Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

24/03/2019 – Heptonstall





  
Pos Name Category Club Time
1 Phil Marsden M Horwich Harriers 01:50:22
2 Robin Howie M Wharfedale Harriers 01:50:32
3 Max Wainwright M Dark Peak 01:53:40
4 Sam Watson M Wharfedale Harriers 01:55:17
5 Oliver Heaton M Preston Harriers 01:55:19
6 Ed Hyland M Stainland Lions 01:55:56
7 Martin Howard M Calder Valley Fell Runners 01:57:03
8 Neal Crampton M Pudsey And Bramley 01:58:09
9 Shaun Livesey V40* Ribble Valley Harriers 01:58:37
10 Rob James M Royston Road Runners 01:59:31
11 Matt Livesey M Pudsey Racers RC 02:00:17
12 Jon Pownall M Valley Striders 02:00:52
13 Graeme Brown V40 Todmorden Harriers 02:02:09
14 Ethan Hassell M Wharfedale Harriers 02:02:54
15 Marc Sennett M Wharfedale Harriers 02:03:23
16 Tom Millard M Wharfedale Harriers 02:03:24
17 Tim Street M Holmfirth Harriers 02:03:38
18 Tom Gibbs V40 Ambleside AC 02:03:47
19 Jon Wright M Todmorden Harriers 02:03:54
20 Jack Smith M Wharfedale Harriers 02:03:59
21 David Oldfield M Harrogate Harriers 02:04:45
22 Matthew Wasters M Wharfedale Harriers 02:05:10
23 Spencer Riley V40 Wharfedale Harriers 02:06:37
24 Dave Kirkham V40 Wharfedale Harriers 02:07:09
25 Andy Berry V40 Barlick Fell Runners 02:07:19
26 Adam Storer V40 02:08:05
27 Jonny Croston V40 Calder Valley Fell Runners 02:08:07
28 Nic Ward M Northern Fells Running Club 02:08:10
29 Ali Burns M Wharfedale Harriers 02:08:37
30 Chris Burke V50* Baildon Runners 02:09:02
31 Annie Roberts F* Todmorden Harriers 02:09:18
32 Peter Coates V40 Clayton-Le-Moors 02:10:01
33 Jez Brown V40 Buckley Runners 02:10:06
34 Dan Sands M Wharfedale Harriers 02:10:20
35 Ian Symington M 02:10:58
36 John Horrocks M Blackburn Harriers 02:11:10
37 Tim Brook M Northowram Pumas 02:11:14
38 Dave McQuire V50 Wharfedale Harriers 02:11:50
39 Daniel Hurd M Wharfedale Harriers 02:11:54
40 Patrick Wardle M Wharfedale Harriers 02:13:25
41 James Allard M Wharfedale Harriers 02:13:45
42 Iain Illstone M Calder Valley Fell Runners 02:14:02
43 Kev Folan V40 02:14:26
44 Andrew Britton V40 Wharfedale Harriers 02:14:50
45 Duncan Cannon M Todmorden Harriers 02:15:28
46 Jo Buckley FV40* Calder Valley Fell Runners 02:15:38
47 Dan Marsden M Calder Valley Fell Runners 02:15:53
48 Nik Tarrega F York Knavesmire Harriers 02:16:04
49 Gary Johnson M Otley AC 02:16:25
50 James Edwards V40 Lonsdale Fell Runners 02:16:32
51 Paul Haigh V40 Calder Valley Fell Runners 02:17:07
52 Niall Bourke M Pudsey And Bramley 02:17:10
53 Hinda Hardaker FV40 Keighley And Craven 02:17:20
54 Daniel Clark M 02:17:24
55 Jamie Fradgley M 02:17:59
56 Arthur Raffle M Altrincham 02:18:07
57 Oliver Cheyne M Bingley Harriers 02:18:24
58 Simon Garside V50 Rothwell Harriers 02:18:29
59 Andy Robinson M Baildon Runners 02:18:42
60 Simon Vallance V50 Valley Striders 02:19:51
61 Nick Kelly V50 Horwich Harriers 02:19:58
62 Alastair Stuart Jewsbury M Bingley Harriers 02:20:30
63 Dom Leckie M Todmorden Harriers 02:20:32
64 Phil Wells V40 Calder Valley Fell Runners 02:20:42
65 Andrew Waddington V50 02:20:48
66 Daniel Greenwood V40 Meltham AC 02:21:03
67 Ashley Holt V40 Rossendale 02:21:13
68 Richard Smith M Otley AC 02:21:14
69 Craig Jarratt M 02:21:34
70 Jake Turnbull M Harrogate Harriers 02:21:35
71 Zac Kaye M Barlick Fell Runners 02:22:13
72 Andrew Shipley M Highgate Harriers 02:22:24
73 Brian Horrocks V60* Clayton-Le-Moors 02:22:39
74 Dave Soles V50 Pennine 02:23:02
75 Amy Freeman F Darwen Dashers 02:23:07
76 Natasha Butterfield F Calder Valley Fell Runners 02:23:53
77 Jon Tinman V50 Rossendale 02:24:16
78 Seamus O’Riordan V40 Rossendale 02:24:34
79 Carlos Bedson V50 Cheshire Hill Racers 02:24:35
80 Luke Cranfield M Northowram Pumas 02:24:38
81 Luke Meleschko V40 Calder Valley Fell Runners 02:24:50
82 Helen Wood F Ilkley 02:24:53
83 Lorraine Slater FV40 Barlick Fell Runners 02:24:56
84 Pete Dimitrijevic V40 Wharfedale Harriers 02:25:34
85 Craig Neville V40 02:26:14
86 Nicolas Kendall M Barlick Fell Runners 02:26:35
87 Simon Roberts V40 Buckley Runners 02:26:40
88 James Alan Simon M Bowland Fell Runners 02:26:46
89 Simon Timothy Jones V50 Bingley Harriers 02:26:47
90 Tom Smith V50 Bowland Fell Runners 02:26:50
91 Tristan Oliver Langlois V40 Todmorden Harriers 02:27:15
92 Chris Funnell V50 Clayton-Le-Moors 02:27:21
93 Monica Padilla F Wharfedale Harriers 02:27:30
94 Rob Furness M Wharfedale Harriers 02:27:31
95 Ben Holmes M Todmorden Harriers 02:27:37
96 Shaun Jackson V40 Altrincham 02:28:40
97 Julian Brown V50 Macclesfield Harriers 02:28:42
98 Iain Powell V40 Calder Valley Fell Runners 02:29:13
99 Kevin Robinson V40 Stainland Lions 02:29:15
100 Gary Pearse V50 Blackburn Harriers 02:30:04
101 Liam Williams M Calder Valley Fell Runners 02:30:07
102 Mark Wharton V50 02:30:11
103 Thornton Taylor V60 Rossendale 02:30:13
104 Ben Grant V70* Harrogate Harriers 02:30:16
105 Michael Toman V50 Accrington Road Runners 02:30:26
106 Tania Blake FV40 Stainland Lions 02:30:59
107 Darren Earnshaw V40 Calder Valley Fell Runners 02:31:08
108 Paul Smith V40 Valley Striders 02:31:16
109 Peter Stobbs V50 Trawden AC 02:31:31
110 Barry Atkinson V50 York Knavesmire Harriers 02:31:39
111 Chris Normington V40 02:31:47
112 Simon Bourne V50 Calder Valley Fell Runners 02:32:23
113 Andrew Armstrong V50 Clayton-Le-Moors 02:32:42
114 Ronnie Turner V50 Rossendale 02:33:10
115 William Lowe V60 Rossendale 02:33:23
116 Martin Shaw M North Leeds Fell Runners 02:33:33
117 Jon Underwood V40 Calder Valley Fell Runners 02:33:42
118 Paulo Alexandre Teixeira Felix V40 Skelmersdale Boundary Harriers 02:33:43
119 Gareth Taylor M Darwen Dashers 02:34:06
120 Natalie Murphy FV50* Rossendale 02:34:15
121 Ben Cliff V40 Calder Valley Fell Runners 02:34:25
122 Mark Liptrot V50 Lostock AC 02:34:34
123 Neil Wallace V40 Pudsey And Bramley 02:34:42
124 Phil Scarf V50 Calder Valley Fell Runners 02:35:22
125 Fionnuala Swann FV40 Trawden AC 02:36:18
126 Duncan Ritchie V40 Todmorden Harriers 02:36:35
127 Maria Cook FV40 Skelmersdale Boundary Harriers 02:36:39
128 Craig Miller V40 Stainland Lions 02:36:39
129 Jo Daniels V40 Todmorden Harriers 02:36:52
130 Paul Grist V50 Kirkstall Harriers 02:37:29
131 Kate Mansell FV40 Todmorden Harriers 02:37:47
132 John Thompson V50 Newburgh Nomads 02:38:04
133 Adam Nodwell M North Leeds Fell Runners 02:38:49
134 Toby Sydes V50 Calder Valley Fell Runners 02:38:57
135 Emma Wilkins F Baildon Runners 02:39:01
136 Alison Wainwright FV50 Dark Peak 02:39:15
137 James Cooke M Calder Valley Fell Runners 02:39:18
138 Stephen Hall V40 Ribble Valley Harriers 02:39:23
139 Robert Halstead V50 Todmorden Harriers 02:39:26
140 Joseph Fennell M 02:39:28
141 Helen Price FV40 Harrogate Harriers 02:39:38
142 Simon Moffatt V50 Harrogate Harriers 02:39:54
143 Kim Spence FV40 Valley Striders 02:39:56
144 David Wass V50 Worksop Harriers 02:40:18
145 David Naughton V50 Clayton-Le-Moors 02:40:43
146 Dan Mead M 02:40:45
147 Andrew Smallwood V50 Leeds / Bradford TR 02:40:46
148 Dave Copping V50 Keighley And Craven 02:40:48
149 Tony Jackson V60 Newburgh Nomads 02:41:35
150 Alex Frost V50 Rochdale Harriers 02:42:05
151 Paul Young V40 Rossendale 02:42:55
152 Laura McCabe FV40 Otley AC 02:43:03
153 Nicholas Walsh V50 Rochdale Harriers 02:43:11
154 Mark Walker V50 Rochdale Harriers 02:43:38
155 Thomas Pomfrett M Otley AC 02:43:40
156 Robert Holdsworth M Todmorden Harriers 02:43:54
157 Paul Whittle V50 Newburgh Nomads 02:43:55
158 Leon Severn M Stainland Lions 02:44:03
159 Carl Hitchens V50 Bingley Harriers 02:44:07
160 Luke Willis M Skelmersdale Boundary Harriers 02:44:14
161 Chris Small M Fellandale 02:44:44
162 Jenny Hall F Valley Striders 02:45:08
163 Matt Nuttall V50 Blackburn Harriers 02:45:48
164 Andrew Sugden V50 02:45:52
165 Stephen Grimley V50 Calder Valley Fell Runners 02:46:21
166 James Wright V40 Baildon Runners 02:46:31
167 Bill Beckett V50 Chorley Athletic Triathlon 02:46:43
168 Mark Jordan V60 Harrogate Harriers 02:46:55
169 Richard Gee V40 Saddleworth Runners 02:47:02
170 Nick Dewell V40 Keighley And Craven 02:47:10
171 Chris Hewitson V40 02:47:14
172 Martin O’Brien V50 Stainland Lions 02:47:23
173 Suzanne Straughan FV40 Todmorden Harriers 02:47:25
174 Ken Taylor V70 Rossendale 02:47:39
175 Zoe Dijkman F Todmorden Harriers 02:47:43
176 Mark Buskwood V50 Totley AC 02:47:47
177 Stephen Ellison V40 Mounts Bay Harriers 02:47:50
178 Christopher Leech V60 Leighton Buzzard Triathlon 02:47:59
179 David Anderson V40 Pudsey And Bramley 02:48:09
180 Timothy Knighton M Horsforth Harriers 02:48:16
181 Robert Bolton V50 Oldhamd And Royston 02:48:19
182 Laurence Martin M Pudsey Racers RC 02:48:21
183 Emma Watson F Wharfedale Harriers 02:48:24
184 Mike Dean V50 Calder Valley Fell Runners 02:48:26
185 Rebecca Wadeson F Skelmersdale Boundary Harriers 02:49:01
186 Chris Taylor V50 Lostock AC 02:49:08
187 Ben Mason V40 Pudsey Racers RC 02:50:10
188 Chris Whitooah M 02:50:28
189 Lucy Brown F Trawden AC 02:50:47
190 Stuart Hutchison V40 Saddleworth Runners 02:51:43
191 John Bassinder V60 Stainland Lions 02:51:59
192 Jean Powell FV50 Wharfedale Harriers 02:52:06
193 James Thomas Penson V40 Stainland Lions 02:52:08
194 Sacha Jones F 02:52:10
195 Victoria Rogan F Trawden AC 02:52:15
196 Paul Cotton V50 Todmorden Harriers 02:53:05
197 John Ingles V50 Stainland Lions 02:53:16
198 Joseph William Sharples M Preston Harriers 02:53:17
199 Craig Partridge V50 Altrincham 02:53:18
200 Rowan Temple M Kirkstall Harriers 02:53:43
201 Robert Haworth V50 Todmorden Harriers 02:53:53
202 Simon Beverley V40 Pudsey Racers RC 02:54:32
203 Arron Jackson V40 Worksop Harriers 02:54:33
204 Michael Hern V40 Pudsey Racers RC 02:54:34
205 Emma Ball FV40 Middleton Harriers 02:54:44
206 Joanna Adamson FV40 Middleton Harriers 02:54:45
207 Randolph Haggerty V50 Kirkstall Harriers 02:55:21
208 Hadrian Knight V40 Rothwell Harriers 02:55:35
209 Martyn Price V50 Harrogate Harriers 02:55:48
210 Theresa Oldroyd FV50 Harrogate Harriers 02:56:15
211 Mark Judowski V50 Ilkley 02:56:16
212 Robert Foulks V40 02:56:24
213 Alfie Walker V40 02:56:46
214 Joseph Allan Wall V50 Handsworth Road Hogs 02:56:55
215 Simon Gregory V40 Handsworth Road Hogs 02:56:56
216 Megan Kelly F Horsforth Harriers 02:57:12
217 Sandra Kelly FV50 Horwich Harriers 02:57:13
218 Christina Turner FV40 Calder Valley Fell Runners 02:57:45
219 Isobel Webster F Kirkstall Harriers 02:57:57
220 Wally Copelov V60 Newburgh Nomads 02:59:39
221 Tim Brooks V40 Calder Valley Fell Runners 03:00:24
222 Dveirel Kovalsky Gonzalez FV40 Pudsey Racers RC 03:00:26
223 Jo Rhodes F Hyde Park Harriers 03:00:29
224 James Sheard V50 Saddleworth Runners 03:00:42
225 Andrew Sandercock M North Leeds Fell Runners 03:00:54
226 Vicky Heys FV40 Clayton-Le-Moors 03:01:01
227 Stephen Ainsworth V60 Clayton-Le-Moors 03:01:02
228 Gloria Ayuso FV40 Calder Valley Fell Runners 03:01:14
229 Robin Culshaw M Hyde Park Harriers 03:02:28
230 Andrew Smith V50 Barlick Fell Runners 03:03:10
231 Andy Bradley V50 Clayton-Le-Moors 03:03:23
232 Tania Haynes FV40 Saddleworth Runners 03:04:15
233 Charles McKinney V40 Ackworth Road Runners 03:05:28
234 Mark Recoquille V40 03:05:30
235 Adela Reperecki V50 Ilkley 03:05:37
236 Louise O’Brien FV40 Fellandale 03:06:07
237 Max Howard V60 Retford AC 03:06:24
238 Neil Taylor V50 Skelmersdale Boundary Harriers 03:06:53
239 Clive Greatorex V50 03:07:53
240 Elina Eady FV40 Calder Valley Fell Runners 03:09:04
241 Thomas Butler M 03:09:17
242 Matt Podd V60 Otley AC 03:09:18
243 Fred Duenbier V60 Newburgh Nomads 03:09:28
244 Robin Gray V50 Todmorden Harriers 03:09:59
245 Rose George FV40 North Leeds Fell Runners 03:10:28
246 Steve Baker V50 Chorley Athletic Triathlon 03:10:54
247 Chris Hudson V40 Fellandale 03:12:34
248 Davie Michael Horrocks V50 Clayton-Le-Moors 03:13:29
249 Elise Milnes FV50 Todmorden Harriers 03:13:44
250 Sally Chesworth FV50 Todmorden Harriers 03:16:26
251 Melisa Edwards F Middleton Harriers 03:17:06
252 Charlotte Wetton F Calder Valley Fell Runners 03:17:33
253 Tanya Shepherd F Fellandale 03:17:53
254 Eileen McDonagh FV40 Calder Valley Fell Runners 03:18:57
255 Andrew Essex V60 Saddleworth Runners 03:20:12
256 Jill Davies FV60* Saddleworth Runners 03:20:16
257 Duncan Watson V40 03:20:24
258 Darren Brown V50 Triangle Trotters 03:24:02
259 Glenn Cockroft V50 Triangle Trotters 03:24:04
260 Philip Jones V60 Baildon Runners 03:26:22
261 Fiona Armer FV50 Todmorden Harriers 03:27:28
262 Aileen Baldwin FV60 Stainland Lions 03:28:31
263 Diane Lee FV40 Holmfirth Harriers 03:28:49
264 Andy Dalton V50 Skelmersdale Boundary Harriers 03:30:01
265 Christopher Heginbotham V50 Saddleworth Runners 03:30:48
266 Nicky Snook FV50 Saddleworth Runners 03:30:48
267 Sam Swindells M 03:36:29
268 Ambi Swindells F 03:36:34
269 Mandy Goth FV50 Todmorden Harriers 03:37:58
270 Paul Taylor V50 Darwen Dashers 03:41:17
271 John Nunn V60 Calder Valley Fell Runners 03:41:51
272 Emma Houterman F Darwen Dashers 03:42:22
273 Ruth Stoney F 03:43:15
274 Aleksandra Uss F 03:43:17
275 Tamsin Cooke F Calder Valley Fell Runners 03:44:06
276 Diane Wright FV40 Calder Valley Fell Runners 03:44:07
277 Rod Sutcliffe V60 Calder Valley Fell Runners 03:51:35
278 Anil Bose V50 Skelmersdale Boundary Harriers 03:52:13
279 Martin Burnside V50 FRA 04:03:45