Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

30/09/2018 – Sandstone Trail A race





  
Pos Name Category Club Time
1 Gaz Davies Senior Male McCarkiss Endurance Project 02:01:11
2 Rob Grantham M40-50 Pensby Runners 02:01:31
3 Neil Finegan M40-50 Helsby Running Club 02:02:05
4 Alex Mason M40-50 Delamere Spartans 02:04:36
5 Nicholas Hackett Senior Male South Cheshire Harriers 02:05:32
6 Robert Willis Senior Male Mow Cop Runners 02:05:57
7 Craig Connor Senior Male Tattenhall Runners 02:06:09
8 Francis Edwards Senior Male Delamere Spartans 02:06:23
9 Sam Evans Senior Male Penny Lane Striders 02:06:41
10 Richard Watson Senior Male Colwyn Bay AC 02:09:17
11 Robert Hough M40-50 Spectrum Striders 02:09:23
12 Rob McBain Senior Male Northwich Running Club 02:09:29
13 Lee Fuller M40-50 Warrington Running Club 02:09:36
14 Stephen Jones M40-50 Tattenhall Runners 02:09:39
15 Vincent Van Woerkom M40-50 02:09:59
16 Jack Bennett Senior Male Warrington Running Club 02:10:24
17 Martin Cliffe M40-50 Eryri Harriers 02:10:35
18 Stephen Rookes M50-60 02:11:09
19 Rob Christie Senior Male 02:11:42
20 Gary Richardson M40-50 Vale Royal AC 02:12:55
21 Mark Kemp M40-50 02:13:12
22 Andrew Robinson M40-50 Vision Racing 02:13:15
23 Mark Spruce Senior Male 02:14:33
24 Karl Budworth M40-50 Widnes Running Club 02:15:56
25 David Betteley M40-50 South Cheshire Harriers 02:16:00
26 Colin Williams M40-50 Moorfoot Runners 02:16:59
27 Kye Byrne Senior Male Warrington Running Club 02:17:09
28 Michael Green M40-50 Pensby Runners 02:17:27
29 Tom Leather Senior Male Tattenhall Runners 02:18:06
30 Stephen Spall M50-60 02:19:40
31 Simone Capponi M40-50 Penny Lane Striders 02:19:59
32 Paul Shannon M50-60 Tattenhall Runners 02:20:13
33 Richard Hankins M40-50 Helsby Running Club 02:20:16
34 Robert Wilson M40-50 South Cheshire Harriers 02:21:04
35 Zoe McLennan F35-45 Chester Triathlon Club 02:21:12
36 David Harra Senior Male 02:21:37
37 David Haines M40-50 Vale Royal AC 02:21:39
38 George Gaskell Senior Male 02:22:35
39 Matthew Johnston Senior Male Warrington Running Club 02:22:36
40 Peter Cushion M40-50 Wirral Vikings Trc 02:22:46
41 Colin Whittingham Senior Male 02:22:47
42 Alison Halsall F45-55 02:23:01
43 James Williams M40-50 Lymm Runners 02:23:28
44 Leah Leonard F35-45 Whitchurch Whippets 02:23:31
45 Mark Baker M40-50 Sunlight 02:23:53
46 Mike O'Brien M40-50 South Cheshire Harriers 02:24:11
47 Tim Gears M40-50 02:24:21
48 Michael Green M40-50 Wallasey Athletic Club 02:24:23
49 Derek Morris M40-50 Helsby Running Club 02:24:32
50 Jonathan Sowerby Senior Male Ramsbottom Running Club 02:25:08
51 Nick Massey M40-50 Halton & Frodsham Harriers 02:25:19
52 Phil Rowen M40-50 Lymm Runners 02:25:32
53 Lee Clark M40-50 02:25:56
54 Andrew Baird M40-50 Stainland Lions Running Club 02:26:21
55 Ian Shorrock M40-50 Pensby Runners 02:26:23
56 Philip Woodley Senior Male West Cheshire Athletic Club 02:27:22
57 Rob Morris Senior Male Delamere Spartans 02:28:26
58 Marc Ebanks M40-50 02:28:30
59 Stephen Bushell M40-50 Knutsford Tri Club 02:28:32
60 Scott Zikmanis M40-50 Newcastle Staffs AC 02:29:13
61 Adrian Hayward M50-60 02:29:17
62 Julie Dala F45-55 02:29:20
63 Mike Dixon M40-50 Stockport Harriers & AC 02:29:26
64 Chris Hatton M40-50 Lymm Runners 02:29:27
65 Jennie Kirk F35-45 Razzer's Runners 02:30:26
66 Tracey Brown F45-55 South Cheshire Harriers 02:30:35
67 David Kelly M40-50 02:30:37
68 Nathan French Senior Male Cheshire Hash House Harriers 02:30:45
69 Stephen Wilkinson M40-50 02:30:57
70 Paul Bryers M40-50 Wigan & District H & AC 02:31:03
71 Julie Platt F45-55 Wigan & District H & AC 02:31:05
72 Christine Cammillare F35-45 Deestriders Running Club 02:31:42
73 Giles Davies Senior Male 02:32:24
74 Rob Huntbach M50-60 South Cheshire Harriers 02:32:49
75 Mark Dunn Senior Male Kirkby Milers 02:32:50
76 Lucy Partridge F35-45 Pensby Runners 02:33:08
77 Keely Smith F35-45 02:33:11
78 Matt Helme M50-60 Liverpool Running Club 02:33:14
79 Des Larkin M40-50 02:33:44
80 James Lewis Senior Male 02:33:46
81 Paul Chrisp M50-60 Delamere Spartans 02:33:51
82 Neil Salt M50-60 02:34:14
83 Kev Logue Senior Male 02:34:34
84 Steve Smith M40-50 02:34:41
85 Darran Wilson M40-50 02:34:45
86 Ian Evans M40-50 Village RR 02:35:07
87 Michael Burns M50-60 02:35:15
88 Matt Hollins M40-50 02:35:16
89 Graeme Alexander Senior Male 02:35:30
90 Paul Gresty Senior Male 02:35:40
91 Chris Graham Senior Male South Cheshire Harriers 02:36:13
92 David Green Senior Male Pensby Runners 02:36:36
93 Emma Heath F35-45 South Cheshire Harriers 02:36:39
94 Martyn Catlow M40-50 02:36:53
95 Chris Swift Senior Male Vale Royal AC 02:37:17
96 Ian Claridge M40-50 Penny Lane Striders 02:37:20
97 Russ Platt M50-60 Warrington Road Runners 02:37:40
98 Darren Earnshaw M40-50 Calder Valley Fell Runners 02:37:46
99 Julian Dickinson M40-50 Lymm Runners 02:37:58
100 Paul Marklove Senior Male Warrington Running Club 02:38:16
101 Andy Poole M50-60 Saddleworth Runners Club 02:39:35
102 Michael Lewis Senior Male 02:39:36
103 Franx Jnr M50-60 Mere Runners 02:39:49
104 Fiona Dyson F45-55 02:39:58
105 Andy Hind M40-50 Northwich Running Club 02:40:05
106 David Mercer M40-50 02:40:16
107 Charlie Singleton M40-50 02:40:36
108 Andrew Brooks M40-50 02:41:13
109 Nigel Parr M40-50 Deestriders Running Club 02:41:28
110 Hayley White F35-45 02:41:36
111 Phillip Day Senior Male 02:42:02
112 Jake Holmes Senior Male Helsby Running Club 02:42:10
113 David Oldfield M60-70 Tattenhall Runners 02:43:06
114 Dave Ashcroft M50-60 Warrington Road Runners 02:43:22
115 James Rogers M40-50 02:43:41
116 Dan Bruffell M40-50 Pensby Runners 02:43:52
117 Anthony Atkinson M40-50 02:44:05
118 Libbi McGibbon Senior Female Cheshire Hash House Harriers 02:44:05
119 John Suckley M50-60 Pens 02:44:27
120 Lenka Vidamour F35-45 Penny Lane Striders 02:44:38
121 Calum Tomlinson Senior Male 02:45:03
122 James Harris M40-50 Stainland Lions Running Club 02:45:26
123 Richard Crombie Senior Male Stainland Lions Running Club 02:45:29
124 Jo Molyneaux F55-65 Northwich Running Club 02:45:37
125 Chris Dickens M40-50 02:46:00
126 Paul Frodsham M60-70 Helsby Running Club 02:46:09
127 David Smith Senior Male Helsby Running Club 02:46:41
128 Philip Cuthbert M40-50 Wallasey Wallsend 02:46:43
129 Greg Willson Senior Male Lymm Runners 02:47:03
130 Jonathan Cocroft Senior Male Lymm Runners 02:47:03
131 Richard Hunt M40-50 West Cheshire Athletic Club 02:47:03
132 Lee Dale M40-50 02:47:30
133 Cristina Puccini F45-55 Penny Lane Striders 02:47:42
134 Paul Lewtey M40-50 Deestriders Running Club 02:47:53
135 Jo Grandfield F55-65 Whitchurch Whippets 02:47:59
136 Michelle Ollier F35-45 Vegan Runners UK 02:47:59
137 Chris Hayes M40-50 02:48:12
138 Peter Lloyd M50-60 Lymm Runners 02:49:13
139 David Quirk M60-70 Pensby Runners 02:49:29
140 Steven Pepper Senior Male Glossopdale Harriers 02:49:30
141 Philip Abram M40-50 Tattenhall Runners 02:49:53
142 David Whipp M40-50 02:50:37
143 Peter Grimley Senior Male 02:50:53
144 David Harvey M40-50 02:50:56
145 Paul Morris M40-50 02:50:58
146 Julian Spencer M50-60 Spectrum Striders 02:51:36
147 Darren Tweats Senior Male 02:51:40
148 Rick Kelso-Davies M40-50 Sandbach Striders 02:52:14
149 Grant Day Senior Male 02:52:17
150 JIm Betts M40-50 02:52:22
151 Andrew Sumner M40-50 Pensby Runners 02:52:59
152 Tracy Pennington F45-55 Pensby Runners 02:53:30
153 Chris Hardwick M40-50 02:54:14
154 Paul Holden Senior Male Warrington Running Club 02:54:32
155 Michele Hardwick F35-45 Helsby Running Club 02:54:37
156 Steve Quinn M40-50 02:54:43
157 Oliver Hughes Senior Male Wrecsam Tri 02:54:55
158 Dan Dunbabin M40-50 Warrington Running Club 02:54:57
159 Ben North Senior Male Warrington Running Club 02:55:00
160 Steve Davies M50-60 Run Free Fell Runners 02:55:01
161 Thelma James F45-55 02:55:01
162 Alison Macdonald F45-55 Ellesmere Port RC 02:55:05
163 Georgina Vero F35-45 Northwich 02:55:20
164 Dave Collier Senior Male 02:55:22
165 Jake Lane Senior Male Delamere Spartans 02:55:28
166 Matthew Nield Senior Male 02:55:30
167 Peter Holmes M40-50 Whitchurch Whippets 02:55:58
168 Malcolm Fraser Senior Male Delamere Spartans 02:56:29
169 Jason Tate M40-50 Helsby Running Club 02:56:35
170 Sally Ankers F35-45 Staffordshire Moorlands AC 02:56:44
171 Mark Thomas M40-50 02:56:53
172 Olive Bigmore F35-45 02:57:00
173 Neil Matthews M50-60 Tattenhall Runners 02:57:08
174 Tim Charmley M50-60 Tattenhall Runners 02:57:14
175 Catherine Lawrence F35-45 02:57:22
176 John Scammell M40-50 Lymm Runners 02:57:58
177 Phil Bromley M50-60 Run Properly Harriers 02:58:17
178 Gary Cash M60-70 Wirral Vikings Trc 02:58:36
179 Barrie Powers M50-60 Styal Running Club 02:59:14
180 Jim Kerry Senior Male Lymm Runners 02:59:31
181 David Morris M50-60 Cheshire Hash House Harriers 02:59:36
182 Duncan Phillpotts M40-50 Lymm Runners 02:59:56
183 Tim Holloway M50-60 Delamere Spartans 03:00:00
184 John Foulds M50-60 Northen Vets 03:00:29
185 Lesley Feakes F45-55 Helsby Running Club 03:00:37
186 Kevin Thomas M40-50 03:00:47
187 Stephen Tucker M40-50 Northwich Running Club 03:00:49
188 Michael McLaughlin Senior Male Styal Running Club 03:00:50
189 Stephen Campbell Senior Male 03:00:55
190 Clifford Berry M40-50 03:01:12
191 Charles Ashley M60-70 Wrexham Amateur Athletic Club 03:01:14
192 Sue Buck F45-55 Helsby Running Club 03:01:34
193 Ian Coney M50-60 Deeside Tae Kwon Do 03:01:36
194 Steve Stanaway M50-60 Tattenhall Runners 03:01:39
195 Melanie Barker F35-45 Tattenhall Runners 03:01:46
196 Grace Hart F45-55 Tattenhall Runners 03:02:09
197 James Conacher M40-50 03:02:24
198 Hayley Staunton Senior Female 03:02:41
199 Mark Davies M40-50 03:02:58
200 Tony Roberts M40-50 03:03:00
201 Deb Stanaway F45-55 Tattenhall Runners 03:03:04
202 Elaine Richardson F35-45 Girls On The Run 03:03:22
203 Rebecca Beardsworth F35-45 03:03:52
204 Louisa Mogg Senior Female Run Sandymoor 03:04:16
205 John Neilson M50-60 03:04:55
206 Gareth Taylor Senior Male 03:05:04
207 Susan Vuli F35-45 Shropshire Shufflers 03:05:12
208 Suzanne Lynn F45-55 South Cheshire Harriers 03:05:13
209 Gaynor Seymour F35-45 Lymm Runners 03:06:24
210 Andrew Nicholson M50-60 03:06:25
211 Dan Williams M40-50 03:06:27
212 Amanda Pemberton F45-55 Lymm Runners 03:06:36
213 Kevin Yates M40-50 03:07:20
214 Paul Povey M40-50 Penyffordd Run Club 03:07:43
215 Rebecca Tate F35-45 Helsby Running Club 03:08:00
216 Liza Bell F35-45 03:08:19
217 Matt Watkins M40-50 03:08:19
218 Matthew Drake M40-50 03:08:34
219 Mat Simister M40-50 Northwich Running Club 03:08:37
220 Yricka Gardner F45-55 Wrexham Amateur Athletic Club 03:08:39
221 Ed Mason M40-50 03:08:51
222 Helen Kelsall F35-45 Kirkby Milers AC 03:08:53
223 Nicola Brown F35-45 03:08:57
224 Colin Bain Senior Male 03:09:28
225 Peter Mylett M40-50 Wirral Vikings Trc 03:09:33
226 Pete Connolly M50-60 Wirral Vikings Trc 03:09:33
227 Joanne Edwards F55-65 Vale Royal AC 03:10:12
228 Julie Phillips F35-45 Run Sandymoor 03:11:13
229 Sarah Ryder F45-55 Wrecsam Tri 03:13:08
230 Gavin Rushton Senior Male Wrecsam Tri 03:13:20
231 Matthew Crook M40-50 03:14:37
232 Daniel Wilde Senior Male 03:14:51
233 Stephen Roberts M40-50 03:14:53
234 Elizabeth Tetley F45-55 Lymm Runners 03:15:02
235 Fiona Eaton F45-55 Lymm Runners 03:15:03
236 Stephen Mclean Senior Male 03:16:00
237 Kirsty Pearce F35-45 Sandbach Striders 03:16:00
238 Matt Sanderson M40-50 Warrington Running Club 03:16:42
239 David Smith M40-50 South Cheshire Harriers 03:17:27
240 Ian Jackson M40-50 Northwich Running Club 03:17:51
241 Melanie Bradley F45-55 Northwich Running Club 03:17:58
242 Helen Lonsdale F35-45 Northwich Running Club 03:18:00
243 Judith Dyer F45-55 Penny Lane Striders 03:18:27
244 Sarah Rigby F35-45 03:19:51
245 Neil Hannett M40-50 Penny Lane Striders 03:20:02
246 Sarah Jackson F35-45 Penny Lane Striders 03:20:04
247 Emma Simms Senior Female 03:21:29
248 Paul Hewitson M40-50 03:21:54
249 Steve Fallows M40-50 Sandbach Striders 03:22:07
250 Gillian Fallows Senior Female Sandbach Striders 03:22:11
251 Mary Burton F45-55 Lymm Runners 03:22:23
252 Ian Blakebrough M60-70 Cheshire Hash House Harriers 03:22:26
253 Alun Williams M50-60 03:23:07
254 Paul Witt M50-60 03:23:10
255 Leo Stevenson M50-60 03:23:55
256 John Merrigan Senior Male Penny Lane Striders 03:25:05
257 Joanne Cook F35-45 Ellesmere Port RC 03:25:41
258 Mark Oliver M50-60 Oldham & Royton H & AC 03:26:37
259 Angela Buckley F45-55 Greenfield Greyhounds 03:27:07
260 Jennifer Chambers F35-45 Tattenhall Runners 03:28:04
261 Mary Sinnott F35-45 Birkenhead AC 03:28:54
262 Ian Burrows M40-50 Run Sandymoor 03:29:51
263 Darren Burns M50-60 03:30:01
264 Shaun Telford M40-50 Delamere Spartans 03:30:02
265 James Gresty M40-50 Whitchurch Whippets 03:30:12
266 Anne Evans F45-55 03:32:28
267 Cerys Williams F45-55 03:32:43
268 Denise Zachariasz F45-55 Warrington Running Club 03:32:45
269 Claire Dickens F45-55 03:35:17
270 David Stanhope M40-50 03:39:47
271 Anne Fleming F45-55 Kirkby Milers 03:40:01
272 Stephanie Roberts F35-45 03:40:02
273 Grant Willcox M40-50 03:41:28
274 Yasmin Hussain F45-55 Lymm Runners 03:59:46
275 Sarah Aincham F35-45 Penyffordd Run Club 04:05:44
276 SARA Rioux F45-55 04:06:42
277 Zoe Clayton Senior Female 04:06:42
278 Steph Brown Senior Female Buckley Runners 04:07:12
279 Craig Carr M40-50 Greenfield Greyhounds 04:08:55
280 Dave Corp M50-60 Delamere Spartans 04:14:18