Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

11/08/2018 – Half Tour Of Bradwell





  
Pos Name Category Club Time
1 Lee Kemp MOpen Totley AC 01:57:20
2 Peter Davies MOpen Dark Peak Fell Runners 02:02:23
3 Thomas Beaumont MOpen Totley AC 02:06:27
4 Rob Grantham MV40 Pensby Runners 02:08:00
5 Greg Hopkinson MOpen Beeston AC 02:08:10
6 Matty Brennan MOpen Erewash Valley RC 02:10:13
7 Peter Watson MOpen Erewash Valley RC 02:10:27
8 Matthew Nichols MOpen Matlock AC 02:12:50
9 Ian Ellis MOpen FREEDOM RUNNERS 02:13:35
10 Mick Archer MV50 Darkpeak Fell Runners 02:14:00
11 Mark Jacobi MV50 Totley AC 02:14:06
12 Kenny Malton MOpen Shelton Striders 02:15:15
13 Simon Green MOpen Totley AC 02:15:27
14 Jonathan Sewell MV40 Buxton AC 02:17:24
15 James Fisher MOpen 02:17:50
16 Philip Montgomery MOpen Todmorden Harriers 02:19:48
17 Martin Hollamby MOpen Peel Road Runners 02:21:22
18 Rob Pilling MV40 Steel City Striders 02:21:36
19 Mark Elwis MV50 02:22:21
20 Giles Polito MV40 02:23:49
21 Rosie Walwyn FOpen Dark Peak Fell Runners 02:32:55
22 Fran Cummins FOpen Steel City Striders 02:34:38
23 John Wadelin MV40 Erewash Valley RC 02:34:53
24 John Hobson MV40 Wirksworth RC 02:37:17
25 Mark Jelbert MOpen 02:37:58
26 Michael Joseph MV50 02:38:06
27 Ddac Planas-Paz MOpen 02:38:58
28 Amy Young FOpen Hyde Park Harriers 02:39:02
29 Bryan Bradwell MV40 Totley AC 02:40:02
30 Sol Clark MOpen Buxton AC 02:42:17
31 Brent Carlin MOpen Rodillian Runners 02:42:23
32 Michael Huntley MOpen 02:42:24
33 Amy Clark FOpen Buxton AC 02:42:31
34 Jo Brown FOpen Totley AC 02:42:35
35 Martha Hart FOpen Dark Peak Fell Runners 02:42:37
36 Brian Lydon MV40 02:42:48
37 Bruce Humphrey MV40 02:44:08
38 Rebecca Gray FOpen Hyde Park Harriers 02:46:15
39 John Gibbins MV40 Northampton Road Runners 02:47:14
40 Jan Krzyznosiak MOpen 02:47:33
41 Dez Mitchell MV40 Glossopdale Harriers 02:47:46
42 John Wright MV40 Porter Valley Plodders 02:48:02
43 Sally Nash FOpen Tring RC 02:48:14
44 Julia Nolan FV50 Dark Peak Fell Runners 02:48:18
45 Emily Sanders FV50 Ashbourne Running Club 02:48:58
46 Fred Heath MV50 Nuneaton Harriers 02:49:23
47 Ian Macnamee MV50 Erewash Valley RC 02:49:28
48 Gordon Hale MOpen South Yorkshire Orienteers 02:49:31
49 Neil Smith MV50 Kenilworth Runners 02:50:07
50 Arran Turton-Phillips MU23 02:50:11
51 Peter Weir MV50 Ranelagh Harriers 02:50:26
52 Hywel Pegler MOpen 02:50:35
53 Adrian Baker MV50 Dark Peak Fell Runners 02:50:43
54 Paul Dickens MOpen Hyde Park Harriers 02:50:46
55 Simon Rayner MV50 Danum Harriers 02:55:04
56 Kevin Dews MV50 02:55:13
57 Ryan Fulford MV40 Mercia Fell Runners 02:55:15
58 Neil Weightman MV50 Dark Peak Fell Runners 02:55:56
59 Michael Stubbs MV40 02:56:04
60 Rachel Farrow FOpen Shelton Striders 02:56:22
61 James Sheard MV50 Saddleworth Runners Club 02:56:38
62 Stephen Moss MV40 North Derbyshire Running Club 02:57:34
63 Andrew Mainwaring MV40 02:59:37
64 Andy Phillips MV50 Canterbury Harriers 02:59:37
65 Clive Hope MV60 Glossopdale Harriers 02:59:40
66 John Parry MV50 03:00:04
67 David Egan MV60 Totley AC 03:01:39
68 David Walker MV50 03:01:50
69 Alison Butlin FV40 Ripley RC 03:02:04
70 Owen Finney MOpen 03:02:14
71 Helen Young FV40 Totley AC 03:02:23
72 John Golding MV40 Leicester Triathlon Club 03:02:24
73 Pete Wallroth MOpen Glossopdale Harriers 03:02:42
74 David Parry MV60 Steel City Striders RC 03:04:12
75 Julian Brealey MV40 Erewash Valley RC 03:04:14
76 Gary Newham MV40 Erewash Valley RC 03:04:24
77 Steve Fairclough MV50 Bramhall Runners 03:05:05
78 Steven Pepper MOpen Glossopdale Harriers 03:05:40
79 Clare Coombes FV40 Vegan Runners UK 03:08:34
80 Marc Kinch MV40 Long Eaton RC 03:08:52
81 Chris Armstrong MOpen 03:08:55
82 Honor Baldry FOpen Hyde Park Harriers 03:08:59
83 Jo Rhodes FOpen Hyde Park Harriers 03:09:01
84 Paul Stevenson MV60 Long Eaton RC 03:09:34
85 Susan Hall FV40 Porter Valley Plodders 03:15:39
86 Sarah Walch FOpen Penistone Footpath Runners 03:15:48
87 Helen Wright FOpen Penistone Footpath Runners & AC 03:15:58
88 Adela Reperecki FV50 Ilkley Harriers AC 03:16:14
89 David Leslie MV60 Abbey Runners 03:16:43
90 Mark Jones MOpen 03:18:24
91 Harriet Drouin FOpen PRFAC 03:18:31
92 Emma Simms FOpen Didsbury Runners 03:19:11
93 Helen Barnett FV50 03:19:33
94 Jane Hodgson FV40 Saddleworth Runners Club 03:20:24
95 Jill Davies FV60 Saddleworth Running Club 03:20:32
96 Yvonne Twelvetree FV60 Totley AC 03:20:35
97 Samantha Calladine FOpen Porter Valley Plodders 03:21:12
98 Karen Weir FV40 Ranelagh Harriers 03:22:07
99 Karen McDonald FV50 03:22:13
100 Alan Ashforth MV60 Handsworth Roadhogs 03:25:16
101 Richard Cook MV40 03:25:26
102 Zoe Sewter FV40 Hermitage Harriers RC 03:25:38
103 Luke Helliwell MOpen 03:26:13
104 Martyn Hodgson MV50 Saddleworth Runners Club 03:26:16
105 Ross Kennedy MOpen 03:26:54
106 Ian Wallis MV50 Long Eaton Running Club 03:27:27
107 David Jolley MV50 Killamarsh Kestrals 03:29:50
108 Steve Boyer MV50 Stainland Lions RC 03:32:32
109 Angela Lee FV50 Stainland Lions RC 03:32:34
110 Carly Stretton FOpen Holme Pierrepont RC 03:32:35
111 Nicholas Bayley MV40 Holme Pierrepont RC 03:32:42
112 Anna Gray FV40 Holme Pierrepont RC 03:32:50
113 Steve Tupholme MV40 Holme Pierrepont RC 03:32:53
114 Steve Terry MV60 Totley AC 03:37:31
115 Jane Adlard FV40 Goyt Valley Striders 03:38:47
116 Sarah Underwood FOpen Hyde Park Harriers 03:40:05
117 Agnieszka Kaminska FV40 Bristol & West Athletic Club 03:48:53
118 Vicky Moss FV40 North Derbyshire Running Club 03:49:28
119 Heen Elleker FV60 City Of Sheffield AC 03:52:41
120 Jodi Savage FOpen Doncaster AC 03:53:12
121 Emily Leslie FOpen 04:26:25
122 Helen Coleman FV40 04:35:36
123 Todd Coleman MV40 04:35:38
124 Susan Dews FV50 04:38:02
125 Izzatina Abdul Aziz FOpen 04:42:15
126 Barbara Garrett FOpen Southwell RC 05:26:48
127 Michelle Hall FV40 Southwell Running Club 05:26:49
128 Helen Jones FV50 Southwell Running Club 05:27:04
129 Katherine Leslie FOpen Rtd At CP5 Hope