Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

10/05/2011 – Burbage Skyline





  
Pos Name Category Club Time
1 Stuart Bond M Dark Peak 00:37:37
2 Mark Tuckett M Dark Peak 00:38:50
3 Mark Tuckett M Dark Peak 00:38:50
4 Simon Harding M Macclesfield 00:39:06
5 Stephen Pyke MV40 Staffs Moorlands 00:39:11
6 Jon Morgan MV40 Dark Peak 00:39:19
7 Tom Brunt M Holmfirth 00:39:31
8 Lewis Banton M Clowne 00:40:26
9 Chris Shelton M North Derbyshire 00:40:40
10 Darren Holloway MV40 Pennine 00:40:46
11 Kieran Hodgson M UA 00:40:49
12 Andy Beanland M Dark Peak 00:41:02
13 Jonny Wilson M Fat Boys RC 00:41:35
14 Mick Stenton MV50 Dark Peak 00:41:47
15 Darren King MV40 Killamarsh Kestrels 00:41:59
16 Mark Ollerenshaw M Glossopdale 00:42:05
17 Anthony Moss M   00:42:07
18 Nick Barber MU23 Pennine 00:42:16
19 Matthew Hulley M Dark Peak 00:42:24
20 Stuart Walker M Team Accelerate/DPFR 00:42:29
21 Richard Snowdon MV40 Totley 00:42:43
22 Daniel Chan MU23 Pennine 00:42:48
23 Tom Saville MU23 Dark Peak 00:42:55
24 Steve Knowles M Pennine 00:42:56
25 Matthew Jones MV40   00:42:57
26 Lee Langdon MV40 Pennine 00:42:58
27 Richard Hum M Dark Peak Fell Runners 00:43:21
28 Tom Smith M South Yorkshire Police 00:43:36
29 Saul Taylor M Belper 00:43:42
30 Roger Tomlin M Beverley AC 00:44:06
31 Austin Frost M Dark Peak 00:44:08
32 John Hewitt MV40 Glossopdale 00:44:12
33 Julian Minshull MV40 Glossopdale 00:44:16
34 Simon Reed MV50 Notts AC 00:44:25
35 Kevin Hope M Notts AC 00:44:33
36 Mike Thomas M UA 00:44:38
37 Andrew Stuart M Dark Peak 00:44:40
38 Will Spain M Dark Peak 00:44:53
39 James Twohig MV50 Dark Peak 00:44:54
40 Richard Gratton M North Derbyshire 00:44:54
41 Simon Fowler MV40 UA 00:44:55
42 Stephen Hargreaves M Steel City Striders 00:45:06
43 Mark Salkild MV50 Dark Peak 00:45:09
44 Branden Davison MV40 UA 00:45:12
45 Mark Hobbs MU23 Sheffield University 00:45:18
46 Clive Fitspatrick M Trafford 00:45:23
47 Andy Barnett MV45 Dark Peak 00:45:24
48 Mick Quinn MV40 Barnsley Harriers 00:45:25
49 Robin Mitton M Pennine 00:45:35
50 Simon Sharp MV40 Holme Pierpoint 00:45:39
51 Graeme Schofield M Dark Peak 00:45:43
52 Dave Sykes M Dark Peak 00:45:44
53 Martin Stocks MV50 Dark Peak 00:45:45
54 Helen Elmore L Dark Peak 00:45:47
55 Ian Winterburn MV45 Dark Peak 00:45:47
56 Andrew Moore MV50 Dark Peak 00:45:55
57 Matthew Hunt M Dark Peak 00:46:05
58 David Harvey MV40 Pennine 00:46:12
59 James Craggs M   00:46:13
60 Andrew Dickinson MV45 Dark Peak 00:46:20
61 Adrian Jebb M   00:46:24
62 Stuart Hutchinson M Saddleworth Runners 00:46:25
63 Julian Hill MV40 UA 00:46:27
64 Edward James M Belper Harriers 00:46:36
65 Iam Squires MU23 UA 00:46:36
66 Keith Holmes MV55 Dark Peak 00:46:39
67 Mark Gray M Dark Peak 00:46:51
68 David Wright MV40   00:46:55
69 A Whitehouse MV50   00:46:58
70 Stuart Bradstock MV40 Pennine 00:47:01
71 David Broadbent M   00:47:03
72 Gavin Roberts MV40 Dark Peak 00:47:13
73 Iain Farrar M Dark Peak Fell Runners 00:47:15
74 Rob Stein M   00:47:17
75 E Brown MU23   00:47:17
76 Alex McVex M Glossopdale 00:47:22
77 Mick Moorhouse MV50 Matlock AC 00:47:26
78 Alan Brentall MV60 Pennine 00:47:29
79 Tim Budd M   00:47:47
80 Chris Wardle M Wirksworth 00:47:56
81 Paul Lydon MV40 Totley 00:48:00
82 Simon Phipps MV45 Dark Peak 00:48:03
83 Phil Abbott M Long Eaton RC 00:48:06
84 Robert Taylor MV60 Pennine 00:48:12
85 Mark Evans M Dark Peak 00:48:19
86 Chjris Hawley M Belper Harriers 00:48:19
87 Richard James M   00:48:19
88 Edward Hurst M Clowne 00:48:25
89 Stephen Moran MV40 Hallamshire 00:48:28
90 John Joddrell MV55 Pennine 00:48:30
91 Stephen Whiteley MV40 Barnsley Harriers 00:48:34
92 Colin Taylor MV45 Dark Peak 00:49:17
93 Dean Young M Steel City Striders 00:49:20
94 Daniel Stephenson MV40   00:49:23
95 Lucy Harris F Team Accelerate/Pennine 00:49:29
96 Robert Moore MV40 Dark Peak 00:49:30
97 Dave Hogg MV50 Glossopdale 00:49:41
98 Robert 'Doggy' Stewart M UA 00:49:43
99 Kevin Carter M UA 00:49:44
100 Dan Clist M UA 00:49:45
101 Xavier Leuthrut M UA 00:49:48
102 David Fox M Elton Sky Club 00:49:51
103 S W MV50 Retford 00:49:55
104 Steph Curtis FV40 Pennine 00:49:57
105 Sheona McKay L Dark Peak 00:50:01
106 Wayne Smithurst M UA 00:50:03
107 Stuart Little M Beverley AC 00:50:04
108 Graham Whitt M Notts Police 00:50:07
109 Alexander Moore MU23 ShUOC 00:50:08
110 John Broom MV40   00:50:10
111 Martin Dowson MV40 Wirksworth 00:50:11
112 Lee Grant MV40 Goyt Valley Striders 00:50:12
113 Christopher Harding MV50 Goyt Valley Striders 00:50:15
114 Martin Slack MV40 Hereford 00:50:18
115 Trevor Watson MV50 Steel City Striders 00:50:19
116 Paul Pycroft M Dark Peak 00:50:24
117 Howard Whittaker MV40 UA 00:50:39
118 Richard Wheeler M Sheffield University 00:50:44
119 Simon Brister MV60 Matlock AC 00:50:44
120 Rich White M Glossopdale 00:50:47
121 Chris Pearce M UA 00:50:52
122 Mark Cliff M Pennine 00:50:55
123 David Greenstreet MV40 UA 00:50:58
124 Scott Baker MV40 UA 00:51:00
125 Dicky Wilkinson MV50 Dark Peak 00:51:09
126 Dan Sims M Pennine 00:51:18
127 David Walsh MV40 Dark Peak 00:51:25
128 Kristian Groom M UA 00:51:25
129 Hanno Torn MV41 Pennine 00:51:27
130 Ian Stinson MV40 Steel City Striders 00:51:28
131 David Sugden MV45 Dark Peak 00:51:28
132 Tom Pape M   00:51:29
133 Helen Slater FV40 UA 00:51:45
134 Paul Hulbert MV40 Dark Peak 00:52:10
135 Jon Morgan MV40 Dark Peak 00:52:14
136 Carl Bedson MV40 Glossopdale 00:52:20
137 Matt Watson M Dark Peak 00:52:24
138 John Speight M UA 00:52:24
139 Richard Gardiner M CGCC 00:52:26
140 David Carr MV40 UA 00:52:27
141 Russ Bentley MV40   00:52:27
142 James Ollerenshaw MV50 UA 00:52:28
143 Simon Wiles MV40 Steel City Striders 00:52:29
144 Andy P Smith MV40 Holmfirth 00:52:30
145 Simon Hutchinson MV40 UA 00:52:36
146 Lee Bridgewater M Barnsley Harriers 00:52:41
147 Stuart Whitely M Sheffield Tri Club 00:52:46
148 Sandra Grimes FV50 Wirksworth 00:52:47
149 Alan Maplethorpe MV50 Long Eaton RC 00:52:50
150 Claire Aspinal F   00:52:53
151 Phil Robbins MV50 UA 00:52:55
152 Allison Higgins FV40 Fat Boys RC 00:52:59
153 Thomas Smith M Pennine 00:53:06
154 Sean Oliver M UA 00:53:07
155 Andrew Greenwood M UA 00:53:07
156 Matt Capeing M UA 00:53:23
157 Andy Howie MV50 Pennine 00:53:26
158 Mark Havenhand MV44 UA 00:53:30
159 Trevor Longman MV60 Macclesfield 00:53:32
160 Paul Rigg MV40 UA 00:53:35
161 Liam Dangerfield M UA 00:53:39
162 Claire Howard FV40 Totley 00:53:39
163 Jay Roper M UA 00:53:42
164 Simon Bacsich M Dark Peak 00:53:45
165 Graham Miller M Holmfirth 00:53:51
166 Becky Penrose F   00:53:52
167 Chris Horsfall MV50 Handsworth Roadhogs 00:53:59
168 Trevor Stevens MV50 Belper Harriers 00:54:02
169 Mike Cooper MV40 UA 00:54:02
170 Dawn Broom FV40   00:54:03
171 Lewis Ashton MV40 Dark Peak 00:54:05
172 Max Howard MV50 Retford 00:54:05
173 Ant Harris MV40 Fat Boys RC 00:54:07
174 Haydn Williams M UA 00:54:08
175 Benjamin Jeffreys M UA 00:54:09
176 Brent Lindsey MV50 Penistone 00:54:09
177 Robert Nash M UA 00:54:11
178 Anthony Horsfall MV40 Handsworth Roadhogs 00:54:14
179 Ben Humphreys M UA 00:54:18
180 Paul Lydon MV40 Totley 00:54:20
181 Andy MacAlister MV40 UA 00:54:20
182 Clare Gardiner F Sheffield Hash House Harriers 00:54:22
183 Jenny Caddick L Dark Peak 00:54:23
184 Keith Parker MV50 Dark Peak 00:54:24
185 Jim Burnside MU23   00:54:25
186 Don Wells MV50   00:54:26
187 Tim Ruck M Pennine 00:54:27
188 Clive Wadington MV40 Totley 00:54:30
189 Kevin Rowles MV40 Killamarsh Kestrels 00:54:33
190 Peter McCarthy MV45 Dark Peak 00:54:35
191 Marcus Lancastle MV40   00:54:38
192 Phillipa Rose F UA 00:54:39
193 Gary Kennedy MV50 Handsworth Roadhogs 00:54:39
194 Pat Goodall FV50 Totley 00:54:47
195 Shaun Taylor M UA 00:54:58
196 Steve Marciniak MV45   00:55:05
197 Eva Taylor F Wirksworth 00:55:08
198 Richard Carter MV40   00:55:09
199 Wayne Sadler MV40 Barnsley Harriers 00:55:18
200 Ross Napier MV40   00:55:21
201 Pippa Weir FV50 Totley 00:55:24
202 Peter Glover MV40 UA 00:55:30
203 Elaine Rose FV40 Pennine 00:55:33
204 Richard Mead MV40 UA 00:55:39
205 Sara Hambloin F Totley 00:55:41
206 Darren Webb MV40 Dark Peak 00:55:41
207 Simon Cooke MV40 CLO 00:55:42
208 Martin Clist M UA 00:55:44
209 Roger Fokinther MV50 Clowne 00:55:48
210 David Naylor MV40 UA 00:55:49
211 Stephen Burt MV40 UA 00:55:50
212 Ross Glendenning M UA 00:55:51
213 Alison Barrett F Steel City Striders 00:56:04
214 Robert Cole M Dark Peak 00:56:05
215 Steve Brandrett MV40 UA 00:56:07
216 Alistair Tait M UA 00:56:08
217 Ian Wade MV40 Handsworth Roadhogs 00:56:12
218 Claire Prosser L Dark Peak 00:56:14
219 Dan Thompson M UA 00:56:17
220 Alan Ashforth MV60 Handsworth Roadhogs 00:56:24
221 Dean Drabble MV40 Handsworth Roadhogs 00:56:30
222 Stephani Coe L Dark Peak 00:56:35
223 Nick Lyons MV50   00:56:35
224 Tim Coey M Fat Boys RC 00:56:46
225 Richard Corker MV40 UA 00:56:51
226 Pippa Allen FV40 UA 00:56:56
227 Dean Makar MV40   00:56:58
228 Andy Basey M Belper Harriers 00:57:00
229 Kenny Turner MV50 Dark Peak 00:57:02
230 Michael Ryan MV45 Dark Peak 00:57:03
231 Dennis Middleton MV50 UA 00:57:05
232 John Stevenson MV50 Glossopdale 00:57:07
233 Ian Cole MV40 Totley 00:57:08
234 Tom Boddington M UA 00:57:11
235 Nick Woffenden M UA 00:57:18
236 Peter Down M Killamarsh Kestrels 00:57:19
237 Nick Smith M UA 00:57:20
238 Graham Berry MV65 Dark Peak 00:57:24
239 Chris Thompson MV40 Dark Peak 00:57:26
240 Maria Klisz FV40 Totley 00:57:27
241 William Taylor MV40 UA 00:57:27
242 Pete Tapping MV55 Dark Peak 00:57:44
243 Steve Mead MV50 Matlock AC 00:57:45
244 David Prentice MV40 UA 00:57:45
245 Paul Hills MV50 UA 00:57:57
246 Scott Lilley M Steel City Striders 00:58:00
247 Samantha Hulbert FV40 Fat Boys RC 00:58:03
248 Michael Baldwin MV60 Denbydale Travellers 00:58:11
249 Steve Grace M Pennine 00:58:12
250 Richard Scanlon M UA 00:58:16
251 Mark R MV40 UA 00:58:23
252 B Hickinson M UA 00:58:23
253 Lawrence Dolman M UA 00:58:29
254 Krissy Humble F UA 00:58:30
255 Brian Nevin M UA 00:58:48
256 Brian Noble M UA 00:58:57
257 Penny Sadler F UA 00:59:13
258 Ian Hart MV55 UA 00:59:16
259 Patrick Wright M UA 00:59:53
260 Ray Mansfield MV60 UA 00:59:54
261 Joel Moore MU23 Totley 00:59:58
262 Adam Wiles M UA 00:59:59
263 Janet Milton FV50 Totley 01:00:01
264 Raymond Migocz MV60 UA 01:00:06
265 Lynwen Harrison FV40 Sheffield Tri Club 01:00:07
266 Richard Burgoin M UA 01:00:17
267 John White M Dark Peak 01:00:18
268 Mark Smalley M Accelerate 01:00:26
269 Andrew Charlesworth M Doncaster 01:00:30
270 Alison Coldwell F Sheffield Tri Club 01:00:33
271 Kaz Parr F Totley 01:00:34
272 Emma Dent FV40 Totley 01:00:34
273 Alan Brock MV50 UA 01:00:37
274 Claire Anderson F Holme Pierpoint 01:00:41
275 Ruth Jacobs FV40 Smiley Paces 01:00:42
276 Dot Kesterton FV50 Smiley Paces 01:00:47
277 Michael Arundale MV55 Dark Peak 01:00:50
278 Martin Griffiths M Dark Peak 01:00:51
279 Sue Barker FV40 UA 01:00:55
280 Jon Heathfield MV45 Dark Peak 01:00:58
281 Phillip Smith M UA 01:01:00
282 Dave Keyworth MV40 Totley 01:01:04
283 Jerry Fisher MV40 Barnsley Harriers 01:01:07
284 Bill Shppherd MV50 Long Eaton RC 01:01:35
285 Jo Willis F UA 01:01:37
286 Keith Lindley MV50 Doncaster 01:01:37
287 Lorraine Salkild FV40   01:01:38
288 Kevin Ryan M UA 01:01:45
289 Richard Knowles M Totley 01:01:45
290 Gary Cooman MV40 UA 01:01:56
291 Catriona Neath F UA 01:02:00
292 Maurice West MV65 Dark Peak 01:02:01
293 David Howes M Barnsley Harriers 01:02:02
294 Simon Foster MV40 UA 01:02:08
295 David Lucas MV50 UA 01:02:13
296 John Hamshaw MV40 UA 01:02:14
297 Nicola Ward F Wirksworth 01:02:20
298 Chris Hobson M   01:02:23
299 Heather Beaumont F Totley 01:02:23
300 Jodie Vallance F   01:02:23
301 Amanda Carter F Rolls Royce 01:02:24
302 Robin Carter M Rolls Royce 01:02:32
303 Margaret Huyton FV60 Horwich 01:02:35
304 John Stead MV40   01:02:42
305 Emma Pratt F UA 01:02:52
306 Jo Bowen F Pennine 01:02:54
307 Chjeyrl Grindell FV40 UA 01:03:03
308 Emma Shepherd F Totley 01:03:08
309 Jim Fulton MV55 Dark Peak 01:03:14
310 Stuart Benfeld MV40   01:03:22
311 Lindsay Palmer FV40 Glossopdale 01:03:30
312 Ian Gibson MV40 UA 01:03:32
313 Brian Greaves MV55 Dark Peak 01:03:38
314 Bad Handwriting     01:03:46
315 Jane Cockerton FV40 Penistone 01:03:49
316 Charmain Heaton FV50 Retford 01:03:57
317 Julie White F Killamarsh Kestrels 01:04:07
318 Emily Offutt F UA 01:04:23
319 Jo Bissell F Barnsley Harriers 01:04:27
320 Peter Hether…. MV60 Steel City Striders 01:04:33
321 Julie Laverock FV40   01:04:56
322 Nadine Keefe F Sheffield Tri Club 01:05:04
323 Barbara Haigh FV60 Penistone 01:05:26
324 Richard Northage M UA 01:05:29
325 Simon Goldsmith MV45 Dark Peak 01:06:13
326 Sophie Lawton F UA 01:06:28
327 Colin Bostock MV50 Long Eaton RC 01:06:35
328 Jackie Robson FV40 Clowne 01:06:38
329 Gill Jones FV50   01:07:40
330 Mari Thorman F Totley 01:07:47
331 S Logan ?? UA 01:08:48
332 Elizabeth Bowman LV40 UA 01:08:53
333 Mike Charlesworth M Sheffield City Striders 01:09:03
334 David Brown M UA 01:09:13
335 Frank Makin MV70   01:09:13
336 Tony Barry MV60   01:11:18
337 Rachel Nothard MV40 Barnsley Harriers 01:11:20
338 Ian Meade MV60 Barnsley Harriers 01:11:33
339 Naomi Morrison FV40 Smiley Paces 01:11:45
340 Liz Fletcher F   01:11:46
341 Gina Grainger FV40   01:11:54
342 Liz Mottershaw FV40   01:13:19
343 Joan Waller LV50 Dark Peak 01:13:52
344 Julie Peckett FV40 Smiley Paces 01:13:53
345 Catherine Timbers FV40 Smiley Paces 01:14:42
346 Robert Turner M UA 01:15:11
347 Rebecca Coxhad F   01:16:17
348 William Helliwell MV60 UA 01:18:05
349 Ken Price MV50 UA 01:20:08
350 Neil Georgiou M   01:20:47
351 Mel Sanders FV50 Barnsley Harriers 01:20:48
352 Tony Morson MV50   01:35:04
353 Sally Gray FV50 Barnsley Harriers 01:35:05
354 Susan Taylor FV50 Barnsley Harriers 01:35:08