Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

03/08/2018 – Salt Cellar





  
Pos Name Category Club Time
1 Tom Saville SEN Male Dark Peak 00:49:27
2 Steve Franklin SEN Male Totley AC 00:49:58
3 Michael Kenyon SEN Male Totley AC 00:53:31
4 Chris Bevan SEN Male Veloviewer 00:54:15
5 David Robinette SEN Male 00:54:47
6 Luke Beresford SEN Male Ripley RC 00:55:18
7 Joseph Wade SEN Male Dark Peak 00:57:00
8 Louis Wood V40 Male Steel City Striders 00:57:51
9 Philip Morris SEN Male Handsworth Roadhogs 00:58:11
10 Ed Gamble V50 Male Cheshire Hill Billies 00:59:18
11 Darren Fishwick V40 Male Chorley 00:59:55
12 Craig Fishwick SEN Male Hallamshire Harriers 01:00:26
13 Caroline Brock SEN Female Steel City Striders 01:00:27.3
14 Oskar Smith SEN Male 01:00:33.6
15 Joel Siddall SEN Male North Derbyshire Running Club 01:00:36.0
16 Pez Holda V40 Male Dark Peak 01:00:37.6
17 Johnny Ridge SEN Male Denby Dale Athletics Club 01:00:52.9
18 Paul Smith V50 Male Steel City Striders 01:01:03.0
19 Rob Pilling V40 Male 01:01:12.1
20 Kristian Groom V40 Male Dark Peak 01:01:36.1
21 Richard West SEN Male Ripley Rc 01:01:47.5
22 Dan Cook V40 Male Steel City Striders 01:01:53.2
23 Paddy Wright SEN Male Matlock AC 01:02:19.9
24 Matthew Nichols SEN Male Matlock AC 01:02:27.3
25 Howard Darwin V50 Male Todmorden Harriers 01:02:42.3
26 Mark Collier V40 Male Davenport Runners 01:02:55.7
27 Nick Jones V40 Male Buxton AC 01:03:28.6
28 Paul Freeman SEN Male 01:03:43.1
29 Richard Snowden V50 Male Totley AC 01:03:50.9
30 Anthony Whitehouse V60 Male Totley AC 01:04:04.6
31 Jason Brannan V40 Male Steel City Striders 01:04:08.0
32 Alex Dalton SEN Male 01:04:14.9
33 Jon Hallam V40 Male 01:04:25.4
34 Philip Montgomery SEN Male Todmorden Harriers 01:04:46.1
35 David Walters SEN Male 01:05:05.6
36 Rosie Walwyn SEN Female Dark Peak 01:05:24.7
37 Ian Watson SEN Male Matlock AC 01:05:26.2
38 John Brannock SEN Male Porter Valley 01:05:31.1
39 Michael Atton V40 Male Stilton Striders 01:05:40.3
40 Andy Barnett V50 Male Dark Peak 01:05:46.0
41 Michael Slater V50 Male Steel City Striders 01:06:02.5
42 Ian Lambert SEN Male Rolls Royce Harriers 01:06:21.4
43 Clare Oliffe SEN Female Dark Peak 01:06:23.0
44 Garry Elkington V50 Male North Derbyshire Running Club 01:06:26.5
45 Ishmael Burdeau V50 Male 01:06:33.1
46 Andrew Reid V40 Male Porter Valley 01:06:53.1
47 Fran Cummins SEN Female Steel City Striders 01:07:11.6
48 Nick Priestley SEN Male 01:07:23.0
49 Alastair Morton SEN Male 01:07:26.9
50 Peter Wilmot V50 Male Matlock AC 01:07:43.4
51 John Laverick SEN Male Rothwell Harriers 01:07:56.0
52 John Hampton V40 Male 01:08:08.0
53 Matt Dumenil SEN Male Pennine Fell Runners 01:08:11.1
54 Roland Allatt SEN Male North Derbyshire Running Club 01:08:17.5
55 Ian Charlesworth V50 Male Penistone Footpath Runners & AC 01:08:19.8
56 Nigel Barnes V40 Male Steel City Striders 01:08:21.4
57 Alan Billington V40 Male Belper Harriers 01:08:26.9
58 Tim Slack SEN Male 01:08:48.1
59 Aron Spall V40 Male North Derbyshire Running Club 01:08:54.5
60 Shaun Chambers V50 Male Hyde Village Striders 01:09:10.9
61 Chris Lawson V40 Male Dark Peak 01:09:21.4
62 Steve Larkin V40 Male 01:09:27.3
63 Stuart Carter SEN Male 01:09:28.6
64 Ian Drage V40 Male Stilton Striders 01:09:29.7
65 Amy Earnshaw SEN Female Steel City Striders 01:09:32.9
66 Ben Meakin SEN Male 01:09:33.6
67 Ronan O╩Malley SEN Male 01:09:39.8
68 Lee Szypusz SEN Male Sweatshop Running Community 01:09:46.7
69 Ian Moody V40 Male 01:09:53.5
70 Nick Clayton SEN Male 01:09:58.1
71 Tony Rhodes V40 Male 01:10:06.7
72 Paul Geeson V50 Male Stilton Striders 01:10:27.1
73 Mark Platton V50 Male Steel City Striders 01:10:28.6
74 Paul Boden V50 Male North Derbyshire Running Club 01:11:21.4
75 Keith Morgan V50 Male Ashbourne RC 01:11:44.8
76 Jo Brown SEN Female Totley AC 01:11:49.3
77 Paul Wright SEN Male Danum Harriers 01:11:51.8
78 Alan Marshall SEN Male 01:11:52.5
79 Colin Price V40 Male 01:12:13.7
80 Emily Chaplais SEN Female Steel City Striders 01:12:24.9
81 Jimmy Sharman SEN Male Steel City Striders 01:12:26.6
82 Dominic Evans SEN Male Alpkit 01:12:27.9
83 Katie Hateley V40 Female Stilton Striders 01:12:33.4
84 Ben Singleton SEN Male Porter Valley 01:12:47.5
85 Rick Frolich V50 Male 01:13:05.1
86 Sarah Christian SEN Female Totley AC 01:13:18.5
87 Pat Goodall V60 Female Totley AC 01:13:19.0
88 Darren Spibey V40 Male 01:13:19.6
89 Simon Ross SEN Male Steel City Striders 01:13:39.8
90 Harriet Whiteley SEN Female 01:13:46.0
91 Sabiniano Roman Regueros SEN Male 01:14:04.0
92 Iain Pettigrew V50 Male Ayr Seaforth 01:14:29.5
93 Dave Coleshill V40 Male Dark Peak 01:14:35.2
94 Lee Murray V40 Male 01:14:37.3
95 Robert Scriven V40 Male North Derbyshire Running Club 01:14:48.2
96 Ann Wallace SEN Female 01:15:03.3
97 Jonathan Rist V40 Male 01:15:12.7
98 John Houghton V50 Male Stilton Striders 01:15:13.5
99 David Veryard V50 Male Bakewell 01:15:17.0
100 Stephen Moss V40 Male North Derbyshire Running Club 01:15:37.3
101 Iain Smith V40 Male Buffalo Whippets AC 01:15:48.9
102 Helen Dale SEN Female 01:15:52.3
103 Alex Lewis V50 Male Southwell Running Club 01:15:54.4
104 Peter Bailey V50 Male Buxton AC 01:15:57.7
105 Gillian Allen SEN Female Steel City Striders 01:16:00.0
106 Joanne Howett V40 Female Ripley RC 01:16:35.6
107 Mark Whelan V50 Male Goyt Valley Striders 01:16:37.8
108 Caroline Lloyd V40 Female Porter Valley 01:16:43.6
109 Michael Richardson V50 Male Handsworth Roadhogs 01:16:50.3
110 Steven Battle V50 Male Clowne 01:16:56.3
111 Rob Willis V40 Male Totley AC 01:16:57.0
112 Cathy Ayton SEN Female Ilkeston 01:17:01.2
113 Sam Ainscough SEN Male Steel City Striders 01:17:10.1
114 Kenny Turner V50 Male Dark Peak 01:17:12.6
115 Michelle Needham V40 Female Clowne Road Runners 01:17:28.1
116 Mike Dean V50 Male Calder Valley Fell Runners 01:17:29.0
117 Robert Platts SEN Male Tideswell 01:17:44.8
118 Katie Jenkins V40 Female Handsworth Roadhogs 01:17:56.0
119 Simon Conroy V40 Male Dark Peak 01:18:01.1
120 Duncan Rance V40 Male Dark Peak 01:18:22.5
121 Nikki Muir SEN Female 01:18:23.3
122 Bob Grocutt V50 Male Steel City Striders 01:18:27.5
123 Andrew Snell SEN Male JRTX 01:18:37.0
124 Eddie Alder V40 Male Southwell Running Club 01:18:37.6
125 Rob Betts V50 Male Steel City Striders 01:18:55.9
126 Rob Moore V50 Male Dark Peak 01:18:56.9
127 DAVID CULPAN V50 Male Stainland Lions 01:19:13.7
128 Gabe Oliver V40 Male 01:19:39.5
129 Michael Stubbs V40 Male 01:19:43.5
130 Paul Sanderson V50 Male Dark Peak 01:19:47.0
131 Mel McCart╩S V50 Male 01:19:51.1
132 Gordon Pal SEN Male 01:19:57.6
133 Rob Hutson V40 Male 01:19:59.6
134 Andrew Rolfe SEN Male 01:20:30.7
135 JOHN PIERREPONT SEN Male 01:20:40.3
136 Dean Bradley V40 Male Kingstone Runners Barnsley 01:20:43.7
137 Leo Spall V40 Male Lewes AC 01:20:45.0
138 Matthew Broadhead V40 Male Steel City Striders 01:20:45.8
139 Richard Hickling V50 Male Belper Harriers 01:20:52.4
140 Adrian Moss V50 Male Steel City Striders 01:20:57.0
141 David Firth SEN Male Steel City Striders 01:21:07.3
142 Ste Doherty V40 Male Steel City Striders 01:21:13.5
143 Paul Desborough V50 Male Stilton Striders 01:21:21.8
144 Roland Meylan V40 Male Buxton AC 01:21:28.1
145 Kieran Brice V40 Male Barnsley Harriers 01:21:38.9
146 Judith Havenhand V40 Female 01:21:44.5
147 Paul Gray V50 Male Dark Peak 01:21:46.0
148 Matthew Jackson SEN Male Heanor 01:21:49.0
149 Helen Young V40 Female Totley AC 01:22:14.5
150 Sarah Witham V40 Female North Derbyshire Running Club 01:22:15.6
151 Mark Halsey V40 Male Buxton AC 01:22:31.5
152 Glyn Smithers V40 Male 01:22:35.8
153 Craig Troton V40 Male Ackworth RR 01:22:40.4
154 John Richardson V50 Male Handsworth Roadhogs 01:22:41.4
155 Jason Cotterill V40 Male Killamarsh Kestrels 01:22:47.8
156 Mark Ansell SEN Male Steel City Striders 01:23:01.3
157 Liam O'loughlin SEN Male 01:23:04.3
158 Stephanie Muzzall SEN Female Datchet Dashers 01:23:06.9
159 Jon Barton V50 Male 01:23:20.3
160 Simon Hutchinson V50 Male 01:23:20.8
161 Elizabeth Arden Lingford V50 Female The Grrrs! 01:23:35.0
162 Jill Davies V50 Female Steel City Striders 01:23:40.5
163 David Arundale V60 Male Dark Peak 01:24:48.9
164 Mary Edgerton V50 Female Pennine Fell Runners 01:24:53.3
165 Clive Downing V50 Male Steel City Striders 01:24:54.1
166 Paul Horsfall V60 Male Handsworth Roadhogs 01:25:00.2
167 Tim Mackey V60 Male Dark Peak 01:25:03.9
168 Fran Allen SEN Female Steel City Striders 01:25:05.6
169 Steven Brandreth V50 Male Porter Valley 01:25:12.5
170 Noel Irwin V50 Male Sale Harriers Manchester 01:25:42.8
171 Andrew Glaves V50 Male Steel City Striders 01:25:55.4
172 Andrew Deighton V50 Male Rolls Royce Harriers 01:26:17.1
173 Andrew Lewis V50 Male Handsworth Roadhogs 01:26:27.5
174 Michele Thompson V50 Female Killamarsh Kestrels 01:26:38.0
175 Samuel Crawshaw V40 Male Chorlton Runners 01:26:53.4
176 Helen Cameron SEN Female Sheffield Running Club 01:27:23.7
177 Alexander Revitt SEN Male Steel City Striders 01:27:37.9
178 Andrew Elliott V50 Male North Derbyshire Running Club 01:27:43.2
179 Daniel Murphy SEN Male Steel City Striders 01:28:02.4
180 Ian Wallis V50 Male Long Eaton Running Club 01:28:04.0
181 Kieran Hickey V60 Male Totley AC 01:28:07.4
182 Mark James V40 Male Steel City Striders 01:28:09.8
183 Claire Wolstenholme SEN Female Sheffield Running Club 01:28:25.0
184 Maeve Largey SEN Female Smiley Paces 01:28:25.6
185 Robert Bryan V60 Male Dark Peak 01:28:41.4
186 Paul Neal V50 Male Fylde Coast Runners 01:29:04.9
187 Geoff Andrew V60 Male 01:29:21.4
188 Guy Lingford V60 Male 01:29:31.6
189 Pete Robinson V50 Male 01:29:43.0
190 Colin Bostock V60 Male Long Eaton Running Club 01:29:43.9
191 KEITH LINDLEY V60 Male Danum Harriers 01:29:50.4
192 Lucy Bacon V40 Female Wingerworth Wobblers 01:30:00.3
193 Jane Walker V40 Female Goole Viking Striders 01:30:08.1
194 Harriet Drouin SEN Female PFRAC 01:30:42.2
195 Paul Shelton V60 Male Steel City Striders 01:30:53.9
196 Simon Kimmins V50 Male Wingerworth Wobblers 01:31:08.8
197 Roger Barrett V60 Male Wingerworth Wobblers 01:31:14.2
198 Caroline Welton V50 Female Steel City Striders 01:32:13.8
199 Andrew Pembroke SEN Male Steel City Striders 01:32:18.9
200 Dean Harding SEN Male Steel City Striders 01:32:24.0
201 Fee Womersley V50 Female Totley AC 01:32:25.3
202 Mike Arundale V60 Male Dark Peak 01:32:39.4
203 Sam Middleton V40 Female West End Runners 01:32:58.5
204 Luke Oliver SEN Male 01:33:06.3
205 Alison Jones SEN Female Smiley Paces 01:33:12.7
206 Andrew Tonge SEN Male 01:33:54.8
207 Kathryn Fagg SEN Female 01:34:20.3
208 Debbie McCart V50 Female 01:34:28.3
209 Niki Archer V40 Female Kimberworth 01:34:47.7
210 Lee Archer V40 Male Kimberworth 01:35:01.7
211 Malcolm Reed V50 Male 01:35:46.2
212 Martin Pearce V50 Male Wingerworth Wobblers 01:35:46.8
213 Helen Wright SEN Female 01:36:01.8
214 Sally Owen V40 Female Matlock AC 01:36:08.9
215 Philip Caswell V50 Male West End Runners 01:37:08.0
216 Rich Purdy V40 Male Danum Harriers 01:37:16.8
217 Lindsay Evans V40 Female Totley AC 01:37:39.4
218 Andy Horsfall SEN Male Handsworth Roadhogs 01:38:14.4
219 Carl Mead V50 Male Stilton Striders 01:42:54.9
220 NEAL MATTHEWS V40 Male Sheffield Running Club 01:44:07.0
221 Jane McCart SEN Female 01:45:35.6
222 Tom Feely SEN Male 01:45:44.2
223 Celia Bown V40 Female Stilton Striders 01:51:59.5
224 Cara Hanson SEN Female Steel City Striders 01:53:59.4
225 Jemma Anderson SEN Female Steel City Striders 01:54:00.0
226 Rosie Smith SEN Female Steel City Striders 01:54:52.8
227 Shane Porteous V40 Male 01:54:53.3
228 Mark Smith SEN Male 01:54:53.8
229 Sallyann Winslow V40 Female Steel City Striders 01:54:56.0
230 David Adams V40 Male Steel City Striders 01:54:57.0
231 Abbie Dagg V40 Female Denby Dale Athletics Club 01:55:53.8
232 Jane Hagreen V50 Female West End Runners 01:56:43.8
233 Vivien Betts V40 Female West End Runners 01:56:44.0
234 Lisa Martin V40 Female Steel City Striders 01:59:00.0
235 Aiden Linskill SEN Male Totley AC DNF