Results: Sat 1 Apr 2017 — West Nab under 13
Competitor | Category | Club | Time | |
---|---|---|---|---|
1 | James Bowen | M | Ambleside | 00:16:30 |
2 | Harry Bowen | M | Ambleside | 00:16:54 |
3 | William Hall | M | Calder Valley | 00:17:02 |
4 | James Duffy | M | Calder Valley | 00:17:58 |
5 | Patrick Casey | M | Calder Valley | 00:18:04 |
6 | Eve Whitaker | F | Harrogate Harriers | 00:18:06 |
7 | Alex Duffield | M | Calder Valley | 00:18:23 |
8 | Joe Hobbs | M | Calder Valley | 00:18:39 |
9 | Evan Allan | M | Helm Hill | 00:18:40 |
10 | Lauren Wilshaw | F | Buxton AC | 00:18:44 |
11 | Oliver Smith | M | Kendal AAC | 00:18:45 |
12 | Sophie Rylance | F | Ambleside | 00:18:50 |
13 | Sam Conroy | M | KCAC | 00:19:09 |
14 | Donnabhan Rudden | M | KCAC | 00:19:11 |
15 | Clara Samson | F | Helm Hill | 00:19:18 |
16 | Jenson Bentham | M | Clayton Le Moors | 00:19:24 |
17 | Erin Keeler-Clarke | F | Durham City Harriers | 00:19:34 |
18 | Joe Ormrod | M | Rossendale | 00:20:21 |
19 | Ethan Isaacs | M | Horwich RMI Harriers | 00:20:24 |
19 | Sarah Smith | F | Helm Hill | 00:20:24 |
21 | Sam Benson | M | KCAC | 00:20:41 |
22 | Archie Budding | M | Ilkley Harriers | 00:20:45 |
23 | Lachlan Wills | M | KCAC | 00:20:47 |
24 | Billy Smith | M | Rossendale | 00:20:49 |
24 | William Durkin | M | Ambleside | 00:20:49 |
26 | Christopher Brown | M | Clayton Le Moors | 00:20:55 |
27 | Evan Mills | M | Keswick | 00:21:00 |
28 | William Askew | M | Bingley | 00:21:03 |
29 | Calum McFarlane | M | Holmfirth Harriers | 00:21:06 |
30 | Douglas Segger-Staveley | M | Settle Harriers | 00:21:20 |
31 | Alistair Trusselle | M | Bingley | 00:21:28 |
32 | Dylan Carr | M | Ilkley Harriers | 00:21:52 |
33 | Helena White | F | Clayton Le Moors | 00:21:59 |
34 | Laurie Powell | M | Wharfedale Harriers | 00:22:03 |
35 | Hatti Bishop | F | Ilkley Harriers | 00:22:06 |
36 | Evie Taylor | F | Rossendale | 00:22:07 |
37 | Ben Worboys-Hodgson | M | Denby Dale AC | 00:22:14 |
38 | Tom Owen | M | Calder Valley | 00:22:16 |
39 | Lily Philbin | F | Bolton United Harriers | 00:22:27 |
40 | Nathan Caunt | M | KCAC | 00:22:47 |
41 | Martha Darley | F | Sheffield Tri Club | 00:23:03 |
42 | Isabelle Greenbank | F | CFR | 00:23:15 |
43 | Dylan Shinn | M | Ilkley Harriers | 00:23:16 |
44 | Eibhlis Price | M | Wharfedale | 00:23:26 |
45 | Greta Brooks | F | Sale Harriers | 00:23:32 |
46 | Charlotte Mahoney | F | Rossendale | 00:23:36 |
47 | Emma Bradley | F | Horwich RMI Harriers | 00:23:57 |
48 | Robyn Anderson | M | Ilkley Harriers | 00:24:28 |
49 | Megan Wilkinson | F | KCAC | 00:24:55 |
50 | Stella Cracknell | F | KCAC | 00:24:56 |
51 | Sylvie Smith | F | Calder Valley | 00:25:55 |
52 | Ella Noble | F | Holmfirth Harriers | 00:26:17 |
53 | Senua Toye | F | Ilkley Harriers | 00:26:42 |
54 | Kalyan Dhillon-Downey | M | KCAC | 00:27:01 |
55 | Elizabeth Gilligan | F | Holmfirth Harriers | 00:28:49 |
56 | Hanley McGlynn | M | KCAC | 00:30:08 |
57 | Grace Williams | F | KCAC | 00:30:24 |
58 | Amelia Kirkley | F | KCAC | 00:32:42 |
59 | Brooke Hughes | F | KCAC | 00:33:07 |
Freya Whittle | F | Horwich RMI Harriers | Dnf |
Please report any errors in these results to the Race Contact for this race - see the race listing for contact details.