Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

13/10/2018 – Langdale Horseshoe





  
Pos Name Category Club Time
1 Rhys Findlay-Robinson MSEN Dark Peak Fell Runners 02:25:23
2 Joe Mann MSEN Ambleside AC 02:28:21
3 Jack Wood MSEN Ilkley Harriers AC 02:31:39
4 Rob Jebb M40 Helm Hill Runners 02:31:56
5 Peter Davies MSEN Dark Peak Fell Runners 02:32:09
6 Mark Roberts M50 Borrowdale Fell Runners 02:34:20
7 Joshua Jardine MU23 Helm Hill Runners 02:36:58
8 John Helme M40 Ambleside AC 02:37:34
9 James Harris MSEN Black Combe Runners 02:37:45
10 Brennan Townshend MSEN Keswick AC 02:38:37
11 Jack Wright MSEN Ambleside AC 02:40:09
12 Nic Ward MSEN Northern Fells Running Club 02:40:43
13 Ian Barnes MSEN Ambleside AC 02:40:44
14 Stewart Glendinning MSEN Ambleside AC 02:40:58
15 Richard Mellon M40 Bowland Fell Runners 02:42:19
16 Philip Rutter MU23   02:42:48
17 Pete Rigby MSEN Helm Hill Runners 02:44:29
18 Iain Embrey MSEN Bowland Fell Runners 02:46:17
19 John Ockenden MSEN Bowland Fell Runners 02:46:44
20 Andrew Jebb M40 Bingley Harriers & AC 02:47:27
21 David Lund MSEN Dark Peak Fell Runners 02:47:45
22 Dave Ward M40 Pennine Fell Runners 02:48:15
23 Matt Reedy M40 Ambleside AC 02:50:03
24 Nicholas Barber MSEN Pennine Fell Runners 02:50:08
25 Mike Robinson M40 Dark Peak Fell Runners 02:50:33
26 Kelli Roberts WSEN Helm Hill Runners 02:51:27
27 Ben Kent MU23 Helm Hill Runners 02:51:28
28 Robert Green MSEN Achille Ratti 02:52:05
29 Steve Birkinshaw M50 Borrowdale Fell Runners 02:52:20
30 Jasmin Paris WSEN Carnethy Hill Racing Club 02:52:33
31 Arthur Raffle MU23 Altrincham & District Athletic Club Limited 02:53:21
32 Adam Jackson M40 Northern Fells Running Club 02:53:25
33 John Hunt M50 Dark Peak Fell Runners 02:53:30
34 Ross Litherland M40 Pennine Fell Runners 02:54:46
35 Oliver Heaton MSEN Preston Harriers 02:55:32
36 Matt Brindle M40   02:55:38
37 Neil McKenzie M40 Ambleside AC 02:56:35
38 Will Herman M40 Clayton-le-Moors Harriers 02:56:38
39 Dan Gilbert M40 Horwich R M I Harriers 02:56:53
40 Pez (Przem) Holda M40 Dark Peak Fell Runners 02:56:57
41 Martin Cliffe M40 Eryri Harriers 02:57:01
42 Dave Sykes M40 Dark Peak Fell Runners 02:57:03
43 Matt Beresford M50 Ambleside AC 02:57:12
44 Leigh Warburton M60 Bowland Fell Runners 02:57:18
45 Jill Stephen WSEN Hunters Bog Trotters 02:57:53
46 Harry Shuell MSEN Ambleside AC 02:58:17
47 Ted Ferguson MU23 Borrowdale Fell Runners 02:58:26
48 Ian Ferguson M50 Bingley Harriers & AC 02:59:55
49 Sam Downey M40 Keighley & Craven AC 02:59:55
50 Konrad Rawlik MSEN Carnethy Hill Racing Club 03:00:36
51 Martin Holroyd M50 Borrowdale Fell Runners 03:02:36
52 Mark Whittaker M40   03:05:00
53 Steve Turland M50 Ilkley Harriers AC 03:05:38
54 Thomas Edwards MSEN Leeds City Athletic Club 03:05:52
55 David Jackson MSEN ARCC 03:07:09
56 Matthew Richardson MSEN Saltaire Striders 03:08:36
57 Tim Grimwood MSEN Swaledale Runners 03:09:03
58 Scott Morley MSEN Eden Runners 03:09:27
59 James Baron M50 Helm Hill Runners 03:09:28
60 Simon Ford M40 Astley & Tyldesley Road Runners 03:10:09
61 Simon Mounsey M40 Howgill Harriers 03:10:23
62 Tom Pape M40 Dark Peak Fell Runners 03:11:19
63 Matt Driver MSEN Holcombe Harriers 03:11:29
64 David Siska MSEN   03:12:24
65 Steve Halsall MSEN Keswick AC 03:12:53
66 James Lowe MU23 Dark Peak Fell Runners 03:12:56
67 Charlie Elliot M40 Dark Peak Fell Runners 03:12:59
68 Bob Johnston M40 Dark Peak Fell Runners 03:13:02
69 Zoe Harding WSEN Edinburgh University Hare And Hounds 03:13:04
70 Seb Bufton MSEN Saltwell Harriers 03:13:12
71 Sam Allsopp MSEN Settle Harriers 03:13:26
72 Jim Thompson M50 Saltwell Harriers 03:13:28
73 Adam Storer M40   03:13:29
74 Pete Lloyd MSEN Keighley & Craven AC 03:13:39
75 Craig Freshwater MSEN Hunters Bog Trotters 03:13:49
76 Jonathan Whitaker M50 Harrogate Harriers & AC 03:14:03
77 Jim Masters M40 FRA 03:14:28
78 Michael Hewitt MSEN   03:14:29
79 Aaron Walmsley MSEN Bowland Fell Runners 03:14:32
80 Ben Stansfield M50 Central Athletics Club 03:14:54
81 Rob Pilling M40 Steel City Striders RC 03:15:03
82 Nicky Spinks W50 Dark Peak Fell Runners 03:15:17
83 Mark Burley MSEN Macclesfield Harriers & AC 03:15:28
84 Toby Baker MSEN   03:16:06
85 Tom Simpson MSEN Ambleside AC 03:16:33
86 Roger Sillito M40 Northumberland Fell Runners 03:17:10
87 Sophie Noon WSEN Cumberland Fell Runners 03:18:39
88 Darren Parker M50 Cumberland Fell Runners 03:18:59
89 Ian Handscomb MSEN   03:26:28
90 David Riding M40 Achille Ratti 03:26:43
91 Alastair Morton MSEN   03:26:54
92 Roy Ruddle M50 Ilkley Harriers AC 03:27:12
93 Stuart Mc Aleavy M40 Wharfedale Harriers 03:28:17
94 Carlos Bedson M40 Cheshire Hill Racers 03:29:22
95 Tony Little M40 Bowland Fell Runners 03:29:29
96 Helene Whitaker W50 Harrogate Harriers & AC 03:30:08
97 Alan Clarke MSEN   03:30:18
98 Al Smithson MSEN Mersey Tri 03:31:32
99 Alistair Hearn M40 Helm Hill Runners 03:32:00
100 Pete Dimitrijevic M40 Wharfedale Harriers 03:32:06
101 Hayley Evans WSEN Buckley Runners 03:32:13
102 Jason Lewis M40   03:32:56
103 Michael Procter M50 Clayton-le-Moors Harriers 03:33:16
104 Richard Clark M40 Esk Valley Fell Club 03:35:05
105 Dave Nuttall M50 Bowland Fell Runners 03:35:29
106 Matthew Hirst M40 Bowland Fell Runners 03:35:32
107 Jim Evans M40 Ambleside AC 03:36:05
108 Andrew Fox M60 Glossopdale Harriers 03:36:19
109 Jessica Richardson WSEN Lonsdale Fell Runners 03:36:59
110 Max Wainwright MU23 Dark Peak Fell Runners 03:37:11
111 Joe Hobbs MSEN Lonsdale Fell Runners 03:38:36
112 Jack Gilbert MSEN   03:40:21
113 Lucy Scott WSEN   03:40:25
114 Danny Murphy MSEN   03:40:29
115 Jim Roberts M50 Keighley & Craven AC 03:40:48
116 Catherine Litherland W40 Pennine Fell Runners 03:41:43
117 Josh Hore MSEN   03:41:48
118 Robert Crawford M40 Howgill Harriers 03:42:25
119 Jean Brown W50 Clayton-le-Moors Harriers 03:44:08
120 James Morrison M40 Tiverton Harriers 03:46:01
121 Andrew Hunter M40 Beeston AC 03:47:21
122 Martin Hancock M40 Skipton AC 03:47:36
123 David Spence M50 Ambleside AC 03:47:52
124 Rachel Vincent W40 Tynedale Harriers & AC 03:49:16
125 Will Buckton MSEN Ilkley Harriers AC 03:49:28
126 Bill Beckett M50 Chorley Athletic And Triathlon Club 03:49:52
127 Paul Simpson M50 Ambleside AC 03:51:22
128 Ian Race M50 Helm Hill Runners 03:51:28
129 John Singh MSEN Saltaire Striders 03:51:31
130 Craig Barker M40 Eden Runners 03:51:38
131 Wendy Dodds W60 Clayton-le-Moors Harriers 03:51:49
132 Fionnuala Swann W40 Trawden Athletic Club 03:52:12
133 Benjamin Wolstenholme MSEN Bramhall Runners 03:53:17
134 Stephen Lysaczenko M50 North Devon RRC 03:53:55
135 Matt Lovett M40   03:53:56
136 Alison Wainwright W50 Dark Peak Fell Runners 03:54:07
137 Steven O'Keeffe M40 Northern Fells Running Club 03:54:14
138 Rowan Temple MSEN Kirkstall Harriers 03:54:41
139 Jamie Dowdall M40 Darwen Dashers RC 03:54:46
140 Kent Bailey M50 Wharfedale Harriers 03:54:55
141 Joanne Worboys-Hodgson W40 Denby Dale Athletics Club 03:55:04
142 Tim Campbell M40 Astley & Tyldesley Road Runners 03:56:09
143 Sam Healy M40 North York Moors AC 03:57:06
144 Graham Collins M40 Derwent Valley Trail Runners 03:57:10
145 Andrew Britton M40 Wharfedale Harriers 03:57:28
146 John Gill MSEN Dallam Running Club 03:57:53
147 Kevin Good M40 Macclesfield Harriers & AC 03:58:21
148 Juliet Fullwood WSEN Hillz4lyfe 03:58:56
149 Tim Rippon M50 Dark Peak Fell Runners 03:59:29
150 Ashley Kay M50 Dark Peak Fell Runners 03:59:42
151 Martin Farrar M50 Wharfedale Harriers 04:00:00
152 James Roddis M40   04:01:02
153 Philip Devine M50 Kendal Amateur Athletic Club 04:01:04
154 Adrian Hope M40 Lostock AC 04:01:45
155 Dan Mead MSEN   04:01:49
156 Adam Nodwell MSEN North Leeds Fell Runners 04:01:56
157 John Thompson M50 Newburgh Nomads RC 04:02:07
158 David Griffin M50 Helm Hill Runners 04:02:23
159 James McMurtry M50 Ashbourne Running Club 04:02:53
160 Graham Porter M60   04:03:15
161 Andy Hewitt M50 Rossendale Harriers & AC 04:03:20
162 Andrew Lee M40 Rossendale Harriers & AC 04:03:21
163 Andy Haines MSEN Radcliffe AC 04:05:57
164 Fiona Lynch W40 Radcliffe AC 04:06:04
165 Daniel Baron MSEN Calder Valley Fell Runners 04:06:09
166 Meghan McCarthy WSEN Durham Fell Runners 04:07:31
167 James Hall MSEN Radcliffe AC 04:07:37
168 Andrew Hebson MSEN Helm Hill Runners 04:07:49
169 Brian Halton M50 Lostock AC 04:08:17
170 Mike Ernill M40 Lostock AC 04:08:19
171 Stuart Russell M40 Calder Valley Fell Runners 04:08:27
172 Randolph Haggerty M50 Kirkstall Harriers 04:09:37
173 Mike Berners-Lee M50   04:14:40
174 Simon Bellwood M50 Keighley & Craven AC 04:15:27
175 Stephanie Harrison WSEN Rochdale Harriers & AC 04:33:34
176 Alex Frost M50 Rochdale Harriers & AC 04:34:24
177 Mark Walker M50 Rochdale Harriers & AC 04:35:03
178 David Anderson M40 Pudsey & Bramley AC 04:42:00
179 Graham Jordan M40 Middleton Harriers AC 04:43:48
180 David Crout M50 Barnet & District AC 04:44:45
181 Alistair MacGregor MSEN Achille Ratti M5
182 Steven Jacques M40   M5
183 William Ross M40 Black Combe Runners M5
184 Peter Crompton M60 Cumberland Fell Runners M6
185 Ian Joslin M40 Astley & Tyldesley Road Runners M6
186 Tim Dempsey MSEN Wharfedale Harriers M6
187 Kristian Lee M40 Radcliffe AC Rtd
188 Daryl Tacon M40 Cumberland Fell Runners Rtd
189 Ivan Whigham M50 Clayton-le-Moors Harriers Rtd
190 Daniel Roberts M40 Manx Fell Runners Rtd
191 Roger Andrews M50 Slinn Allstars Rtd
192 Andrew Duncan M60 Northumberland Fell Runners Rtd
193 Murray Bishop M50 Watlington AC Rtd
194 Paul Taylor M50 Saddleworth Runners Club Rtd
195 David Sexton M40 Settle Harriers Rtd
196 Nina Cameron W40 Northumberland Fell Runners Rtd
197 Jean Powell W50 Wharfedale Harriers Rtd
198 Albert Sunter M50 Lostock AC Rtd
199 Rachel Findlay-Robinson WSEN Keswick AC Rtd
200 Shaun Beggs M50   Rtd
201 Tim Waldron MSEN Liverpool Running Club Rtd
202 Sally Ward W50 Ambleside AC Rtd
203 Michele Sunter W50 Lostock AC Rtd
204 Benjamin Robson M50 Dark Peak Fell Runners Rtd
205 Mike Roberts MSEN Horsforth Fellandale Club Rtd
206 Andrew Hearle M60 Mercia Fell Runners Rtd
207 Barry Edwards M60   Rtd
208 Darren Baker M50 FRA Rtd
209 Lesley Malarkey W60 Keswick AC Rtd
210 Jordan Sunter MSEN Lostock AC Rtd
211 Denise Tunstall W50 Durham Fell Runners Rtd
212 Phil Green M50 Northumberland Fell Runners Rtd
213 Les Barker M50 Cumberland Fell Runners Rtd
214 Louise O'Brien W40 Kirkstall Harriers Rtd
215 Kerry Varden W40 Lostock AC Rtd
216 Lucy Spain WSEN Helm Hill Runners Rtd
217 Penny Collier W50 Dark Peak Fell Runners Rtd
218 Sharon Williams W50 North Leeds Fell Runners Rtd
219 Matt Dunn. M40 Holcombe Harriers Rtd
220 Lisa Carter W40 Radcliffe AC Rtd
221 Gary Mason M40 Northumberland Fell Runners Rtd
222 Mark Sammon M40 SELOC Rtd
223 Scott Baxter MSEN Radcliffe AC Rtd
224 Becky Scott WSEN Keswick AC Rtd
225 Mark Midgley M50 Bowland Fell Runners Rtd
226 Diane Enderby WSEN Chorlton Runners Rtd
227 Steve Wathall M60 Black Combe Runners Rtd
228 Nick Harris M60 Rossendale Harriers & AC Rtd
229 Gavin Coventry M40 Esk Valley Fell Club Rtd
230 Peter McNulty M60 Radcliffe AC Rtd
231 Wil Spain MSEN Dark Peak Fell Runners Rtd
232 Sarah Sherratt W40 Wesham Road Runners & AC Rtd
233 Paul Richardson M40 Saltwell Harriers Rtd
234 Alan Simpson M40 Thirsk & Sowerby Harriers Rtd
235 John Poole M40   Rtd
236 John Leech M50 Dallam Running Club Rtd
237 Eleanor Wainwright WU23   Rtd
238 Abigail Sunter WSEN Lostock AC Rtd
239 Chris Paxton MSEN Radcliffe AC Rtd
240 Jill Gates W50 Settle Harriers Rtd
241 Ben Goodacre MSEN   Rtd
242 Andrew Firth M60 Clayton-le-Moors Harriers Rtd