Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

16/06/2011 – Grindleford





  
Pos Name Category Club Time
1 Stuart Bond M Dark Peak 00:31:37
2 Andrew Thake M Dark Peak 00:32:00
3 Andrew Thake M Dark Peak 00:32:00
4 Stephen Pyne MV40 Staffs Moorlands 00:32:21
5 Joel Stevens M Wirksworth 00:32:36
6 Mark Tuckett M Dark Peak 00:32:44
7 Pete Hodges M Dark Peak 00:32:56
8 Darren King MV40 Dark Peak Fell Runners 00:33:16
9 Lewis Banton M Clowne Roadrunners 00:33:32
10 Mick Stenton MV50 Dark Peak 00:33:54
11 Jonny Wilson M Fatboys RC 00:34:02
12 David Miller M Unattached 00:34:18
13 Nicholas Barber M Pennine Fell Runners 00:34:29
14 Mike Nolan MV40 Dark Peak 00:34:40
15 Adam Rollitt M Ashbourne Running Club 00:34:43
16 Aidan Linskill M Totley AC 00:34:51
17 Steve Roebuck M Barnsley 00:34:54
18 Graham Walton M Wilson Cycles 00:35:08
19 Tim Tett MV50 Dark Peak 00:35:13
20 Richard Snowden MV40 Totley AC 00:35:20
21 Austin Frost M Dark Peak 00:35:25
22 Jon Hargreaves M Unattached 00:35:35
23 Jon Slate M Hallamshire Harriers 00:35:36
24 Robert Gardner M Sheffield University 00:35:38
25 Karl Wooffindin M Unattached 00:35:58
26 Ed Murden MV40 Long Eaton RC 00:35:59
27 Mark Horsely-Frost MV50 White-Nancy-Boys 00:36:07
28 Ally MacDonald MV40 Morpeth Harriers 00:36:12
29 Stephan Hargreaves M Steel City Striders 00:36:14
30 Matthew Hulley M Dark Peak 00:36:17
31 John Boyle MV40 Dark Peak 00:36:30
32 Gavin Williams MV45 Dark Peak 00:36:38
33 Adam Whitworth M Steel City Striders 00:36:39
34 Edward James M Belper Harriers 00:36:41
35 Nick Wallis MV40 Dark Peak 00:36:43
36 Joseph Wain M Unattached 00:36:45
37 Simon Choppin M CGCC 00:36:46
38 Lee Smith M Barnsley 00:36:47
39 Andy Barnett MV45 Dark Peak 00:36:49
40 James Twohig MV50 Dark Peak 00:36:53
41 Colin Davenport M Unattached 00:36:55
42 Simon O'Shea M Dark Peak 00:37:00
43 Robin Mitton M Pennine Fell Runners 00:37:04
44 Jeremy Patterson MV50 Holmfirth Harriers 00:37:05
45 Julian Hill MV40 Unattached 00:37:06
46 Ben Heason M Unattached 00:37:09
47 Brandon Davision MV40 Fat Boys 00:37:15
48 Laura Gibson F Totley AC 00:37:26
49 Rob Skelton M Unattached 00:37:35
50 Adam Micklethwaite M Unattached 00:37:40
51 Andrew Critchlow MV40 Unattached 00:37:44
52 Andrew Moore MV50 Dark Peak 00:38:11
53 Paul Vincent Stuart MV40 Steel City Striders 00:38:18
54 David James M CGCC 00:38:20
55 Peter Davies M Unattached 00:38:24
56 Steve Woodward MV40 Retford Ac 00:38:28
57 Dave Sykes M Dark Peak 00:38:30
58 Jamie Taylor M Porter Valley Plodders 00:38:31
59 Andrew Lake M Esk Valley Fell Club 00:38:32
60 Ollie Henstock M Unattached 00:38:33
61 Ady Hartney MV50 Fat Boys 00:38:35
62 Judith Jepson LV40 Dark Peak 00:38:41
63 Finn Watson M Matlock AC 00:38:43
64 Kevin Sibley M Steel City Striders 00:38:48
65 Donald O'Brien MV50 Buxton AC 00:38:53
66 Tim Burton M Unattached 00:38:59
67 Stephan Whitely MV40 Barnsley 00:39:12
68 Gavin Roberts MV40 Dark Peak 00:39:13
69 Simon Phipps MV45 Dark Peak 00:39:15
70 Mick Moorhouse MV50 Matlock AC 00:39:18
71 Nic Hamilton M C.G.C.C 00:39:20
72 Matthew Jones MV40 Ripley 00:39:27
73 Lynda Howard FV50 Retford A.C 00:39:33
74 Philip Applegate M Outside Ltd 00:39:34
75 Will Spain M Dark Peak 00:39:36
76 Rob Jolley M Unattached 00:39:39
77 Martin Evans MV45 Dark Peak 00:39:42
78 Daniel Stephenson MV40 Unattached 00:39:43
79 David Openshaw MV40 Fat Boys 00:39:46
80 Andrew Battye MV50 Woodstock Harriers 00:39:49
81 Anthony Whitehouse MV50 Betachlimbing Designs 00:39:50
82 Wayne Smithhurst M Ripley 00:39:52
83 David Harrison MV45 Dark Peak 00:39:54
84 Dean Young M Steel City Striders 00:39:55
85 Robert Moore MV40 Dark Peak 00:40:00
86 Kevin Carter M Unattached 00:40:01
87 Simon Wiles MV40 Steel City Striders 00:40:06
88 Mathew Boyes MV40 Unattached 00:40:09
89 Adam Henderson M Steel City Striders 00:40:10
90 David Fooks MV40 Unattached 00:40:12
91 Carol Beattie FV50 Steel City Striders 00:40:15
92 Shaun Clarkson MV40 Barnsley 00:40:16
93 Phill Abbott M Long Eaton 00:40:17
94 Andrew Watson MV40 Erewash Valley 00:40:18
95 Pauline Griffin F Barnsley Harriers 00:40:21
96 Martin Penny MV40 Ripley 00:40:23
97 Martin Lea MV40 Matlock AC 00:40:27
98 Ian Stinson MV40 Steel City Striders 00:40:30
99 Andy Marshall MV50 Unattached 00:40:32
100 Mark Elwis M Unattached 00:40:35
101 Christopher Harding MV50 Goyt Valley Striders 00:40:38
102 David Fox M Elton Ski Club 00:40:41
103 Tim Gaubent M Unattached 00:40:47
104 Kristin Groom M Unattached 00:40:52
105 Robert Stuart M Unattached 00:40:54
106 Sam Bellamy MV40 Porter Valley Plodders 00:41:05
107 Peter Stenton M Dark Peak 00:41:07
108 Trevor Watson MV50 Steel City Striders 00:41:08
109 Mick Archer MV40 Unattached 00:41:09
110 Howard Winbow MV40 Ashbourne Running Club 00:41:12
111 Howard Whittacker MV40 Unattached 00:41:20
112 Mark Jenneson M Totley AC 00:41:21
113 Tom Holdsworth M Unattached 00:41:22
114 Kate Hastings F Totley AC 00:41:23
115 Joseph Hudson MV40 Unattached 00:41:25
116 Dawn Broom FV40 Barnsley 00:41:32
117 Jeff Clark MV40 Barnsley 00:41:33
118 Richard Legge M Unattached 00:41:36
119 Sheona McKay L Dark Peak 00:41:37
120 Christopher Pearce M Unattached 00:41:39
121 Jed Turner MV50 Sheffield Running Club 00:41:44
122 Matt Heason M Unattached 00:41:57
123 James Crossland M SYP 00:42:02
124 David Sugden MV45 Dark Peak 00:42:08
125 Jonathan Morgan M Unattached 00:42:09
126 Duncan Drager MV40 Black Knights 00:42:10
127 James Fletcher M Steel City Striders 00:42:12
128 Steve Wathall MV50 Retford A.C 00:42:17
129 Steve Aspey MV40 Unattached 00:42:19
130 Richard Gardiner M CGCC 00:42:20
131 William Parsons MV40 Unattached 00:42:21
132 Alex Paramore M Porter Valley Plodders 00:42:26
133 Helen Slater LV40 Unattached 00:42:27
134 Lee Grant MV40 Goyt Valley Striders 00:42:31
135 Shaun Taylor M Unattached 00:42:32
136 David Lane MV40 Matlock AC 00:42:40
137 Ant Harris MV40 Fatboys RC 00:42:41
138 Dean Drabblo MV40 Handsworth 00:42:42
139 Jenny Lingrell F Barnsley Harriers 00:42:43
140 Kate Wilkinson F Steel City Striders 00:42:45
141 Richard Lock M White Nancy Boys 00:42:46
142 Gordon Dalgarno MV40 Dark Peak Fell Runners 00:42:52
143 Michael Docherty MV50 Unattached 00:42:55
144 David Pickering MV40 Retford Ac 00:43:07
145 Nigel Asaker M C.G.C.C 00:43:16
146 Craig Baks MV40 Unattached 00:43:17
147 Ayshea Furlong F Unattached 00:43:18
148 Simon Hutchinson MV40 Unattached 00:43:20
149 Ben Heller MV40 Steel City Striders 00:43:22
150 Jane Crowson LV45 Dark Peak 00:43:24
151 Neale Vanstone MV40 Fat Boys 00:43:30
152 Clive Waddington MV40 Totley AC 00:43:31
153 Reg Cooper MV50 Unattached 00:43:34
154 Mark Mallender M Unattached 00:43:35
155 Phill Howson MV40 Steel City Striders 00:43:38
156 Kevin O'Donnell MV50 Unattached 00:43:48
157 Clare Gardiner F Unattached 00:43:52
158 Phil Robins MV50 Unattached 00:43:54
159 Patrick Wright M Unattached 00:43:57
160 Robin Fletcher MV60 NDRC 00:44:03
161 Peter Bold MV40 Unattached 00:44:07
162 John Bulton M Unattached 00:44:13
163 Graham Barnes MV50 Unattached 00:44:17
164 Jack Choppin M Unattached 00:44:22
165 Rob Hepworth M Unattached 00:44:24
166 Martin Dalley MV40 Unattached 00:44:28
167 Richard Corker MV40 Unattached 00:44:42
168 David Parry MV50 Steel City Striders 00:44:46
169 Paul Burehell MV50 Long Eaton 00:44:49
170 Trevor Burton MV50 Steel City Striders 00:44:51
171 Anthony Russell M Barnsley Harriers 00:44:59
172 Darren Webb MV40 Dark Peak 00:45:01
173 Trevor Milner MV55 Dark Peak 00:45:02
174 Gary Kenmedy MV50 Handsworth 00:45:03
175 Steve Branderzett MV40 Unattached 00:45:07
176 Pat Goodall FV50 Totley AC 00:45:17
177 Charlie Hill FV40 Sheffield Massive 00:45:28
178 Jerry Fishek MV40 Barnsley 00:45:37
179 Steve Mead MV50 Matlock 00:45:44
180 Karen Sinkinson FV40 Holmfirth Harriers 00:45:45
181 Kevin Tomlinson MV50 Miltown Milers 00:45:46
182 Ian Parfitt MV60 Matlock AC 00:45:51
183 Keith Parker MV50 Dark Peak 00:45:53
184 Emma Dent FV40 Unattached 00:45:58
185 Joel Moore M Totley AC 00:46:01
186 Graham Johnson MV55 Dark Peak 00:46:05
187 Stephani Coe L Dark Peak 00:46:10
188 Mark Luscombe MV40 Cannock And Staffs 00:46:12
189 David Patrick MV40 Ashbourne RC 00:46:15
190 Gary Goodall M Elton Ski Club 00:46:18
191 Mick Baldwin MV60 Denby Dale 00:46:24
192 Paul Firth M Unattached 00:46:36
193 Gasan Chetty MV45 Dark Peak 00:46:41
194 Maria Illisz FV40 Totley AC 00:46:47
195 Alan Ashforth MV60 Handsworth 00:46:48
196 Robert Turnbull M Unattached 00:46:49
197 Alan Brock MV50 Unattached 00:46:53
198 Fiona Kay FV40 Dark Peak Fell Runners 00:46:57
199 William Taylor MV40 Unattached 00:47:03
200 Alice Brockingon F Unattached 00:47:08
201 John Bradley M Unattached 00:47:13
202 Colin Tough M Lauderdale Limpers 00:47:14
203 John Hamshaw MV40 Unattached 00:47:18
204 Dennis Middleton MV50 Unattached 00:47:19
205 Phill Hawthorn MV40 Unattached 00:47:22
206 Zafar Ali MV40 Unattached 00:47:24
207 Barry Gibson MV40 Steel City Striders 00:47:30
208 Russell Martin MV50 Sutton-in-Ashfield Harriers 00:47:32
209 Penny Collier LV40 Dark Peak 00:47:40
210 Ron Canty MV60 Unattached 00:47:44
211 Joanne Grant FV40 Miltown Milers 00:47:46
212 Jo Wills F Unattached 00:47:48
213 Helen Barnett FV40 Unattached 00:47:50
214 David Lucas MV50 Unattached 00:48:02
215 Geoffrey Dimelow MV50 Peistone Footpath Runners 00:48:10
216 Sue Barker FV50 Unattached 00:48:11
217 Ryan Alexander M Unattached 00:48:12
218 Dave Arundale MV55 Dark Peak 00:48:16
219 Viv Durrant F Unattached 00:48:18
220 Robert Willis MV40 Unattached 00:48:20
221 Brian Greaves MV55 Dark Peak 00:48:24
222 Simon Foster MV40 Unattached 00:48:26
223 Catriona Neath F Unattached 00:48:28
224 Katie Froude F Unattached 00:48:31
225 John Snowden MV45 Dark Peak 00:48:32
226 Emma Pratt F Unattached 00:48:33
227 David Blakemore MV40 Unattached 00:48:46
228 Andrew Matthews MV40 Fat Boys 00:48:48
229 Alan Schofield MV40 Barnsley Harriers 00:48:56
230 Andrew Moss MV50 Steel City Striders 00:49:13
231 James Spawton MV40 Unattached 00:49:15
232 Jon Heathfield MV45 Dark Peak 00:49:24
233 Cheryl Grindell FV40 Unattached 00:49:30
234 Carol Beattie FV50 Steel City Striders 00:49:32
235 Fee Wormsley FV40 Totley AC 00:49:33
236 Stewart Benfeld MV40 Unattached 00:49:36
237 Michael Arundale MV55 Dark Peak 00:49:38
238 Gerrald Conar MV50 Retford A.C 00:49:39
239 Diarmuia Crehan MV40 SYO 00:49:42
240 Unknown 0 0 00:49:47
241 Bill Ayers M Unattached 00:49:50
242 James Burdall MV40 Unattached 00:49:52
243 Julie Goodwin FV40 Matlock AC 00:49:54
244 Keiran Hickley MV50 Totley AC 00:49:56
245 Katy Bennet F Unattached 00:50:05
246 Peter Hetkershaw M Steel City Striders 00:50:06
247 Jan Forrester FV50 Matlock AC 00:50:07
248 James Green M Unattached 00:50:13
249 Jackie Robson FV40 Clowne Roadrunners 00:50:14
250 Reg Bedwick MV50 Clowne 00:50:17
251 Nicola Garrim F Barnsley 00:50:19
252 Hannah Farrell F Totley AC 00:50:23
253 Lee Gordan M Unattached 00:50:35
254 Anton Cannell MV40 Unattached 00:50:37
255 Sean Nugent MV40 Unattached 00:50:39
256 Mary Mills FV40 Holme Pierrepont 00:50:43
257 Jack Keys F Unattached 00:50:53
258 Deborah Stephanson FV40 FRA 00:51:00
259 Barbara Haigh FV60 Pennistone Footpath Runners 00:51:03
260 Unknown 0 0 00:51:04
261 Matthew Noble MV40 Unattached 00:51:07
262 Simon Logan MV50 Barnsley 00:51:37
263 Ted Turner MV40 Unattached 00:51:50
264 Chris Wright M North Derbyshire 00:51:51
265 Vicky Yeomans F Long Eaton 00:51:54
266 John Hudson MV50 Unattached 00:51:58
267 Helen Young F Totley AC 00:52:00
268 Heather Beaumont F Totley AC 00:52:07
269 Yvonne Twelvetree FV60 Totley AC 00:52:17
270 Antony Billinghurst MV50 Steel City Striders 00:52:22
271 Luig Cazzato MV60 Steel City Striders 00:52:26
272 Dan Knott M Unattached 00:52:36
273 Paul Keetley MV50 Matlock 00:52:41
274 Fliss Milner LV45 Dark Peak 00:52:42
275 Cathrine Rowe FV50 Long Eaton 00:52:44
276 Bill Sheppard MV50 Long Eaton 00:52:45
277 Laura Johnson F Unattached 00:53:00
278 Mike Mellors MV50 Totley AC 00:53:29
279 Charmian Heaton FV50 Retford A.C 00:53:55
280 Mandy Moore MV50 Totley AC 00:53:58
281 Joanne Flynn FV40 Unattached 00:54:04
282 Caryl Hartwright FV60 Totley AC 00:54:07
283 Ian Meade MV60 Barnsley Harriers 00:54:12
284 Fiona Duroe FV40 North Derbyshire 00:54:14
285 Rachel Nothand FV40 Barnsley Harriers 00:54:24
286 Karen Bestwick FV40 Clowne 00:54:25
287 Judith Sugden FV40 Unattached 00:54:38
288 Graham Collins MV50 Milltown Milers 00:54:48
289 David Englert MV40 Steel City Striders 00:54:50
290 Julie Peckett FV40 Smiley Pacers 00:55:23
291 Mark Aldridge MV40 Sheffield Massive 00:55:41
292 Naomi Morrison FV40 Smiley Pacers 00:55:53
293 E Coward F Unattached 00:55:56
294 Matt Surgeon MV50 Steel City Striders 00:55:57
295 Caroline Brown FV40 Unattached 00:56:03
296 Helen Ellecer FV50 City Of Sheffield AC 00:56:11
297 Bev Clann FV40 Barnsley 00:56:12
298 Ian Hodson M Dark Peak 00:56:14
299 Helen Clarke FV40 Totley AC 00:56:30
300 Catherine Hammond FV40 Unattached 00:56:33
301 Sophie Heasoy F Unattached 00:56:39
302 Lauren Hucknall F Unattached 00:56:41
303 Rowan Jenner F Unattached 00:56:43
304 Nev Wilikinson M Unattached 00:56:56
305 Delphine Glize FV40 Unattached 00:57:06
306 Liz Mottershaw FV40 Unattached 00:59:26
307 Sally Stavevey FV40 Worksop Harriers 00:59:30
308 Nicola Vaughan LV40 Worksop Harriers 01:00:16
309 Martin Beac 0 Unattached 01:00:17
310 Jonathan Sargent M Unattached 01:00:38
311 Kerry Dickinson L Sister On Sunday 01:00:58
312 Andrea Morris F Barnsley Harriers 01:03:12
313 Jo Birkinsham FV40 Barnsley 01:03:24
314 Deborah McCart FV40 Unattached 01:08:31
315 Melanie Sanders FV40 Barnsley 01:14:14
316 John Middleton MV60 Gorphwysfa 01:14:15
317 Sally Smith FV50 Sheffeild Tri 01:14:50
318 Rob Hepworth M Unattached 01:14:51
319 Rachel Gray FV40 Barnsley 01:15:21
320 Sally Gray FV50 Barnsley 01:15:40
321 Zoie Candle F SOS 01:17:18
322 Sarah Stinson L SOS 01:17:25
323 Joan Bennett FV50 Worksop Harriers 01:17:50
324 Susan Taylor FV50 Barnsley 01:17:56
325 Claire Hayes L Sister On Sunday 01:18:04
326 Andrew Milroy MV50 Unattached 01:20:00
327 Penelope Wheatley FV40 Worksop Harriers 01:20:00
328 Gemma Landless F Worksop Harriers 01:20:00
329 Julia Burton FV50 Sisters On Sunday 01:20:00
330 Joan Bennett FV50 Worksop Harriers 01:20:00