Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

13/07/2011 – Stiperstones





  
Pos Name Category Club Time
1 Steve Cale SM Mercia 00:27:07
2 Paul Jones M40 Mercia 00:28:32
3 Ian Grindley M45 Mercia 00:29:16
4 Andy Yapp M45 Mercia 00:29:28
5 William Witterick SM U/A 00:30:13
6 Daniel Brazier SM Mercia 00:30:14
7 Andy Davies M40 Mercia 00:30:15
8 Daniel Maskew MU23 Wolves & Bilston 00:30:24
9 Kevin Francis M45 Shrewsbury AC 00:30:53
10 Anthony Nicholls SM Wrekin RR 00:31:12
11 Paul Beeson M45 Maldwyn Harriers 00:31:14
12 Edward Davies M55 Mercia 00:31:16
13 Steve Turk M40 Shrewsbury AC 00:31:35
14 Tom Beech SM U/A 00:31:39
15 Graham Jones M55 Shrewsbury AC 00:31:47
16 Nigel Share M45 Wolves & Bilston 00:31:53
17 Mel Price SL Mercia 00:31:53
18 Ian Lowe SM Oswestry Olympians 00:32:05
19 Jon Heath SM Telford Hockey Club 00:32:25
20 Mark Agnew M40 Mercia 00:32:31
21 Chris Dunkerley SM Mercia 00:32:36
22 Matthew Clewes M50 Mercia 00:33:18
23 Chris Stark SM Wolves & Bilston 00:33:32
24 John Taylor M40 Newport & District 00:33:32
25 Kevin Evans SM Wenlock Olympians 00:33:40
26 Darren Mitchelmore M45 Pontesbury Tri 00:33:50
27 Greg Cain SM Much Wenlock 00:33:57
28 Ned Lammas M45 Mercia 00:33:58
29 Stephen Roberts M55 Oswestry Olympians 00:34:04
30 Dan Vaughan SM Wolves & Bilston 00:34:15
31 David Coley M40 Telford Harriers 00:34:46
32 Graham Spencer M55 Mercia 00:34:52
33 Stephen Bajic M50 Telford Harriers 00:34:56
34 John Richards M45 Oswestry Olympians 00:35:11
35 Mike Perks SM U/A 00:35:51
36 Paul Cadman M45 Mercia 00:35:55
37 Ian Hopkins M40 Dudley - Kingswinford 00:36:01
38 Ryan Morgan MU23 U/A 00:36:21
39 Gary Gunner M65 Croft Ambrey 00:36:40
40 Grahame Hughes M50 Mercia 00:36:48
41 John Moore SM U/A 00:36:53
42 Cameron-Scott Stamp MU23 Wrekin RR 00:36:54
43 Chris Wakeman M50 Shrewsbury AC 00:37:03
44 Nick Dixon M45 U/A 00:37:11
45 Jack Frances MU18 Shrewsbury AC 00:37:22
46 Ruth Stafford SL Mercia 00:37:28
47 James Hanmer SM U/A 00:37:39
48 Chris Myles M45 Shropshire Shufflers 00:37:41
49 Rich Curtis M45 Shropshire Shufflers 00:37:42
50 Rick Robson M55 Mercia 00:37:48
51 David Tozer M40 Bayston Hill Dodgers 00:37:59
52 Peter Hudson M50 Mercia 00:38:07
53 Megan Lloyd LU23 Loughborough Students AC 00:38:21
54 Stephen Gill M45 Wrekin RR 00:38:26
55 Duncan Bowdler SM Bayston Hill Dodgers 00:38:40
56 Jack Agnew MU16 Mercia 00:38:51
57 Duncan Davis M50 Wolves & Bilston 00:38:58
58 Emma Clarke LU16 Mercia 00:39:03
59 David Gould M55 West Bromwich Harriers 00:39:13
60 Helen Tromans L40 Dudley Kingswinford 00:39:20
61 Phil Clarke M50 Mercia 00:39:21
62 Dean Watkins M45 Telford Harriers 00:39:35
63 Kathryn Morgans SL Wolves & Bilston 00:39:40
64 Phil Newman M45 Mercia 00:39:46
65 Richard Paddock M50 Shropshire Shufflers 00:39:54
66 Juliet Hoad L45 Telford AC 00:39:55
67 Sarah Howells LU16 U/A 00:39:57
68 Jean Turner L50 Telford Harriers 00:40:02
69 Graham Parton M40 Shrewsbury AC 00:40:09
70 Dave Nichols M60 Mercia 00:40:20
71 Stuart Tromans M40 Dudley Kingswinford 00:40:33
72 Lee Price SM U/A 00:40:37
73 Michael Warren M40 Wrekin RR 00:40:49
74 Colin Downey M50 Mercia 00:41:22
75 Tom Davies M60 Croft Ambrey 00:41:28
76 Stephen Allsopp M45 U/A 00:41:45
77 Andrew Coles M45 Newport & District 00:42:00
78 Anthony Pinson SM Telford Harriers 00:42:28
79 Andrew Moorhouse M40 Dudley Kingswinford 00:42:34
80 Peter Cooke M45 Mercia 00:42:35
81 Jeff Wright M50 Telford Harriers 00:42:37
82 Lisa Blagden L40 Telford AC 00:42:38
83 Scott Mathers SM Vocalink Running Club 00:43:00
84 Chris Atherton SM Mercia 00:43:07
85 Chris Keeling SM Bayston Hill Salad Dodgers 00:43:09
86 David Manuel SM U/A 00:43:34
87 Emily Millington SL Mercia 00:43:34
88 Jim Tinnion M40 Mercia 00:43:41
89 Alison Larwood L40 Telford Harriers 00:43:47
90 John Holland M50 U/A 00:44:29
91 Paul Dainty M40 Newport & Dist 00:44:33
92 Bryan Bridges M45 Telford AC 00:44:57
93 Rae Moorhouse L40 Dudley Kingswinford 00:45:19
94 Felix Morris M45 Bayston Hill Salad Dodgers 00:45:54
95 James Anthony M40 U/A 00:46:10
96 Lucy Cambridge SL Dudley Kingswinford 00:46:21
97 Louise Calwell SL U/A 00:46:47
98 Geoff Cowell M50 Mercia 00:48:00
99 Sandra Dainty L45 Newport & Dist 00:49:00
100 Natalie Wareing SL Shropshire Shufflers 00:49:01
101 Rachel Storey L40 Newport 00:49:01
102 Janice Curtis L45 Shropshire Shufflers 00:49:45
103 Laurie Meedon MU16 Adam's Grammer 00:50:51
104 Dianne Spencer L50 U/A 00:51:38
105 Sharon Davies SL Mercia 00:53:13
106 Geoff Sproson M60 LDWA 00:54:33
107 John Williams M45 Wenlock OS 00:58:55
108 John Sproson M65 Mercia 01:07:28