Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

24/03/2019 – Edale Skyline





  
Pos Name Category Club Time
1 Carl Bell MSEN Keswick AC 02:34:11
2 Billy Cartwright MSEN Matlock Athletic Club 02:37:06
3 Harry Holmes MSEN Matlock Athletic Club 02:41:10
4 Ryan Smith MSEN Rocky Mountain Runners 02:41:12
5 Steve Franklin MSEN Totley AC 02:45:35
6 Daniel Haworth MSEN Matlock Athletic Club 02:49:48
7 Andy Laycock MSEN Clayton-le-Moors Harriers 02:50:12
8 Peter Davies MSEN Dark Peak Fell Runners 02:51:05
9 Ben Cartwright MSEN Matlock Athletic Club 02:52:27
10 Josh Williams MSEN Dark Peak Fell Runners 02:52:31
11 Simon Harding MSEN Macclesfield Harriers & AC 02:54:25
12 Tom Saville MSEN Dark Peak Fell Runners 02:56:27
13 Martyn James MSEN Porter Valley Plodders 03:03:21
14 Luke Cook MSEN Pennine Fell Runners 03:03:33
15 Greg Hopkinson MSEN Beeston AC 03:03:37
16 Lawrence Eccles MSEN Penny Lane Striders 03:03:51
17 Sam Green MSEN Wharfedale Harriers 03:04:55
18 Adam Fieldhouse MU23 LUOC 03:05:22
19 Daniel Cade MSEN Dark Peak Fell Runners 03:09:06
20 Alistair Thornton MU23 LUOC 03:10:29
21 Lisa Watson WSEN Dark Peak Fell Runners 03:10:44
22 Matthew John MSEN North Leeds Fell Runners 03:11:10
23 Matthew Hayes M40 East Hull Harriers & AC 03:11:20
24 Charlie Mcintosh M50 Pudsey & Bramley AC 03:11:26
25 Richard Pattinson M50 Pudsey & Bramley AC 03:12:13
26 Mark Anderson M40 Totley AC 03:12:45
27 Chris Donnelly M40 Sale Harriers Manchester 03:12:51
28 Craig Fishwick MSEN Dark Peak Fell Runners 03:12:54
29 Sam Pole MSEN West End Runners 03:13:34
30 Nathanael Booker MSEN   03:13:47
31 Peter Watson MSEN Matlock Athletic Club 03:14:23
32 Alastair Graves MSEN   03:15:03
33 James Harkin MSEN   03:15:04
34 Ailish Graham WSEN Wharfedale Harriers 03:17:00
35 Chris Jackson MSEN Pennine Fell Runners 03:17:17
36 Colin Allott MSEN Goyt Valley Striders 03:17:30
37 John Navis MSEN Pudsey & Bramley AC 03:18:25
38 John Hunt M50 Dark Peak Fell Runners 03:18:43
39 Oliver Hart M40 Totley AC 03:19:58
40 Chris Snell MSEN Clayton-le-Moors Harriers 03:23:25
41 James Halse M40 Dark Peak Fell Runners 03:23:49
42 Al Smithson MSEN Mersey Tri 03:23:50
43 Mark Burley MSEN Macclesfield Harriers & AC 03:24:10
44 Dylan Griffiths MSEN Rhedwyr Hebog Runners 03:24:32
45 Alex Dalton MSEN   03:24:53
46 Peter Harris MSEN Stamford Striders 03:25:21
47 Jenn Mattinson WSEN Keswick AC 03:25:40
48 Daniel Wheat MSEN Southwell Running Club 03:25:45
49 Kate Archer W40 Ilkley Harriers AC 03:27:35
50 Keith Swainson MSEN   03:27:36
51 Mark Jacobi M50 Totley AC 03:27:38
52 David Brockbank M40 Macclesfield Harriers & AC 03:27:41
53 Tom Canaway MSEN   03:28:34
54 Carl Bradford M40 Dark Peak Fell Runners 03:29:02
55 Richard Bedlow MSEN Tring RC 03:29:11
56 Richard Baldwin MSEN Holme Pierrepont RC 03:29:41
57 David Heenan MSEN Vegan Runners UK 03:30:38
58 Richard Snowden M50 Totley AC 03:30:45
59 Philip Montgomery MSEN Todmorden Harriers 03:30:48
60 John Thorpe MSEN Matlock Athletic Club 03:30:58
61 Richard Brown M50 Sale Harriers Manchester 03:31:03
62 Leah Williams WU23 LUOC 03:31:03
63 Dale Mathers M50 Mourne Runners 03:31:44
64 Dan Cook M40 Steel City Striders RC 03:31:56
65 Liam O'Loughlin MSEN   03:32:53
66 Phil Hinchliffe M40 Penistone Footpath Runners & Athletic Club 03:33:09
67 Simon Browne M40 Denby Dale Athletics Club 03:33:21
68 Bevan Adams M40 Retford AC 03:33:29
69 Mark Cox MSEN Badgers 03:33:31
70 Richard Buckle MSEN East Hull Harriers & AC 03:33:42
71 Paul Wray M40 East Hull Harriers & AC 03:33:44
72 Edward Sneddon M40 Mercia Fell Runners 03:34:12
73 Stephen Smithies M50 Calder Valley Fell Runners 03:34:13
74 Hugh Watkin MSEN   03:34:42
75 Paul Smith M50 Steel City Striders RC 03:34:45
76 Sarah Lilleman WSEN Dark Peak Fell Runners 03:34:50
77 Phil Moore MSEN   03:35:10
78 Sian Williams W40 Rhedwyr Hebog Runners 03:35:44
79 Christopher Harding MSEN Stafford Harriers 03:35:46
80 Tarbo Fukazawa MSEN Cambridge Harriers 03:35:56
81 Oliver Nokes MSEN Royal Navy Athletics Club 03:36:46
82 Jonathan Ridge M40 Denby Dale Athletics Club 03:37:28
83 Tobiah Venn MSEN   03:37:33
84 Phil West M40 Salford Harriers & AC 03:37:39
85 Dave Powell M50 Aberystwyth Athletic Club 03:37:47
86 Helen Elmore W40 Dark Peak Fell Runners 03:37:58
87 Paul Calverley M50 Achille Ratti 03:38:05
88 Jack Swindells MSEN Dark Peak Fell Runners 03:39:07
89 Ronan O'Malley MSEN Dark Peak Fell Runners 03:39:11
90 Tim Aldridge MSEN Buxton AC 03:39:31
91 Eleanor Lunt WSEN Long Eaton Running Club 03:39:44
92 Michael Reynolds M50 Mercia Fell Runners 03:40:02
93 Andy Charlton MSEN   03:40:19
94 John Brannock MSEN Porter Valley Plodders 03:40:45
95 David Allen M60 Dark Peak Fell Runners 03:41:03
96 Andrew Roberts M50 Congleton Harriers 03:41:06
97 Nick Jones M40 Buxton AC 03:41:14
98 Dan Croft M50 Macclesfield Harriers & AC 03:41:42
99 Nathan Crossley M50 Horsforth Harriers 03:41:42
100 Paul Freeman MSEN Non-UKA Affiliated Club 03:41:48
101 Alex Rothman MSEN Dark Peak Fell Runners 03:42:56
102 Benjamin Wolstenholme MSEN Bramhall Runners 03:42:59
103 Steve Bone M40   03:43:03
104 Kate Whitfield W40 Mercia Fell Runners 03:43:04
105 Chris Lawson M40 Dark Peak Fell Runners 03:43:16
106 Mark Whitworth M40 Dark Peak Fell Runners 03:43:42
107 Steve Swallow M50 Macclesfield Harriers & AC 03:44:04
108 Russell Clarke MSEN Clayton-le-Moors Harriers 03:44:17
109 Chris Holmes M40 Northampton Road Runners 03:45:03
110 Joe Dale MSEN Victoria Park Harriers And Tower Hamlets AC 03:45:09
111 Mark Ruston M40 Goyt Valley Striders 03:45:35
112 Bruno Combart M40   03:45:56
113 John Duff M50 Northumberland Fell Runners 03:46:46
114 David Greenstreet M50   03:47:01
115 Richard Campbell M40 Rossendale Harriers & AC 03:47:35
116 Mark Doyle MSEN Steel City Striders RC 03:47:52
117 Peter Carvell M40 Congleton Harriers 03:48:10
118 Joanna Goorney W50 Lytham St Annes RR Club 03:48:52
119 Gancho Slavov M40   03:49:02
120 Mark Beighton M40 Belper Harriers 03:49:11
121 David Bailey M40 Boxfit Tri 03:49:13
122 Andes Geiger M40   03:49:21
123 Mark Irving MSEN Bowland Fell Runners 03:49:45
124 Libby Jones WSEN   03:50:25
125 David Whitfield M40 Macclesfield Harriers & AC 03:51:00
126 Josh Hore MSEN   03:51:16
127 Annette Haines WSEN   03:51:39
128 Andrew Hunter M40 Beeston AC 03:51:40
129 Jonathan Morgan MSEN   03:52:02
130 Andrew Reid M40 Porter Valley Plodders 03:52:07
131 Kevin Perry M50   03:53:03
132 Josh Westwood MSEN Settle Harriers 03:53:04
133 Gary Bradley M50 Barlick Fell Runners 03:53:30
134 Joel Harman MSEN   03:54:02
135 Tim Slack MSEN Dark Peak Fell Runners 03:54:13
136 Richard White M40 Glossopdale Harriers 03:55:17
137 Chris Martin M40 Fat Boys Running Club 03:55:35
138 Lukasz Patyk MSEN   03:55:36
139 Matt Crompton M40 Glossopdale Harriers 03:55:38
140 Iain Smith M40 Buffalo Whippets AC 03:56:15
141 Simon Fox M50 Macclesfield Harriers & AC 03:56:31
142 Jim Londesborough M50   03:56:40
143 Jake Lodge MSEN Pudsey & Bramley AC 03:56:46
144 David Frixon MSEN   03:57:02
145 Jon Moulding M40   03:57:12
146 Joanne Worboys-Hodgson W40 Denby Dale Athletics Club 03:57:19
147 Ian Canaway MSEN Saddleworth Runners Club 03:57:28
148 Luis Toronjo Urquiza MSEN Rivelin Runners 03:57:30
149 Alan Whelan M50 Scarborough Athletic Club 03:57:32
150 Nikola Carr WSEN Scarborough Athletic Club 03:57:34
151 Sarah Andrew WSEN   03:58:11
152 Mark Richards M50 Goyt Valley Striders 03:59:05
153 Paul Bennett MSEN Unknown Runner 03:59:08
154 Ben Clithero M40 Steel City Striders RC 03:59:52
155 Clem Dixon M50 Cambridge Harriers 04:00:58
156 Eamonn Chapman MSEN   04:01:13
157 Michael Squires M50 Steel City Striders RC 04:01:43
158 Alison Richards W40 Helm Hill Runners 04:02:06
159 Daniel Bent M40   04:02:21
160 Jack Cummins MSEN Matlock Athletic Club 04:02:50
161 Alan Willoner M40 Totley AC 04:03:32
162 Nathan French MSEN Cheshire Hash House Harriers 04:03:59
163 Barry Edwards M60   04:04:05
164 Janie Oates WSEN Helm Hill Runners 04:04:14
165 Robin Hoffmann M40   04:04:32
166 Richard Kennaugh M50 Altrincham & District Athletic Club Limited 04:04:49
167 Richard Conroy M40 Baslow Nights 04:04:59
168 Richard Green M50 Shelton Striders 04:05:06
169 Richard Dixson M40 Pennine Fell Runners 04:05:27
170 Amy Duck WSEN Steel City Striders RC 04:06:17
171 Danny Walls M40 Scarborough Athletic Club 04:06:40
172 Simon Allen M40 Dark Peak Fell Runners 04:06:44
173 David Elphick M40 Baslow Nights 04:06:50
174 Geoff Cooper M50 Matlock Athletic Club 04:07:23
175 David Hakes MSEN Dark Peak Fell Runners 04:07:40
176 Philip Wood MSEN Wootton Road Runners 04:07:44
177 Oskar Smith MSEN   04:07:47
178 Catherine Litherland W40 Pennine Fell Runners 04:07:53
179 Ross Litherland M40 Pennine Fell Runners 04:07:57
180 Martyn Jones M40 Dark Peak Fell Runners 04:08:43
181 Andrew Aziz MSEN   04:09:46
182 Alison Campbell WSEN Valley Striders AC 04:11:18
183 Mike Burke M50   04:11:25
184 Toby White M50   04:11:56
185 Magdalena Kaminska WSEN Fylde Coast Runners 04:12:05
186 Neil Mackie MSEN   04:12:23
187 Matthew Pink M40 Pennine Fell Runners 04:12:51
188 Sarah Roscoe WSEN   04:13:00
189 Barrie Thomason M50 Macclesfield Harriers & AC 04:13:26
190 Chris Haynes M40   04:13:49
191 Jamie Hardman M40 FRA 04:14:22
192 Andrew Hallam MSEN   04:14:31
193 Peter Fleming M50   04:15:08
194 David Ahearn MSEN FRA 04:17:05
195 Mike Wheeler MSEN Wootton Road Runners 04:17:21
196 Lee Carratt M40 Rotherham Harriers And AC 04:17:22
197 Rachael Lawrance W40 Macclesfield Harriers & AC 04:17:25
198 Jordan Smith MSEN   04:18:18
199 Bruce Humphrey M40   04:18:24
200 Silke Koester WSEN Rocky Mountain Runners 04:18:24
201 David Milton M50 Holmfirth Harriers AC 04:18:27
202 Alison Weston W50 Ilkley Harriers AC 04:19:21
203 Michael Griffiths M50 Dark Peak Fell Runners 04:19:26
204 Alison Barrett W40 Steel City Striders RC 04:19:31
205 Stephen Dicks M40 Olney Runners AC 04:19:36
206 Robert Murphy M50 Glossopdale Harriers 04:21:12
207 Stephen Jones M50 Dark Peak Fellrunners 04:21:23
208 Adrian Baker M50 Dark Peak Fell Runners 04:21:26
209 Shaun Taylor M40 Porter Valley Plodders 04:21:57
210 Stephen Dixon M60 Valley Striders AC 04:23:02
211 Barbara Clayton W40 Totley AC 04:23:13
212 David George M50   04:24:06
213 Andrew Hall M50 Matlock Athletic Club 04:24:16
214 Rob Darrington MSEN Dark Peak Fell Runners 04:24:19
215 Stephen Cassidy M40 NI Mountain Running Association 04:24:21
216 Amy Thacker W40   04:24:57
217 David Madden M40   04:25:07
218 Imtiaz Ilahi M40   04:25:19
219 Alaina Bond WSEN Matlock Athletic Club 04:25:38
220 Emma Turner W40 Matlock Athletic Club 04:25:38
221 Libbi McGibbon WSEN Cheshire Hash House Harriers 04:26:23
222 Caroline Burrell W40   04:26:41
223 Mark Wood M50   04:27:10
224 Peter Gilbert M60 Retford AC 04:27:24
225 Martin Berry M40   04:28:21
226 Paul Barton M40   04:28:54
227 Tom Shelton MSEN Denby Dale Athletics Club 04:28:58
228 Rick Ansell M50 Tring RC 04:29:06
229 Cecilia Cole WSEN   04:29:17
230 Paul Wilkinson M40   04:29:22
231 Claire Haycock W40 Smiley Paces 04:29:22
232 Eddie Lesniak M60 Achille Ratti 04:29:30
233 Francis Wooff M50 Chorlton Runners 04:30:46
234 Stuart Johnson M40   04:31:02
235 Mark Whelan M50 Goyt Valley Striders 04:31:39
236 Patrick Phelan M50   04:31:57
237 John Rawlinson M50 Steel City Striders RC 04:32:33
238 Clare Howarth WSEN Totley AC 04:32:38
239 Flora Marriott W50   04:32:58
240 Nick Ham M50 Glossopdale Harriers 04:33:30
241 Rosa Sampson Geroski WSEN Steel City Striders RC 04:34:14
242 Mandy Calvert W50 Macclesfield Harriers & AC 04:34:18
243 Richard Goff MSEN Buxton AC 04:34:20
244 Adrian Royston M40   04:35:14
245 David Patrick M50 Ashbourne Running Club 04:35:17
246 Fran Santos WSEN   04:36:06
247 Ben Hill MSEN 100 Marathon Club 04:36:08
248 Emma Staniland W40 Baslow Nights 04:36:10
249 John Wright M40 Porter Valley Plodders 04:37:25
250 Neil Blatherwick M40 Long Eaton Running Club 04:37:36
251 Georgie Hill WSEN Dark Peak Fell Runners 04:37:40
252 David Walker M50   04:38:07
253 Helen Cassidy W40 NI Mountain Running Association 04:38:21
254 Madeleine Rogers W40 Fat Boys Running Club 04:38:27
255 Denise Mathers W50 Mourne Runners 04:38:33
256 Steven Jones MSEN   04:39:04
257 Lucas Jones M40 Goyt Valley Striders 04:39:51
258 Mark Aldridge MSEN Sheffield Massive 04:40:02
259 Paul Stevenson M60 Sinfin Running Club 04:40:34
260 Matthew Mardling M50 Walton Chasers OC 04:40:52
261 Timothy Horrocks M50 Pennine Fell Runners 04:41:16
262 Holly McCain WSEN Beeston AC 04:41:23
263 Michael Stubbs M40   04:42:41
264 Paul Hunt M50 Goyt Valley Striders 04:43:13
265 Rebecca Emerton W40 Shelton Striders 04:44:22
266 Christopher Burke MSEN   04:45:12
267 Stephanie Muzzall WSEN Datchet Dashers 04:48:18
268 Trevor Matty M50 Dark Peak Fell Runners 04:48:55
269 Richard Scott MSEN   04:48:58
270 Andrew Sadler MSEN   04:50:15
271 Philip Hadland M50 Mercia Fell Runners 04:53:06
272 Amy Naylor WSEN   04:57:13
273 Justin Rowntree M40 Totley AC 04:58:50
274 Tom Yeoman MSEN Dark Peak Fell Runners 05:00:59
275 Dean Young M40 Steel City Striders RC 05:01:41
276 Murray Bishop M50 Watlington AC 05:03:00
277 Jen Vanderhoven WSEN Esk Valley Fell Club 05:04:49
278 David Morrison MSEN   05:04:51
279 Andy Green M50 Steel City Striders RC 05:05:19
280 Catherine Adams W40   05:06:20
281 David Morris M50 Cheshire Hash House Harriers 05:08:10
282 Dominic Rogers M40 Fat Boys Running Club 05:08:42
283 Robert Flynn M40   05:15:19
284 Emma Crome WSEN   05:20:54
285 Sarah Barry W40 Denby Dale Athletics Club 05:22:11
286 Sean Barry M40 Wakefield Triathlon Club 05:22:14
287 Roger Harrison M60 Cheshire Hash House Harriers 05:36:37
288 Dave Clark M40 Congleton Harriers Rtd
289 Steve Atkinson M50 Fat Boys Running Club Rtd
290 Ian Crutchley MSEN Glossopdale Harriers Rtd
291 Darren Burns M50   Rtd
292 Duncan Rance M40 Dark Peak Fell Runners Rtd
293 Peter Burton M50 Lymm Runners Rtd
294 Jim Paxman M60 Dark Peak Fell Runners Rtd
295 Ciaran Willcocks MSEN   Rtd
296 N. Izzatina Abdul Aziz WSEN   Rtd
297 Nick Powis M50   Rtd
298 Jason Brannan M40 Steel City Striders RC Rtd
299 Philip Vokes MSEN LUOC Rtd
300 Daniel Connolly MSEN Mercia Fell Runners Rtd