Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

17/11/2018 – Harriers V Cyclists





  
Pos Name Category Club Time
1 Rob Jebb C M40 Hope Factory Racing 00:33:53
2 Harry Holmes R M40 P&B 00:34:40
3 Nathan Edmondson R Msen Ilkley 00:35:35
4 Stefan Macina C M40 Aurelius Cycles 00:35:45
5 Andy Peace C M50 Shibden CC 00:36:23
6 Ian Holmes R M50 Bingley 00:36:50
7 Ted Mason R MSen Wharfedale 00:37:34
8 Rob Thackray C M40 Paul Milnes Cycles 00:37:38
9 Ethan Hassell R MSen Wharfedale 00:37:40
10 Reuben Mantle R MU23 Bingley 00:37:48
11 Simon Rodgers C M40 Shibden CC 00:37:59
12 Chris Loftus R M40 Keighley 00:38:20
13 Tim Midgley R MSen Bingley 00:38:43
14 Adam Leach C MSen Wooly Pedlers 00:39:02
15 Robert Davies C MSen Field Cycles 00:39:05
16 Will Thackray C MU23 Paul Milnes Cycles 00:39:18
17 Stephen Hall R M40 Ribble Valley 00:39:27
18 Andrew Payne R M40 Ribble Valley 00:39:31
19 Joseph Wade R MSen Dark Peak 00:39:46
20 John Laverick C MSen Rothwell Harriers 00:40:01
21 Oliver Barnes R MSen 00:40:14
22 Samuel Bennett C MSen 00:40:16
23 Joseph Torr R MSen Otley 00:40:19
24 Dave Wilby C MSen Ilkley CC 00:40:23
25 Richard Allen C M40 TNFC 00:40:24
26 James Warburton R MSen Knaresborough Str. 00:40:25
27 Mat Lister C MU23 Paul Milnes Cycles 00:40:26
28 Noel Curtis R M40 Pennine 00:40:32
29 Mark Barker C MSen Bronte Tykes 00:40:34
30 Edwyn Oliver-Evans C MSen CXRider 00:40:36
31 Ady Rudd C M40 PH Mas Racing Team 00:40:39
32 Martin Howard R MU23 Calder V 00:40:40
33 Chris Williams R MSen Queensbury 00:40:40
34 Jonny Croston R M40 Calder V 00:40:41
35 Gavin Chatterton R M40 Leeds City 00:40:52
36 Sharon Taylor R WSen Helm Hill 00:40:53
37 John Mason R M50 Dewsbury RR 00:40:59
38 Robin Bradbury C M40 TN 715 00:41:26
39 Aisling Wall R WSen Horsforth H 00:41:33
40 Brent Carr C M40 HCTB 00:41:45
41 Kevin Garlick R MsSen Bingley 00:41:50
42 Chris Smith C M40 St Kilda 00:41:52
43 James Senior R M40 Bingley 00:42:12
44 Paul Haigh R M40 Calder V 00:42:24
45 Stephen Lovell C M40 Valley Striders CC 00:42:26
46 Jon Walker R MSen 00:42:29
47 Peter Jowett C M50 Bfd RLL/Lynn Motors 00:42:34
48 Matthew Waters R MSen Keighley 00:42:36
49 Sam Kipling R MSen 00:42:44
50 Andy Kitchin C M50 Espresso Cycle Coaching 00:42:49
51 Matthew Grimshaw C MSen Alba Rosa CC 00:42:58
52 David Stephenson C MSen 00:43:01
53 Oliver Cheyne R MSen Bingley 00:43:38
54 Dominic Nurse R M50 North Leeds 00:43:44
55 Robert Williams R M40 Bingley 00:43:47
56 Finbar Slevin R MSen Holmfirth H 00:43:49
57 Dominic Leckie R MSen Todmorden 00:43:55
58 Paul Milson C M40 Paul Milnes Olymic 00:43:58
59 Paul Crabtree R M50 Keighley 00:44:00
60 Mark Leigh R M40 Bingley 00:44:02
61 Craig Sterrett C M40 Ilkley CC 00:44:13
62 Daniel Hurd R MSen Wharfedale 00:44:19
63 Ben Alcock R MSen Low Fell 00:44:25
64 Gregg Trussell R M40 Bingley 00:44:26
65 Patrick Chilton R MSen 00:44:31
66 Phil Davies R M50 Baildon 00:44:32
67 Gary Mann R MSen Valley Str. 00:44:34
68 Gavin Lamb R MSen Ilkley 00:44:36
69 Jack Walton R MU23 Keighley 00:44:37
70 Arran Horne R MU23 Leeds Uni. Orienteers 00:44:38
71 Stewart McAleavy R M40 Wharfedale 00:44:42
72 Nick Helliwell R M40 00:44:48
73 Martin Peace C M50 Shibden CC 00:44:52
74 Jon Bardgett C M50 Keswick Bikes 00:44:54
75 Hardy Lear-Smith R MU23 Otley 00:44:55
76 Stuart Walton R M40 Keighley 00:45:01
77 Adam Pridmore C `M40 East Bradford CC 00:45:03
78 Simon Shaw C M40 Knaresborough Str. 00:45:05
79 Rob Reynolds R M40 00:45:07
80 Tomas Parzyk C MSen Drighlington BC 00:45:09
81 Daniel Starkey R MSen North Leeds 00:45:17
82 Oliver White R MSen 00:45:23
83 Steve Sanders R M40 Penistone FP 00:45:26
84 Paul Smith R M40 Valley Str. 00:45:43
85 Steph Curtis R W40 Pennine 00:45:46
86 Vernon Long R M50 Valley Str. 00:45:49
87 Russell Aydon-Butler R M40 Keighley 00:46:00
88 Steve Webb R M50 Valle 00:46:07
89 Peter Shelley R M50 Ilkley 00:46:16
90 James Gadd R MSen 00:46:25
91 Simon Limbert C MSen 00:46:28
92 Daniel Core R M40 00:46:35
93 Ian Rowbotham R M50 Harrogate 00:46:38
94 Andy Ross R MSen 00:46:41
95 Ian Caharlesworth R M50 Penistone FP 00:46:43
96 Nick Pilling C MSen Hope Factory Racing 00:46:50
97 Antony Limbert C M40 00:46:51
98 Luke Dandy R MSen 00:47:06
99 Lucy Stuart R WSen Warrington Tri 00:47:07
100 Ryan Tiffany C MSen Ilkley CC 00:47:37
101 Danny Hazell R MSen 00:47:43
102 Matt Poole R MSen Wakefield Tri 00:47:44
103 Jason Bishop C M40 Wharfedale Wheelers 00:47:44
104 Alex Stephenson-Brown R MSen Wakefield Tri 00:47:49
105 Richard Varney C M50 00:47:59
106 Annabel Mason R WSen Lancaster & M 00:48:03
107 Matthew Downes C MSen Garforth Velo 00:48:07
108 Alexie Williams R WSen Dulwich 00:48:09
109 Richard Jones R MSen St Theresas 00:48:27
110 Shaun Stephenson C MSen The Cyclopaths 00:48:28
111 Christian Merriman R MSen 00:48:38
112 Joseph Eyles R MSen Wharfedale 00:48:40
113 Richard Allen R M50 HCTB 00:48:47
114 Carl Hitchens R M50 Bingley 00:48:48
115 Duncan Cooper R M40 Ilkley 00:48:52
116 Chris Ellis R M40 00:48:59
117 Tom Shelton C MSen 00:49:03
118 Jacob Leeming R MU23 00:49:04
119 Antony Mawson C M50 Alba Rosa CC 00:49:05
120 Michael Hemsworth R MSen Wakefield Tri 00:49:08
121 Nichola Jackson C WSen Ribble Valley H 00:49:13
122 Mark Brown R MSen Sale H 00:49:16
123 Shona Stone R W40 Bingley 00:49:21
124 Brett Jackson C M40 Saltaire Str. 00:49:22
125 Ian Cullen C M50 Otley CC 00:49:29
126 Michael Toman R M50 Rossendale 00:49:30
127 Robert Bumstead R M40 Valley Str. 00:49:34
128 Toby Syder R M40- 00:49:37
129 Alfie Walker R M40 TN 715 00:49:46
130 Mike Ayres R M60 North Leeds 00:49:49
131 Lizzie Irvine R WSen Otley 00:49:59
132 Ben Clare R MSen Queensbury 00:50:06
133 Dave Collins R M60 Todmorden 00:50:16
134 Julie Darigala R W40 Penistone FP 00:50:18
135 Mal Lancasetr C M40 Wakefield Tri 00:50:30
136 Sharron Smith R W40 Otley 00:50:48
137 Adam Foster C M50 Wakefield Tri 00:50:49
138 Chris Barnes C M40 North Lancs CC 00:51:03
139 Lee Booth R M50 00:51:07
140 Tony Wall R M60 Burndean RR 00:51:21
141 Matthew Rickaby R MSen 00:51:22
142 Graham Bird C M50 Wharfedale H 00:51:32
143 James Cooke R MSen Calder V 00:51:34
144 Holly Button R WSen Valley Str. 00:51:39
145 Helen Freeman R WSen North Leeds 00:51:44
146 Jonathon Gibson C M50 Wharfedale 00:51:49
147 Owen Jones R M40 Saltaire Str. 00:51:56
148 Andrew Thornber C M50 Malvern Cycle Sport 00:52:03
149 Jim Shenton C M50 Paul Milnes 00:52:09
150 Robert Martin R M50 Baildon 00:52:10
151 Tim Evans C M50 Harrogate Nova 00:52:12
152 Jeremy Wilkinson R M50 Keighley 00:52:16
153 Paul Steven R MSen Didsbury Runners 00:52:17
154 Steve Milner R M50 Wharfedale 00:52:22
155 Alan Abbott R M40 Keighley 00:52:37
156 Gary Naylor R M40 Bingley 00:52:56
157 Nicola Davies C W60 CXRider 00:53:02
158 Joss Simpson R MSen 00:53:07
159 Bill Belcher R M50 Bingley 00:53:11
160 Matt House C M40 Keighley 00:53:14
161 Matthew Devall C M40 Valley Str. CC 00:53:15
162 Michael Strange C MU23 Ilkley CC 00:53:16
163 David Jefferson R M40 Bingley 00:53:18
164 Patrick Heptinstall R M50 Wakefield Tri 00:53:29
165 Adrian Rushworth R M50 Leeds/Bfd Tri 00:53:38
166 Natasha Cutmore R WSen Wakefield Tri 00:53:42
167 Mark Casey R M50 Wakefield Tri 00:53:45
168 Mark Osborne R M50 Wakefield Tri 00:53:48
169 Carl Coates R MsSen City Of Hull 00:54:06
170 John Simpson R M50 Wakefield Tri 00:54:09
171 Harry Brook-Dobson C MU23 Uni. Of Bath 00:54:22
172 Nick Beyer C MSen 00:54:24
173 Szilvia Szendrei R WSen Bingley 00:54:28
174 Allison Skillicorn R W40 NLFR 00:54:45
175 Richard Tyas R MSen Barnsley 00:54:46
176 Martin Roberts R M60 Todmorden 00:55:08
177 Keith Binns C M50 TN 715 00:55:25
178 Gerald Paxford R M50 00:55:47
179 Simon Robertson C M40 Alba Rosa CC 00:55:49
180 Allan Greenwood C M50 Paul Milnes CyCles 00:55:54
181 Harry Atkinson R M60 Bingley 00:55:55
182 Rob Myers R M60 Baildon 00:55:56
183 Matt Haigh C MSen Didsbury Runners 00:55:58
184 Michaela Laxton C W Valley Str. CC 00:56:17
185 Claire Tucker R W40 00:56:39
186 Jonathon Reeves R M40 Wakefield Tri 00:56:41
187 Adrian Netherwood R M50 Bingley 00:56:48
188 Mari Johnson R W40 Bingley 00:57:08
189 Martin Gebbett R M50 Fellanddale 00:57:20
190 Brent Lindsay R M50 Penistone FP 00:57:32
191 Phill Tyas C MSen Wakefield Tri 00:58:25
192 George Kirk R MSen Roundhay 00:58:30
193 Joanne Henry R W40 Bingley 00:58:31
194 Jenny Woodward R W40 00:58:40
195 Chris Evans R MSen Didsbury Runners 00:58:46
196 Rachel Limbert R WSen 00:58:52
197 Adrian Baxter C M40 Hudds. Star Wheelers 00:58:55
198 Bob Baker R M60 Otley 00:59:16
199 David Mills R M40 Hudds. Star Wheelers 00:59:18
200 Michelle Tones R W50 Wakefield Tri 00:59:40
201 Richard Foster R MSen North Leeds 01:00:06
202 Charlotte Wetton R WSen Calder V 01:00:39
203 Lisa Paearson R W50 Bingley 01:00:48
204 Donald Buffham C M60 Otley Athletic Club 01:01:19
205 Natalie Donohue R WSen Leeds Uni. Orienteers 01:01:25
206 Paul Sessford R M50 Keighley 01:01:34
207 Sue Fulton R W50 Bingley 01:01:50
208 Barny Hopton R M50 01:01:51
209 Liam Mmealey C MSen Otley CC 01:01:53
210 Paul Wheatley R M60 Barnsley 01:03:40
211 Graham Breeze R M70 Wharfedale 01:03:51
212 Tracy Lancaster R W40 Wakefield Tri 01:04:14
213 Alun Davies R M50 Valley Str. 01:04:43
214 John Hazell R M50 01:04:49
215 James Gibson C MU23 01:04:50
216 Rachel Gasior R W40 Keighley 01:05:06
217 Mohanlal Mistry R M50 Saltaire Str. 01:05:43
218 Bethany Lovell R WSen Valley 01:05:46
219 Sophie Earl C WSen Valley Str. CC 01:07:15
220 Edward Gibbs R MSen 01:07:55
221 Mike Smith R M60 Bingley 01:07:58
222 Melissa Kelly R W40 Wakefield Tri 01:08:48
223 Mick Ford R M60 Bingley 01:09:28
224 Richard Fenn C M50 01:09:33
225 Banny Kelly R M40 Wakefield Tri 01:09:44
226 Maxine Taylor R WSen Didsbury Runners 01:09:49
227 Mike Furby C M40 Valley Str. CC 01:09:54
228 John Hardiman C M40 HCTB 01:10:52
229 Louise Wall R W50 Burnden RR 01:11:14
230 Sarah Minchin `C W50 Calder Clarion 01:14:25
231 Tamsin Cooke R WSen Calder V 01:15:14
232 Phil Martin R M70 Bowland 01:19:32
233 Christopher Watson R MSen York Tri 01:20:39
234 Antonio Cardinale R M60 Otley 01:22:46