Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

17/03/2019 – Bilsdale





  
Pos Name Category Club Time
1 Neil Crampton MSEN Pudsey & Bramley 02:15:50
2 Luke Piper MU23 Durham University Athletics & Cross Country Club 02:15:52
3 Jayson Cavill M40 Roots Running Club 02:18:58
4 Oisin Brennan MU23 Durham University Athletics & Cross Country Club 02:20:59
5 Christian Garvey MSEN York Knavesmire Harriers 02:25:32
6 Rory Woods MSEN Durham Fell Runners 02:25:58
7 Paul Hodgson M40 Durham Fell Runners 02:26:49
8 Martin Wilson MSEN Durham Fell Runners 02:26:56
9 Jacob Hiom MU23 Durham University Athletics & Cross Country Club 02:27:03
10 Tim Grimwood MSEN Swaledale Runners 02:27:49
11 Katie Lliffe FSEN Durham University Athletics & Cross Country Club 02:27:50
12 Steve Hardy M40 Loftus And Whitby AC 02:29:10
13 James Osborn MSEN Durham Fell Runners 02:29:42
14 Stuart Grange MSEN York Knavesmire Harriers 02:29:59
15 Peter Boyes MSEN 02:30:13
16 Arthur Raffle MU23 Durham University Athletics & Cross Country Club 02:32:09
17 Simon Jones MSEN Abbey Runners 02:32:45
18 Katie Kaars Sijpesteijn FSEN Keswick AC 02:32:48
19 Peter Walker MSEN York Knavesmire Harriers 02:32:55
20 Mark Bown MSEN Esk Valley Fell Club 02:33:34
21 Tom Ratcliffe MSEN York Knavesmire Harriers 02:37:31
22 Peter Allen MSEN Pickering RC 02:37:42
23 Tim Harvey M40 York Knavesmire Harriers 02:38:43
24 Darren Fishwick M40 Chorley 02:39:00
25 Chris Vanderhoven MSEN Esk Valley Fell Club 02:40:23
26 Brendan Anglim M40 CLOK 02:41:01
27 Stephen Pugh M40 Esk Valley Fell Club 02:42:58
28 Tim Hill M50 Esk Valley Fell Club 02:43:02
29 Rhona Marshall FSEN Scarborough Athletic Club 02:43:58
30 Lewis Hutchinson MSEN York Acorn 02:44:25
31 Ian Oldham M40 Swaledale Runners 02:44:27
32 Andy Blackett MSEN Durham Fell Runners 02:44:47
33 Julian Wardman M40 New Marske Harriers AC 02:47:00
34 David Hughes M50 North York Moors AC 02:48:47
35 Christian Hodgson M40 Vegan Runners UK 02:49:20
36 Simon Rycroft M40 Pickering RC 02:50:28
37 Joshua Cooper MSEN Thirsk & Sowerby Harriers 02:50:59
38 Anthony Harnett M50 North York Moors AC 02:51:35
39 Richard Veitch M40 Esk Valley Fell Club 02:52:08
40 Lewis Meadows MSEN 02:54:00
41 Darren Wood M40 Loftus And Whitby AC 02:54:30
42 Nick Simmons M40 North York Moors AC 02:54:31
43 Dewi Humphreys MU23 Durham University Athletics & Cross Country Club 02:55:02
44 Alan Whelan M50 Scarborough Athletic Club 02:55:58
45 Dawn Metcalfe F40 Derwent Valley Trial Runners 02:57:07
46 Graham Pearson M40 Derwent Valley Trial Runners 02:57:08
47 Robert Bailey MSEN Scarborough Athletic Club 02:59:39
48 Richard Clark M40 Esk Valley Fell Club 03:00:37
49 Jon Parker MSEN North York Moors AC 03:00:47
50 Thomas Jones M40 03:01:07
51 Danny Lim MSEN Elvet Striders 03:02:07
52 Rorie McIntosh MSEN Esk Valley Fell Club 03:02:11
53 Alastair Black MSEN Durham Fell Runners 03:02:12
54 Tony Millard M40 Bluelagooners Triathlon Club 03:02:52
55 Nikola Carr FSEN Scarborough Athletic Club 03:02:59
56 Karl Edwards M60 Hartlepool Burn Road Harriers 03:04:34
57 Graham Palmer M50 Loftus And Whitby AC 03:04:48
58 Nigel Briggs M50 North York Moors AC 03:06:02
59 Andy Smith MSEN York Knavesmire Harriers 03:06:18
60 Meghan McCarthy FSEN Durham Fell Runners 03:06:34
61 Phil Green M50 Northumberland Fell Runners 03:07:02
62 William Roberts MSEN 03:07:07
63 Mathew Driscoll M40 03:07:08
64 Barry Edwards M60 03:08:24
65 Nina Mason F40 Elvet Striders 03:08:41
66 Robert Thirkell M50 03:09:21
67 Caroline Glover F50 Wharfedale Harriers 03:10:03
68 Marc Davies M50 Thirsk & Sowerby Harriers 03:10:04
69 Russ Grayson M40 Pickering RC 03:11:07
70 Oli Read MSEN York Knavesmire Harriers 03:11:37
71 Michael Keavney M50 Swaledale Runners 03:13:43
72 Mick Clarke M50 Loftus And Whitby AC 03:14:45
73 Roslyn Kelsey FSEN Durham Fell Runners 03:14:53
74 Sue Haslam F60 Scarborough Athletic Club 03:15:21
75 Ross Bell MSEN Swaledale Outdoor Club 03:15:33
76 Stephen Libby M50 Hatric 03:17:42
77 Robin Parsons M40 Elvet Striders 03:18:47
78 Andrew Chapman Gibbs M40 York Knavesmire Harriers 03:19:50
79 Caroline Graham F40 Swaledale Runners 03:22:10
80 Diane Jobson F40 North York Moors AC 03:22:59
81 David Ahearn MSEN 03:23:46
82 Tracy Hunter F40 Swaledale Runners 03:24:04
83 Michael Garratt M60 Esk Valley Fell Club 03:25:06
84 Mark Estienne M40 York Acorn 03:25:39
85 Michael Dixon M40 Pudsey Pacers 03:28:23
86 Jane Hamp F60 Scarborough Athletic Club 03:29:17
87 Mark Botham M40 Durham Fell Runners 03:30:37
88 Angus McNiff MSEN 03:31:23
89 Richard Lindsay M40 Esk Valley Fell Club 03:32:24
90 Paul Wilkin M40 Middlesbrough And Cleveland Harriers 03:32:26
91 Anthony Mawson M50 Pudsey Pacers 03:32:32
92 Dveirel Kovalsky F40 Pudsey Pacers 03:32:36
93 Mark Edwards M60 North York Moors AC 03:35:15
94 Claire Stewart F50 Swaledale Runners 03:36:39
95 Petra Chapman Gibbs F40 York Knavesmire Harriers 03:36:47
96 Jon Punshon M60 Northumberland Fell Runners 03:37:45
97 Mark Latham M50 Northumberland Fell Runners 03:38:07
98 Denise Tunstall F50 Durham Fell Runners 03:39:41
99 Nigel Heppell M60 Elvet Striders 03:40:21
100 Carmen Elphick F40 03:40:23
101 Simon Caldwell M50 FRA 03:40:52
102 Egg Cameron FSEN GoodGym Race Team 03:49:30
103 Helen Spring FSEN York Acorn 03:53:39
104 Andrew Charles M60 Durham Fell Runners 03:54:36
105 Michael Hetherington M70 Pickering RC 03:58:29
106 Keita Hirabayashi MSEN 04:04:50
107 Dan Simmons M50 Harrogate Harriers & AC 04:20:45