Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

02/03/2019 – Carding Mill Canter





  
Pos Name Category Club Time
1 Daniel Connolly MSEN Mercia 00:42:17
2 Jack Agnew MSEN Mercia 00:44:08
3 Sara Willhoit WSEN Mercia 00:45:41
4 Scott Hall MSEN Shrewsbury AC 00:45:46
5 Kristan McKenna M40 Avalanche Endurance RC 00:45:59
6 Charlie McIntosh M50 00:46:07
7 Wyndham Turner MSEN Mynydd Du 00:46:37
8 Rachel Parker WSEN Mercia 00:46:50
9 Joe Starling U19B Mercia 00:47:04
10 Mark Fenn M40 00:47:14
11 Simon Adney MSEN Mercia 00:47:50
12 Tim Kieniewicz MSEN Mercia 00:47:55
13 John Atyeo M50 Mercia 00:48:05
14 Mel Price W45 Mercia 00:48:14
15 Richard Bacon M45 TORQ 00:48:52
16 Craig Connor MSEN Tattenhall Runners 00:49:18
17 Paul Jeggo M55 Springfield Striders 00:50:07
18 Peter Eccleston MSEN Coventry Godiva Harriers 00:50:29
19 Kristaps Cehovics MSEN 00:50:35
20 Anthony Powell M45 Maldwyn Harriers 00:50:41
21 Paul Beeson M50 Maldwyn Harriers 00:50:49
22 Benjamin Jeays M40 Beeston AC 00:51:23
23 Graham Pilling M40 Pudsey & Bramley 00:51:30
24 Rachel Pilling WSEN Pudsey & Bramley 00:51:31
25 Mark Agnew M50 Mercia 00:51:33
26 Tom Turner MSEN Mynydd Du 00:51:38
27 Calvin Wright M50 Shropshire Shufflers 00:51:46
28 Stuart Proctor M50 SAC 00:51:53
29 Neil Gerrity MSEN Newcastle 00:52:20
30 Garry Jerman M50 Bayston Hill Salad Dodgers 00:52:23
31 Chris Lewis MSEN Dudley & Kingswinford 00:52:24
32 Dave Farrow M55 Mercia 00:52:30
33 Richard Price MSEN Sedgley Striders 00:52:43
34 Jeremy Randell M55 Meirionnydd RC 00:52:47
35 Hannah Jarvis WSEN Ribble Valley Harriers 00:53:15
36 Simon Lanckham MSEN Mercia 00:53:25
37 David Beasley M40 Mercia 00:53:37
38 Rob Arden MSEN Tattenhall Runners 00:53:44
39 Damien Dear MSEN Northbrook AC 00:53:49
40 Michael Reynolds M50 Mercia 00:54:06
41 Tom Blackwell M40 National Trust 00:54:15
42 Gary Pearson M45 Croft Ambrey 00:55:03
43 James Morrison M40 Tiverton Harriers 00:55:23
44 Ed Davies M60 Mercia 00:55:32
45 Steve Cole M55 Mercia 00:56:15
46 Peter Hampshire M45 Pensby Runners 00:56:20
47 Josie Lloyd WU23 Mercia 00:56:34
48 Allison Grundy W40 Tattenhall Runners 00:57:07
49 Tim Ashley M50 00:57:13
50 Ian Boardley M45 Beverley AC 00:57:20
51 Eloise Lee WSEN Mercia 00:57:22
52 Richard Monksmith M40 Delamere Spartans 00:57:23
53 Simon Pipe M55 Mercia 00:57:24
54 Huw Jones M50 BRAT Club 00:57:37
55 Simon Daws M60 Mercia 00:57:48
56 David Egglestone M55 Shropshire Shufflers 00:57:50
57 Mike Streetly M50 00:57:53
58 Graham Chidley M50 Mercia 00:57:55
59 Nicholas Holmes M60 Tattenhall 00:58:01
60 Kevin Jones M40 Maldwyn Harriers 00:58:24
61 Karl Lewis M50 Tipton Harriers 00:58:56
62 Phil Holden M50 00:59:09
63 Jake Smith M40 Shepshed RC 00:59:21
64 Maurice Price M40 00:59:50
65 Val Swingler W50 Shropshire Shufflers 01:00:06
66 Craig Slyd M40 Northbrook AC 01:00:09
67 Martin Green M60 Maldwyn 01:00:18
68 Glyn Fletcher M55 Maldwyn Harriers 01:00:42
69 Jonathan Higson MSEN Mercia 01:00:50
70 Peter Shakespeare M50 01:01:01
71 Neil Rigby M45 01:01:09
72 Margaret Herbert WSEN 01:01:10
73 David Barnes M60 Horwich RMI Harriers 01:01:26
74 David Gould M65 Mercia 01:02:42
75 Anthony Kay M60 Thames Hare & Hounds 01:02:48
76 Eddie Lesniak M60 Achille Ratti CC 01:02:49
77 Laura Gale W40 Bournville Harriers 01:02:53
78 Heather Streetly W45 01:03:05
79 Duncan Jones M50 FRA 01:03:11
80 Isobel Pitts WU23 01:04:00
81 Lucy Cambridge W45 Halesowen 01:04:22
82 Chris Harvey MSEN 01:04:38
83 Edward Beards M50 01:04:43
84 Rachael Bateman W40 Mercia 01:05:24
85 Scott Mathers M40 Bridgnorth RC 01:06:08
86 Dave Austin M45 Chepstow Harriers 01:06:23
87 Kim Braznell W60 Mercia 01:06:56
88 Jonathan Pierce M50 Mercia 01:06:58
89 Tim Brockington M60 Springfield Striders 01:07:13
90 Gill Evans W55 SAC 01:08:03
91 John Williams M65 Pennine Fell Runners 01:08:33
92 Terry Davies M65 Mercia 01:08:46
93 Spencer Davies M45 Northbrook AC 01:09:38
94 Biddy Cole W50 Mercia 01:09:55
95 Holly Sheldon W45 01:09:57
96 Don Hale M60 Mercia 01:10:22
97 Timothy Smith M60 01:10:29
98 Paul Fotheringham M60 01:10:39
99 Jo Shelmerdine WSEN Sunn Allstars 01:10:43
100 Rob Barber M45 01:10:44
101 Rob Jones M45 BHSD 01:11:25
102 Charlie Holland M60 Shropshire Shufflers 01:11:29
103 James Rainbow M40 Whitchurch Whippets 01:11:52
104 Lindsay Webster W45 01:12:00
105 Robert Ingham M45 01:12:02
106 Gary Gunner M70 Croft Ambrey 01:12:11
107 Katie Parfitt WSEN 01:13:57
108 Rhodri Parfitt MSEN 01:13:58
109 Tony Thompson M70 Mercia 01:15:09
110 Stuart Dovey M50 Mercia 01:15:33
111 Andy Smith M55 Badgers 01:34:36
112 Holly Matts W40 Badgers 01:34:39