Results: Sun 9 Jan 2011 — Clay Bank East
Competitor | Category | Club | Time | |
---|---|---|---|---|
1 | Duncan Archer | Durham Fell R. | 00:39:45 | |
2 | Andy Blackett | Durham Fell R. | 00:41:25 | |
3 | Jim Mann | Durham Fell R. | 00:41:35 | |
4 | Cameron Taylor | Esk Valley Fell | 00:41:58 | |
5 | Dan Middlemas | Loftus & Whitby | 00:42:02 | |
6 | Mike Appleton | Ripon Runners | 00:42:20 | |
7 | Anthony Harnett | North York Moors | 00:42:29 | |
8 | Ian McGrath | Durham Fell R. | 00:42:38 | |
9 | Nigel Tate | Durham Fell R. | 00:42:44 | |
10 | Chris Jeffries | North York Moors | 00:43:08 | |
11 | Richard Mortiboys | S.West Road R | 00:43:18 | |
12 | Mark Potter | North York Moors | 00:44:58 | |
13 | John Serginson | North York Moors | 00:45:00 | |
14 | Joseph Johnson | Esk Valley Fell | 00:45:02 | |
15 | Stefan McLoughlin | North York Moors | 00:45:04 | |
16 | Thomas Jones | Redcar Running | 00:45:06 | |
17 | Huw Lippiatt | Esk Valley Fell | 00:45:31 | |
18 | Bryan Saysell | North York Moors | 00:45:33 | |
19 | Neil Scruton | Scarborough AC | 00:45:34 | |
20 | Simon Ashwell | Esk Valley Fell | 00:45:36 | |
21 | Nick Watson | Quakers AC | 00:45:38 | |
22 | Jeff Belt | North York Moors | 00:45:40 | |
23 | Paul Christon | North York Moors | 00:45:42 | |
24 | James Lee | NYP Tri. | 00:45:45 | |
25 | Brendan Anglim | North York Moors | 00:45:52 | |
26 | Thomas Reeves | Elvet Striders | 00:45:53 | |
27 | Lewis Meadows | York CycleW | 00:45:55 | |
28 | Chris Plews | Wetherby Run. | 00:45:57 | |
29 | Pete Berry | North York Moors | 00:46:34 | |
30 | Paul Kelly | Durham Fell R. | 00:46:54 | |
31 | Kay Neesam | New Marske H | 00:46:56 | |
32 | Nicola Kent | Loftus & Whitby | 00:46:58 | |
33 | Peter Haines | Ilkley Harriers | 00:47:22 | |
34 | Dean Stockwell | Esk Valley Fell | 00:47:28 | |
35 | Martin Clements | North York Moors | 00:47:30 | |
36 | Mike Hetherton | Pickering AC | 00:47:36 | |
37 | Shelli Gordon | New Marske H | 00:47:50 | |
38 | Gary Thoms | North York Moors | 00:48:05 | |
39 | Andrew Wheeler | Wetherby Run. | 00:48:07 | |
40 | Dave Bond | Individual# | 00:48:24 | |
41 | Mike Wilson | Pickering AC | 00:48:51 | |
42 | Derek Parrington | Swaledale RR | 00:49:00 | |
43 | Richard Lindsay | Esk Valley Fell | 00:49:11 | |
44 | Charlotte Edge | Scarborough AC | 00:49:38 | |
45 | Michael Keavney | Individual# | 00:50:09 | |
46 | Rhona Haslam | Scarborough AC | 00:50:55 | |
47 | Andy Harvey | Pickering AC | 00:51:05 | |
48 | Robert Johnson | Individual# | 00:51:28 | |
49 | Iain Milner | Thirsk & Sowerby | 00:51:30 | |
50 | Graham Harrison | Pickering AC | 00:51:57 | |
51 | Darren Stockdale | Quakers AC | 00:52:04 | |
52 | Nigel Heppell | Elvet Striders | 00:52:25 | |
53 | Bob Lillie | Esk Valley Fell | 00:53:01 | |
54 | Clare Davison | Loftus & Whitby | 00:53:02 | |
55 | Kenny Rae | Thirsk & Sowerby | 00:53:03 | |
56 | David Read | Thirsk & Sowerby | 00:53:04 | |
57 | Ronnie Sherwood | New Marske H | 00:53:06 | |
58 | Joe Williams | Esk Valley Fell | 00:53:08 | |
59 | Ian Harmer | Esk Valley Fell | 00:53:10 | |
60 | Andrew Lambe | Quakers AC | 00:53:12 | |
61 | Paul Jacobs | Easingwold RC | 00:53:14 | |
62 | Mark Milner | Darlington H&AC | 00:53:16 | |
63 | Sarah Haines | Ilkley Harriers | 00:53:17 | |
64 | Christopher Wright | North York Moors | 00:53:19 | |
65 | Mark Robinson | Quakers AC | 00:53:21 | |
66 | Julian Barwick | North York Moors | 00:53:23 | |
67 | Dave Robinson | FRA# | 00:53:25 | |
68 | Vince Stockwell | Esk Valley Fell | 00:53:27 | |
69 | Julian Bunn | New Marske H | 00:53:43 | |
70 | Ken Evitt | Thirsk & Sowerby | 00:54:23 | |
71 | Dave Ward | Pickering AC | 00:54:33 | |
72 | John Williams | Esk Valley Fell | 00:54:47 | |
73 | Florence Haines | Ilkley Harriers | 00:55:06 | |
74 | Mick McGurk | New Marske H | 00:55:28 | |
75 | Sue Haslam | Scarborough AC | 00:55:56 | |
76 | Janet Cordingley | Knavesmire AC | 00:56:30 | |
77 | Simon Byrne | Individual# | 00:57:28 | |
78 | Paul Munster | Redcar Running | 00:57:50 | |
79 | Mark Steventon | New Marske H | 00:58:04 | |
80 | Tess Roebuck | Pickering AC | 00:58:06 | |
81 | Graham Robinson | Thirsk & Sowerby | 00:58:10 | |
82 | Anthony Corbett | Quakers AC | 01:01:08 | |
83 | Leah Horner | Ripon Runners | 01:01:10 | |
84 | Carol Morrison | Easingwold AC | 01:01:11 | |
85 | Joan Hanson | Individual# | 01:01:13 | |
86 | Martin White | New Marske H | 01:01:45 | |
87 | Richy Payne | Quakers AC | 01:01:47 | |
88 | Phil Miles | New Marske H | 01:02:06 | |
89 | Paul Marks | Pickering AC | 01:02:08 | |
90 | Danny Gordon | Quakers AC | 01:02:58 | |
91 | Nick O'Grady | New Marske H | 01:03:47 | |
92 | David Parke | Scarborough AC | 01:03:56 | |
93 | Ian Robinson | Esk Valley Fell | 01:04:03 | |
94 | Chris Jamieson | Esk Valley Fell | 01:05:37 | |
95 | Wendy Colling | Quakers AC | 01:05:50 | |
96 | Abbie Hull | Quakers AC | 01:06:22 | |
97 | Geoff Hine | Sunderland Str. | 01:08:50 | |
98 | Phillippa Hare | Pickering AC | 01:08:52 | |
99 | Colin Scollay | New Marske H | 01:10:04 | |
100 | Pat Kirby | Thirsk & Sowerby | 01:16:06 | |
101 | Bernie Wood | Easingwold AC | 01:16:24 | |
102 | Gillian Harris | Quakers AC | 02:10:00 | |
102 | Michelle Boshier | Quakers AC | 02:10:00 | |
102 | William Harris | Quakers AC | 02:10:00 |
Please report any errors in these results to the Race Contact for this race - see the race listing for contact details.