Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

14/05/2011 – Mount Famine





  
Pos Name Category Club Time
1 Jason Williams M Charnwood AC 00:44:53
2 Brendon Taylor M Rossendale Harriers & AC 00:44:58
3 Nick Craig M40 Pennine FR 00:45:36
4 Gwyn Bellamy M Unattached 00:46:02
5 Muir Morton M Pennine FR 00:47:08
6 Daniel Chan M Pennine FR 00:47:46
7 Mark Ollerenshaw M Glossopdale Harriers 00:47:51
8 Allen Williams M45 Dark Peak FR 00:49:24
9 Lee Langdon M40 Pennine FR 00:49:27
10 Julien Minshull M45 Glossopdale Harriers 00:49:59
11 Darren Hawkins M45 Buxton & District AC 00:50:04
12 Dave Ward M Pennine FR 00:50:33
13 Joe Nuttall M Pennine FR 00:50:52
14 Damian Kilpin M Penistone Footpath Runners & AC 00:51:02
15 Sally Newman F50 Calder Valley FR 00:51:36
16 Ed Murden M45 Long Eaton RC 00:51:47
17 Peter Smith M Dark Peak FR 00:51:54
18 Gary Fleet M50 Saddleworth RC 00:51:57
19 Dale Gartley M50 FRA 00:52:11
20 Gary Parker M40 Calder Valley FR 00:52:31
21 Andrew Critchlow M45 Unattached 00:52:49
22 Mark Hobbs M Sheffield University 00:52:57
23 Jeremy Patterson M50 Holmfirth Harriers AC 00:53:08
24 Steve Crossman M40 Glossopdale Harriers 00:53:15
25 Paul Woodhouse M Southwell RC 00:53:24
26 Jim Semmelroth M Southwell RC 00:54:01
27 Chris Jackson M Glossopdale Harriers 00:54:05
28 Rod Stein M Unattached 00:54:34
29 Tim Budd M Glossopdale Harriers 00:54:49
30 Dave Hogg M50 Glossopdale Harriers 00:54:50
31 Willy Kitchen M40 Dark Peak FR 00:54:51
32 Andrew Stuart M Unattached 00:55:05
33 Alun Williams M Unattached 00:55:27
34 Rob Stetton M Calder Valley FR 00:55:59
35 Andrew Fox M55 Glossopdale Harriers 00:56:22
36 Mark Bacon M40 Unattached 00:56:45
37 Alex Windle M Newbury AC 00:56:51
38 Bill Goodwin M40 Pennine FR 00:56:54
39 Phil Abbott M Long Eaton RC 00:57:39
40 Emma Gregory F Bowland FR 00:58:20
41 Chris Harding M55 Goyt Valley Striders 00:58:44
42 James Riley M Todmorden Harriers & AC 00:59:02
43 Charlie Eaton M Glossopdale Harriers 00:59:10
44 Steve Temple M50 KFR 00:59:20
45 Martin Mallett M40 Macclesfield Harriers & AC 00:59:27
46 Andy Smith M45 Holmfirth Harriers AC 00:59:31
47 Andy Howie M55 Pennine FR 00:59:40
48 Hanno Torn M40 Pennine FR 00:59:48
49 Andy Green M40 Pennine FR 01:00:05
50 Tim Ruck M Pennine FR 01:00:10
51 Kevin Longair M Unattached 01:00:18
52 Andrei Vais M Holmfirth Harriers AC 01:00:22
53 Jenny Caddick F Dark Peak FR 01:00:23
54 Leanne Callaghan F Unattached 01:00:29
55 Daniel Sims M Pennine FR 01:00:31
56 Rob Hindle M Unattached 01:00:32
57 Helen Slater F40 Unattached 01:00:40
58 Andy Wilkins M50 Glossopdale Harriers 01:00:45
59 Jane Crowson F45 Dark Peak FR 01:00:55
60 George Scott M60 Pennine FR 01:01:18
61 Darren Holloway M40 Pennine FR 01:01:19
62 David Gill M50 Denby Dale Travellers 01:01:33
63 Richard Hopkinson M60 Dark Peak FR 01:01:53
64 Alan Turner M50 Glossopdale Harriers 01:01:58
65 Mark Davenport M Pennine FR 01:02:05
66 Nick Cork M40 Pennine FR 01:02:11
67 Elaine Rose F45 Pennine FR 01:02:21
68 Trevor Milner M55 Dark Peak FR 01:02:24
69 David Sugden M45 Dark Peak FR 01:02:26
70 Clive Allison M40 Long Eaton RC 01:02:28
71 Caroline Burrell F FRA 01:02:34
72 Carl Bedson M40 Glossopdale Harriers 01:02:46
73 Stuart Johnson M Unattached 01:02:56
74 Roger Hart M60 Glossopdale Harriers 01:02:59
75 Susan Clapham F45 Glossopdale Harriers 01:03:05
76 Julia Nolan F40 Dark Peak FR 01:03:12
77 Peter Calladine M55 Saddleworth RC 01:03:17
78 Rick Robson M55 Mercia FR 01:03:38
79 John Stephenson M50 Glossopdale Harriers 01:03:55
80 David Modde M40 Unattached 01:04:03
81 Peter Robinson M40 Pennine FR 01:04:04
82 Graham Barnes M55 Unattached 01:04:06
83 Andrew Addis M55 Mow Cop Runners 01:04:25
84 Austin Boar M Unattached 01:05:22
85 Ian Oates M40 Glossopdale Harriers 01:05:28
86 Ian Smith M55 Bolton United Harriers & AC 01:05:35
87 Tim Walshaw M45 Pennine FR 01:05:41
88 Mary Edgerton F50 Pennine FR 01:05:51
89 John Williams M55 Springfield Striders RC 01:07:01
90 Graham Parker M45 Pennine FR 01:07:11
91 Karen Sinkinson F45 Holmfirth Harriers AC 01:07:12
92 Trish Justin F50 Pennine FR 01:07:36
93 Arthur Warren M60 FRA 01:07:49
94 Mick Baldwin M60 Denby Dale Travellers 01:08:14
95 Russell Martin M50 Sutton-in-Ashfield Harriers & AC 01:08:37
96 Barnaby Crawshaw M Great Langdale 01:10:40
97 Kevan Naylor M40 Dark Peak FR 01:10:49
98 Kriston Clayton M Unattached 01:11:26
99 John Agg M50 FRA 01:11:28
100 Ross Kennedy M Unattached 01:11:46
101 Carl Buckley M60 Glossopdale Harriers 01:11:49
102 John Potter M50 Cheshire Tally Ho H & H 01:11:58
103 Jane Hewitt F50 Unattached 01:12:06
104 Jo Bowen F Pennine FR 01:12:40
105 Mel Cranmer M60 KFR 01:13:15
106 Alison Holt F45 Glossopdale Harriers 01:13:28
107 Stephen Dewick M45 Stilton Striders 01:15:55
108 Jacky Reynolds F45 Barrow Runners 01:17:02
109 Martin Griffiths M Dark Peak FR 01:17:27
110 David Patrick M40 Ashbourne RC 01:17:35
111 Harold Pinkney M55 Congleton Harriers & AC 01:18:18
112 Beryl Buckley F60 Glossopdale Harriers 01:18:23
113 Daniel Buffham M50 Otley AC 01:18:28
114 Gary Corbett M45 Pennine FR 01:18:41
115 Trevor Faulkner M65 Wilmslow RC 01:19:31
116 Fliss Milner F45 Dark Peak FR 01:22:11