Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

17/08/2018 – Hob Hursts





  
Pos Name Category Club Time
1 Harry Holmes M Pudsey & Bramley 00:29:44
2 Stuart Bond M40 Dark Peak Fell Runners 00:30:02
3 Billy Cartwright M Matlock AC 00:30:57
4 Kenny Malton M Shelton Striders 00:32:02
5 Richard Bateson M 00:32:15
6 Austin Frost M40 Dark Peak Fell Runners 00:33:32
7 Jordan Streert M Clowne Road Runner 00:33:46
8 Edwards James M Belper Harriers 00:33:50
9 Joel Paisley M Belper Harriers 00:34:02
10 Paddy Wright M Matlock AC 00:34:15
11 Richard West M Ripley RC 00:34:37
12 Mark Burley M Macclesfield Harriers 00:35:07
13 Shaun Parkin M40 Totley AC 00:35:19
14 Brendan Moore M Ilkeston 00:35:20
15 Caroline Brock F Steel City Striders 00:35:33
16 Simeon Cotterel M Steel City Striders 00:36:15
17 Andy Dickenson M50 Dark Peak Fell Runners 00:36:21
18 Ed Gamble M50 Cheshire Hill Racers 00:36:35
19 Marcel Darling M40 Shelton Striders 00:37:01
20 Michael Alton M40 Stilton Striders 00:37:09
21 David Horton M50 Belper Harriers 00:37:11
22 Alison McGill F Fife 00:37:24
23 Bob Foreman M50 Matlock AC 00:37:38
24 Andy Barnett M50 Dark Peak Fell Runners 00:37:43
25 Alan Billington M40 Belper Harriers 00:37:51
26 Garry Simon Elkington M50 North Derbyshire Running Club 00:38:01
27 Fran Cummins F Steel City Striders 00:38:23
28 Geoff Cooper M50 Matlock AC 00:38:31
29 Simon Conroy M40 Dark Peak Fell Runners 00:38:47
30 Mark Crawshaw M50 Wirksworth Running Club 00:38:55
31 Ross Richards M40 00:39:03
32 Chris Owens M 00:39:07
33 Richard Garnett M60 Roadhoggs Leicester AC 00:39:09
34 Andy Paisley M40 Belper Harriers 00:39:14
35 Dave Lodwick M50 Roadhoggs Leicester AC 00:39:16
36 Oliver Brocklehurst M Matlock AC 00:39:22
37 Ruth Keeley F Belper Harriers 00:39:30
38 Mark Platton M50 Steel City Striders 00:39:31
39 Alex Greenwood M Harewood Harriers 00:39:44
40 Philippa Rose F40 00:39:47
41 Paul Lewis M40 Long Eaton Running Club 00:40:01
42 Reg Cooper M60 00:40:13
43 Vicky Penn F Smiley Paces 00:40:26
44 Dave Leese M40 00:40:37
45 Paul Mellor M40 Hatton Darts 00:40:45
46 Stephen Moss M40 North Derbyshire Running Club 00:40:52
47 Derek Chetwin M 00:40:58
48 Katie Hateley F40 Stilton Striders 00:41:01
49 Andrew Loe M Ashbourne RR 00:41:06
50 Eddie Alder M40 Southwell 00:41:24
51 John Houghton M50 Stilton Striders 00:41:33
52 Andrew Grigg M50 Hatton Darts 00:41:36
53 Tim Allman M40 Formula One Circuit Crew 00:41:38
54 Ewan Burkinshaw M 00:41:40
55 John Alcock M Newcastle (Staffs) AC 00:41:47
56 Neil Corker M 00:41:55
57 Mick Moorhouse M60 Matlock AC 00:41:56
58 Magan Elliot F Beeston AC 00:42:00
59 Alex Lewis M50 Southwell 00:42:01
60 Andy Stubbs M Belper Harriers 00:42:07
61 Yose Portella M Dark Peak Fell Runners 00:42:09
62 Nick Bates M50 Derwent Runners 00:42:10
63 Nicola Rafferty F50 Steel City Striders 00:42:11
64 Robert Scriven M40 North Derbyshire Running Club 00:42:24
65 Heather Jansevska F Glossop Dale Harriers 00:42:31
66 Alex Cairns M 00:42:32
67 Sarah Cairns F40 00:42:32
68 Kenny Turner M50 Dark Peak Fell Runners 00:42:36
69 Mick Cooper M50 Baildon 00:42:43
70 Kevin Rowles M50 Killamarsh Kestrels 00:42:49
71 Julia Nolan F50 Dark Peak Fell Runners 00:42:50
72 Tania Wilson F50 Buxton AC 00:42:56
73 Cat Johnston F Belper Harriers 00:43:01
74 Christos Ciaskos M Totley AC 00:43:06
75 Matthew Jackson M Heanor RC 00:43:08
76 Nick Kirkland M40 Shelton Striders 00:43:10
77 Tim Gould M50 00:43:17
78 John Cooke M60 Cannock & Staffs AC 00:43:19
79 Peter Fleming M50 00:43:20
80 Chris Duro M50 Derwent Runners 00:43:21
81 Anthony Marchant M40 Belper Harriers 00:43:22
82 Ian Brookes M40 Clowne Road Runner 00:43:34
83 Lois Carter F Belper Harriers 00:43:40
84 Caroline Scott F40 Sinfin RC 00:43:42
85 Simon Bray M40 Sinfin RC 00:44:02
86 Trevor Hibbert M40 Sinfin RC 00:44:15
87 Paul Brunt M40 Shelton Striders 00:44:16
88 Rachel Farrow F Shelton Striders 00:44:17
89 Sarah Witham F40 North Derbyshire Running Club 00:44:20
90 Michael Stubbs M40 00:44:29
91 Pat Goodall F60 Totley AC 00:44:29
92 Mark Halsey M40 Buxton AC 00:44:46
93 Michael Richardson M Handsworth Roadhogs 00:44:49
94 Paul Brownbill M40 Southwell 00:44:51
95 David Vincent M50 Derwent Valley Orienteers 00:44:59
96 Barry Warwick M70 Derwent Runners 00:45:00
97 Mick Watt M 00:45:22
98 Ian Patheyjohns M50 Shelton Striders 00:45:25
99 Matt Broadhead M40 Steel City Striders 00:45:31
100 Julie Gsrdner F50 Macclesfield Harriers 00:45:49
101 Jason Cotterill M40 Killamarsh Kestrels 00:45:56
102 Will Maskers M Ashbourne RR 00:45:57
103 Marc Kinch M40 Long Eaton Running Club 00:46:03
104 Sarah Walch F Penistone Footpath Runners 00:46:05
105 Richard Hickling M40 Belper Harriers 00:46:09
106 Andrew Walch M40 Penistone Footpath Runners 00:46:13
107 Caroline Colley F50 Lincoln Wellington 00:46:18
108 Bob Grocutt M50 Steel City Striders 00:46:18
109 Adrian Moss M50 Steel City Striders 00:46:44
110 Helen Emmerson F40 Matlock AC 00:46:48
111 Kate Scott F50 Steel City Striders 00:46:50
112 John Richardson M50 Handsworth Roadhogs 00:47:06
113 Alison J Booth F50 Derwent Runners 00:47:08
114 Tim Mackey M60 Dark Peak Fell Runners 00:47:23
115 David Arundale M60 Dark Peak Fell Runners 00:47:26
116 Tim Key M40 00:47:37
117 Janine Zablocki F40 00:47:53
118 Jon Heathfield M50 Dark Peak Fell Runners 00:48:12
119 Charlie Mitchell F 00:48:15
120 Maeve Largey F Smiley Paces 00:48:25
121 Paul Stevenson M60 Sinfin RC 00:48:36
122 Paul Horsfall M60 Handsworth Roadhogs 00:48:38
123 Deborah Short F50 Northwich 00:48:47
124 Stephen Plant M60 Staffordshire Moorlands AC 00:49:05
125 Colin Bostock M60 Long Eaton Running Club 00:49:11
126 Pete Copcutt M60 Mansfield 00:49:14
127 David Richards M50 Formula One Circuit Crew 00:49:19
128 Roger Beaven M60 Ivanhoe Runners 00:49:27
129 Sarah Proctor F Stilton Striders 00:49:30
130 Helen Barnett F50 00:49:37
131 Maria Whittaker F40 00:49:43
132 Helen James F Belper Harriers 00:49:49
133 Hannah Lonsdale F 00:49:58
134 Andrew Elliot M50 North Derbyshire Running Club 00:50:21
135 Helen Smith F Shelton Striders 00:50:24
136 Paul Wood M40 North Derbyshire Running Club 00:50:26
137 Bart Reid M40 00:51:04
138 Dawn Pearson F50 Ivanhoe Runners 00:51:10
139 Tim Staniforth M40 Shelton Striders 00:51:16
140 Vanessa Smith F40 Totley AC 00:51:19
141 Michelle Rushby F40 Calder Valley 00:51:22
142 Liz Phillips F50 Shelton Striders 00:51:26
143 Rebecca Beinart F 00:51:29
144 Robery Bryan M60 Dark Peak Fell Runners 00:51:34
145 Julie Corby F40 Shelton Striders 00:51:38
146 Beth Elliot F North Derbyshire Running Club 00:51:42
147 Shane Vercoe M Clowne Road Runner 00:52:05
148 Fee Womersley F50 Totley AC 00:52:32
149 Lindsay Evans F40 Totley AC 00:52:43
150 Diane Clews F50 Totley AC 00:52:54
151 Graham Young M70 Sinfin RC 00:53:27
152 Rose Leivers F 00:53:47
153 David Henton M40 00:53:48
154 Julie Heithus F50 Sinfin RC 00:53:55
155 Tracy Hill F40 Holme Pierrepont 00:53:55
156 Matthew Hennel M 00:54:04
157 Hayley Moore F 00:54:11
158 Cas Roach F40 Ilkeston 00:54:12
159 Margaret Phillips F50 00:54:12
160 Kate Johnson F50 Shelton Striders 00:54:18
161 Mike Arundale M60 Dark Peak Fell Runners 00:54:29
162 Jay Stocks F40 Smiley Paces 00:54:31
163 Ashley McGuire M 00:54:42
164 Carl Mead M50 Stilton Striders 00:55:00
165 Catherine McHugh F40 Stainland 00:55:05
166 Alison Dwyer F50 Hatton Darts 00:55:18
167 John Bush M70 Sinfin RC 00:55:20
168 Paul Bratby M50 Smalley Running Club 00:55:43
169 Hazel Lodge F50 Bedford Harriers 00:56:05
170 Damian Cowlishaw M50 Long Eaton Running Club 00:56:23
171 Robin Hutchinson M70 Shelton Striders 00:56:37
172 Liam Hallam M 00:56:52
173 Jemma Bates F TRA 00:56:54
174 Agata Bednarz F 00:57:00
175 Peter Greatorex M50 00:57:53
176 Vanessa Edworthy F 00:58:30
177 Dawn Medlock F50 Stainland 00:58:56
178 Marie Hutson F40 Hatton Darts 00:59:15
179 Lorraine Varney F50 Formula One Circuit Crew 00:59:45
180 Vicky Moss F40 North Derbyshire Running Club 00:59:48
181 Kevin Whitehead M50 01:01:07
182 Angela Purdue F50 Mansfield 01:01:07
183 Christina Long F 01:02:27
184 Sarah Walker F50 01:02:29
185 Amy Parkinson F 01:02:29
186 Kaye Mead F50 Stilton Striders 01:02:40
187 Susan Rogers F40 Jog Derbyshire 01:02:45
188 Yammy Lo F Ilkeston 01:02:46
189 Emma Abbott F40 01:04:12
190 Amaris Nerys F Shelton Striders 01:07:22
191 Jane Foulkes F40 Shelton Striders 01:07:22
192 Teresa Coles F50 01:13:34
193 Harriet Twells F Team Derby Runner 01:13:39
194 Sara Hawksworth F50 Derwent Runners 01:14:01
195 Wendy Paulson F50 Stainland 01:16:41
196 Tina Copcutt F60 Mansfield 01:17:40
197 Sandra Robertshaw F50 Stainland 01:25:15