Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

21/06/2018 – Grindleford





  
Pos Name Category Club Time
1 Lee Kemp MOpen Totley AC 00:32:16
2 Ralph Simpson MOpen Dark Peak Fell Runners 00:33:16
3 David Miller MV40 Dark Peak Fell Runners 00:34:33
4 Mike Nolan MV50 Dark Peak Fell Runners 00:34:41
5 Austin Frost MV40 Dark Peak Fell Runners 00:34:56
6 Edward James MOpen Belper Harriers 00:35:14
7 Chris Vanderhoven MOpen Dark Peak Fell Runners 00:35:35
8 Jordan Street MOpen Clowne Road Runners Club 00:35:36
9 Andrew Lake MV40 Esk Valley Fell Club 00:35:51
10 John Thorpe MOpen Matlock Athletic Club 00:36:05
11 John Evans MV40 Beeston AC 00:36:13
12 Jonny Wilson MV40 Fat Boys RC 00:36:33
13 Luke Desforges MV40 Steel City Striders RC 00:36:37
14 Caroline Brock FOpen Steel City Striders RC 00:36:49
15 James Thompson MV40 Sheffield RC 00:36:49
16 Ed Richardson MV40 Dark Peak Fell Runners 00:36:57
17 Carl Bradford MV40 Dark Peak Fell Runners 00:37:03
18 Thomas Shaw MOpen Worksop Harriers 00:37:20
19 Alasdair Menmuir MOpen Steel City Striders RC 00:37:30
20 Mathew Heason MV40 Grindleford Goats 00:37:36
21 Bevan Adams MV40 Retford AC 00:37:41
22 Rupert Pearson MV40 Fat Boys RC 00:37:50
23 Jose Garcia MOpen 00:37:53
24 Andy Kenyon MV40 Erewash Valley RC 00:38:02
25 Bob Foreman MV50 Matlock Athletic Club 00:38:11
26 James Hobson MOpen Goyt Valley Striders 00:38:15
27 Dan Cook MV40 Steel City Striders RC 00:38:17
28 Simeon Cotterell MOpen Steel City Striders RC 00:38:25
29 Paul Smith MV50 Steel City Striders RC 00:38:29
30 Shaun Parkin MV40 Totley AC 00:38:36
31 James Fulson MOpen CGCC 00:38:43
32 Andrew Mothershaw MOpen Beeston AC 00:38:46
33 Robert Davies MV50 Steel City Striders RC 00:39:02
34 Jake Cordery MOpen 00:39:05
35 Michael Slater MV50 Steel City Striders RC 00:39:05
36 Nigel Barnes MV40 Steel City Striders RC 00:39:17
37 Joseph Buckman MOpen Steel City Striders RC 00:39:23
38 Bryan Cherry MOpen Worksop Harriers 00:39:25
39 Colin Lynch MV40 Totley AC 00:39:25
40 James Hogg MOpen Steel City Striders RC 00:39:26
41 Peter Wilmot MV50 Matlock Athletic Club 00:39:28
42 Zoe Procter FV40 Pennine Fell Runners 00:39:29
43 John Thompson MV40 Fat Boys RC 00:39:33
44 Hal Roberts MOpen Steel City Striders RC 00:39:39
45 Tim Parr MV50 00:39:42
46 Martyn Jones MV40 Dark Peak Fell Runners 00:39:46
47 Matt Williams MV40 Steel City Striders RC 00:39:49
48 Andrew Hunter MV40 Beeston AC 00:39:51
49 Vicky Penn FOpen Smiley Paces 00:39:55
50 Rachel Rose FOpen Sheffield RC 00:40:02
51 Simon Gregory MV40 Handsworth Roadhogs 00:40:04
52 Adam Ryder MOpen 00:40:08
53 Fran Cummins FOpen Steel City Striders RC 00:40:13
54 Gemma Cox FOpen 00:40:15
55 Nick Brimacombe MOpen Totley AC 00:40:28
56 David Horton MV50 Belper Harriers 00:40:30
57 Ben Clithero MV40 Steel City Striders RC 00:40:35
58 Mark Pollak MV40 Matlock Athletic Club 00:40:38
59 George Carman MV50 Porter Valley Plodders 00:40:40
60 Simon Conroy MV40 Dark Peak Fell Runners 00:40:54
61 Geoff Cooper MV50 Matlock Athletic Club 00:40:56
62 Ross Richards MV40 00:41:24
63 Regan Hanson MOpen Steel City Striders RC 00:41:26
64 Mark Platton MV50 Steel City Striders RC 00:41:50
65 Nick Roberts MOpen Clowne Road Runners Club 00:41:54
66 Charles Heatley MV50 00:41:56
67 Mark Jelbert MOpen 00:42:03
68 Richard Green MV50 Shelton Striders 00:42:12
69 Steven Briddon MV40 North Derbyshire RC 00:42:21
70 Joseph Allan Wall MV50 Handsworth Roadhogs 00:42:24
71 Nick Clayton MOpen 00:42:27
72 Jack Cummins MOpen Matlock Athletic Club 00:42:32
73 James Isherwood MV40 Beeston AC 00:42:39
74 John Williams MOpen Milltown Milers 00:42:43
75 Kevin Tomlinson MV50 Milltown Milers 00:42:45
76 David Veryard MV50 Bakewell 00:42:49
77 Andrew Battye MV60 Woodstock Harriers AC 00:42:51
78 David Wass MV50 Worksop Harriers 00:42:54
79 Dan Harpham MOpen Clowne Road Runners Club 00:42:55
80 Colin Price MV40 00:43:21
81 Robert Scriven MV40 North Derbyshire RC 00:43:26
82 Jonathan Gilchrist MV50 Tideswell Running Club 00:43:34
83 Mike Jones MOpen Sheffield Triathlon Club 00:43:36
84 Arron Jackson MV40 Worksop Harriers 00:43:41
85 Matt Ridge MV40 Totley AC 00:43:50
86 Marcus Kenyon MV40 Sheffield RC 00:43:58
87 John McMullan MV50 Fat Boys RC 00:43:59
88 Peter Weir MV50 Ranelagh Harriers 00:44:01
89 Nicola Rafferty FV50 Steel City Striders RC 00:44:04
90 Jane Gardiner FV40 Smiley Paces 00:44:07
91 Rich Knowles MV40 Sheffield Tigers Running 00:44:09
92 Gary Newham MV40 Erewash Valley RC 00:44:13
93 Will Day MV50 00:44:15
94 Lesley Parker FV40 Penistone Footpath Runners 00:44:17
95 Chris Horsfall MV60 Handsworth Roadhogs 00:44:21
96 Julia Nolan FV50 Dark Peak Fell Runners 00:44:29
97 Scott Blanks MV40 Totley AC 00:44:29
98 David Beel MOpen Steel City Striders RC 00:44:32
99 Connor Lomax MV40 Goyt Valley Striders 00:44:36
100 Jo Brown FOpen Totley AC 00:44:38
101 Caroline Lloyd FV40 Porter Valley Plodders 00:44:58
102 Joanne Grant FV40 Milltown Milers 00:45:00
103 Jane Crowson FV50 Dark Peak Fell Runners 00:45:04
104 Catherine Wilson FOpen Beeston AC 00:45:06
105 Simon Wiles MV50 Steel City Striders RC 00:45:08
106 Joseph Lee MOpen Steel City Striders RC 00:45:10
107 Rebecca Shutt FOpen Steel City Striders RC 00:45:10
108 Kevin Rowles MV50 Killamarsh Kestrels 00:45:23
109 Anton Newell MV50 Sutton In Ashfield Harriers 00:45:29
110 James Ellwood MV40 Porter Valley Plodders 00:45:29
111 Neal Pates MV50 Steel City Striders RC 00:45:41
112 Vicky Bridges FOpen Strideout 00:45:41
113 Liz Mclellan FV40 00:45:43
114 Ian Haigh MV40 Southwell Running Club 00:45:46
115 Chris White MOpen 00:45:48
116 Robert Willis MV40 Totley AC 00:45:49
117 Michelle Needham FV40 Clowne Road Runners Club 00:45:51
118 Pat Goodall FV60 Totley AC 00:45:54
119 Nick Lander MV60 Erewash Valley RC 00:46:02
120 Julian Brealey MV40 Erewash Valley RC 00:46:05
121 Leigh Harris MV40 Uttoxeter Road Runners 00:46:07
122 Gillian Allen FOpen Steel City Striders RC 00:46:09
123 Heather Jansevska FOpen Glossopdale Harriers 00:46:19
124 Ryan Laxton-Kane MU23 Racing TNT 00:46:22
125 Becki Penrose FV40 Dark Peak Fell Runners 00:46:23
126 Helen Burgess FOpen Steel City Striders RC 00:46:25
127 Bob Grocutt MV50 Steel City Striders RC 00:46:29
128 Julie Cuff FV40 Strideout 00:46:36
129 Hollie Cornish-Jenkins FOpen 00:46:40
130 Adam Samuel MOpen 00:46:43
131 Charlotte Harden FV40 Totley AC 00:46:43
132 Maz Kaczmarczyk MV40 Steel City Striders RC 00:46:44
133 Christos Liaskos MOpen Totley AC 00:46:48
134 Gemma Scougal FOpen Clowne Road Runners Club 00:46:51
135 Nick Woffenden MV40 00:46:55
136 Tom Ricketts MV50 Totley AC 00:46:55
137 Gay Fletcher FV40 Strideout 00:46:57
138 Clive Downing MV50 Steel City Striders RC 00:47:06
139 Dan Bell MV40 Steel City Striders RC 00:47:08
140 Chris Duro MV50 Derwent Runners (Derby) 00:47:11
141 Clint Southern-Warburton MV40 Beeston AC 00:47:21
142 Paul Beckett MV40 00:47:28
143 Ricky Martin MOpen 00:47:33
144 Clare Thompson FV40 Smiley Paces 00:47:37
145 Bethany Marney FV40 Smiley Paces 00:47:52
146 Samantha Patrick FOpen Strideout 00:47:52
147 Heather Wallis FOpen Steel City Striders RC 00:48:01
148 Ross Brisk MU23 00:48:12
149 Joe Lucas MOpen 00:48:18
150 Sally Hawes FV40 Holme Pierrepont RC 00:48:18
151 Clare Coombes FV40 Vegan Runners UK 00:48:20
152 Anna Allaway FOpen Grindleford Goats 00:48:22
153 Andi Herrick FV40 Smiley Paces 00:48:26
154 Estelle McGuire FV50 Stockport Harriers 00:48:30
155 Daniel Murphy MOpen Steel City Striders RC 00:48:34
156 Caroline Burrell FV40 00:48:43
157 Jane Langham FV50 Smiley Paces 00:48:52
158 Nigel Torrance MV50 00:48:55
159 Michael Stubbs MV40 00:49:02
160 Sarah Allcard FV40 Steel City Striders 00:49:10
161 John Murray MV50 North Derbyshire RC 00:49:14
162 Karen Weir FV40 Ranelagh Harriers 00:49:15
163 Rachel Charles FV40 00:49:21
164 Lynne Knight FV40 00:49:26
165 Alison Griffiths FV40 Smiley Paces 00:49:45
166 Rachael May FOpen Steel City Striders RC 00:49:47
167 Jacqui Herring FV40 Steel City Striders RC 00:49:50
168 Stephen McAneaney MV50 00:49:56
169 Maeve Largey FOpen Smiley Paces 00:50:21
170 Luke Oliver MOpen 00:50:22
171 Robert Savage MV40 00:50:25
172 Laura Hogg FOpen Steel City Striders RC 00:50:32
173 Jackie Robson FV50 Clowne Road Runners Club 00:50:33
174 Gillian Brown FV50 00:50:35
175 Nicola Sewell FV50 Smiley Paces 00:50:38
176 Andy Green MV50 Steel City Striders RC 00:50:39
177 Amanda Porter MV40 00:50:50
178 David Cunningham MV40 Unnatched 00:50:50
179 Jackie Welburn FOpen Beeston AC 00:50:51
180 Victoria Hawkins FV50 Steel City Striders RC 00:51:00
181 Sarah Jackson FOpen Belper Harriers 00:51:03
182 Linda Dixon FOpen 00:51:04
183 Charlotte Woodger FOpen Smiley Paces 00:51:12
184 Ruth Jacobs FV50 Smiley Paces 00:51:30
185 Paul Page MV40 Beeston AC 00:51:33
186 Jill Davies FV50 Steel City Striders RC 00:51:36
187 Rebecca Joyce FV40 Smiley Paces 00:51:37
188 Daniel Smithson MV40 North Derbyshire RC 00:52:06
189 Joanne Chalmers FV40 Holme Pierrepont RC 00:52:06
190 Letitia Hancock FOpen Steel City Striders RC 00:52:09
191 Lucy Downes FV40 Smiley Paces 00:52:17
192 Paul Sadler MOpen Clowne Road Runners Club 00:52:29
193 Giles Searby MV40 Clowne Road Runners Club 00:52:37
194 Colin Hardy MV40 Steel City Striders RC 00:52:41
195 Leanne Elwood FV40 3 Ways AC 00:52:51
196 Sarah Howells FV40 Smiley Paces 00:52:54
197 Kate Scott FV50 Steel City Striders RC 00:53:01
198 Anna Whitfield FV40 Strideout 00:53:05
199 Lucy Begley FOpen 00:53:06
200 Chris Tetley MV60 Goyt Valley Striders 00:53:07
201 Vanessa Smith FV40 Totley AC 00:53:10
202 Wendy Amis FV50 Belper Harriers 00:53:18
203 Emma Beal FOpen Steel City Striders RC 00:53:20
204 Beverley Warwick FV50 North Derbyshire RC 00:53:22
205 Linda Birch FV40 00:53:22
206 Emma Staniland FV40 BASLOW NIGHTS 00:53:36
207 Rachel Conroy FV40 00:53:36
208 Bridget Hemstock FV40 Clowne Road Runners Club 00:53:46
209 Rosie Clegg FV40 Smiley Paces 00:53:46
210 Kevin McInally MV50 00:53:48
211 Danielle Battersby FOpen 00:53:54
212 Laura Fletcher FOpen Steel City Striders RC 00:53:58
213 Pamela Leon FV50 Smiley Paces 00:54:02
214 Helen Cain FV40 Steel City Striders RC 00:54:07
215 Wendy Bussey FV40 Smiley Paces 00:54:17
216 Joan Waller FV50 Dark Peak Fell Runners 00:54:22
217 Graham Collins MV60 Milltown Milers 00:54:39
218 Beatrice Taylor FOpen 00:54:51
219 Samantha Mills FV40 Strideout 00:54:51
220 Steven Berry MV50 Goyt Valley Striders 00:55:02
221 Clare Moody FV40 Smiley Paces 00:55:07
222 Neil Sexton MV40 00:55:07
223 Angela Marsh FOpen Smiley Paces 00:55:11
224 Sandi Carman FV40 Smiley Paces 00:55:18
225 Andrew Marshall MOpen 00:55:27
226 Kim Cairns FV50 00:55:34
227 Kat Cartwright FV40 Abergele Harriers 00:55:35
228 Kelly Rhodes FV40 00:55:36
229 Alison Thornhill FV50 North Derbyshire RC 00:55:39
230 Esther Preston FOpen North Derbyshire RC 00:55:47
231 Bret Duncan MV50 00:56:13
232 Grace Turner FV40 Smiley Paces 00:56:29
233 Esther Sinclair FOpen Mansfield Harriers 00:56:37
234 Amy Griffiths FOpen Smiley Paces 00:56:52
235 David Brown MV40 00:56:57
236 Simon Welham MV40 00:56:59
237 Alison Jones FOpen Smiley Paces 00:57:05
238 Julia Carter FV40 00:57:14
239 Julie King FV40 Clowne Road Runners Club 00:57:16
240 Louise Lowe FV40 Clowne Road Runners Club 00:57:16
241 Maxine Ison FV50 Totley AC 00:57:18
242 Clare Eardley FV40 Wirksworth Running Club 00:57:23
243 Mike Arundale MV60 Dark Peak Fell Runners 00:57:37
244 Matthew Hennell MOpen Wiggly Ears 00:57:51
245 Helena Parsons FV40 00:58:00
246 Les Thurston MV60 Matlock Athletic Club 00:58:08
247 Juliet Heatley FV50 Smiley Paces 00:58:10
248 Felicity Baker FV40 Holme Pierrepont RC 00:58:14
249 Karen Hyatt FV40 Smiley Paces 00:58:16
250 Rose Ward FOpen Smiley Paces 00:58:23
251 Rachel Barnes FV40 Smiley Paces 00:58:24
252 Nicola Photiou FV40 Erewash Valley RC 00:58:35
253 Caroline Wickham FV50 Erewash Valley RC 00:58:48
254 Josie Gill FOpen Strideout 00:58:54
255 Shelley Jackson FV40 Strideout 00:59:00
256 Jane Boden FV40 Smiley Paces 00:59:00
257 Marilyn Small FV70 Smiley Paces 00:59:03
258 Delia Watts FV50 Smiley Paces 00:59:05
259 Emily Johnson FOpen 00:59:05
260 Ian Hodson MV40 00:59:14
261 Rachel Suddrick FV40 Smiley Paces 00:59:33
262 Alyson Rayner FV40 Smiley Paces 01:00:20
263 Nancy Maitland FV50 Smiley Paces 01:00:20
264 Julia Delaney FV40 Smiley Paces 01:00:24
265 Charlotte Chisell FV40 Strideout 01:00:36
266 Jess Breider FOpen Mansfield Harriers 01:00:38
267 Amanda Crossland FV40 Strideout 01:01:11
268 Martha Laxton-Kane FV40 Milltown Milers 01:01:13
269 Rachel Woollen FV40 Steel City Striders RC 01:01:13
270 Susie Hanley FV40 Milltown Milers 01:01:15
271 Katherine Rogers FV40 01:01:23
272 Bev Ensor FV40 Smiley Paces 01:01:55
273 Erika Tasker FV40 Retford AC 01:01:56
274 Penny Page FV40 Beeston AC 01:01:57
275 Jane Lewis FV40 Beeston AC 01:01:58
276 Yvette McCracken FV50 Smiley Paces 01:02:03
277 Emma Shaw FOpen Worksop Harriers 01:02:20
278 Amanda Chang FOpen Beeston AC 01:02:21
279 Katherine Lawson FV50 01:02:22
280 Jane Hughes FV50 Totley AC 01:02:30
281 Victoria Rhodes FOpen 01:03:08
282 Emma De Chenu FOpen 01:04:03
283 Graham Sheen MV60 Clowne Road Runners Club 01:04:55
284 Jenny Aitken FV40 Belper Harriers 01:05:18
285 Grainne Landowski FV40 01:07:19
286 Victoria Faulkner FOpen Mansfield Harriers 01:07:45
287 Jane Naylor FOpen Smiley Paces 01:08:10
288 Lotty Bradford FOpen Smiley Paces 01:08:10
289 Sarah Gibbon FV40 Smiley Paces 01:08:13
290 Karen Hodgson FV50 Erewash Valley RC 01:08:57
291 Ruth Merry FV40 Smiley Paces 01:10:36
292 Beverley Torrance FV60 Strideout 01:10:48
293 Christine Garnock-Jones FV50 Smiley Paces 01:11:20
294 Beverley Hovell FV50 Fit 2 Run 01:14:30
295 Tina Brindley FV50 01:14:30
296 Sara Gibson FV50 Smiley Paces Rtd At Finish