Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

04/09/2018 – Ilam National Trust





  
Pos Name Category Club Time
1 Harry Holmes MSEN Pudsey & Bramley AC 00:34:48
2 Daniel Haworth MSEN Keswick AC 00:35:05
3 Billy Cartwright MSEN Matlock AC 00:36:45
4 Max Wainwright MU23 SHUOC 00:36:59
5 Joe Woodley MU23 SHUOC 00:40:15
6 Joe Law MU23 SHUOC 00:40:37
7 David Bethell MSEN Dark Peak 00:41:14
8 Darren Fishwick M40 Chorley 00:41:29
9 Jason Brunnock MSEN Buxton Ac 00:41:51
10 Mark Burley MSEN Macclesfield Harriers 00:41:51
11 Matthew Statham MSEN Staffs Moorlands 00:43:18
12 John Johnston MSEN Wirksworth 00:43:22
13 Kieran Davis MSEN Dark Peak 00:43:28
14 Matthew Hulley M40 Pennine Fell Runners 00:43:42
15 Edward James MSEN Belper Harriers 00:43:49
16 Peter Watson MSEN Erewash Valley Rc 00:43:57
17 Martin Dearden M40 Staffs Moorlands AC 00:44:42
18 Karl Johnston MSEN   00:44:48
19 Daniel Latham MSEN Buxton AC 00:45:36
20 Tim Perry MSEN   00:45:46
21 Nick Jones M40 Buxton Ac 00:45:57
22 Alan Billington M40 Belper Harriers 00:46:24
23 Richard Price MSEN Sedgley Striders 00:46:31
24 John Birkett M40   00:46:40
25 David Parkin M40   00:46:45
26 Scott Zikmanis M40 Newcastle AC 00:46:53
27 Andy Barnett M50 Dark Peak 00:47:03
28 Rhys Evans MSEN   00:47:12
29 Adam Grew M40 Trentham RC 00:47:23
30 Matthew Heywood M40 Derwent Runners 00:47:36
31 Andrew Scholes MSEN   00:48:03
32 Thomas Mark Dixon MU23 UBOC 00:48:19
33 Toby Miller MSEN Boalloy 00:48:37
34 Neil Weightman M50 Dark Peak 00:48:49
35 Julian Brown M50 Macclesfield H 00:49:17
36 James Hynes M40   00:49:40
37 Simon Harrison MSEN Ashbourne RC 00:49:53
38 Ruth Keeley WSEN Belper Harriers 00:49:54
39 Mary Higgs WSEN   00:49:58
40 Keith Morgan M50 Ashbourne Rc 00:50:36
41 Robert Woolley M50   00:50:46
42 Derek Chetwin MSEN   00:51:07
43 Mary Fleming WSEN SHUOC 00:51:33
44 Martin Dowson M50 National Trust 00:51:48
45 Michael Reece MSEN   00:52:22
46 Ashley Flint MSEN Belper Harriers 00:52:38
47 Richard Goff MSEN Buxton Ac 00:52:51
48 Martin Mallett M40   00:52:56
49 Nick Bates M50 Derwent Runners 00:53:03
50 Peter Bailey M50 Buxton Ac 00:53:07
51 Julie Gardner W50 Macclesfield 00:53:19
52 Katie Busfield W40 Ashbourne 00:53:24
53 Debbie Hope W40 Buxton 00:53:26
54 Andy Stubbs MSEN Belper Harries 00:53:28
55 Richard Nash M40 Hatton Darts 00:53:58
56 George Carman M50 Porter Valley Plodders 00:54:03
57 Nick Pope M60 SMAC 00:54:11
58 Richard White Bradbury M40 Ashbourne 00:54:24
59 Howard Winbow M50 Ashbourne Rc 00:54:31
60 Alasdair Duncan M60 Ashbourne RC 00:54:44
61 Damon John Freeston M40   00:54:57
62 Rich Bayliss M40 Hatton Darts Running Club 00:55:04
63 Trevor Longman M60 Macclesfield Harriers 00:55:14
64 Paul Trevor MSEN   00:55:22
65 William Durkin MSEN Derwent Runners 00:55:25
66 Jonathan Tanner MSEN   00:55:27
67 Jonathan Tyson M50   00:55:30
68 David Pickering M50 Retford 00:55:38
69 Emily Barnett WU23 Dark Peak 00:55:44
70 Roy Hobson M40   00:55:47
71 Laurence Regan M50 Stoke Fit 00:56:00
72 Tony Hulme M60 Cheshire Hill Racers 00:56:12
73 Michael Hadland M50 Mercia 00:56:19
74 Chris Horsfall M60 Handsworth Roadholes 00:56:28
75 David Walker M50   00:56:43
76 John Tomkinson M60 SMAC 00:56:51
77 Trevor Hindle M50 Goyt Valley Striders 00:56:58
78 Max Howard M50 Retford AC 00:57:03
79 Ian Ankers M60 Staffs Moorlands Ac 00:57:15
80 Fliss Milner W50 Dark Peak 00:57:59
81 Grace Kelleher WSEN SHUOC 00:58:10
82 Ian Wolfendale M50 Pennine 00:59:15
83 Jason Harris M40   00:59:27
84 Matthew Jackson MSEN Heanor RC 00:59:39
85 Elaine Fleuriot W50 Pennine 00:59:45
86 Michael Stubbs M40   01:00:01
87 Andrew Clark M50   01:00:37
88 Philip Hadland M50 Mercia Fell Rc 01:00:43
89 Sally Furphy WSEN   01:00:59
90 Paul Stevenson M60 Long Eaton R C 01:01:02
91 Richard Brenda MSEN Derwent Runners 01:01:08
92 Ross Gilmour M40 Mow Coe Runners 01:01:22
93 Liz Godfree W60 Derwent Valley Orienteers 01:01:34
94 Sarah Proudmore W40 Boalloy 01:01:40
95 Rachel May Jones WSEN South Cheshire Harriers 01:02:31
96 Oliver Toogood MSEN   01:02:33
97 Gavin Elliott M40 Heanor RC 01:02:46
98 Emma Eldridge W40   01:02:55
99 Mike Godfree M60 Derwent Valley Orienteers 01:03:12
100 Steve Tooms M50 Ashbourne 01:03:19
101 Sean Nightingale WU23   01:04:25
102 Helen James WSEN Belper Harriers 01:04:39
103 Rachel Dowle W40 Buxton Ac 01:05:45
104 Holly McCain WSEN Vegan Runners Uk 01:06:08
105 David Edge M60 Staffs Moorland Ac 01:06:38
106 Mark Taylor MSEN Staffordshire Moorlands 01:09:26
107 Eleonora Salomoni W50   01:13:53
108 Meave WSEN Smiley Paces 01:14:07
109 Angela Rosemary Burley W60 NWR 01:14:48
110 Bill Mould M60 SMAC 01:15:45
111 David Taylor M60 Staffs Moorlands 01:24:45
112 Josie Galbraith W40 Boalley RC DNF