Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

26/12/2018 – Two Turtle Doves





  
Pos Name Category Club Time
1 Max WAINWRIGHT UM23 Dark Peak Fell Runners 00:32:49
2 Andrew WORSTER MSen Todmorden Harriers 00:33:11
3 John FRANKLIN MSen Serpentine RC 00:34:05
4 Greg HOPKINSON MSen Beeston AC 00:34:47
5 Joe OLDFIELD MSen 00:35:01
6 Samuel SOLES UM18 Buxton AC 00:35:41
7 Mark ANDERSON MSen Totley AC 00:35:57
8 David ADDENBROOKE MSen Sheffield RC 00:36:42
9 Richard BATESON MSen Corriferrara.IT 00:36:52
10 Mike NOLAN M50 Dark Peak 00:37:13
11 Aidan LINSKILL MSen Totley AC 00:37:16
12 Jordan STREET MSen Clowne Road Runners 00:37:21
13 Oliver HART M40 Totley AC 00:37:26
14 Louis WOOD M40 Steel City Striders 00:37:36
15 Andrew DOUGLAS MSen Veloviewer 00:38:05
16 Ian MCGILLOWAY M40 Folkestone RC 00:38:10
17 William BOWERS WSen Ochil Hill Runners 00:38:13
18 Simon DIXON M50 Dark Peak 00:38:35
19 Austin FROST M40 Dark Peak Fell Runners 00:38:54
20 Mark BURLEY MSen Macclesfield Harriers 00:39:00
21 Paul FREEMAN MSen 00:40:01
22 Mark JACOBI M50 Totley AC 00:40:04
23 Polly EDWARDS UW23 Edinburgh Uni Hare And Hounds 00:40:18
24 Al BUCKLEY M40 Totley AC 00:40:27
25 Carl BRADFORD M40 Dark Peak Fell Runners 00:41:26
26 Anthony WHITEHOUSE M60 Totley AC 00:41:32
27 Tom GILBERT MSen 00:42:11
28 Richard DOUGLAS MSen Buxton AC 00:42:16
29 Dave SOLES M50 Pennine 00:42:25
30 Paul LEWIS M40 Long Eaton RC 00:42:32
31 Alistair ROSE M40 00:42:38
32 Alex SHEPHERD M40 Steel City Striders 00:42:49
33 Alexander FINDLATER UM18 Totley AC 00:42:54
34 Kate MAFARLANE WSen Penny Lane Striders 00:43:16
35 Matt WILLIAMS M40 Steel City Striders 00:43:25
36 Danny CHAN M40 York Knavesmire Harriers 00:43:35
37 Sergei SHKUL M40 Steel City Striders 00:43:43
38 Craig BAIRD M40 Steel City Striders 00:43:43
39 Michael JONES MSen Goldlym Race Team 00:43:46
40 Jaimie BUCKLEY W40 Totley AC 00:43:54
41 Andy VIRGIN M40 Handsworth Roadhogs 00:43:58
42 Colin HARDEN M40 00:44:02
43 Dave BISH MSen Beeston AC 00:44:18
44 Mark PLATTON M50 Steel City Striders 00:44:19
45 Sam BELLAMY M50 Porter Valley Plodders 00:44:22
46 Neil HEY M50 Macclesfield Harriers & AC 00:44:48
47 Arran TURTON-PHILLIPS UM23 00:45:00
48 Neil WEIGHTMAN M50 00:45:06
49 Jonathan GILCHRIST M50 Tideswell RC 00:45:15
50 Mark CHILDEN MSen Lonsdale 00:45:16
51 Rob SHELDON M40 Glossopdale Harriers 00:45:26
52 Chris HARGATE MSen ATR 00:45:41
53 Andrew SANDERCOCK MSen North Leeds FR 00:45:46
54 Simon ALLEN M40 Dark Peak Fell Runners 00:45:58
55 Dace FENTON MSen Retford AC 00:46:11
56 Lee MURRAY M40 00:46:18
57 Arthur KING UM23 00:46:23
58 David JAMES MSen 00:46:33
59 Matthew DENT M40 Tain Runners 00:46:37
60 Julie DARIGALA W40 Penistone FRAC 00:46:42
61 Colin HAUGHTON M40 Pennine Fell Runners 00:46:45
62 Philippa ROSE W40 00:46:50
63 Thomas WARD MSen Totley AC 00:46:55
64 Eleanor WAINWRIGHT UW23 00:47:23
65 Alison WAINWRIGHT W50 Dark Peak 00:47:35
66 Andrew MACDONALD UM18 00:48:00
67 Christopher GREGORY MSen York Knavesmire Harriers 00:48:06
68 Helen DALE WSen 00:48:21
69 Robert HUTTON M50 Totley AC 00:48:25
70 Alex WALL M50 Totley AC 00:48:49
71 Caroline LLOYD W40 Porter Valley Plodders 00:49:23
72 Nicola RAFFERTY W50 Steel City Striders 00:49:29
73 Tom NUTTGENS M50 Steel City Striders 00:49:30
74 David RILEY M60 Long Eaton RC 00:49:33
75 Lizzie RAWSON UW23 Fat Boys RC 00:49:38
76 Peter BAILEY M50 Buxton AC 00:49:40
77 David EAGLE M40 00:49:46
78 Darren BRISTOW M50 Hallamshire Harriers 00:49:51
79 Clare GARDINER WSen CGCC 00:49:55
80 Stefan LEDIN M50 Buxton AC 00:50:01
81 Andrew HUNTER M40 00:50:07
82 Megan ELLIOT WSen Beeston AC 00:50:15
83 Joseph WALL M50 Handsworth Road Hogs 00:50:20
84 Richard GARDINER M40 CGCC 00:50:27
85 Alasdair MACDONALD M50 UK Netrunner 00:50:33
86 John ARMITAGE M40 Steel City Striders 00:50:42
87 Lawrie MAYFIELD M40 00:50:47
88 Neville BOLER M60 Totley AC 00:50:53
89 David GOULD M60 Mercia Fell Runners 00:51:01
90 Pat GOODALL W60 Totley AC 00:51:10
91 Clive WADDINGTON M40 Totley AC 00:51:17
92 Paul BOURNE M50 Porter Valley Plodders 00:51:23
93 Mike WU MSen Steel City Striders 00:51:27
94 Rachel BIGGIN W40 Totley AC 00:51:32
95 David WALKER M50 00:51:39
96 Deborah LODGE W50 Totley AC 00:51:47
97 Jenny SIMPSON WSen North Shields Poly 00:51:50
98 Charlotte HARDEN W40 Totley AC 00:51:53
99 Sharon WILLIAMS W50 00:51:59
100 Caroline BURRELL W40 Unattached 00:52:01
101 Philippa HOWSON W50 Steel City Striders 00:52:11
102 Dave VINCENT M50 Derwent Valley Orienteers 00:52:15
103 Marc KINCH M40 Long Eaton 00:52:22
104 Anne HEGARTY W50 Totley AC 00:52:29
105 Johanna JEWELL W40 00:52:34
106 John WRIGHT M40 Porter Valley Plodders 00:52:37
107 Justin ROWNTREE M40 00:52:39
108 Clive HAYWARD M60 Redhill Road Runners 00:52:42
109 Chris MOODY M50 Hash House Harriers 00:52:43
110 Helen YOUNG W40 Totley AC 00:52:47
111 Robert DRANSFIELD MSen Totley AC 00:52:56
112 Sara HAMBLN WSen Totley AC 00:53:23
113 Kim ASHWORTH MSen Todmorden Harriers 00:53:28
114 Isobel GROVES W40 Spingfield Striders 00:53:36
115 Kate LEDIN W50 Buxton AC 00:53:42
116 Brent LINDSEY M50 Penistone 00:53:46
117 Corin LEACH WSen Totley AC 00:53:59
118 Kate SCOTT W50 Steel City Striders 00:54:31
119 Ruth GOWERS W40 Buxton AC 00:54:37
120 Peter MACFARLANE M60 Dark Peak Fell Runners 00:55:00
121 Lisa CHAN W40 Holme Pierrepoint RC 00:55:07
122 David RICHARDS M50 Formula One Circuit Crew 00:55:21
123 Paul JOHNSON M60 Vegan Runners UK 00:55:27
124 Yvonne TWELVETREE W60 Totley AC 00:55:45
125 Andrew ELLIOTT M50 North Derbyshire 00:55:54
126 Richard GARDNER M40 00:55:57
127 Chrissy ROSE W40 00:56:12
128 Mark WILSON M50 Totley AC 00:56:16
129 Holly MCCAIN WSen Beeston AC 00:56:24
130 Kem JONES M70 Dark Peak Fell Runners 00:56:30
131 Elizabeth LAKIN WSen Long Eaton 00:56:41
132 Hannah GILCHRIST WSen 00:56:48
133 Bob GROCUTT M50 Steel City Striders 00:57:09
134 Rich PURDY M40 Danum Harriers 00:57:18
135 Richard BROADHEAD M50 Ashbourne 00:57:21
136 Jeremy BRAYSHAW M70 Totley AC 00:57:25
137 Charlotte GEESON WSen Beeston AC 00:57:38
138 Lotty BRADFORD WSen Smiley Paces 00:58:04
139 Judy JOHNSON W60 Vegan Runners UK 00:58:28
140 Mick FOWLER M60 00:59:05
141 Maeve LARGEY WSen Smiley Paces 00:59:14
142 Dawn BIRAM W60 Steel City Striders 00:59:18
143 Ian WALLIS M50 Long Eaton 00:59:22
144 Andy JOHNSON M50 00:59:40
145 Maggie GORMAN W60 NDRC 01:00:15
146 John GORMAN M60 NDRC 01:00:16
147 Angela BURLEY W60 Notts Women Runners 01:00:40
148 Emma VINCENT WSen Derwent Valley Orienteers 01:02:42
149 Jane HUDSON W50 Long Eaton RC 01:03:41
150 Jane BODIN W40 Smiley Paces 01:06:22
151 Kevin TATE M60 01:06:24
152 Simon BERRY M50 01:07:31
153 Sallyann WINSLOW W40 Steel City Striders 01:09:54
154 David ADAMS M40 Steel City Striders 01:09:55
155 Lorraine VARNEY W50 Formula One Circuit Crew 01:10:44
156 Sophie TONKINS WSen Porter Valley Plodders 01:13:14
157 Jane LITTLE W60 01:13:17