Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

02/02/2019 – Wadsworth Trog





  
Pos Name Category Club Time
1 Jack Wood MSEN Ilkley Harriers AC 02:35:46
2 Alasdair McLeod MSEN Leeds City Athletic Club 02:36:53
3 Joe Baxter MSEN Pudsey & Bramley AC 02:43:19
4 Karl Gray M40 Calder Valley Fell Runners 02:46:11
5 Ken Sutor M40 Cheshire Hash House Harriers 02:57:49
6 Matthew Richardson MSEN Saltaire Striders 02:58:44
7 Sharon Taylor WSEN Helm Hill Runners 02:59:33
8 Graeme Brown M40 Todmorden Harriers 03:00:01
9 Richard Pattinson M50 Pudsey & Bramley AC 03:00:20
10 Andrew Worster MSEN Todmorden Harriers 03:03:07
11 Mark Whittaker M40 Unattached 03:04:16
12 Charlie Mcintosh M50 Pudsey & Bramley AC 03:04:52
13 Paul Hobbs M40 Todmorden Harriers 03:05:11
14 Ben Timbers M40 Keighley & Craven AC 03:05:47
15 Sam Downey M40 Keighley & Craven AC 03:06:03
16 Owen Beilby M40 Wharfedale Harriers 03:06:59
17 Matthew Robinson M40 Unattached 03:07:47
18 Nick Barber M40 Todmorden Harriers 03:08:07
19 Ian Symington MSEN Unattached 03:08:29
20 Andy Gibbons MSEN Bingley Harriers & AC 03:09:47
21 James Byrne M40 Ambleside AC 03:11:07
22 Matt Dunn. M40 Holcombe Harriers 03:11:43
23 Marc Sennett MSEN Wharfedale Harriers 03:12:07
24 Mark Walsh M50 Horwich R M I Harriers 03:12:13
25 Andrew Britton M40 Wharfedale Harriers 03:12:29
26 Benjamin Hoyle M40 Barlick Fell Runners 03:13:39
27 Alastair Jewsbury MSEN Bingley Harriers & AC 03:13:57
28 Christopher Goddard M40 Todmorden Harriers 03:15:11
29 Steven Sladdin MSEN Halifax Harriers & AC 03:16:34
30 Craig Stansfield M50 Rossendale Harriers & AC 03:16:47
31 Dan Taylor M40 Todmorden Harriers 03:17:44
32 Jonathan Young MSEN Kirkstall Harriers 03:19:31
33 Norman Hayhurst M50 Unattached 03:21:27
34 Chris Bird MSEN Durham Fell Runners 03:21:55
35 Mark Burley MSEN Macclesfield Harriers & AC 03:22:09
36 Kevin Hoult M40 Calder Valley Fell Runners 03:22:19
37 Jonathan Heaney M40 Northumberland Fell Runners 03:23:27
38 Lee Shimwell MSEN Calder Valley Fell Runners 03:24:01
39 Dom Leckie MSEN Todmorden Harriers 03:24:29
40 Roger Laycock M60 Settle Harriers 03:24:45
41 Darren Tweed M40 Todmorden Harriers 03:24:52
42 Nik Tarrega WSEN York Knavesmire Harriers 03:25:03
43 Martin Howard MU21 Calder Valley Fell Runners 03:25:30
44 Paul Hodgson M40 Durham Fell Runners 03:25:34
45 Mark Bradbury MSEN Unattached 03:25:35
46 Simon Vallance M50 Valley Striders AC 03:25:39
47 Matthew Seddon MSEN Pudsey & Bramley AC 03:26:16
48 Colin Walker M40 Pudsey & Bramley AC 03:26:32
49 John Navis MSEN Pudsey & Bramley AC 03:26:36
50 Mick Loftus M50 Valley Striders AC 03:27:04
51 Giles Bailey M50 Meltham AC 03:27:22
52 Oliver Cheyne MSEN Bingley Harriers & AC 03:27:30
53 Leon Flesher M40 Wesham Road Runners & AC 03:27:50
54 Stephen Bark M40 Lincoln & District Runners 03:28:38
55 Scott McCredie M40 Unattached 03:29:11
56 J Robert Williams M40 Bingley Harriers & AC 03:29:30
57 Chris Funnell M50 Clayton-le-Moors Harriers 03:30:49
58 Martin Greenwood MSEN Trawden Athletic Club 03:31:09
59 Craig Storozuk MSEN Trawden Athletic Club 03:31:13
60 Shaun Heys MSEN Trawden Athletic Club 03:31:13
61 Scott Hutchinson M40 -Individual- 03:32:11
62 Andy Armstrong M40 Clayton-le-Moors Harriers 03:32:19
63 Chris Snell MSEN Clayton-le-Moors Harriers 03:32:40
64 Toby Evans M40 Rossendale Harriers & AC 03:32:46
65 Andrew Webster M40 Clayton-le-Moors Harriers 03:32:52
66 Nicky Spinks W50 Dark Peak Fell Runners 03:33:18
67 Phil Scarf M50 Calder Valley Fell Runners 03:33:36
68 Carlos Bedson M50 Cheshire Hill Racers 03:33:41
69 Jonathan Sangster MSEN Burnden Road Runners 03:34:05
70 Oliver Cook M50 Long Eaton Running Club 03:34:51
71 John Duff M50 Northumberland Fell Runners 03:35:05
72 Paul Hesketh M50 Clayton-le-Moors Harriers 03:36:56
73 Rebecca Patrick W40 Todmorden Harriers 03:37:35
74 Duncan Ritchie M40 Todmorden Harriers 03:38:25
75 Michael Procter M50 Clayton-le-Moors Harriers 03:39:01
76 Helen Buchan W40 Calder Valley Fell Runners 03:39:41
77 Mick Dobson M40 Trawden Athletic Club 03:40:43
78 Jake Lodge MSEN Pudsey & Bramley AC 03:40:44
79 John Singh MSEN Saltaire Striders 03:40:46
80 Michael Mills M40 Unattached 03:40:49
81 Ben Holmes MSEN Todmorden Harriers 03:41:12
82 Andrew Fairburn MSEN Trawden Athletic Club 03:41:24
83 Andy Ford MSEN Horwich R M I Harriers 03:41:28
84 Henry Morris MSEN Unattached 03:41:55
85 David Soles M50 Pennine Fell Runners 03:42:35
86 Neil Wallace M40 Pudsey & Bramley AC 03:42:36
87 Ian Charlesworth M50 Penistone Footpath Runners & Athletic Club 03:42:47
88 Andrew Petrie M40 Stadium Runners 03:42:59
89 Gary Rogerson M40 26.2 Road Runners Club 03:44:41
90 Robert Halstead M50 Todmorden Harriers 03:44:51
91 Simon Jones M50 Bingley Harriers & AC 03:45:55
92 James Tingle MSEN Unattached 03:46:03
93 Andrew Sandercock MSEN North Leeds Fell Runners 03:47:34
94 John Thompson M50 Newburgh Nomads RC 03:47:56
95 Melanie Blackhurst W50 Todmorden Harriers 03:48:07
96 Simon Oxley M50 Settle Harriers 03:48:21
97 Alex Frost M50 Rochdale Harriers & AC 03:48:39
98 Andrew Sugden M50 Fell Runners Association 03:49:51
99 Gerald Gibson MSEN -Individual- 03:50:01
100 Susie Pedder W40 Trawden Athletic Club 03:50:19
101 Robert Morrison M40 Clayton-le-Moors Harriers 03:50:57
102 Andrew Foster M50 Clayton-le-Moors Harriers 03:51:37
103 Stephen Lysaczenko M50 Quantock Orienteers 03:51:46
104 Roger Haworth M50 Todmorden Harriers 03:52:32
105 Edwin Tate M40 Unattached 03:52:52
106 Belinda Baquero WSEN Pudsey & Bramley AC 03:53:28
107 Ben Myers MSEN Pickering Running Club 03:53:44
108 Ewan Gibb MSEN Saltaire Striders 03:53:45
109 Christine Waller WSEN -Individual- 03:53:49
110 Fiona Lynch W40 Radcliffe AC 03:53:59
111 Ian Warrington MSEN Radcliffe AC 03:54:00
112 John Bramwell M40 Rochdale Harriers & AC 03:54:10
113 George Waller MSEN Unattached 03:54:14
114 Stuart Wolstenholme M40 Todmorden Harriers 03:54:33
115 Jackie Scarf W50 Calder Valley Fell Runners 03:54:49
116 Edward Morris M40 Unattached 03:54:54
117 Kate Mansell W40 Todmorden Harriers 03:55:06
118 Adam Nodwell MSEN North Leeds Fell Runners 03:55:47
119 David Murphy M50 Rossendale Harriers & AC 03:56:07
120 William Lowe M60 Rossendale Harriers & AC 03:56:12
121 Jill Barton W40 Rochdale Harriers & AC 03:56:20
122 Christopher Hewitson M40 Unattached 03:56:53
123 Dakotah Shirfield WSEN Saddleworth Runners Club 03:57:41
124 Brian Melia M50 Ilkley Harriers AC 03:57:50
125 Lucy Hobbs W40 Todmorden Harriers 03:58:24
126 Pauline May WSEN Todmorden Harriers 03:58:31
127 Mark Whelan M50 Goyt Valley Striders 03:59:11
128 Gavin O'Connor MSEN Trawden Athletic Club 04:00:11
129 Catriona Purdy W40 North Leeds Fell Runners 04:01:45
130 Jonathan Lane M40 Wharfedale Harriers 04:03:31
131 Thomas Hodgson MSEN Unattached 04:03:54
132 Chris Elliott M40 Unattached 04:04:17
133 Zoe Dijkman WSEN Todmorden Harriers 04:05:09
134 David Culpan M50 Stainland Lions Running Club 04:05:43
135 Stephen Ainsworth M60 Clayton-le-Moors Harriers 04:06:38
136 Paul Brannigan MV50 Todmorden Harriers 04:07:14
137 Joshua Fenton-Glynn MSEN Unattached 04:07:22
138 Robert Holdsworth MSEN Todmorden Harriers 04:11:06
139 Stephen Pattison M60 Pudsey Pacers RC 04:11:54
140 Eddie Lesniak M60 Achille Ratti Climbing Club 04:12:40
141 Jean Powell W50 Wharfedale Harriers 04:13:06
142 Simon Bourke M50 Unattached 04:13:17
143 Wally Coppelov M60 Newburgh Nomads RC 04:13:28
144 Kate Farley W40 Bingley Harriers & AC 04:14:17
145 Robert Foulke M40 Unattached 04:14:40
146 Terry Tillotson M40 Rothwell & District Harriers 04:15:00
147 Sian Davies WSEN Rothwell Harriers & AC 04:15:03
148 Imtiaz Ilahi M40 Unattached 04:15:20
149 James Kelly MSEN Keighley & Craven AC 04:16:39
150 Max Howard M60 Retford AC 04:17:09
151 Hadrian Knight M40 Rothwell Harriers & AC 04:20:14
152 Vicky Heys W40 Clayton-le-Moors Harriers 04:20:26
153 John Telfer M50 Northumberland Fell Runners 04:21:29
154 Robin Gray M50 Todmorden Harriers 04:21:45
155 Huw Lippiatt M40 Valley Striders AC 04:23:21
156 Jim Bennett M40 Unattached 04:23:50
157 Julia Hartley W40 Accrington Road Runners 04:25:08
158 Paul Hunt M50 Goyt Valley Striders 04:25:11
159 Simon Anderton M50 Todmorden Harriers 04:25:27
160 Martin Bullock M50 Pudsey Pacers RC 04:27:09
161 Jonathan Iqbal Robun M40 Saltaire Striders 04:27:19
162 Stella Chrisanthou W40 Calder Valley Fell Runners 04:28:00
163 David Ralphs M50 Kayleigh's Fitness Run Club 04:30:31
164 Xavier Chaduc M40 Unattached 04:33:10
165 Kim Ashworth WSEN Todmorden Harriers 04:34:27
166 Russell Fairhurst M50 Keighley & Craven AC 04:35:05
167 Lindsay Palmer W50 Glossopdale Harriers 04:36:52
168 Barbara Savage W50 Clayton-le-Moors Harriers 04:38:05
169 Lisa Carter W40 Radcliffe AC 04:40:30
170 Elise Milnes W50 Todmorden Harriers 04:44:27
171 Ian Cross M50 Craven Energy 04:45:07
172 Peter Rowe M50 Unattached 04:47:49
173 Tony Rivers M50 Airecentre Pacers RC 04:47:51
174 Richard Hindle M60 Keighley & Craven AC 04:47:53
175 Diane Wright W40 Calder Valley Fell Runners 04:48:12
176 Craig Sutherland M60 Middleton Harriers AC 04:53:03
177 Phil Gray M50 FRA 04:53:20
178 Tim Buck MSEN Unattached 04:53:36