Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

07/08/2018 – Bradwell





  
Pos Name Category Club Time
1 Dan Haworth M Keswick AC 00:23:48
2 Steve Franklin M Totley AC 00:24:34
3 Joe Oldfield M 00:25:54
4 Daniel Mitchell M Dark Peak 00:26:04
5 Damien Kilpin M40 Penistone FR 00:27:04
6 Austin Frost M40 Dark Peak 00:27:23
7 Ben Morley M 00:27:30
8 Paul Midlemass M 00:28:05
9 Phil Moore M 00:28:37
10 Colin Ward M40 00:28:48
11 Paul Skuse M40 Glossopdale 00:28:51
12 Joe Howard M40 00:29:13
13 Johnathan Cooper-Knock M 00:29:26
14 Caitlin Rice F Ribble Valley Harriers 00:29:29
15 Paul Smith M50 Steel City Striders 00:29:31
16 Alastair Mortor M 00:29:39
17 Tim Tett M50 Dark Peak 00:29:43
18 Shaun Pardow M40 Totley AC 00:29:47
19 Mick Archer M50 Dark Peak 00:29:51
20 Mark Jones M 00:30:10
21 Dan Cook M40 Steel City Striders 00:30:14
22 Thomas Stopford U20 00:30:26
23 William John Putt M50 South Cheshire Harriers 00:30:31
24 Anthony Whitehouse M60 Totley AC 00:30:44
25 Howard Darwin M50 Todmorden Harriers 00:30:50
26 Nigel Barnes M40 Steel City Striders 00:31:05
27 Richard Bouglas M Buxton AC 00:31:09
28 Ben Allen M40 Handsworth Roadhogs 00:31:12
29 Kevin Mottram M40 Buxton AC 00:31:16
30 John Boyle M40 Dark Peak 00:31:18
31 Ronan O'Malley M 00:31:20
32 Nick Brimacombe M Totley AC 00:31:31
33 Hannah Walker F40 00:31:38
34 Colin Lynch M40 Totley AC 00:31:52
35 Daniel Hector M 00:31:54
36 Jonathon Morgan M 00:31:58
37 Ian Charlesworth M50 Penistone FR 00:32:03
38 Jack Nuttgens M 00:32:08
39 Michael Pattrick M 00:32:10
40 Ben Singleton M Porter Valley Plodders 00:32:13
41 Darren Spibey M40 00:32:22
42 Craig Baird M40 Steel City Striders 00:32:24
43 Arran Turton-Phillips M 00:32:25
44 Sabi Roman F 00:32:28
45 Ross Richards M40 NZA 00:32:32
46 Peter Wallis M50 Tideswell RC 00:32:35
47 Laura Gill F Penistone FR 00:32:37
48 Nigel Jeff M50 Buxton AC 00:32:45
49 Stephanie Fauset F Smiley Paces 00:32:49
50 Gillian Allen F Steel City Striders 00:33:05
51 Jenny Armstrong F Totley AC 00:33:17
52 Rob Sheldon M40 Glossopdale 00:33:19
53 Steve Storey M60 Penistone FR 00:33:23
54 Stephen Hughes M50 00:33:33
55 Paul Keen M60 Dark Peak 00:33:37
56 Eoin Connaughton M50 Dark Peak 00:33:50
57 Mike Annett M50 00:33:51
58 David Maloney M50 Steel City Striders 00:33:56
59 Alex Cairns M 00:33:58
60 Stuart Kemp M60 Dark Peak 00:34:10
61 Julie Darigala F40 Penistone FR 00:34:16
62 Simon Allen M40 Dark Peak 00:34:35
63 Ibor Perek M 00:34:39
64 Peter Wallsom M Glossopdale 00:34:40
65 Sarah Christian F Totley AC 00:34:42
66 Peter Dawson M 00:34:47
67 Simon Wiles M50 Steel City Striders 00:34:59
68 Robert Kos M40 00:35:01
69 Ann Wallace F 00:35:02
70 Pat Goodall F60 Totley AC 00:35:08
71 Robert Platts M Tideswell RC 00:35:19
72 Bob Grocutt M50 Steel City Striders 00:35:23
73 Samuel Mackey M 00:35:29
74 Peter Mackey M50 00:35:29
75 Sarah Cairns F40 00:35:34
76 Kelvin Bowskill M60 Penistone FR 00:36:04
77 Claire Smart F Tideswell RC 00:36:08
78 Kenny Turner M50 Dark Peak 00:36:10
79 Helen Wright F Penistone FR 00:36:17
80 Rob Willis M40 Totley AC 00:36:19
81 Julia Johnson F50 Penistone FR 00:36:24
82 Donna Claridge F50 Dark Peak 00:36:30
83 Jonathan Tyson M50 00:36:52
84 Daniel Colebairn M40 00:37:03
85 Ashleigh Bowskill F Penistone FR 00:37:07
86 Clare Bradwell F Totley AC 00:37:12
87 Carmel Stanford F40 00:37:22
88 Tom Nuttgens M50 Steel City Striders 00:37:23
89 Alan Read M60 00:37:24
90 Charlotte Horden F40 Totley AC 00:37:25
91 Nathan Grocutt M 00:37:28
92 Mary Jed F50 00:37:32
93 Julie Gardner F50 Macclesfield Harriers 00:37:40
94 Simon Hutchinson M50 00:37:42
95 Benjamin Richardson M 00:37:49
96 Andrew Watkins M50 Tideswell RC 00:37:50
97 Sarah Allcard F40 Steel City Striders 00:37:56
98 Kate Scott F50 Steel City Striders 00:38:11
99 Matthew Coldwell M40 Penistone FR 00:38:15
100 William Treves M40 00:38:19
101 Isaac Platton M20 Steel City Striders 00:38:20
102 Mark Platton M50 Steel City Striders 00:38:25
103 David Arundale M60 Dark Peak 00:38:30
104 Kieran Hickey M60 Totley AC 00:38:40
105 Carolyn Tregaskies F50 00:38:49
106 Peter Stanley M60 Penistone FR 00:38:55
107 Paul Horsfall M60 Handsworth Roadhogs 00:39:06
108 Laurence Harvey M40 Steel City Striders 00:39:19
109 Peter Macfarlane M60 Dark Peak 00:39:22
110 Simon Ward M50 Tideswell RC 00:39:22
111 Rachael May F Steel City Striders 00:39:31
112 Roger Clarke M60 00:39:35
113 Naomi Coverley F50 Tideswell RC 00:39:36
114 Neil McGraw M40 Glossopdale 00:39:37
115 Ben Naylor M Glossopdale 00:39:49
116 Dan Grocutt M 00:39:53
117 Victoria Fell F Tideswell RC 00:39:53
118 Emily Cooper F Windle Valley Runners 00:40:00
119 Jill Davies F50 Steel City Striders 00:40:06
120 Heather Marsden F50 Tideswell RC 00:40:09
121 Claire Johnson F40 00:40:21
122 Michael Bates M20 00:40:22
123 Paul Shelton M60 Steel City Striders 00:40:36
124 Victoria Hawkins F50 Steel City Striders 00:41:05
125 Andrew Elliott M50 North Derbyhire RC 00:42:20
126 Harriet Brouin F Penistone FR 00:42:35
127 Beth Elliott F North Derbyhire RC 00:42:42
128 Bernice Nixon F60 Penistone FR 00:42:44
129 Rachel Woollen F40 Steel City Striders 00:42:49
130 Abby Worsnip F40 00:43:17
131 Clare Eardley F40 Wirksworth RC 00:43:26
132 Andrew Shiel M40 Penistone FR 00:43:37
133 Kirsty Fisher F 00:43:40
134 Tony Dent M60 Tideswell RC 00:43:44
135 Frances Scarisbrick F 00:44:42
136 Mary Mooney F50 Tideswell RC 00:45:02
137 Peter Brash M50 Steel City Striders 00:45:04
138 Ellie Salomons F50 00:45:05
139 Carol Beattie F60 Steel City Striders 00:45:07
140 Caroline Brash F40 Steel City Striders 00:45:36
141 Louise Rymer F 00:45:40
142 Kelvin Rampton M40 00:45:52
143 Myfanwy Cross F Penistone FR 00:46:17
144 Lucy Cowell F40 00:46:27
145 Patrick Smith M 00:46:28
146 Peter Smith M40 00:47:39
147 Elizabeth Ness F Valley Hill Runners 00:47:49
148 Bryony Mariott F Steel City Striders 00:47:56
149 Alison Myber F40 00:51:37
150 Donna Kilpin F40 Penistone FR 00:51:56
151 Vicky Rhodes F 00:54:25