Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

29/09/2018 – Fell n Back





  
Pos Name Category Club Time
1 Mark Burton M40 Calder Valley 01:24:47
2 Luke Beresford M Ripley RC 01:25:03
3 Matthew Nichols M Matlock AC 01:28:24
4 Jason Brunnock M Buxton AC 01:30:32
5 Mark Burley M Macclesfield Harriers 01:32:04
6 Alberto Lapedriza M Team Bath AC 01:33:51
7 Robert White M40 Buxton AC 01:35:28
8 David Brockbank M40 Macclesfield Harriers 01:36:31
9 Colin Honeyman M50 Killamarsh Kestrels 01:39:20
10 Ben Fletcher M40 Helsby RC 01:40:46
11 Paul Mills M50 Holcombe Harriers 01:42:16
12 Ben Caldwell M Chorlton Runners 01:42:23
13 Ian Warhurst M50 Pennine Fell Runners 01:42:42
14 Frances Bromley W Buxton AC 01:42:59
15 Ashley Wilde M 01:43:52
16 David Newton M40 Buxton AC 01:45:14
17 Kate Davies W 01:45:33
18 Piers Pye-Watson M Grantham Running Club 01:45:39
19 Paul Reaney M40 Killamarsh Kestrels 01:45:41
20 Dean Taylor M40 Ripley RC 01:45:47
21 Chase Turner M 01:45:56
22 Alistair Fitzgerald M40 01:46:25
23 Matt Lovett M40 01:46:33
24 Tom Stoddart M40 01:46:43
25 Julian Brown M50 Macclesfield Harriers 01:47:13
26 Steve Tappenden M 01:47:24
27 Martyn Jones M40 Dark Peak Fell Runners 01:49:33
28 Chris Westwood M40 01:49:38
29 Richard Bouglas M Buxton AC 01:50:31
30 John Wrigley M Radcliffe AC 01:51:42
31 Martin Ward M40 Buxton AC 01:54:17
32 Carl Barton M40 Disley Runners 01:56:50
33 Ivan Whigham M50 Clayton Le Moors 01:57:33
34 Russell Parker M40 01:57:53
35 Richard Corker M50 North Derbyshire RC 01:59:33
36 William Chang M40 Long Eaton RC 01:59:33
37 David George M50 01:59:37
38 Gary Daniels M40 Chorlton Runners 01:59:38
39 Caroline Scott W40 Sinfin 01:59:46
40 Neil Gunn M60 Macclesfield Harriers 02:00:01
41 John Peel M Pennine Fell Runners 02:00:46
42 Rebecca Lineker W Ripley RC 02:00:55
43 Richard Goff M Buxton AC 02:02:00
44 Julie Gardner W50 Macclesfield Harriers 02:02:22
45 Leigh Harris M40 Uttoxeter Road Runners 02:02:53
46 Anthony Hurst M50 02:03:55
47 Richard Dixson M Pennine Fell Runners 02:04:00
48 Richard Green M50 Shelton Striders 02:04:02
49 Paul Brunt M40 Shelton Striders 02:04:06
50 Yvonne Turner W40 Derwent Runners (Derby) 02:04:56
51 Rachel Cawley W Chorlton Runners 02:05:39
52 Tim Sterland M 02:08:18
53 Gemma Gladwin W Totley AC 02:08:21
54 Mark Bradford M50 Ivanhoe Runners 02:08:42
55 Julie Taylor W40 02:08:43
56 David Walker M50 02:08:45
57 Nick Romiley M40 02:09:03
58 Roy Whittle M40 Goyt Valley Striders 02:10:00
59 Neil Blatherwick M40 Long Eaton RC 02:10:20
60 Michael Stubbs M40 U/a 02:10:25
61 David Dickinson M Goyt Valley Striders 02:11:40
62 Mark Halsey M40 Buxton AC 02:12:34
63 Stuart Johnson M40 02:13:02
64 Nick Heaton M40 Bramhall Runners 02:14:04
65 Vikki Murphy W40 Bramhall Runners 02:14:05
66 Ross Gilmour M40 Mow Cop Runners 02:14:17
67 Ian Ankers M60 Staffs Moorlands AC 02:14:21
68 Stephen Jefferson M40 02:14:47
69 Andrew Dixon M50 FRA And Bollington Harriers 02:15:29
70 Andrew Dobson M40 02:16:40
71 Steve Carr M Worksop Harriers 02:19:04
72 David Edge M60 Staffs Moorlands AC 02:19:12
73 Oliver Barber M Macclesfield Harriers 02:19:44
74 John Kleiser M40 Delamere Spartans 02:20:26
75 Claire Conway W Totley AC 02:20:48
76 David Goodman M40 02:21:56
77 Colin Bostock M60 Long Eaton RC 02:23:07
78 Sarah Thorne W40 Stoke F.I.T 02:25:55
79 Peter Parker M60 Bollington Harriers 02:27:12
80 Elizabeth Lakin W Long Eaton RC 02:27:56
81 Liam Hallam M 02:30:31
82 Jemma Bates W Trail Running Association 02:30:32
83 Mark Godden M60 Macclesfield Harriers 02:31:16
84 David Craven M40 02:37:12
85 Lindsay Evans W40 Totley AC 02:37:19
86 Shona Taylor W50 Wigan Harriers 02:37:40
87 Michael Unwin M60 Stoke F.I.T 02:39:28
88 Ruth Hibbert W40 02:40:02
89 John Nicholson M40 02:40:13
90 Helen Gray W50 Goyt Valley Striders 02:41:41
91 Sarmid Al-Kamil M50 Bramhall Runners 02:42:03
92 Emma Mooney W Marple Runners 02:42:04
93 Alison Gunn W50 Macclesfield Harriers 02:44:23
94 Melanie Whittaker W40 Macclesfield Harriers 02:44:24
95 Andy Peet M50 02:46:28
96 Clare Eardley W40 Wirksworth RC 02:47:33
97 Jacqueline Ludlam W40 Wirksworth RC 02:47:37
98 Christine Hill W50 Goyt Valley Striders 02:53:45
99 Steven Rowe M50 Goyt Valley Striders 02:53:47
100 Stuart Rook M40 Tideswell Running Club 02:58:51
101 Colette Holden W40 Tideswell Running Club 02:58:53
102 Steven Partridge M50 Dnf