Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

11/11/2018 – Leg It Round Lathkil





  
Pos Name Category Club Time
1 Alistair Thornton LUOC 01:45:23
2 Adam Feldhouse LUOC 01:46:28
3 Oliver Natharu Holme Pierrepoint 01:46:45
4 Martin Dawson V40 North Derbys 01:46:57
5 Joe Oldfield 01:47:15
6 Gareth Cooke 01:47:35
7 Michael Taylor V40 Riverside Runners 01:47:39
8 Robert White V40 Burton AC 01:48:14
9 John Wadelin V40 Erewash Valley 01:48:15
10 Tom Stokes Erewash Valley 01:48:18
11 Will Austin LUOC 01:48:38
12 Sam Todd City Of Nowrich 01:48:57
13 Thomas Beaumont 01:49:04
14 Joseph Wade DPFR 01:49:13
15 James Martin 01:49:21
16 Jordan Street Clowne Road Runners 01:49:25
17 Christopher Wright 01:49:30
18 Paul Middlemas Steel City Striders 01:50:27
19 Colin Brearley V40 Holme Pierrepoint 01:50:34
20 Austin Frost V40 DPFR 01:50:44
21 Liam Turner Steel City Striders 01:50:58
22 Matty Bennan Erewash Valley 01:51:19
23 Gordon Kalwak 01:51:25
24 Simon Dixon MV50 DPFR 01:51:32
25 Peter Watson Erewash Valley 01:51:38
26 Mabel Backett F Cunac 01:52:15
27 Kevin Doyle V40 Kimberworth 01:52:20
28 Mick Stenton V50 DPFR 01:52:25
29 Luke Desforges V40 Steel City Striders 01:52:50
30 Richard Mackie V40 Penistone 01:52:53
31 Lee Storey Penistone 01:53:32
32 Matthew Burden Totley AC 01:53:44
33 Dan Cook V40 Steel City Striders 01:53:47
34 Rob Owen V50 Totley AC 01:54:00
35 Kyle Chesterman Nicetri 01:54:20
36 Webber Forbes Andover TC 01:54:22
37 Alex Dalton 01:54:35
38 Michael Reynolds V50 Mercia 01:54:37
39 Simon Gregory V40 Handsworth 01:55:07
40 Alex Shepherd V40 Steel City Striders 01:55:14
41 Daniel Limb Penistone 01:55:16
42 Stephen Morran V60 Calder Valley 01:55:17
43 David Mallard Stubbington Green 01:55:24
44 Chris Jordan V40 Derby 01:55:25
45 Liam O:Loughlin 01:55:28
46 Simon Conroy V40 DPFR 01:55:37
47 Patrick Clark 01:55:38
48 Paul Griffiths V40 Formula One 01:55:44
49 Mark Doyle 01:55:50
50 Julian Brown V50 Macclesfield 01:55:53
51 Simon Cotterell Steel City Striders 01:56:04
52 Al Cooke V40 Steel City Striders 01:56:09
53 Andrew Reid V40 Porter Valley 01:56:20
54 Jake Lodge Melham AC 01:56:39
55 Andrew Chilman Bilsthorpe Ladies 01:56:45
56 Richard Hyde V50 Erewash Valley 01:57:03
57 Noel Atkins Barnsley 01:57:05
58 Steve Sanders V40 Penistone 01:57:13
59 Fiona Cummins F Steel City Striders 01:57:27
60 Karl Hiner V50 Nicetri 01:57:28
61 Marcus Johnson Loc 01:57:32
62 Mark Platton V50 Steel City Striders 01:57:41
63 Andy Buck V50 Steel City Striders 01:57:50
64 Charlie Narozanska FV40 Steel City Striders 01:57:55
65 Dave Allen V50 DPFR 01:58:05
66 Paul Addison V60 DVO 01:58:08
67 Leah Williams F Loughborough UOC 01:58:10
68 Gemma Cox F Loc 01:58:26
69 Ian Charlesworth V50 Penistone 01:58:32
70 Adrian Gough V40 Barnsley 01:58:34
71 David Veryard V50 Bakewell 01:58:36
72 Joseph Walinshaw Steel City Striders 01:58:45
73 Phil Conroy V40 01:59:11
74 Matthew Pink V40 Pennine 01:59:18
75 Rob Davies V50 Steel City Striders 01:59:26
76 Paul Stuart V50 Steel City Striders 01:59:26
77 Tim Slack DPFR 01:59:26
78 Lucy Broom FV40 Steel City Striders 01:59:26
79 Steve Storey V60 Penistone 01:59:26
80 Mark Taylor V50 TNPR 01:59:26
81 Russell Beresford V50 DPFR 01:59:52
82 Alison Barrett FV40 Steel City Striders 01:59:59
83 Richard Needham V50 Loc DPFR 02:00:01
84 Philip Vain 02:00:10
85 Jawad Qasrawi V40 Small Park Big Run 02:00:19
86 Ruth Brandon FV40 Holme Pierrepoint 02:00:19
87 Colin Houghton V40 02:00:23
88 Dan Sate Salford Metro AC 02:00:29
89 Richard Docker V50 Penistone 02:00:34
90 Martin Lundy V50 Marple Runners 02:00:44
91 Jo Brown F Totley 02:00:48
92 Tim Saul V50 Derwent Runners 02:00:51
93 Nick Bates V50 Derwent Runners 02:01:10
94 Jane Crowson FV50 DPFR 02:01:20
95 Fran Santos F 02:01:22
96 Mark Wood V40 Barnsley 02:01:22
97 Reg Cooper V60 02:01:24
98 Oliver Brocklehurst Loc Mattock AC 02:01:26
99 Simon Oxley Settle Harriers 02:01:34
100 Paul Fryers V50 Penistone 02:01:39
101 Keith Morgan V50 Ashbourne 02:01:54
102 Josh Smith 02:01:57
103 Steve Wickham V60 Erewash 02:01:59
104 Julie Darigalia FV40 Penistone 02:02:03
105 Martin Harvey V60 Little Eaton Hornets 02:02:05
106 Trevor Hibbert V40 Sinfin 02:02:08
107 Jihanna Bonilla-Allard F City Of Norwich 02:02:11
108 Scott Blanks V40 Totley 02:02:19
109 Ian MacNamee V50 Erewash 02:03:04
110 Chris Horsfall V60 Handsworth 02:03:12
111 John Rawlinson V50 Steel City Striders 02:03:32
112 Julia Nolan FV50 DPFR 02:03:47
113 Cal Lloyd FV40 Porter Valley Plodders 02:03:51
114 Richard Goff Buxton 02:03:57
115 Alan Bocking V60 Cheshire Hill Racers 02:04:04
116 Rob Moore V50 DPFR 02:04:18
117 Adi Baker V50 DPFR 02:04:19
118 Claire Forbes F Andover Tri 02:04:25
119 Adam Clarke 02:04:29
120 Caroline Scott FV40 Sinfin 02:04:31
121 Michelle Needham FV40 Clowne Valley 02:04:36
122 Steve Rushton V50 Pub Names 02:04:37
123 Simon Boothby V50 Nicetri 02:05:06
124 Carl Harrison 02:05:09
125 Simon Chadwick 02:05:12
126 Andrew Davies V50 Steel City Striders 02:05:13
127 Ian Haigh V40 Southwell RC 02:05:16
128 Stepahie Muzzall F Datchet Dasher 02:05:26
129 Richard Frost V40 02:05:28
130 Kevin Rowles V50 Killamarsh 02:05:32
131 Andy Hall V50 Litle Eaton Hornets 02:05:38
132 Mark FoodBUrn V40 Team Little 02:05:44
133 Paul Newell V50 NiceTri 02:05:49
134 Michael Richardson V50 Handsworth 02:05:56
135 Russell Morgan V40 Wirksworth RC 02:06:14
136 Joseph Wall V60 Handsworth 02:06:20
137 Fiona Jeffries FV50 Smiley Paces 02:06:22
138 Alison Fox FV50 Huntingtonshire 02:06:33
139 Chris Duro V50 Derwent Runners 02:06:40
140 Emma Eldridge FV40 02:06:54
141 Peter Bradley V50 Buxton 02:06:56
142 Rachel Biggin FV40 02:07:05
143 Ashleigh Bowskill F Penistone 02:07:17
144 Kevin Bowskill V60 Penistone 02:07:18
145 Andy Smith V50 02:07:31
146 A Jackson V40 Worksop 02:07:34
147 Tony Hulme V70 Cheshire Hill Runners 02:07:38
148 Tracy Ashley FV40 Littledown Harriers 02:07:45
149 David Clifton 02:07:49
150 Peter Stanley Penistone 02:08:06
151 Sophie Stephenson FV40 Loc 02:08:10
152 Anne Hegarty FV50 Totley 02:08:14
153 Fliss Milner FV50 DPFR 02:08:26
154 Tom Briggs V40 Totley 02:08:49
155 Scott Dutton V40 Littledown Harriers 02:08:52
156 Alan Jackson V40 Thursday Night Pub R: 02:09:07
157 Richard Rogers Nicetri 02:09:10
158 Simon Bray V40 Sinfin 02:09:12
159 Deborah Lodge FV40 Totley 02:09:19
160 James Lodge 02:09:30
161 Caroline Burrell LV40 02:09:46
162 Paul Gray V50 DPFR 02:09:52
163 Bob Grocutt V50 Steel City Striders 02:10:35
164 Simon Brister V60 Matlock 02:10:41
165 David Arundale V60 DPFR 02:10:43
166 Helen Young FV40 02:10:47
167 Bob Haworth V60 02:10:48
168 Nick Whittingham V60 Penistone 02:10:51
169 Kevin Steel V50 Nicetri 02:10:53
170 Matt Harris V40 Sinfin 02:10:59
171 Dervla Ireland F UoN 02:11:05
172 Catherine Allen F Formula 1 02:11:30
173 Luke McGuinness Penistone 02:11:48
174 Ken Jones V70 DPFR 02:11:56
175 Keith Gordon V70 Penistone 02:11:56
176 Yvonne Twelvetree FV60 Totley 02:12:03
177 Kylie McTeer FV50 Totley 02:12:13
178 John Scholey V500 02:12:15
179 Neil McAllister V50 Lincoln Bounders 02:12:18
180 Jon Heathfield V50 DPFR 02:12:30
181 Peter McFarlane V60 02:12:35
182 Ken Cooper V50 02:12:40
183 John Hair V50 Thursday Night Pub R: 02:13:14
184 Mandy Rogers FV50 Nicetri 02:13:30
185 Paul Shelton V60 Steel City Striders 02:13:40
186 Jude Matthews F Penistone 02:13:46
187 Victoria Hawkins FV50 Steel City Striders 02:13:58
188 Mary Jeal FV50 Glossop Dale Harriers 02:14:03
189 Louise Goodhill FV40 Totley 02:14:16
190 Sarah Walsh F Penistone 02:14:18
191 Lyndon Williams V40 TNPR 02:14:22
192 Caroline Southern FV60 Maltby 02:14:44
193 Tracy Crowley FV40 Nicetri 02:14:53
194 Naomi Rahi F Steel City Striders 02:14:55
195 Naomi Morrison FV40 Smiley Paces 02:14:57
196 William Treves V40 02:14:59
197 Heather Lindley FV50 Penistone 02:15:01
198 Sarah Taylor F Riverside Runners 02:15:09
199 Stephen Dommett V50 Penistone 02:15:12
200 Richard Haggett V40 Urban Lycra Collective 02:15:14
201 Richard Broadhead V50 02:15:21
202 Simon Ward V50 Loc Tideswell 02:15:35
203 James Hulme DPFR 02:15:50
204 Steve Todmas V50 Ashbourne 02:15:53
205 Jill Davies FV50 Steel City Striders 02:16:30
206 Stephen Lancaster V40 02:16:35
207 John Harrison V60 02:16:42
208 Julie Heithus FV50 Sinfin 02:16:46
209 Tony Thompson FV70 Mercia 02:16:47
210 Colin Crowley V50 Nicetri 02:16:50
211 Tracey Hamilton FV50 Worksop Harriers 02:16:55
212 Dawn Toadley FV50 Penistone 02:16:56
213 John Richardson V50 Handsworth 02:17:20
214 Frances Wadelin FV40 Erewash 02:17:22
215 Yvette McCracken FV50 Smiley Paces 02:17:41
216 Graham Collins V60 Milton Milers 02:17:51
217 Kelly Whelan F 02:17:53
218 Kathryn Little FV50 02:17:55
219 Adam Boyfield V40 02:18:18
220 Maxine Ison FV50 02:19:01
221 Pete Halson V50 Loc 02:19:06
222 Helen Wright F DPFR 02:19:15
223 Laura Merryweather F Redhill Road Runners 02:19:19
224 Matthew Manning V40 Shelton Striders 02:19:25
225 Liz Phillips FV50 Shelton Striders 02:19:26
226 Alan Ashforth V60 Handsworth 02:19:36
227 Mark Stevens V50 02:19:48
228 Alison Lawrence F Stubbington Green 02:19:54
229 Nicola Hart FV50 DVO 02:20:04
230 Martin Knight Malton Running Club 02:20:07
231 Linda Ross LV40 Maltby 02:20:10
232 Rooth Tuesday FV40 02:20:14
233 Phil Blatch V60 Thu Night Pub Runn:s 02:20:36
234 Susie Hanley FV40 Milton Milers 02:20:44
235 Bryn Hall V70 Little Eaton Hornets 02:20:49
236 Andrew Neeves V40 Nicetri 02:21:11
237 Emma Whsall F Belper 02:21:16
238 Sara Roberts F Belper 02:21:20
239 Jeremy Hill V50 Nicetri 02:21:23
240 David Swingler V50 Formula One 02:21:54
241 Barbara Haigh FV70 Penistone 02:22:05
242 Sandra Stevens FV50 02:22:05
243 Clair Twpi FV40 Loc 02:22:10
244 Sue Jeff FV50 Buxton 02:22:28
245 Caroline Brunt FV60 02:22:30
246 Pedro Cabrith Nicetri 02:23:11
247 Harriet Elsner FV50 Totley 02:23:39
248 Ian Mulcahy V50 Nicetri 02:23:53
249 Caroline Wickham LV60 Erewash 02:24:32
250 Mick Fowler V60 02:25:25
251 David Patrick V50 Ashbourne 02:25:26
252 Chris Howie V50 02:25:28
253 Steve Terry V60 Totley 02:25:36
254 Lesley Carroll FV50 Nicetri 02:26:32
255 Samuel Hooper 02:27:11
256 Leon Zabcocki V50 02:27:13
257 Pete Tapping V60 DPFR 02:28:25
258 Hilary Muakes FV50 Settle Harriers 02:28:37
259 Michaela Ridley FV50 Nicetri 02:29:00
260 Lucy Boothby FV50 Nicetri 02:29:00
261 Catherine Batch F 02:29:05
262 Stephanie Kern FV50 EURC 02:29:20
263 Lynn Hazelton FV40 Clowne Rd Runners 02:31:35
264 Sarah Street-Rose FV40 02:31:35
265 Paul Ruddlesdin V40 Nicetri 02:31:46
266 Karen French FV40 Nicetri 02:31:49
267 Gisela Cooper FV50 Smiley Paces 02:35:05
268 Tracy Stinchcombe FV50 Derby Tri 02:36:20
269 Karen Hudgsun FV50 Erewash 02:37:10
270 Alex Pegg 02:37:27
271 Richard Pegg V50 Steel City Striders 02:37:28
272 Helen McKay FV40 02:40:12
273 Natasha Wier F Totley DNF
274 Paul Ridley V50 Nicetri DNF
275 Joseph Sherwood Littledown Harriers DNF