Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

12/09/2010 – Yorkshireman Off Road Half





  
Pos Name Category Club Time
1 Ben Mounsey M Calder Valley Fell Runners 01:42:26
2 Ben Stevens M Ilkley Harriers 01:43:53
3 Matthew Cox M Ilkley Harriers 01:44:17
4 Marc Teasey MV40 Bingley Harriers 01:45:58
5 Gary Shaw M Clayton Le Moors 01:46:40
6 Christian Holmes M Wharfedale Harriers 01:46:53
7 Jon Holah M V50 Pudsey & Bramley 01:46:57
8 Nigel Armitage M Pudsey Pacers 01:48:17
9 Kieran Horrigan MV50 U/A 01:48:52
10 Dale Foster M Otley AC 01:49:12
11 Gary Chapman MV40 KCAC 01:50:03
12 Clem Dixon MV45 Cambridge 01:50:37
13 Darren Holloway MV40 Pennine 01:50:44
14 Andrew Hunt MV40 Otley AC 01:50:49
15 David Kirkham M Wharfedale Harriers 01:50:53
16 Mark Horsley-frost MV40 U/A 01:51:28
17 Charlie Mcintosh MV40 Pudsey & Bramley 01:52:50
18 Jason Henson M Middleton Harriers 01:53:22
19 Mark Hutcheson MV45 KCAC 01:53:26
20 Paul Gaile MV40 Pudsey Pacers 01:53:31
21 Richard Gibson M Pudsey Pacers 01:53:49
22 Adam Worrallo M Bingley Harriers 01:53:57
23 Ben Grant MV60 Harrogate Harriers 01:54:00
24 John Paul Hopkinson MV40 KCAC 01:54:17
25 Nick Ogden MV40 Keswick AC 01:54:28
26 Liza Barry F CLC Striders 01:54:33
27 Robert Samuels MV50 Pudsey Pacers 01:54:56
28 David Almond M Calder Valley FR 01:55:18
29 Sarah Jarvis F Bingley Harriers 01:57:43
30 Heath Mcdonald-noble M Trawden A C 01:57:55
31 Tom Gomersall M U/A 01:59:57
32 Stephen Pickard MV50 Baildon Runners 02:01:43
33 Duncan Cooper MV40 Ilkley Harriers 02:01:50
34 Ian Greenwood MV45 Clayton Le Moors 02:02:10
35 Jeff Pickup MV55 Clayton Le Moors 02:02:20
36 Richard Foster M Abbey Runners 02:02:36
37 Jonnie Butler MV50 KCAC 02:03:35
38 Antonio Gonzalez M U/A 02:03:43
39 Tamara Hird F Wharfedale Harriers 02:04:07
40 Steve Robertson MV40 KCAC 02:04:22
41 Pete Burgon MV50 Lincoln & District 02:04:30
42 Sally Malir FV45 Ilkley Harriers 02:04:37
43 Phil Knight MV40 Bingley Harriers 02:04:46
44 Stuart Thompson MV60 Bingley Harriers 02:04:53
45 Clare Pearson F Skipton AC 02:05:23
46 Fred Clapham MV40 Ripon Runners 02:06:12
47 Marcus Saunders M V45 Lincoln And District Runners 02:06:37
48 Adrian Phillips M U/A 02:06:49
49 Damien Brockie M U/A 02:06:55
50 Gill Myers FV50 Wharfedale Harriers 02:07:15
51 Mark Harney MV45 York Acorn 02:07:37
52 Anthony Kirby M U/A 02:07:51
53 Paul Smithson MV45 KCAC 02:08:01
54 Derek Mcgirl MV45 U/A 02:08:30
55 Michael Ireland M V45 Rossendale Harriers 02:08:51
56 Raymond Mcarthur MV55 Meltham AC 02:08:58
57 Phillip Clarke M U/A 02:09:57
58 Andrew Harris M Nidd Valley Road Runners 02:10:17
59 Daniel Shaw M Stadium Runners 02:10:20
60 Catherine Farrow F Valley Striders 02:10:23
61 Andrew Davidson M V40 Abbey Runners 02:10:26
62 John Bassinder M V55 Stainland Lions 02:10:30
63 Chris Tomes MV50 KCAC 02:10:40
64 Clive Bandy M Valley Striders 02:10:48
65 Roger Harper MV40 Skipton AC 02:11:05
66 Jonathan Hargreaves M U/A 02:11:38
67 Dominic Nurse MV40 Abbey Runners 02:11:50
68 Kevin Watson MV65 Horsforth Harriers 02:11:57
69 Lucy Partridge F Abbey Runners 02:12:11
70 John Mcdonald MV45 Trawden A C 02:12:25
71 Michael Bray MV40 Lincoln & District 02:12:40
72 Jeremy Edwards M U/A 02:12:47
73 Andy Broekhuizen MV40 Harrogate Harriers 02:12:49
74 Neville Whittingham MV45 KCAC 02:13:16
75 Ben Small M U/A 02:13:58
76 Harry Mcgill MV60 St Bedes 02:14:22
77 Lorraine Slater FV40 Clayton Le Moors 02:14:27
78 Naomi Ferguson F U/A 02:14:35
79 Iain Denby MV50 Dragons Running Club 02:14:58
80 Stephen White M V55 Clayton-le-moors-harriers 02:14:59
81 Robert Morris MV50 U/A 02:15:07
82 Jimmy Oldfield M V40 Calder Valley Fell Runners 02:15:08
83 Dave Claxton M KCAC 02:15:48
84 David Lewis M V50 Idle AC 02:15:59
85 John Henry MV50 Spenborough & District AC 02:16:19
86 Emma Gregory F Bowland 02:16:27
87 Andrew Marsden MV50 KCAC 02:16:40
88 Paul Patrick M V45 Stainland Lions 02:16:50
89 Nicola Bradford FV40 Pudsey Pacers 02:17:47
90 Phil Joyner M Idle AC 02:18:27
91 David Clancy MV40 Dewsbury Road Runners 02:18:56
92 Tracy Ireland F V40 Rossendale Harriers 02:18:57
93 Chris Martin MV40 Wetherby Runners 02:19:20
94 David Swinton MV50 U/A 02:19:27
95 Theresa Duckett FV40 Horsforth Harriers 02:19:28
96 Andrew Haworth M Trawden AC 02:19:36
97 Melanie Sykes F Meltham AC 02:19:54
98 Nick Lyons M V55 Lincoln & District Runners 02:20:30
99 Katherine Kirkham F Wharfedale Harriers 02:20:45
100 Trish Gavins FV45 KCAC 02:20:56
101 Mark Ogden MV45 U/A 02:21:00
102 Robin Fletcher MV55 N Derbyshire RC 02:21:08
103 Gareth Payne M Valley Striders 02:21:10
104 Charlie Beck M U/A 02:21:24
105 James Stables M Saddleworth Runners 02:21:28
106 Michael Armitage MV45 U/A 02:22:15
107 Edward Melconian M U/A 02:22:56
108 Jonathan Daniels M U/A 02:23:07
109 Chris Preston FV45 Todmorden Harriers 02:23:29
110 Richard Hindle MV60 KCAC 02:23:48
111 Andy Hargreaves MV55 Meltham AC 02:24:02
112 Liz Martinez F U/A 02:24:11
113 Peter Bromley MV55 Northumberland Fell Runners 02:24:18
114 David Gorman MV45 Skipton AC 02:24:25
115 David Cooper M Pudsey Pacers 02:24:26
116 Christopher Smith MV40 Toonie Express 02:24:33
117 Roger Fleming MV50 Stainland Lions 02:24:37
118 David Coote M U/A 02:24:53
119 Jeff Hignett MV60 Rossendale Harriers And AC 02:25:05
120 Christopher Squires MV45 U/A 02:25:36
121 Brian Eyre M U/A 02:25:38
122 Derrick Marsh MV50 Trawden A C 02:25:40
123 Alison Hoyle F Trawden A C 02:25:45
124 Fionnuala Swann F Trawden A C 02:25:50
125 Jayne Kelly F U/A 02:26:20
126 Penny Ditchfield F Meltham AC 02:26:52
127 Hayley Lomas F Meltham AC 02:26:53
128 Allan Pearson MV40 U/A 02:27:40
129 Phil Robinson MV45 Nidd Valley Road Runners 02:27:41
130 Christine Matthews FV55 Ilkley Harriers 02:27:53
131 Martin Wright MV45 Ilkley Harriers 02:27:55
132 Angela Donlan F Clayton Le Moors 02:28:09
133 Richard Mcleod M Holmfirth Harriers 02:28:10
134 Janek Popiolek MV50 Pudsey Pacers 02:28:31
135 Ian Cox M U/A 02:28:37
136 Susan Pritchard F U/A 02:29:23
137 Simon Rayner MV40 U/A 02:30:46
138 Craig Maclellan M U/A 02:30:56
139 Christine Holleran FV45 Nidd Valley Road Runners 02:30:59
140 Alan Harman MV50 Thirsk And Sowerby Harriers 02:31:15
141 John Dade MV45 Otley AC 02:31:20
142 Maxine Hird F U/A 02:31:31
143 James Vickers M U/A 02:31:43
144 Malcom Chalmers MV50 U/A 02:31:50
145 Nicola Leng F U/A 02:31:58
146 Tony Rawling MV40 Scarborough Athletics Club 02:32:12
147 James Archer M U/A 02:32:16
148 Keith Wilson M U/A 02:32:35
149 Matthew Hick M U/A 02:32:47
150 Colin Best MV55 Otley AC 02:32:58
151 Beverly Holmes FV40 U/A 02:33:23
152 Colin Reid M U/A 02:33:38
153 Matthew Dyas M U/A 02:33:51
154 James Kirkpatrick MV50 Skipton AC 02:34:17
155 Paul Cotterill MV55 U/A 02:34:33
156 Camille Askins FV40 KCAC 02:34:43
157 Mandy Bannister FV45 Pudsey Pacers 02:34:47
158 Bob Richardson MV40 U/A 02:34:53
159 Colin Ashworth MV45 Trawden 02:34:58
160 Emma Dodd F Wharfedale Harriers 02:35:14
161 Sally Bisset FV40 Wharfedale Harriers 02:35:15
162 Barnaby Crawshaw M Great Langdale AC 02:35:32
163 Lucy Frame F U/A 02:35:43
164 Alistair Gavins MV45 KCAC 02:35:45
165 Tony Minikin MV65 KCAC 02:35:46
166 John Medcalf MV50 Todmorden Harriers 02:35:47
167 Gilly Markham FV50 Meltham A C 02:35:50
168 Liz Price FV40 Ilkley Harriers 02:35:57
169 Tim Coey M U/A 02:36:35
170 Steve Hallam MV50 Stainland Lions 02:36:36
171 Diana Campbell F Baildon Runners 02:36:43
172 Glenn Sykes MV40 Dewsbury Road Runners 02:37:07
173 Philip Calvert M U/A 02:37:47
174 Andrew Lang M U/A 02:37:48
175 Steve Newton MV40 Nidd Valley Road Runners 02:37:49
176 Chris Burrell MV50 Halifax Harriers 02:38:03
177 David Copping MV45 U/A 02:38:56
178 Sean O,driscoll M KCAC 02:38:57
179 Arthur Leng M KCAC 02:40:10
180 Dan Greenwood M KCAC 02:40:24
181 Philippa Bromley F U/A 02:40:25
182 David Thompson MV50 U/A 02:40:39
183 Karen Gorman FV45 Wharfedale Harriers 02:40:40
184 Colin Watson MV65 Dewsbury Road Runners 02:41:20
185 Gordon Kaye MV55 Bingley Harriers 02:41:56
186 Kath Thomas FV45 U/A 02:41:57
187 Steve Hall MV45 U/A 02:41:58
188 Frank Masley MV55 St Bedes 02:42:05
189 Mairi Cullen FV40 U/A 02:42:10
190 Lisa Spencer FV40 Bingley Harriers 02:42:12
191 Sue Fulton FV50 Bingley Harriers 02:42:13
192 Richard Teale MV40 Harrogate Harriers 02:43:25
193 Darrell Bishop MV45 U/A 02:44:38
194 Richard Howcroft MV40 Rotherham Harriers 02:44:48
195 Adele Morris FV45 Rotherham Harriers 02:44:49
196 John Spencer MV45 Rotherham Harriers 02:44:52
197 Karen Thrippleton FV45 Pudsey Pacers 02:45:14
198 Stuart Pearson M Horwich RMI 02:45:20
199 Stephen Pearson MV55 Horwich RMI 02:45:24
200 Lisa Mckevitt F Wharfedale Harriers 02:46:03
201 Tina Kelly F KCAC 02:46:12
202 Chris Hakes M KCAC 02:46:13
203 Sally Robinson FV40 Bingley Harriers 02:46:48
204 Margaret Firth F Bingley Harriers 02:46:53
205 Rachel Ridgway F Unattached 02:49:37
206 Adela Reperecki FV45 Dragons Running Club 02:50:33
207 Neil Fairburn MV45 Baildon Runners 02:50:38
208 Fraser Kerr MV45 U/A 02:50:39
209 Elizabeth Moyes FV40 Dragons Running Club 02:50:41
210 Debbie Lewis FV45 Dragons Running Club 02:50:55
211 Anthony Macro MV50 Trawden A C 02:51:06
212 Valerie Fussell FV55 Congleton Harriers 02:51:31
213 David Fussell MV55 Congleton 02:51:32
214 Fiona Mcarthur FV55 Meltham AC 02:52:10
215 Joe Edmundson MV60 Trawden A C 02:52:51
216 Kath Lambert F U/A 02:53:30
217 Nick Marriott M U/A 02:53:51
218 Lynne Davies FV50 Stainland Lions 02:55:21
219 Andy Hunt MV45 U/A 02:55:34
220 Vera Ostejic F KCAC 02:58:32
221 Marie Rolli FV45 Rossendale 03:01:50
222 Paul Dark MV45 Rossendale Harriers 03:01:51
223 Francesca Hartwell FV45 Rossendale 03:01:52
224 Alex Wardle FV40 Woodford Green AC 03:04:31
225 Stuart Marson MV60 Eryri Harriers 03:05:00
226 Munny Lee F KCAC 03:05:36
227 Dawn Rollins F KCAC 03:05:37
228 Kay Pierce FV60 Calder Valley FR 03:07:44
229 Sue Barritt FV50 Stainland Lions 03:08:44
230 Andrew Hall M Trawden A C 03:09:38
231 Abdullah Kraam MV45 U/A 03:10:34
232 Daniel Ward M U/A 03:10:44
233 Bev Mcclure FV40 Dewsbury Road Runners 03:11:06
234 Raphael Clarkson M U/A 03:11:26
235 Angela Richards FV45 Calder Valley FR 03:12:11
236 Janet Batty F U/A 03:12:18
237 Teresa Hall FV50 Stainland Lions 03:13:47
238 Alison Hargreaves FV45 Meltham AC 03:13:56
239 David Mullarkey MV40 U/A 03:15:30
240 Mark Hannett MV50 Rodillian Runners 03:15:55
241 Tracey Gilbank FV40 Pickering 03:16:17
242 Jane Frechette FV55 Calder Valley FR 03:16:59
243 Anthony Maudar MV45 U/A 03:19:37
244 Debbie Spurr F KCAC 03:21:55
245 Andrea Marshall FV45 KCAC 03:21:55
246 Kathy Bridger FV45 Todmorden Harriers 03:22:32
247 Barbara Bush FV50 U/A 03:30:23
248 Catherine Dyson FV40 U/A 03:38:19
249 Brian Booth MV55 U/A 03:39:40
250 Geoff Lowe MV55 U/A 03:39:40