Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

01/01/2010 – Captain Cook's





  
Pos Name Category Club Time
1 Darran Bilton Leeds City 00:34:26
2 Thomas Edwards Dark Peak FR. 00:34:39
3 Jon Skidmore North York Moors 00:35:04
4 Elliott Jackson New Marske H. 00:35:39
5 Richard Bewell Wetherby Runners 00:35:48
6 Robert Gray Wetherby Runners 00:35:57
7 Gary Hetherington Sedgefield H 00:36:03
8 Kevin McLoughlin North York Moors 00:36:22
9 Lizzie Adams Knavesmire AC 00:36:28
10 Paul Bentley 00:36:32
11 Jack Coulson 00:36:53
12 David Parkin Loftus & Whitby 00:36:58
13 Karl Edwards Fell Ponies 00:37:15
14 Giles Hawking Knavesmire AC 00:37:22
15 Paul Wilson H'Pool BR. 00:37:27
16 Gordon Brown North York Moors 00:37:36
17 Matthew Driscoll Acorn 00:37:36
18 Simon Lea Johnson South Shields H 00:37:50
19 Peter Milburn Durham FR. 00:37:51
20 Chris Ellis Loftus & Whitby 00:38:06
21 Martin Dietrich North York Moors 00:38:09
22 Jim Mann Durham FR. 00:38:18
23 Julian Barwick North York Moors 00:38:26
24 Christian Harmar 00:38:26
25 Simon Deakin North York Moors 00:38:36
26 Bryan Saysell M'bro & Cleve. 00:38:37
27 Paul Christon North York Moors 00:39:08
28 Ralph Pearse New Marske H. 00:39:15
29 Keith Wood Saltwell H & AC 00:39:22
30 Andrew Oliver New Marske H. 00:39:25
31 Andrew Minister Durham FR. 00:39:33
32 Paul Evans Elvet Striders 00:39:38
33 Nick Watson Quakers AC 00:39:44
34 Paul Thornton North York Moors 00:39:44
35 Mark Potter North York Moors 00:39:47
36 Stewart Mechie Thirsk & Sowerby 00:40:01
37 David. Gibson Elvet Striders 00:40:05
38 Antony Moss Totley AC 00:40:08
39 Andy Kelly H'Pool BR. 00:40:10
40 ThomasReeves Elvet Striders 00:40:17
41 Philip Teece B'ham Marsh HH 00:40:20
42 Norman Bush Ilkley Ac 00:40:38
43 Chris Clayton Scarborough AC 00:40:40
44 Pete Berry North York Moors 00:40:41
45 David Lake H'Pool BR. 00:40:41
46 Ben Henderson New Marske H. 00:40:42
47 Paul Kelly Durham FR. 00:40:45
48 Michael Bennett Elvet Striders 00:40:51
49 Scott Lewis South Shields H 00:40:56
50 Phil Conner Esk Valley Fell 00:40:57
51 Thomas Jones Redcar RC 00:41:01
52 Mike McGough North York Moors 00:41:01
53 David Greensmith Redcar RC 00:41:11
54 David Kirk H'Pool BR. 00:41:11
55 Caroline Pollard North York Moors 00:41:20
56 Jeremy French 00:41:22
57 Chris Redfern Saltwell H & AC 00:41:23
58 Brendan Anglim North York Moors 00:41:48
59 James Lee NYP Tri. 00:41:49
60 Chris Mackenzie 00:41:49
61 Philip Goode Saltwell H & AC 00:41:50
62 Mark Tobin Wetherby Runners 00:41:51
63 David Dedman Esk Valley Fell 00:41:51
64 Clive Thornton Esk Valley Fell 00:41:52
65 Kevin Ayre South Shields 00:41:52
66 Graham Bingham N'land Fell R. 00:41:53
67 Robert Wilson 00:41:54
68 Robert Young New Marske H. 00:41:57
69 Jeff Belt North York Moors 00:41:59
70 Mark Willis 00:42:01
71 Dave Collett Esk Valley Fell 00:42:07
72 Damien Mead 00:42:13
73 Mark Behrens North York Moors 00:42:16
74 Rob Wilkins Police SportUK 00:42:20
75 Darren Trotter 00:42:22
76 David Edwards H'Pool BR. 00:42:24
77 John Pearse New Marske H. 00:42:30
78 Mike Hetherton Acorn 00:42:35
79 Allan Corran Isle Of Man Vets 00:42:37
80 Clare Lowe North York Moors 00:42:37
81 Andrew Johnson Esk Valley Fell 00:42:39
82 Brian Miller Harrogate H 00:42:48
83 Graham Harrison Pickering AC 00:42:51
84 Ean Parsons Sedgefield H 00:42:55
85 Alan Somers Thirsk & Sowerby 00:43:00
86 Ian Hodgson North York Moors 00:43:03
87 Stephen Murton 00:43:09
88 Graham Robinson Loftus & Whitby 00:43:10
89 Steve Gustard Durham FR. 00:43:12
90 Phil Meadows 00:43:12
91 Lewis Meadows Yorkcycleworks 00:43:13
92 Barry Manning North York Moors 00:43:14
93 Kath Aspin New Marske H. 00:43:30
94 Nick Woolley M'bro Mandale 00:43:36
95 Colin Knapp Esk Valley Fell 00:43:39
96 Gail Bell Sedgefield H 00:43:42
97 Kevin McGrath 00:43:43
98 Derek Parrington Swaledale RR 00:43:48
99 Cameron Taylor 00:43:54
100 Matthew Jones Sedgefield H 00:43:59
101 Martin Hedgley 00:44:07
102 Shaun Roberts Elvet Striders 00:44:09
103 Peter Garden Sedgefield H 00:44:10
104 Sharon Gayter North York Moors 00:44:17
105 Trevor Wakenshaw N'land Fell R. 00:44:19
106 Carol Dixon-Yeung Acorn 00:44:24
107 Lucy Clough North York Moors 00:44:26
108 Michael Keavney 00:44:33
109 John Turner North York Moors 00:44:34
110 Richard Woods Bedale & Aiskew 00:44:52
111 Tristan Kemp 00:44:54
112 Jacqueline Keavney Swaledale RR 00:44:59
113 Dave Johnson N'land Fell R. 00:44:59
114 Graeme Addison Sedgefield AC 00:45:02
115 Caitlin Webb-Ellis 00:45:04
116 Michael Sonley 00:45:14
117 Ken Farrell North York Moors 00:45:16
118 Eddie Meehan North York Moors 00:45:19
119 Patrick Gordon 00:45:23
120 Robert Johnson 00:45:25
121 Chris Cowen 00:45:26
122 Tom McGrath M'bro & Cleve. 00:45:27
123 Mick McGurk New Marske H. 00:45:44
124 Christine Devereux 00:45:48
125 Megan Ellis Loftus & Whitby 00:45:52
126 Dave Horness Loftus & Whitby 00:45:58
127 Fred Clapham Ripon Runners 00:46:00
128 Diane Jobson North York Moors 00:46:08
129 Ronnie Sherwood New Marske H. 00:46:10
130 Paul Qubbins 00:46:21
131 Ian Milner Thirsk & Sowerby 00:46:21
132 Benjamin Tait SwaleDale OC. 00:46:23
133 Pete Best New Marske H. 00:46:24
134 Clare Davison Pickering AC 00:46:28
135 Doug Welsh North York Moors 00:46:33
136 Alasdair Thorpe Thirsk & Sowerby 00:46:43
137 Shaun Whitlock North York Moors 00:46:43
138 Graham.Harrison Saltwell H & AC 00:46:51
139 Bill Gayter North York Moors 00:47:14
140 Michael Court Pennine FR 00:47:15
141 Mark Leng New Marske H. 00:47:18
142 Helen Simmons North York Moors 00:47:26
143 Dan Oldfield FRA 00:47:28
144 Phil James Saltwell H & AC 00:47:59
145 Paul Levett 00:48:05
146 Nina Mason Elvet Striders 00:48:06
147 Robin Harmar 00:48:27
148 Simon Colligan 00:48:31
149 Pam Costello Redcar RC 00:48:36
150 Dave Robinson North York Moors 00:48:38
151 PhilHughesNarborough North York Moors 00:48:41
152 Carl Faulkner 00:48:44
153 Jane Hamp Scarborough AC 00:48:49
154 Malcolm Selby Cleve. Tri Club 00:48:51
155 Richard Clarke North York Moors 00:49:05
156 Barry Moody North York Moors 00:49:08
157 Rachael Ellison Radcliffe AC 00:49:25
158 Ernie Huck Thirsk & Sowerby 00:49:29
159 Dave Parke Scarborough AC 00:49:38
160 Mark Jenkins Pickering AC 00:49:50
161 Carol Morrison Easingwold AC 00:49:51
162 Paul Haydon FRA# 00:50:09
163 Peter Wilkinson FRA 00:50:19
164 Edward Fearnside 00:50:24
165 Trevor Symonds FRA 00:50:26
166 Don Buffham Otley AC 00:50:32
167 Paul Havis 00:50:34
168 Helen Duggleby North York Moors 00:50:42
169 Lydia Dietrich North York Moors 00:50:43
170 Paul Goad Richmind & Zet 00:50:58
171 Peter Johnson H'Pool BR. 00:51:04
172 Jill Knight Thirsk & Sowerby 00:51:08
173 Phil Latham 00:51:10
174 Jan Young Elvet Striders 00:51:15
175 Jean Gillespie Elvet Striders 00:51:25
176 Samantha Gillespie 00:51:25
177 Stewart Wisbey 00:51:28
178 Ian Robinson Esk Valley Fell 00:51:32
179 Mike Hall H'Pool BR. 00:51:39
180 Andrew MacFarlane 00:51:39
181 Madaline Whyte North York Moors 00:51:41
182 JonPaul Venus 00:51:50
183 Caroline Graham North York Moors 00:51:53
184 Andrew Hart New Marske H. 00:51:54
185 Conrad Allison 00:52:04
186 Jon Bulmer B'ham Marsh HH 00:52:06
187 Nick Walters 00:52:08
188 Danny Gordon Quakers AC 00:52:22
189 Cathy Pearce 00:52:28
190 Bob Howe North York Moors 00:52:35
191 Martin White New Marske H. 00:52:45
192 Steve Rochelle Saltwell H & AC 00:52:52
193 Ann Dale Wetherby Runners 00:53:18
194 Oliver Tait 00:53:43
195 Richard Tait SwaleDale OC. 00:53:45
196 David Shipman Elvet Striders 00:53:55
197 Calum Dearlove 00:53:56
198 Michael Crombie 00:53:58
199 Jonathan Lowes 00:54:01
200 Ruth Court 00:54:07
201 Daniel Crane 00:54:31
202 Gordon Lowe 00:54:38
203 Lisa MacDonald Saltwell H & AC 00:55:28
204 Jason Taylor 00:55:30
205 Neil Cowen 00:55:30
206 Anna Seeley Durham City H 00:56:09
207 Flip Owen Elvet Striders 00:56:10
208 Steve Hutchinson North York Moors 00:56:26
209 Chris Jamieson Esk Valley Fell 00:56:36
210 Paul Jacobs Easingwold AC 00:56:37
211 Colin Scollay New Marske H. 00:56:38
212 Fintan Clarke Saltwell H & AC 00:56:40
213 Ian Scott 00:56:54
214 Fiona Smith 00:57:06
215 Len Small North York Moors 00:57:07
216 Kirsty Anderson Saltwell H & AC 00:57:13
217 Judith Bewell Wetherby Runners 00:57:17
218 Clare Westwood Sedgefield H 00:57:21
219 John Smith New Marske H. 00:57:32
220 Pam Best New Marske H. 00:57:33
221 Sarah Somers Thirsk & Sowerby 01:00:20
222 Nigel Watson 01:00:36
223 Lorna Goodchild 01:00:59
224 Paula Scott Golden Oldies 01:01:01
225 Vicky Cuthbertson Saltwell H & AC 01:02:10
226 Kerry Graydon Redcar RC 01:07:25
227 Ray Wheatley Redcar RC 01:07:25
228 David Gilthorpe Saltwell H & AC 01:14:24
229 Eric Smith Redcar RC 01:28:17
230 Sarah Jane Grey 01:30:18
231 Neil Grey 01:30:18