & AC 04:03:48
170 Colin Williams MV40 Moorfoot Runners 04:04:02
171 Luke Meleschko MV40 Calder Valley Fell Runners 04:04:14
172 Keith Swainson M 04:04:29
173 David Brockbank MV40 Macclesfield Harriers & AC 04:04:38
174 Tom Ratcliffe M York Knavesmire Harriers 04:04:38
175 J Robert Williams MV40 Bingley Harriers & AC 04:04:49
176 Ady Humphrys MV40 Darwen Dashers RC 04:05:13
177 Thomas Randall MV40 Penistone Footpath Runners & Athletic Club 04:05:30
178 Martin Greenwood M Trawden Athletic Club 04:05:31
179 Daniel Clark M Bowland Fell Runners 04:05:36
180 Philip Montgomery MU25 Todmorden Harriers 04:05:45
181 Dom Leckie M Todmorden Harriers 04:05:45
182 Mark Bradbury M Wilmslow Running Club 04:05:50
183 Steve Rhodes MV50 Hyde Park Harriers 04:05:56
184 Stuart Heaviside M Barlick Fell Runners 04:06:12
185 Shaun Wilkinson MV50 Keighley & Craven AC 04:06:18
186 Andrew Webster MV40 Clayton-le-Moors Harriers 04:06:22
187 Mark Rogerson MV40 04:06:29
188 Steven Sladdin M Halifax Harriers & AC 04:06:33
189 Thomas Beaumont M Totley AC 04:06:45
190 Jim Thompson MV50 Saltwell Harriers 04:06:52
191 Tim Pigott M Barlick Fell Runners 04:07:02
192 Richard Snowden MV50 Totley AC 04:07:06
193 Jamie Partridge MU25 Eden Runners 04:07:09
194 Paul Hesketh MV50 Clayton-le-Moors Harriers 04:07:14
195 Stephen Bark MV40 Lincoln & District Runners 04:07:16
196 Scott McCredie MV40 Barlick Fell Runners 04:07:17
197 Graham Stephenson M Saltwell Harriers 04:07:25
198 Will Buckton M Ilkley Harriers AC 04:07:32
199 Lorraine Slater WV40 Barlick Fell Runners 04:07:36
200 Zac Kaye MU25 Barlick Fell Runners 04:07:40
201 Dave Christie MV50 Knaresborough Striders 04:07:46
202 Phil Slingsby MV50 04:07:56
203 Leah WilliamsLinked In WU25 LUOC 04:08:06
204 John Armitstead MV60 Otley AC 04:08:07
205 Rob Furness M Wharfedale Harriers 04:08:25
206 Stephen Kenworthy MV50 Dark Peak Fell Runners 04:08:29
207 Simon Vallance MV50 Valley Striders AC 04:08:39
208 James Morrison MV40 Tiverton Harriers 04:08:51
209 Gaynor Keane WV40 Saddleworth Runners Club 04:08:52
210 Simon Rycroft MV40 Pickering Running Club 04:08:58
211 Mick Loftus MV50 Valley Striders AC 04:09:01
212 Paul Jackson MV40 Dark Peak Fell Runners 04:09:02
213 Andrew Haworth M Trawden Athletic Club 04:09:03
214 John Bristow MV40 Mercia Fell Runners 04:09:17
215 John Gill M Dallam Running Club 04:09:19
216 Dermot Bryers M Victoria Park Harriers And Tower Hamlets AC 04:09:25
217 Philip Payne M Haywards Heath Harriers 04:09:44
218 Ben Ayres MV40 Stadium Runners 04:09:48
219 Alasdair Menmuir M Steel City Striders RC 04:09:55
220 Colin Archer M Morpeth Harriers & AC 04:10:31
221 Simon Dixon MV50 Dark Peak Fell Runners 04:10:52
222 Gary Rowling M Queensbury Running Club 04:10:52
223 Daniel Greenwood MV40 Meltham AC 04:10:53
224 Roger Laycock MV60 Settle Harriers 04:11:04
225 David Carberry MV40 FRA 04:11:08
226 Nathan Crossley MV50 Horsforth Harriers 04:11:12
227 Bobby Gard-Storry MU25 04:11:52
228 Adam Moger MV40 Kirkstall Harriers 04:11:53
229 Sam Allsopp M Settle Harriers 04:13:01
230 Craig Neville MV40 04:13:10
231 Luke Wakelin M Nidd Valley Road Runners 04:13:20
232 Andy Hauser MV60 Holmfirth Harriers AC 04:13:23
233 Thomas Hodgson M 04:13:32
234 Mark Midgley MV50 Bowland Fell Runners 04:13:35
235 Allan McKeown MV40 Bowland Fell Runners 04:13:40
236 Nik Tarrega W York Knavesmire Harriers 04:13:43
237 Charles Hazlerigg M Tyne Bridge Harriers 04:14:20
238 Nickey Russell WV40 Bowland Fell Runners 04:14:26
239 Phil Grimes MV60 Halifax Harriers & AC 04:14:29
240 Jamie Helmer MV40 Glossopdale Harriers 04:14:40
241 Andy Preedy MV40 Rossendale Harriers & AC 04:14:43
242 Rhona Marshall W Scarborough Athletic Club 04:14:48
243 James Roddis MV40 04:14:49
244 Pete Dimitrijevic MV40 Wharfedale Harriers 04:14:52
245 Paul Bennett M Unknown Runner 04:15:34
246 Jose Dias MV40 Danum Harriers 04:15:47
247 Alastair Jewsbury M Bingley Harriers & AC 04:15:56
248 David Whitfield MV50 Macclesfield Harriers & AC 04:16:09
249 Paul Cook MV40 Durham Fell Runners 04:16:09
250 Tremayne Cowdry MV40 100 Marathon Club 04:16:10
251 Mark Smith MV40 04:16:13
252 Toby Evans MV40 Rossendale Harriers & AC 04:16:19
253 Darren Earnshaw MV40 Calder Valley Fell Runners 04:16:22
254 Dave Stephenson MV50 Bingley Harriers & AC 04:16:31
255 Tim Gears MV40 Oswestry Olympians 04:16:34
256 Jake Lodge M Pudsey & Bramley AC 04:16:36
257 Mariusz Felczerek MV40 Doncaster Athletic Club 04:16:50
258 Simon Hoggart M 04:17:11
259 James Mclaughlin MV50 Hook Norton Harriers 04:17:25
260 Chris Jackson M Pennine Fell Runners 04:17:28
261 Jon Osborne M 04:17:40
262 George Domaille M Wakefield District H & AC 04:17:40
263 Ronan Loftus MU25 Valley Striders AC 04:17:41
264 Neil Wilkes MV40 04:17:42
265 Elaine Bisson WV40 Elvet Striders 04:17:44
266 Carol Evans WV50 Settle Harriers 04:17:55
267 Adam Hartley M York Triathlon Club 04:18:00
268 David Parker MV50 Littledown Harriers 04:18:06
269 Richard Baldwin M Holme Pierrepont RC 04:18:06
270 Karl Robb M Barlick Fell Runners 04:18:08
271 Paul Hurden MV40 Tri Preston 04:18:14
272 Jonathan Mould M Bournville Harriers 04:18:19
273 Victoria Stainburn W Otley AC 04:18:27
274 Emma Taylor W Barlick Fell Runners 04:18:27
275 Paul Taylor MV50 Darwen Dashers RC 04:18:29
276 Michael Wilding MV40 Darwen Dashers RC 04:19:30
277 Adam Nodwell M North Leeds Fell Runners 04:19:38
278 David Griffin MV50 Helm Hill Runners 04:20:04
279 Maurice Obrien MV40 Holcombe Harriers 04:20:12
280 Lorna Hubbard W Keighley & Craven AC 04:20:27
281 Seamus O'Riordan MV40 Rossendale Harriers & AC 04:20:35
282 Paul Bradford MV40 04:20:43
283 Nicky Sutton WV40 Freedom Racing 04:20:45
284 Amy Young W Hyde Park Harriers 04:21:01
285 Tobiah Venn M 04:21:06
286 Eleanor Lunt W Long Eaton Running Club 04:21:06
287 Michael Buckenham MV40 04:21:16
288 Allan Sumner MV50 Lancaster & Morecambe AC 04:21:20
289 Tim Hill MV40 Tonbridge AC 04:22:00
290 Neil Sidaway MV50 Cumberland Fell Runners 04:22:00
291 Jeremy Jackson MV50 04:22:13
292 Ian McGrann M 04:22:16
293 James Austin M Barlick Fell Runners 04:22:24
294 Ian Sampson MV50 North Leeds Fell Runners 04:22:33
295 Despina Berdeni W Totley AC 04:22:35
296 Christine Waller W 04:22:38
297 Mark Collinson MV40 04:22:53
298 Steve Bone MV40 04:23:03
299 Steve Lowe MV40 Pontefract AC 04:23:19
300 John Boothman MV50 Barlick Fell Runners 04:23:20
301 Simon Taylor MV40 Darwen Dashers RC 04:23:21
302 Avril Duckworth WV50 Clayton-le-Moors Harriers 04:23:29
303 Ian Beckingham MV50 Redhill Road Runners 04:23:48
304 Martin Farrar MV50 Wharfedale Harriers 04:23:58
305 Chloe Lumsdon W Helm Hill Runners 04:24:00
306 Barney Horne MV40 04:24:07
307 Matthew Calvert MV40 04:24:30
308 Victoria Peel WU25 Barlick Fell Runners 04:24:44
309 Dominic Hirst MV40 04:24:55
310 Paul Castle MV40 Ilkley Harriers AC 04:25:05
311 David Whitfield MV50 04:25:20
312 Andrew Thomson MV50 04:25:28
313 Rosie Evans W 04:25:32
314 Darren Rodmell MV40 Penny Lane Striders 04:25:38
315 Neil Wallace MV40 Pudsey & Bramley AC 04:25:46
316 Tim Brook M Northowram Pumas Running Club 04:26:02
317 Richard Kirby MV40 Northumberland Fell Runners 04:26:06
318 Shaun Heys M Trawden Athletic Club 04:26:13
319 Janie Oates W Helm Hill Runners 04:26:46
320 Craig Greenough MV40 Blackburn Harriers & AC 04:26:47
321 James Knapper M Glossopdale Harriers 04:26:49
322 Ben Beaumont M Birmingham Running Athletics&Triathlon Club (BRAT) 04:27:15
323 Rebecca-Jane Law W Eryri Harriers 04:27:31
324 Simeon Paton MU25 Cambridge & Coleridge AC 04:28:27
325 Stephen Myers MV50 Holcombe Harriers 04:28:41
326 Jeanette Holmes Thomson WV40 04:28:46
327 Michael Lomas M Ilkley Harriers AC 04:28:53
328 Peter Heald M Centurion RC 04:28:58
329 Gavin Peach M 04:29:04
330 Matt Dumenil MV40 Pennine Fell Runners 04:29:12
331 Mark Cox M Badgers 04:29:18
332 Toby White MV50 04:29:22
333 Anna Wildman W Pennine Fell Runners 04:29:25
334 David Stainthorpe MV40 Selby Striders 04:29:26
335 Jon Greenwood M Pudsey Pacers RC 04:29:30
336 Honor Baldry W Hyde Park Harriers 04:29:31
337 Andy McCue MV40 Skyrac Athletic Club 04:29:33
338 Ted Welton MV40 Knaresborough Striders 04:29:36
339 James Aird M 04:29:39
340 Jason Broadley MV40 Wakefield Triathlon Club 04:29:39
341 Darren Tweed MV40 Todmorden Harriers 04:29:44
342 Kim Spence WV40 Valley Striders AC 04:30:38
343 Andrew Crowther MV40 Lonsdale Fell Runners 04:30:58
344 Simon Blackman MV40 Lincoln & District Runners 04:31:14
345 Andrew Hallam M 04:31:17
346 Chris Funnell MV50 Clayton-le-Moors Harriers 04:31:18
347 Ian Canaway M Saddleworth Runners Club 04:31:19
348 Edoardo Piano M Nidd Valley Road Runners 04:31:47
349 Graham Lake MV40 Otley AC 04:31:47
350 Natalie Murphy WV50 Rossendale Harriers & AC 04:31:48
351 Robin Clough MV40 Penistone Footpath Runners & Athletic Club 04:31:51
352 Hannah Thom WU25 Keighley & Craven AC 04:31:57
353 Will Roberts M 04:32:08
354 Michael Hewitt M Eden Runners 04:32:58
355 Sophie Kirk WV40 Macclesfield Harriers & AC 04:33:10
356 William Lowe MV60 Rossendale Harriers & AC 04:33:17
357 Andy Kay MV50 04:33:27
358 Matthew Harris M Norwich Road Runners 04:33:50
359 Nick Wishart MV50 Delamere Spartans 04:34:12
360 Paul Young MV40 Rossendale Harriers & AC 04:34:14
361 Annette Haines W 04:34:18
362 Seb Bufton M Saltwell Harriers 04:34:18
363 Tony Little MV40 Bowland Fell Runners 04:34:31
364 Paul Wilson MV40 Northern Fells Running Club 04:34:54
365 Holly Wootten WU25 04:35:23
366 Alex Venn MV50 04:35:34
367 Tom Beebe MV40 Barlick Fell Runners 04:35:40
368 Steve Haswell MV50 Northumberland Fell Runners 04:35:58
369 Oliver Nokes M Royal Navy Athletics Club 04:36:06
370 Gary Mason MV40 Northumberland Fell Runners 04:36:11
371 Michael Green MV40 04:36:17
372 Alison Richards WV40 Helm Hill Runners 04:36:28
373 Clem Dixon MV50 Cambridge Harriers 04:36:45
374 John Hobson MV40 Wirksworth Running Club 04:36:45
375 Marcus Moss MV40 Roundhay Runners 04:36:46
376 David Wass MV50 Worksop Harriers 04:36:53
377 Sam Gibbs MV40 Helm Hill Runners 04:37:13
378 Rob Chambers MV50 Rossendale Harriers & AC 04:37:21
379 Boyd Brad MV40 04:37:28
380 Andy Collings MV50 Tring RC 04:37:29
381 Adrian Leigh MV60 Bentham Beagles Running Club 04:37:48
382 Laura Mccabe WV40 Otley AC 04:37:49
383 John Morris M Sale Harriers Manchester 04:37:50
384 Gavin Longley MV40 Wetherby Runners AC 04:38:23
385 Paul Heeley MV40 Horsforth Fellandale Club 04:38:26
386 Leon Severn M Stainland Lions Running Club 04:38:36
387 Paula Cullen WV40 Barlick Fell Runners 04:38:42
388 Chris Williams M Queensbury Running Club 04:38:49
389 Jacqueline Collins W Barlick Fell Runners 04:39:13
390 Rowan Scott M Agile Orange 04:39:15
391 Andrew Sumner MV40 Pensby Runners 04:39:17
392 Ian Hutchinson MV40 Derwent Valley Trail Runners 04:39:19
393 Thomas Hodgson M 04:39:29
394 Craig Blackwell MV40 Baildon Runners 04:39:35
395 Nicholas Cooper MV40 Southern Navigators Orienteers 04:39:38
396 Matthew Bourne MV40 Bowland Fell Runners 04:39:40
397 Giles Bailey MV50 Meltham AC 04:40:14
398 Graham Porter MV60 04:40:26
399 John Conroy MV40 Keighley & Craven AC 04:40:29
400 Peter Shipley M Sale Harriers Manchester 04:40:29
401 Bruce Humphrey MV40 04:40:36
402 Geoff Davis MV60 Northumberland Fell Runners 04:40:39
403 Jamie McAllister MV50 Harborough AC 04:40:44
404 Michael Toman MV50 Accrington Road Runners 04:40:52
405 Mark Bown M Esk Valley Fell Club 04:40:54
406 Catherine Litherland WV40 Pennine Fell Runners 04:41:03
407 Emma Wilkins W Baildon Runners 04:41:05
408 Ben Small MV40 04:41:07
409 Lisa Parker WV40 Accrington Road Runners 04:41:15
410 Jonathan Coles MV50 04:41:20
411 James Tingle M NON 04:41:30
412 David Ward MV40 Rossendale Harriers & AC 04:41:32
413 Sam Healy MV40 North York Moors AC 04:41:44
414 Derek Queenan MV40 COLT 04:41:48
415 Daniel Taylor MV40 04:41:54
416 Tony Booth MV40 Keighley & Craven AC 04:41:57
417 Tony Millard MV40 Blue Lagoon Triathlon Club 04:42:00
418 Kimberley Cavill W Pickering Running Club 04:42:01
419 Ben Cook M Ely Runners 04:42:06
420 Alan Kirton MV50 Keighley & Craven AC 04:42:10
421 Stuart Raven MV40 Springfield Striders RC 04:42:53
422 Gareth Taylor M Darwen Dashers RC 04:43:03
423 Nichola Moreland W Hyde Park Harriers 04:43:09
424 Chris Eggett MV40 Northumberland Fell Runners 04:43:18
425 Matthew Haworth M Trawden Athletic Club 04:43:20
426 Paul Calderbank MV50 Ilkley Harriers AC 04:43:26
427 Robert Halstead MV50 Todmorden Harriers 04:43:32
428 Alison Wilson WV50 Horsforth Fellandale Club 04:43:36
429 Bethan Nadin WU25 Highland Hill Runners 04:43:41
430 Anna Keys W Pudsey Pacers RC 04:43:50
431 Leon Winder M Idle AC 04:43:52
432 Nigel Barnes MV50 Garstang Running Club 04:43:53
433 Brian Stallwood MV60 Settle Harriers 04:44:10
434 Danny Lim M Elvet Striders 04:44:18
435 Geoff Cooper MV50 Matlock Athletic Club 04:44:19
436 Lee Murphy M Newport And District RC 04:44:25
437 David Naughton MV50 Clayton-le-Moors Harriers 04:44:26
438 Joseph Berry M 04:44:29
439 Jason Schofield MV40 Wharfedale Harriers 04:44:30
440 Richard Willis MV40 Harrogate Harriers & AC 04:44:32
441 Andrew Sugden MV50 04:44:35
442 Neil Swan MV40 Prestwich AC 04:44:39
443 Richard Stone MV50 Saltaire Striders 04:44:41
444 Richard Jones M North Leeds Fell Runners 04:44:46
445 Dan Oldfield MV40 FRA 04:44:57
446 Ross Bell M Swaledale Outdoor Club 04:45:09
447 James Torbett MV40 Northumberland Fell Runners 04:45:10
448 Sophie Philbrick W Westerlands Cross Country Club 04:45:18
449 Andrew Miller M 04:45:36
450 Simon Hanson MV40 Fareham Crusaders Running Club 04:45:39
451 Kristopher Hopkins M East Hull Harriers & AC 04:45:41
452 Stuart Reeves M Peace Frog Extreme 04:45:44
453 Xavier Soler MV40 Warrington Road Runners 04:45:49
454 David Sexton MV40 Settle Harriers 04:45:51
455 Ivan Whigham MV50 Clayton-le-Moors Harriers 04:45:51
456 Shona Stone WV40 Bingley Harriers & AC 04:45:54
457 Christopher Leech MV60 Leighton Buzzard Triathlon Club 04:45:57
458 Tim Tunnard MV40 Wetherby Runners AC 04:46:08
459 Ben Clithero MV40 Steel City Striders RC 04:46:16
460 Rowena Browne WV50 Bowland Fell Runners 04:46:19
461 Carl Hitchens MV50 Bingley Harriers & AC 04:46:21
462 Dick Waddington MV40 Ilkley Harriers AC 04:46:32
463 Fionnuala Swann WV40 Trawden Athletic Club 04:46:35
464 Ian Moody MV40 04:46:40
465 Richard, Charles Briscoe MV40 Clayton-le-Moors Harriers 04:46:50
466 Christian Stretton MV40 Helm Hill Runners 04:46:57
467 Stuart Hayton MV50 Trawden Athletic Club 04:47:11
468 Marcus Taylor MV40 Horwich R M I Harriers 04:47:18
469 Louise Williams WV40 Otley AC 04:47:23
470 Garth De Roux MV40 Horsforth Harriers 04:47:24
471 Rod Welford MV50 04:47:26
472 Mark Wise MV50 Cumberland Fell Runners 04:47:28
473 Simon Franklin MV50 Horsforth Fellandale Club 04:47:48
474 Rebecca Gray W Hyde Park Harriers 04:48:04
475 Gareth Webb MV40 Sale Harriers Manchester 04:48:16
476 Kate Bell WV40 North Leeds Fell Runners 04:48:23
477 Daniel Owens M 04:48:50
478 Andrew Smith MV50 Barlick Fell Runners 04:49:07
479 Catherine Musetti WV50 Ambleside AC 04:49:13
480 Laura Hastings W Hyde Park Harriers 04:49:22
481 Simon Eaton MV40 Ambleside AC 04:49:26
482 Anthony Morton MV40 Idle AC 04:49:28
483 Roy Gardner MV50 Saddleworth Runners Club 04:49:32
484 Stephen Bethell MV50 Staffs Moorlands AC 04:49:34
485 Stuart Lemanski MV40 04:49:40
486 Jon Richardson MV40 Rossendale Harriers & AC 04:49:46
487 Paddy Sturman MV40 Ilkley Harriers AC 04:49:51
488 Shaun Preston M 04:49:53
489 Richard Gordon MV40 04:49:53
490 John Merrick MV50 Bingley Harriers & AC 04:50:02
491 Victoria Merrick WU25 Bingley Harriers & AC 04:50:02
492 Andrew Nicoll MV40 Bingley Harriers & AC 04:50:07
493 Matt Williams MV40 Steel City Striders RC 04:50:08
494 Mark Evans MV50 Middlesbrough & Cleveland Harriers 04:50:19
495 Paul Elcock MV40 Barlick Fell Runners 04:50:22
496 Roy Davidson MV60 Rossendale Harriers & AC 04:50:39
497 Richard Bembridge MV40 Dark Peak Fell Runners 04:50:55
498 Damien Briscoe M Penistone Footpath Runners & Athletic Club 04:50:57
499 Alison Weston WV50 Ilkley Harriers AC 04:51:09
500 Charlie Rowat M 04:51:33
501 Duncan Marlow MV40 Askern & District RC 04:51:42
502 James Wright MV40 Baildon Runners 04:51:48
503 Billy Parkinson M Sandbach Striders 04:51:50
504 Ben Wells MV40 Meirionnydd Running Club 04:52:03
505 Colin Rigby MV50 Horwich R M I Harriers 04:52:38
506 Andrew Smallwood MV50 Leeds & Bradford Triathlon Club 04:52:39
507 Huw Jones MV50 Birmingham Running Athletics&Triathlon Club (BRAT) 04:52:44
508 Greg Webster MV40 Holcombe Harriers 04:52:49
509 Dan Mead M 04:52:50
510 Paul Dickens M Hyde Park Harriers 04:52:52
511 Mark Domaille MV50 Wakefield District H & AC 04:53:07
512 John Eddington MV40 Settle Harriers 04:53:07
513 Simon Beverley MV40 Pudsey Pacers RC 04:53:13
514 Stephanie Wood WV40 Macclesfield Harriers & AC 04:53:57
515 Iain Povey MV50 New Marske Harriers Club 04:54:08
516 Jean Shotter WV50 Holmfirth Harriers AC 04:54:29
517 Craig Perkins MV40 Bentham Beagles Running Club 04:54:38
518 Ann Cummings WV60 Cumberland Fell Runners 04:54:41
519 Paul Grist MV50 Kirkstall Harriers 04:54:42
520 Andrew Sandercock M North Leeds Fell Runners 04:55:05
521 Deborah Mahoney WV50 Settle Harriers 04:55:07
522 Ivor Potter MV40 North Shields Polytechnic Club 04:55:11
523 Nick Dewell MV40 Keighley & Craven AC 04:55:14
524 Emma Richardson W Rossendale Harriers & AC 04:55:15
525 Scott Kelly MV50 Wakefield Triathlon Club 04:55:27
526 Nick Beanland MV40 04:55:39
527 Andrew Templeman MV40 04:56:02
528 Andrew Thornham M 04:56:02
529 Simon Moffatt MV50 Harrogate Harriers & AC 04:56:22
530 Matthew Hirst MV40 Bowland Fell Runners 04:56:23
531 Crispin Halsall MV50 Bowland Fell Runners 04:56:29
532 Andrew Wood M Corsham Running Club 04:56:39
533 James Purves MV60 Gala Harriers 04:56:45
534 Eddie Lesniak MV60 Achille Ratti 04:56:52
535 Stuart Russell MV40 Calder Valley Fell Runners 04:56:57
536 Debbie Hope WV40 Buxton AC 04:57:03
537 Edward Morris MV40 04:57:08
538 Andrew Foster MV50 Clayton-le-Moors Harriers 04:57:09
539 Robert Heggs MV40 Sale Harriers Manchester 04:57:14
540 Michael Bell MV50 Northumberland Fell Runners 04:57:19
541 Bill Beckett MV50 Chorley Athletic And Triathlon Club 04:57:25
542 Spike Hird M 04:57:29
543 Richard Ballantine MV50 Keighley & Craven AC 04:57:33
544 George Waller M 04:57:57
545 James Cripps M 04:58:00
546 Michael Dean MV50 Calder Valley Fell Runners 04:58:26
547 Robin Culshaw W Hyde Park Harriers 04:58:31
548 Rebecca Williams W Kent AC 04:58:36
549 Andrew Fox MV40 Pocklington Runners 04:58:46
550 Terry Tillotson MV40 Rothwell & District Harriers 04:58:51
551 William Duggan MV50 Bingley Harriers & AC 04:58:52
552 Sian Davies W Rothwell Harriers & AC 04:58:53
553 Adrian Baker MV50 Dark Peak Fell Runners 04:59:03
554 Kent Butcher MV40 Desford Striders 04:59:04
555 Jean-Marc Lawton MV50 Wester Ross Running Club 04:59:14
556 Emily Sanders WV50 Ashbourne Running Club 04:59:51
557 Joseph Sharples M Preston Harriers 04:59:52
558 Andrew Harris MV40 Nidd Valley Road Runners 05:00:00
559 Laurence Martin M Pudsey Pacers RC 05:00:37
560 Andy Smith M York Knavesmire Harriers 05:00:43
561 Jacqui Gears WV40 Oswestry Olympians 05:01:00
562 David Burton MV50 Keswick AC 05:01:04
563 Rob Newton M 05:01:13
564 Sandrine Fraisse WV40 Saddleworth Runners Club 05:01:20
565 Peter Fleming MV50 05:01:26
566 Tony Davis M Northumberland Fell Runners 05:01:30
567 Chris Day MV40 Totley AC 05:01:34
568 Jez Edwards MV40 05:02:19
569 Ben Costello MU25 Bingley Harriers & AC 05:02:28
570 Antti Turkia MV40 Yrj├Ânkadun Martat 05:02:36
571 Katie Morse W Wharfedale Harriers 05:02:59
572 Paul Whittle MV50 Newburgh Nomads RC 05:03:13
573 Rachel Avison-Fell WV40 Settle Harriers 05:03:49
574 Jon Macdonald MV40 05:03:51
575 Gary Sparkes MV50 Bearbrook Running Club 05:03:57
576 Jane Briggs WV50 Northumberland Fell Runners 05:04:08
577 Angela Wilson WV40 Northern Fells Running Club 05:04:12
578 Fredrik Nero MV40 SOK Knallen 05:04:17
579 Marc Wright M Queensbury Running Club 05:04:29
580 Martin Smillie MV60 05:04:33
581 Mark Taylor M Clayton-le-Moors Harriers 05:04:46
582 Ben Mason MV40 Pudsey Pacers RC 05:04:47
583 Wendy Dodds WV60 Clayton-le-Moors Harriers 05:04:53
584 Antony Mawson MV50 Pudsey Pacers RC 05:04:55
585 Jared Dalby M 05:05:10
586 Mathew Driscoll MV40 05:05:11
587 Jill Barton WV40 Rochdale Harriers & AC 05:05:18
588 Jo Rhodes W Hyde Park Harriers 05:05:59
589 Ian Stainthorpe MV50 Rochdale Harriers & AC 05:06:00
590 Liz James WV40 05:06:06
591 Arron Jackson MV40 Worksop Harriers 05:06:29
592 Adam Hill M 05:07:06
593 Russell Hirst MV50 05:07:47
594 Laura Gale WV40 Bournville Harriers 05:07:49
595 Alan Black MV60 Cambridge Harriers 05:07:54
596 Isobel Webster W Kirkstall Harriers 05:07:59
597 Nick Kirkland MV50 Shelton Striders 05:08:01
598 Martin Holding MV50 Wakefield District H & AC 05:08:13
599 Jamie Stephenson M 05:08:21
600 Jane Langham WV50 Smiley Paces 05:08:27
601 Shaun Western MV50 05:09:47
602 Stephen Forster MV50 Wharfedale Harriers 05:09:52
603 Michael Taylor MV40 05:09:55
604 Sara Abbott WV40 Keighley & Craven AC 05:10:38
605 Stephen Radcliffe MV40 Rossendale Harriers & AC 05:10:46
606 Martin O'Brien MV50 Stainland Lions Running Club 05:11:14
607 Marc Gomes MV40 Powergoat Trail Running 05:11:30
608 Gary Cattermole MV50 05:11:38
609 Dveirel Kovalsky Gonzalez WV40 Pudsey Pacers RC 05:12:50
610 Hannah Newbold WU25 Barlick Fell Runners 05:13:01
611 Robert Spavin MV40 T3 - Tadcaster Triathlon Team 05:13:08
612 Robin Warden MV50 Abbey Runners 05:13:21
613 Mirsie Caka WV40 Bellahouston Road Runners 05:13:40
614 James Bielak M Long Eaton Running Club 05:14:06
615 Joanne Henry WV40 Bingley Harriers & AC 05:14:16
616 Phil Gray MV60 FRA 05:14:26
617 Chris Smith MV40 05:14:36
618 Jim Clapp MV60 Durham Fell Runners 05:14:51
619 Eirik Stangnes MV40 Valley Striders AC 05:15:16
620 Graeme Rolfe MV50 Harborough AC 05:15:28
621 Patrick Garland MV50 05:16:02
622 David Culpan MV50 Stainland Lions Running Club 05:16:56
623 John Bassinder MV60 Stainland Lions Running Club 05:17:00
624 Patrick Phelan MV50 05:17:02
625 Sarah Gresswell W 05:17:11
626 Andrew Price MV40 Barrow Runners 05:17:23
627 Lucy Bird WV40 Barrow Runners 05:17:26
628 Rowan Ranner WV40 Helm Hill Runners 05:17:46
629 Charles Bogg MV50 Quakers Running Club 05:17:55
630 Mark Estienne MV40 York Acorn Running Club 05:17:55
631 Alex Frost MV50 Rochdale Harriers & AC 05:18:08
632 Tanya Shepherd W Horsforth Fellandale Club 05:19:06
633 Adam Howard M Trawden Athletic Club 05:20:21
634 Christine Addison WV50 Horsforth Fellandale Club 05:20:29
635 Rebecca Brimage WV40 Stockport Harriers & AC 05:20:37
636 Tim Raynor MV50 Redhill Road Runners 05:20:39
637 Louise O'Brien WV40 Horsforth Fellandale Club 05:20:47
638 Craig Tipton MV50 Ackworth Road Runners 05:20:49
639 Heather Driver W Barlick Fell Runners 05:21:17
640 Ian Smith MV60 Bolton United Harriers & AC 05:22:55
641 Rose George WV40 North Leeds Fell Runners 05:23:12
642 Stephen Atherton MV60 Ambleside AC 05:23:15
643 Iain Simpson MV40 Falkland Trail Runners 05:23:43
644 Andrew Wallace M 05:23:54
645 Sean Brennan MV40 Knaresborough Striders 05:24:51
646 Toby Campbell MV50 05:27:04
647 Michael Alexander M Barlick Fell Runners 05:27:06
648 Timothy Knighton M Horsforth Harriers 05:27:07
649 Jenni Cowley WV40 Wharfedale Harriers 05:27:40
650 Philip Hadland MV50 Mercia Fell Runners 05:29:19
651 Peter Foulds MV40 Darlington H & AC 05:30:33
652 Ryan Fulford MV40 Mercia Fell Runners 05:30:55
653 Marc Recoquille MV40 05:31:14
654 John Parry MV50 05:31:27
655 Rebecca Emerton WV40 Shelton Striders 05:31:46
656 Stephen Moor MV50 Settle Harriers 05:32:05
657 Simon Gregory MV40 Handsworth Roadhogs 05:32:10
658 Stephen Dicks MV40 Olney Runners AC 05:33:00
659 John Andrew MV40 Radcliffe AC 05:34:07
660 Nicholas Cousins MV50 Pickering Running Club 05:34:47
661 Andrew Hunt MV50 05:36:36
662 Christopher Cotton MV40 05:36:52
663 Andy Quinn MV40 Clayton-le-Moors Harriers 05:36:55
664 Christopher Lawrence MV50 Clayton-le-Moors Harriers 05:36:59
665 Andrew Russell MV50 Helm Hill Runners 05:37:16
666 Joseph Allan Wall MV50 Handsworth Roadhogs 05:37:23
667 Kevin McGilvray MV60 Rossendale Harriers & AC 05:43:58
668 Ian Sharpe MV40 Chorlton Runners 05:48:29
669 Hadrian Knight MV40 Rothwell Harriers & AC 05:50:16
670 Richard Johnson MV40 05:56:00