Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

08/06/2011 – Calver Peak





  
Pos Name Category Club Time
1 S Bond M Dark Peak Fell Runners 00:30:30
2 Andrew Thate M Dark Peak Fell Runners 00:30:56
3 Rob Baker M Dark Peak Fell Runners 00:31:17
4 Joel Stevens M Wirksworth 00:31:59
5 Stephen Pyke M40 Dark Peak Fell Runners 00:32:31
6 David Taylor M40 Dark Peak Fell Runners 00:33:07
7 Carl Edgell M Dark Peak Fell Runners 00:33:38
8 Lewis Banton M Clowne Road Runners 00:33:47
9 Mick Stenton M50 Dark Peak Fell Runners 00:34:05
10 Robin Carter M Rolls Royce Harriers 00:34:15
11 David Miller M 00:34:19
12 Austin Frost M Dark Peak Fell Runners 00:35:05
13 Richard Bradbury M Matlock AC 00:35:11
14 Simon Choppin M CGCC 00:35:13
15 Ed Murden M40 Long Eaton RC 00:35:15
16 Simon Green M Dark Peak Fell Runners 00:35:33
17 Matthew Hulley M Dark Peak Fell Runners 00:35:52
18 Jon Slate M Hallamshire Harriers 00:35:56
19 Andrew Stewart M 00:35:59
20 Damian Kilpin M Penistone 00:36:07
21 Edward James M Belper Harriers 00:36:11
22 Stephen Hargreaves M Steel City Striders 00:36:19
23 David Kent M 00:36:29
24 Louis Wood M Steel City Striders 00:36:33
25 Paul Woolhouse M Southwell RC 00:36:34
26 Simon Fowler M40 00:36:35
27 Gavin Williams M40 Dark Peak Fell Runners 00:36:50
28 Karl Woofindin M 00:36:54
29 Colin Davenport M 00:37:31
30 Tim Raynor M40 Mansfield Harriers AC 00:37:32
31 Ian Beckingham M40 Mansfield Harriers AC 00:37:38
32 Rob Skelton M Calder Valley 00:37:43
33 Stuart Hutchinson M Saddleworth Runners 00:37:50
34 Mark Gray M Dark Peak Fell Runners 00:37:55
35 Julian Hill M40 00:38:11
36 Stuart Reed M Dark Peak Fell Runners 00:38:16
37 David James M CGCC 00:38:19
38 Tim Hall M40 Porter Valley Plodders 00:38:20
39 Chris Jackson M Glossop Harriers 00:38:24
40 Laura Gibson F Totley AC 00:38:30
41 Robert Jolley M 00:38:32
42 Russell Beresford M40 Dark Peak Fell Runners 00:38:35
43 Kevin Sibley M Steel City Striders 00:38:43
44 Andy Hartley M50 Fat Boys RC 00:38:44
45 Russell Morgan M Wirksworth 00:38:45
46 Phil Abbott M Long Eaton RC 00:38:56
47 Richard James M40 CGCC 00:39:09
48 Andrew Fox M50 Glossopdale Harriers 00:39:11
49 Daniel Stephenson M40 00:39:13
50 Jamie Taylor M Porter Valley Plodders 00:39:14
51 Sam Bellamy M40 Porter Valley Plodders 00:39:15
52 Peter Davies M 00:39:23
53 Andy Kenyon M40 Erewash Valley RC 00:39:23
54 Rich White M Glossopdale Harriers 00:39:24
55 Gary McMahon M50 Redhill Road Runners 00:39:25
56 Andrew Watson M40 Erewash Valley RC 00:39:26
57 Rob Moore M40 Dark Peak Fell Runners 00:39:30
58 Martin Dowson M40 Wirksworth 00:39:31
59 David Harrison M40 Dark Peak Fell Runners 00:39:32
60 Jim Semmelroth M Southwell RC 00:39:34
61 Alex Lewis M40 Southwell RC 00:39:39
62 Trevor Watson M50 Steel City Striders 00:39:43
63 David Openshaw M40 Fat Boys RC 00:39:49
64 Scott Baker M40 Absolute Triathlon 00:39:59
65 Daniel Clist M 00:40:03
66 Mark Elwis M40 00:40:04
67 Nick Hamilton M CGCC 00:40:09
68 K Carter M 00:40:15
69 Martin Evans M40 Dark Peak Fell Runners 00:40:19
70 Amy Wheeler F 00:40:31
71 Martin Slack M40 Hereford Couriers 00:40:35
72 Andrew Swift M 00:40:40
73 Chris Summers M 00:40:52
74 Lee Grant M40 Goyt Valley Striders 00:40:54
75 Simon Wiles M40 Steel City Striders 00:40:57
76 David Sugden M40 Dark Peak Fell Runners 00:41:06
77 Rob Nicholas M Sheffield Running Club 00:41:11
78 Thomas Ramsden M 00:41:11
79 Dean Young M Steel City Striders 00:41:17
80 Helen Slater F40 (L) 00:41:18
81 Alex Paramore M Porter Valley Plodders 00:41:18
82 Kristian Groom M 00:41:25
83 Jim Paxcman M50 Dark Peak Fell Runners 00:41:29
84 Chris Caroe M 00:41:34
85 John Preston M40 Leighton Fun Runners 00:41:35
86 Sean Ollier M 00:41:37
87 Paul Wood M40 00:41:39
88 Tony Corton M40 00:41:43
89 Andrew Greenwood M 00:41:50
90 Andy Buck M50 Steel City Striders 00:41:59
91 Ben Hickson M 00:42:00
92 Howard Whittaker M40 00:42:09
93 Ant Harris M40 Fat Boys RC 00:42:15
94 Tom Pape M Team Camec 00:42:15
95 Reg Cooper M50 00:42:18
96 Sandy Grimes F50 00:42:34
97 Julia McClarke F Porter Valley Plodders 00:42:46
98 Alison Higgins F40 Fat Boys RC 00:42:47
99 Jane Crowson F40 Dark Peak Fell Runners 00:42:50
100 Chris Horsfall M50 Handsworth Roadhogs 00:42:51
101 Trevor Burton M50 Steel City Striders 00:42:51
102 Clare Gardiner F 00:42:52
103 Gordon Dalgarnd M40 Dark Peak Fell Runners 00:43:01
104 Phil Robins M50 00:43:02
105 Jarod Pollard M40 00:43:07
106 Mark Mallendar M 00:43:12
107 Keith Parker M50 Dark Peak Fell Runners 00:43:25
108 Brian Nevin M 00:43:27
109 Paul Mills M50 Pennine 00:43:30
110 Robert Townsend M40 00:43:31
111 Richard Corker M40 00:43:32
112 Helen Calder F Steel City Striders 00:43:35
113 Michael Bourne M40 Dark Peak Fell Runners 00:43:41
114 John Bolton M 00:43:43
115 Christopher Haslam M 00:43:52
116 Stuart Rook M 00:43:55
117 Phil Howson M40 Steel City Striders 00:44:01
118 Pat Goodall F50 Totley AC 00:44:03
119 Holly Blount F Mansfield Harriers AC 00:44:10
120 Darren Webb M40 Dark Peak Fell Runners 00:44:13
121 Richard Jones M40 SYP 00:44:17
122 Trevor Milner M50 Dark Peak Fell Runners 00:44:17
123 Eva Taylor F Wirksworth 00:44:21
124 Will Carr M 00:44:45
125 Adrain Bellingham M40 Mansfield Harriers AC 00:45:05
126 D Prentice M40 00:45:13
127 Maria Klisz F40 Totley AC 00:45:14
128 John Field M50 00:45:14
129 Bob Woollard M40 00:45:15
130 Alan Ashforth M50 Handsworth Roadhogs 00:45:17
131 Patrick Wright M 00:45:30
132 Bob Gardner M50 North Derbyshire 00:45:35
133 Tim Coey M Fat Boys RC 00:45:36
134 Ron Canty M60 (L) 00:45:38
135 Raymond Migocz M50 00:45:46
136 Emma Dent F40 00:45:59
137 Fiona Thompson F40 00:46:08
138 David Patrick M40 Ashbourne RC 00:46:32
139 Fiona Kay F40 Dark Peak Fell Runners 00:46:39
140 Steffan Saunders M 00:46:41
141 Ruth Carr F Saddleworth Runners 00:46:50
142 Zafar Ali M40 00:46:50
143 Geoff Andrew M50 00:46:58
144 Colin Jacobs M40 Porter Valley Plodders 00:47:03
145 Geoff Nichols M50 Dark Peak Fell Runners 00:47:17
146 John Snowden M40 Dark Peak Fell Runners 00:47:25
147 Robert Bacon M (L) 00:47:30
148 Amanda Carter F Rolls Royce Harriers 00:47:35
149 Liz Bridgen F40 Erewash Valley RC 00:47:38
150 Melanie Seymour F40 00:47:45
151 Bill Allsop M Buxton 00:47:49
152 Donald Leitch M40 00:47:55
153 Will Taylor M40 00:47:57
154 D Goodwin M Redhill Road Runners 00:48:04
155 David Jolley M40 Steel City Striders 00:48:07
156 Stephen Dewick M40 Stilton Striders 00:48:08
157 Yvonne Twelvetree F50 Totley AC 00:48:13
158 Jon Heathfield M40 Dark Peak Fell Runners 00:48:18
159 Chris Bagley M50 Fat Boys RC 00:48:28
160 Ryan Alexander M 00:48:28
161 Bill Ayers M 00:48:54
162 B Gibson M40 Steel City Striders 00:49:00
163 Andy Reader M40 (L) 00:49:09
164 Katy Bennett F 00:49:12
165 Helen Davis F Steel City Striders 00:49:14
166 Emma Pratt F 00:49:16
167 Michael Charlesworth M Steel City Striders 00:49:31
168 Antony Billinghurst M50 Steel City Striders 00:49:48
169 James Titterton M50 Matlock AC 00:50:04
170 Helen Young F Totley AC 00:50:12
171 Vicky Yeomans F Long Eaton RC 00:50:15
172 Kevin Holland M40 Long Eaton RC 00:50:26
173 Caryl Hartwright F50 Totley AC 00:50:38
174 Seamus Carroll M50 00:50:42
175 Flis Milner F40 Dark Peak Fell Runners 00:51:35
176 Laura Johnson F 00:51:36
177 Helen Elleker F50 City Of Sheffield AC 00:51:59
178 Amy Mallender F 00:52:54
179 Olivia Parker F 00:53:21
180 Heather Beaumont F Totley AC 00:53:21
181 John Hogg M 00:53:24
182 Rachel Evans F 00:53:26
183 Mark Aldridge M 00:53:34
184 Hannah Swallow F Porter Valley Plodders 00:54:09
185 Guy Willett M40 Porter Valley Plodders 00:54:20
186 Leanne Brooks F Ripley Running Club 00:54:25
187 Aleksandra Stepien F Wirksworth 00:54:37
188 Fiona Nelson F Wirksworth 00:55:35
189 Matt Blackhall M40 00:55:35
190 Lee Puchaca M50 00:55:51
191 Edward Higgins M40 00:55:51