Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

14/10/2018 – Windgather





  
Pos Name Category Club Time
1 Simon Harding M Macclesfield 01:37:38
2 Jack Ross M Staffs Moorlands 01:38:15
3 Jake Fearn M Buxton 01:44:39
4 Jordan Street M Clowne RR 01:45:16
5 Malcolm Johnson MV40 Stockport Harriers 01:45:57
6 Alistair Thornton M Macclesfield 01:48:43
7 Dermot Brycz M Victoria Park 01:48:45
8 Jack Foxall MV40 Dark Peak 01:48:46
9 Tom Bush M Pennine 01:49:11
10 Mark Burley M Macclesfield 01:49:36
11 Mark Burton MV40 Calder Valley 01:49:56
12 Nathaniel Booker M 01:50:11
13 David Chetta M Mercia 01:50:56
14 Robert White MV40 Buxton 01:51:26
15 Alice Daniel L SHUOC 01:51:27
16 Paul Smith MV50 Steel City Striders 01:51:28
17 David Brockbank MV40 Macclesfield 01:51:51
18 Neil Walker M Altrincham 01:52:19
19 Norbert Kludn MV40 Sakol Kolin 01:52:25
20 Joe Parsons M 01:54:21
21 Richard Kendall M 01:54:35
22 Pete Neild MV40 Macclesfield 01:54:54
23 Andy Roberts MV50 Congleton H 01:55:18
24 Tim Abel M 01:56:02
25 Paul Booth MV40 Pennine 01:56:06
26 Simon Browne MV40 Denby Dale AC 01:56:39
27 Matt Lewis MV50 Macclesfield 01:56:52
28 Daniel Latham M Buxton 01:57:25
29 Robert Nicholas MV40 Real Fitness 01:58:11
30 Mark Elwis MV50 01:58:44
31 Steven Boxwell MV40 01:58:55
32 Michael Walker MV40 Barnet 01:59:23
33 Rupert Holden MV50 Matlock 02:00:08
34 Nigel Jeff MV50 Buxton 02:00:54
35 Tom Stoddart MV40 02:02:05
36 Bruce Humphrey MV40 02:02:20
37 Nick Jones MV40 Buxton 02:03:06
38 Richard Bouglas M Buxton 02:03:44
39 Joel Minguet-Lopez M SHUOC 02:03:50
40 Alistair Fitzgerald MV40 02:04:04
41 Simon Hoggart M 02:04:49
42 Jon Hallam MV40 02:05:20
43 David Whitfield MV40 02:05:24
44 Pete Woodhead MV40 Goyt Valley 02:05:46
45 Joseph Fennell M 02:06:00
46 Rob Humphries M 02:06:37
47 Billy Parkinson M Sandbach 02:07:13
48 Paul Calverley MV50 Achilli Ratti 02:07:17
49 Stephen Ellison MV40 Mounts Bay Harriers 02:07:20
50 Martin Ward MV40 Buxton 02:07:20
51 Ben Caldwell M Chorlton Runners 02:07:42
52 Ian Shaw MV50 Fat Boys 02:08:56
53 John Haydon MV40 Stone 02:08:59
54 Ian Drage MV40 02:10:00
55 Andy Barnett MV50 Dark Peak 02:10:53
56 Joe Berry M 02:11:10
57 Ian Lambert M Rolls Royce Harriers 02:11:22
58 Paul Lewis MV40 Long Eaton 02:11:52
59 Steven Crowe M South Cheshire 02:12:00
60 Paul Chrisp MV50 Delamere Spartans 02:12:10
61 Geoff Pettengell MV60 Mow Cop 02:12:18
62 Amy Grace L South Cheshire 02:12:20
63 Barry Greaves MV60 Royton RR 02:12:23
64 Martin Lundy MV50 Marple Runners 02:13:10
65 Tom Boden M Stilton Striders 02:13:13
66 Leah Williams L Loughborough U 02:13:15
67 Katie Hateley LV40 Stilton Striders 02:13:48
68 Ckris Rainey MV50 02:15:20
69 Paul Fenton MV40 Macclesfield 02:15:50
70 David Nimmo M South Cheshire 02:17:15
71 Alan Willoner MV40 Totley AC 02:17:19
72 Simon Conroy MV40 Dark Peak 02:17:38
73 Mark Stanbridge MV40 Macclesfield 02:17:44
74 David Betteley MV40 South Cheshire 02:17:44
75 Tracey Brown LV50 South Cheshire 02:17:44
76 Scott Thompson MV40 Matlock 02:17:51
77 Aron Spall MV40 North Derbyshire RR 02:17:55
78 Kathleen O'Donnell LV40 Macclesfield 02:18:04
79 Neil Colquhoun M 02:19:55
80 Richard Lawson MV40 Wilmslow 02:20:35
81 David Walters M 02:21:44
82 Richard Green MV50 Shelton Striders 02:21:46
83 Paul Geeson MV50 Stilton Striders 02:22:28
84 John Embrey MV60 Deeside Orienteers 02:24:29
85 Cathy Ayton L Ilkeston 02:24:40
86 Rachel Tate L 02:24:44
87 Dennis Kentrop MV50 Macclesfield 02:25:10
88 Simon Pipe MV50 Mercia 02:25:15
89 Barry Blyth MV70 Macclesfield 02:25:16
90 Graeme McCarthy MV50 Dark Peak 02:25:46
91 Mark Cudahy MV50 02:26:37
92 Peter Fleming MV50 02:27:04
93 Dave Geary MV40 Derwent Runners 02:27:19
94 Paul Brunt MV40 Shelton Striders 02:27:24
95 John Houghton MV50 Stilton Striders 02:27:34
96 Mark Whelan MV50 Goyt Valley 02:27:52
97 Mark Chimley MV40 Matlock 02:28:09
98 Joseph Wall MV50 Handsworth Roadhogs 02:28:30
99 Simon Gregory MV40 Handsworth Roadhogs 02:28:31
100 Michael Richardson MV50 Handsworth Roadhogs 02:28:53
101 Jeff Norman MV70 Altrincham 02:30:05
102 Matthew Broadhead MV40 Steel City Striders 02:30:31
103 Ross Gilmour MV40 Mow Cop 02:32:30
104 Kristin Luke L Eryri Harriers 02:32:52
105 Peter Rei M Eryri Harriers 02:32:52
106 Jeremy Woodham MV40 Marple Runners 02:33:40
107 Elaine Stone LV40 Wirksworth 02:34:12
108 Dave Culpan MV50 Stainland 02:34:47
109 Martin Rands MV50 Macclesfield 02:35:16
110 Peter Hudson MV50 Mercia 02:35:26
111 Rachel Farrow L Shelton Striders 02:35:45
112 Peter Bailey MV50 Buxton 02:37:16
113 Paul Stevenson MV60 Long Eaton 02:38:30
114 Paul Horsfall MV60 Handsworth Roadhogs 02:41:07
115 Shaun Hall MV40 02:41:10
116 Emma Roe LV40 Shelton Striders 02:43:49
117 Ross Martland MV40 Buxton 02:44:08
118 Jane Langhorn LV50 Smiley Paces 02:44:21
119 Rebecca Emerton LV40 Shelton Striders 02:44:27
120 Kevin McGilvray MV60 Rochdale Tri 02:46:57
121 Richard Paddock MV50 Mercia 02:49:09
122 Colin Bostock MV60 Long Eaton 02:50:15
123 James Millward M 02:55:20
124 Elizabeth Lakin L Long Eaton 02:59:54
125 Christine Purslol LV50 Shelton Striders 03:00:06
126 Darren Burns MV50 03:01:10
127 David Richards MV50 Fomula One 03:02:07
128 Ian Wallis MV50 Long Eaton 03:02:17
129 Celia Bown LV40 Stilton Striders 03:33:30