Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

28/08/2018 – Barrel Inn





  
Pos Name Category Club Time
1 Harry Holmes MSEN Pudsey And Bramley A. C. 00:39:12
2 Tom Saville MSEN Dark Peak Fell Runners 00:39:34
3 Stuart Bond M40 Dark Peak 00:39:49
4 Alastair Thurlbeck MU23 Shettleston Harriers 00:40:36
5 Nicholas Barber MSEN Pennine F. R. 00:41:09
6 Luke Beresford MSEN Ripley R. C. 00:41:33
7 Mark Sutherland MSEN Totley A. C. 00:42:12
8 Ben Cartwright MSEN Matlock A. C. 00:42:18
9 Peter Davies MSEN Dark Peak 00:43:25
10 Matthew Nichols MSEN 00:43:40
11 Mark Anderson M40 Totley A. C. 00:43:51
12 Jordan Street MSEN Clowne Road Runners 00:43:55
13 Allan Bland MSEN 00:44:06
14 David Miller M40 Dark Peak 00:44:50
15 Aiden Linskill MSEN Totley A. C. 00:44:59
16 Edward James MSEN Belper Harriers 00:45:16
17 Philip Morris MSEN Handsworth Roadhogs 00:45:19
18 Christopher Bell M40 Beeston A. C. 00:45:22
19 Neil Stabbs M40 Totley A. C. 00:45:24
20 Austin Frost M40 Dark Peak 00:45:31
21 Paul Skuse M40 Glossopdale Harriers 00:45:36
22 Colin Osborne M40 Totley A. C. 00:45:39
23 Andrew Stemp MU23 Durham University 00:45:59
24 Louis Wood M40 Steel City Striders 00:46:06
25 Paul Smith M50 Steel City Striders 00:46:10
26 Mark Burley MSEN Macclesfield Harriers 00:46:25
27 Caitlin Rice WSEN Ribble Valley Harriers 00:46:41
28 John Evans M40 Beeston A. C. 00:47:13
29 Fraser Macdonald_Oulds MSEN Chorlton Runners 00:47:22
30 Brendan Moore MSEN Ilkeston Running Club 00:47:29
31 Mark Jacobi M50 Totley A. C. 00:47:40
32 Luke Cok MSEN Shukama 00:48:05
33 Shaun Parkin M40 Totley A. C. 00:48:23
34 Luke Desforges M40 Steel City Striders 00:48:31
35 Philip Montgomery MSEN Todmorden Harriers 00:48:33
36 Imogen Trinder WSEN Glossopdale Harriers 00:48:34
37 Michael Archer M50 Dark Peak 00:48:54
38 Simeon Cotterell MSEN Steel City Striders 00:49:38
39 Ben Naylor MSEN Glossopdale Harriers 00:49:50
40 David Horton M50 Belper Harriers 00:50:24
41 Stephen Plant M40 00:50:25
42 Mark Elwis M50 00:50:41
43 Jack Nuttgens MSEN 00:50:42
44 Matt Williams M40 Steel City Striders 00:50:47
45 Ian Warhurst M50 Penistone Footpath Runners 00:50:52
46 Richard Bouglas MSEN Buxton A. C. 00:50:56
47 Derek Huffadine M40 Belper Harriers 00:51:01
48 Sam Taylor M40 Belper Harriers 00:51:10
49 James Mcmurtry M50 Ashbourne R. C. 00:51:14
50 Ishmael Burdeau M50 Vegan Runners 00:51:20
51 Michael Reece MSEN 00:51:38
52 Michael Slater M50 Steel City Striders 00:51:39
53 Simon Fisher MSEN Belper Harriers 00:51:39
54 Lawrence Ayers MU23 00:51:46
55 Kev Saville M50 Dark Peak Fell Runners 00:51:53
56 James Hobson MSEN Goyt Valley Striders 00:51:56
57 Oliver Brocklehurst MU23 00:51:59
58 Mark Lay M40 Long Eaton R. C. 00:52:10
59 Simon Conroy M40 Dark Peak 00:52:15
60 John Hampton M40 Pegtown Plodders 00:52:17
61 Tim Slack MSEN 00:52:20
62 Nick Brimacombe MSEN Totley A. C. 00:52:21
63 Andrew Hunter M40 Beeston A. C. 00:52:27
64 Roy Hobson M40 00:52:33
65 Mark Crawshaw M50 Wirksworth R. C. 00:52:52
66 Richard Hyde M50 Erewash Valley R. C. 00:53:00
67 Ruth Keeley WSEN Belper Harriers 00:53:07
68 Stephen Storey M60 Penistone Footpath Runners 00:53:09
69 Rob Davies M50 Steel City Striders 00:53:12
70 William Mather MSEN Glossopdale Harriers 00:53:20
71 Mark Platton M50 00:53:38
72 Ross Richards M40 00:53:46
73 David Veryard M50 Bakewell Hurriers 00:54:00
74 Megan King WU23 Goyt Valley Striders 00:54:04
75 Tony Rhodes M40 00:54:13
76 Ellie Sprake WSEN 00:54:19
77 Lucy Broom W40 Steel City Striders 00:54:38
78 Ian Stinson M40 Steel City Striders 00:54:43
79 Peter Daly M50 Pennine Fell Runners 00:54:50
80 Ashley Flint MSEN Belper Harriers 00:54:53
81 Andy Lindley M50 South Derbyshire Road Runners 00:54:54
82 Rob Sheldon M40 Glossopdale Harriers 00:55:01
83 Piers Miller M40 Totley A. C. 00:55:01
84 Philippa Rose W40 00:55:03
85 Eddie Alder M40 Southwell R. C. 00:55:05
86 Dean Hague M40 Crystal Peak 00:55:08
87 Alex Cairns MSEN 00:55:28
88 Iain Stemp M50 West Anglian Orienteering Club 00:55:32
89 James Isherwood M40 Beeston A. C. 00:55:36
90 Doug Banks MSEN Steel City Striders 00:55:41
91 Dan Kenny MSEN Totley A. C. 00:55:45
92 Ben Clithero M40 Steel City Striders 00:55:58
93 Chris Horsfall M60 Handsworth Roadhogs 00:56:02
94 Wayne Grant M40 Goyt Valley Striders 00:56:05
95 Elliot Goodhill MU23 00:56:05
96 Julie Darigala W40 Penistone Footpath Runners 00:56:09
97 Trevor Hindle M50 Goyt Valley Striders 00:56:14
98 Jo Brown WSEN 00:56:20
99 Nicole Humphreys WSEN Mow Cop Runners 00:56:39
100 Geoff Pettengell M60 Mow Cop Runners 00:56:58
101 Robert Scriven M40 North Derbyshire R. C. 00:57:02
102 Mike Gilbert M50 00:57:04
103 James Eaton MU23 Matlock A. C. 00:57:13
104 David Patrick M50 Ashbourne R. C. 00:57:17
105 John Gorman M60 North Derbyshire R. C. 00:57:21
106 Steve Wickham M60 Erewash Valley R. C. 00:57:22
107 Pete Wallroth MSEN Glossopdale Harriers 00:57:24
108 Jonathan Curtis M40 Matlock A. C. 00:57:26
109 Paul Stuart M50 Steel City Striders 00:57:42
110 Davd James M40 00:58:01
111 Malcolm Busfield M40 Ashbourne R. C. 00:58:02
112 Connor Lomax M40 Goyt Valley Striders 00:58:03
113 Geoff Pennington M50 Beeston A. C. 00:58:04
114 Steve Moss M40 00:58:10
115 Chris Day M40 Totley A. C. 00:58:13
116 Francis Smedley M40 00:58:15
117 Rachel Steen WSEN Totley A. C. 00:58:18
118 Kevin Rowles M50 00:58:21
119 Pat Goodall W60 Totley A. C. 00:58:25
120 Nicola Rafferty W50 Steel City Striders 00:58:30
121 Andy Stubbs MSEN Belper Harriers 00:58:35
122 Matt Killingley M40 Fat Boys R. C. 00:58:45
123 Julia Johnson W50 Penistone Footpath Runners 00:58:47
124 Tim Gould M50 00:59:03
125 Catherine Johnston WSEN Belper Harriers 00:59:04
126 Anthony Marchant M40 Belper Harriers 00:59:05
127 Louise Rowley WSEN Belper Harriers 00:59:11
128 Kate Turner WSEN Totley A. C. 00:59:15
129 Ian Brookes M40 Clowne Road Runners 00:59:17
130 Sarah Cairns W40 00:59:19
131 Jonathan Tyson M50 00:59:26
132 Nick Ham M50 00:59:32
133 Tim Waldron MSEN Liverpool Running Club 00:59:36
134 Paul Burchall M50 Long Eaton R. C. 00:59:41
135 Simon Allen M40 Dark Peak 00:59:48
136 Andy Reid M40 Porter Valley Plodders 01:00:41
137 Bob Grocutt M50 Steel City Striders 01:00:44
138 Michael Stubbs M40 01:00:51
139 Sarah Witham W40 North Derbyshire R. C. 01:00:53
140 Steve Bennett M60 North Derbyshire R. C. 01:01:02
141 Jonathan Legon M50 Steel City Striders 01:01:11
142 David Walker M50 01:01:13
143 Matt Ridge M40 Totley A. C. 01:01:14
144 Anna Aspinall WSEN Goyt Valley Striders 01:01:22
145 Stephen Stead M50 01:01:28
146 Bertie Gallagher M40 01:01:45
147 David Gould M60 Mercia 01:01:57
148 Peter Grover M50 01:02:05
149 Rachel Biggin W40 Totley A. C. 01:02:11
150 Helen Wright WSEN Penistone Footpath Runners 01:02:14
151 David Blakeman MSEN 01:02:34
152 Neil Hindle M60 FRA 01:02:40
153 Alan Read M60 01:02:49
154 Steve Amann M50 Tinley Track & Trail 01:03:06
155 Brent Lindsay M50 Penistone Footpath Runners 01:03:11
156 Neil McGraw M40 01:03:12
157 Daniel Clark M40 01:03:15
158 Max Howard M50 Retford A. C. 01:03:20
159 Tim Key M40 01:03:30
160 Claire Conway WSEN 01:03:35
161 Tom Nuttgens M50 Steel City Striders 01:03:36
162 John Richardson M50 Handsworth Roadhogs 01:03:48
163 Richard Hickling M50 Belper Harriers 01:03:52
164 Jackie Welburn WSEN Beeston A. C. 01:03:59
165 Charlotte Boig WSEN 01:04:25
166 Jason Cotterill M40 Killamarsh Kestrels 01:04:28
167 Clare Howarth WSEN Totley A. C. 01:04:34
168 Helen Young W40 Totley A. C. 01:04:48
169 Peter Stanley M60 Penistone Footpath Runners 01:04:57
170 Darren Maher M50 01:05:03
171 Yvonne Twelvetree W60 Totley A. C. 01:05:32
172 John Tomkinson M60 Staffordshire Moorlands A. C. 01:05:32
173 Jon Heathfield M50 Dark Peak 01:05:35
174 Tim Mackey M60 Dark Peak 01:05:41
175 Victoria Hawkins W50 Steel City Striders 01:05:45
176 David Arundale M60 Dark Peak 01:05:46
177 Laura Hindle WU23 Forth Valley Orienteers 01:05:52
178 David Edge M60 Staffordshire Moorlands A. C. 01:05:58
179 Francis Wooff M50 Chollton Runners 01:06:19
180 Kevin Megson M50 Totley A. C. 01:06:24
181 Dean Harding MSEN Steel City Striders 01:06:37
182 Rich Purdy M40 Danum Harriers 01:06:50
183 Wendy Amis W50 Belper Harriers 01:06:52
184 Jill Davies W50 01:06:56
185 Paul Stevenson M60 Long Eaton R.c. 01:07:00
186 Helen James WSEN Belper Harriers 01:07:36
187 Kathy Mitchell W60 Belper Harriers 01:08:00
188 Louise Goodhill W40 Totley A. C. 01:08:03
189 Paul Neal M50 Fylde Coast Runners 01:08:05
190 Penny Raybould W40 01:08:06
191 Elizabeth Lakin WSEN Long Eaton R. C. 01:08:13
192 Rachael May WSEN Steel City Striders 01:08:17
193 William Treves M40 01:08:30
194 Andrew Lewis M50 Handsworth Roadhogs 01:08:36
195 Paul Horsfall M60 Handsworth Roadhogs 01:08:47
196 Maggie Gorman W60 North Derbyshire R. C. 01:08:57
197 Liz Carthy W40 Totley A. C. 01:09:00
198 Rachel Clark W40 Belper Harriers 01:09:04
199 Geoff Nichols M60 Dark Peak 01:09:13
200 Andrew Elliott M50 North Derbyshire R. C. 01:09:21
201 Roz Massey WSEN Totley A. C. 01:09:24
202 Keith Lindley M60 Danum Harriers 01:09:28
203 Harriet Drouin WSEN Penistone Footpath Runners 01:09:29
204 Geoff Andrew M60 01:09:45
205 Kim Cairns W50 01:09:56
206 Bill Ayers M50 01:10:04
207 Graham Jones M60 01:10:13
208 Holly Mccain WSEN Beeston A. C. 01:10:52
209 Richard Broadhead M50 Ashbourne R. C. 01:11:29
210 Diane Clewes W50 Totley A. C. 01:12:01
211 Steve Rothberg M50 01:12:02
212 Helen Terry WSEN Gade Valley Harriers 01:12:06
213 Helen Wright WSEN 01:12:37
214 David Henlon M40 01:12:43
215 Maurice West M70 Dark Peak 01:12:53
216 Andrew Terry MSEN Gade Valley Harriers 01:12:54
217 Caryl Hartwright W60 Totley A. C. 01:13:08
218 Jane Harriman W60 Totley A. C. 01:13:12
219 Mike Arundale M60 Dark Peak 01:13:19
220 Rose Leivers WSEN 01:13:29
221 Beth Elliott WSEN North Derbyshire R. C. 01:13:33
222 Jemma Bates WSEN Trail Running Association 01:13:43
223 Jennifer Webber W40 Mow Cop Runners 01:15:13
224 Helen Cameron WSEN 01:15:32
225 Les Thurston M60 Matlock A. C. 01:15:43
226 Harvey Murray Smith M60 Ashbourne R. C. 01:15:53
227 Caroline Wickham W60 Erewash Valley R. C. 01:16:28
228 Beverley Warwick W50 North Derbyshire R. C. 01:17:38
229 Carol Beattie W60 Steel City Striders 01:17:55
230 Colin White M70 Totley A. C. 01:20:34
231 Jacqui Murray-Smith W60 Ashbourne R. C. 01:22:40
232 Felicity Freeman WSEN 01:24:21
233 Karen Hodgson W50 Erewash Valley R. C. 01:26:21
234 Barrie Tribe M70 Tadley Runners 01:28:45