Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

28/07/2018 – Ben Rinnes Five Tops





  
Pos Name Category Club Time
1 Eoin Lennon M Carnethy 01:53:47
2 James Espie M Deeside 01:54:20
3 James Waldie M H.B.T. 01:56:01
4 Es Tresidder M Lochaber 01:58:06
5 Alasdair Anthony M40 Ochil 01:59:59
6 Liam Braby M Carnethy 02:00:25
7 Sam Alexander M Westerlands 02:02:20
8 Alastair Thurlbeck M Shettleston 02:03:12
9 Kristopher Blake M Westerlands 02:03:55
10 Donald Campbell M Salomon 02:04:12
11 Grant Boyne M Shettleston 02:05:46
12 Matthew Sullivan M Shettleston 02:06:29
13 Stewart Whitlie M50 Carnethy 02:06:58
14 David Cope M Howgill 02:07:41
15 John Newsom M Inverness 02:08:15
16 Michael O'Donnell M Inverness 02:08:50
17 Rob Brookes M40 Cosmic 02:09:44
18 Damian Gielty M U/a Holland 02:10:15
19 Gwyn Bellamy M Westerlands 02:10:20
20 Robbie Paterson M Moray 02:11:41
21 Robert Hamlin M Westerlands 02:12:18
22 Mike Stewart M50 Keith+District 02:12:35
23 Jon Gamble M Metro Aberdeen 02:13:45
24 Michael Reid M40 Carnethy 02:13:54
25 Dan Gay M40 H.B.T. 02:14:40
26 Stuart Malcolm M50 Highland 02:15:27
27 Bill Breckenridge M50 Shettleston 02:15:29
28 Niall McAlinden M Westerlands 02:16:23
29 Stuart Pringle M Deeside 02:18:02
30 Jill Stephen F H.B.T. 02:18:12
31 Alex McVey M Carnethy 02:18:23
32 Thomas Doney M U/a Nairn 02:19:02
33 Nigel Shekleton M Carnethy 02:19:33
34 Dave Cummins M50 Highland 02:19:38
35 Craig Freshwater M H.B.T. 02:22:19
36 Ross Cruickshanks M Shettleston 02:22:31
37 Clare Whitehead F40 Deeside 02:22:57
38 Alasdair Montieth M U/a Hopeman 02:23:46
39 Ayron Comber M40 Insch 02:23:55
40 Thomas Elliotte M Westerlands 02:24:17
41 Francisco Javier Cabrera Valdes M Highland 02:24:40
42 Alasdair McDougall M40 Highland 02:24:49
43 Iain Gilmore M Carnethy 02:25:07
44 Matthew MacDonald M Lochaber 02:25:10
45 Alan Sealy M50 Deeside 02:25:15
46 Kevin Stephen M40 Garioch 02:25:31
47 Steven Ord M50 Insch 02:25:52
48 Jason Williamson M40 Cosmic 02:26:29
49 Jamie Thin M50 H.B.T. 02:26:39
50 Ruth Crewe F Westerlands 02:27:05
51 Scott Seefeldt M Keith+District 02:27:26
52 Walter Henderson M50 Shettleston 02:27:33
53 Rachael Campbell F U/a Inverness 02:27:52
54 Gregor Davidson M Lochaber 02:28:20
55 Alan Smith M50 Deeside 02:28:39
56 Stewart Wilson M50 Highland 02:28:43
57 Simon Titmuss M40 Carnethy 02:29:11
58 Alastair Pringle M50 Shettleston 02:29:15
59 Kevin Davie M Carnegie 02:30:27
60 Keith Murray M50 Teviotdale 02:30:30
61 Sarah O'Neil F H.B.T. 02:30:43
62 Peter Simpson M50 P.H.Racing 02:31:30
63 Gordon McCaffrey M60 Westerlands 02:32:00
64 Stephanie Provan F Deeside 02:32:10
65 Brett Rogers M40 Keith+District 02:32:12
66 Neil McLure M50 Carnegie 02:32:30
67 Bob Johnson M60 Gala 02:32:34
68 Veronique Oldham F50 Cosmic 02:32:53
69 David Pearks M40 Highland 02:33:00
70 Mark Whitelaw M40 Annan+District 02:33:15
71 Geoff Simpson M50 H.B.T. 02:33:29
72 Piddat Guillaume M40 S.O.U.Albertville 02:33:33
73 David Dickson M60 Westerlands 02:33:41
74 Stuart Sanderson M50 Penicuik 02:34:08
75 Stuart Forrest M Highland 02:34:20
76 Jamie Thomas M40 Dunbar 02:34:22
77 John Tullie M60 Teviotdale 02:34:38
78 Nathan Andrew M Fleet Feet 02:34:41
79 Karen Lyons F40 Highland 02:34:43
80 Gordon Pryde M60 Lomond 02:35:37
81 Hilary Ritchie F50 Fife 02:36:46
82 Connor Grady M U/a Elgin 02:37:16
83 Chris Wilkinson M Cairngorm 02:38:28
84 Dennis McDonald M50 Cosmic 02:40:20
85 Jonathan Weir M40 U/a 02:41:04
86 Neil Gilmore M50 Carnethy 02:41:43
87 Gerald Angus M50 Keith+District 02:42:04
88 Darren Main M40 U/a 02:42:33
89 Gillian Cairns F40 Penicuik 02:42:47
90 Sophie Philbrick F Westerlands 02:42:54
91 Don Reid M60 Westerlands 02:43:10
92 Robert MacLean M50 Lochaber 02:44:00
93 Philip Kammer M60 Deveron 02:44:02
94 Gordon Simpson M50 Dundee 02:44:02
95 Rob Wilson M40 Penicuik 02:44:16
96 John Huston M Fleet Feet 02:44:50
97 Douglas Combe M40 U/a Fochabers 02:45:39
98 Catherine Magill F H.B.T. 02:45:41
99 Bruce Taylor M50 Garioch 02:46:34
100 Michelle Hetherington F50 Carnethy 02:46:53
101 Luis Molero M Lauderdale 02:46:59
102 Virginie Barrand F Metro Aberdeen 02:47:05
103 Graham Aitken M Insch 02:47:17
104 Richard Ingram M40 Cosmic 02:47:19
105 Mike Lynch M40 Carnethy 02:47:38
106 Martin MacKinnon M40 U/a Aberdeen 02:48:31
107 Craig Malcolmson M50 Dumfries 02:49:20
108 Dougie MacDonald M40 Highland 02:49:20
109 Ian Hawkins M50 Fife 02:51:50
110 Alastair Combe M40 U/a Craigellachie 02:52:04
111 Kevin McKen M40 Huntly 02:53:41
112 Marie Entwistle F40 Deeside 02:53:47
113 Ewan Paterson M60 Highland 02:53:54
114 Alistair Boyer M Westerlands 02:54:51
115 Seb Pflanz M50 Dumfries 02:54:59
116 Austin McGuire M40 Insch 02:55:11
117 Fionna MacKinnon F40 Carnethy 02:55:22
118 Louise Provan F40 Fife 02:55:57
119 Tracy Ballinger F Carnethy 02:56:02
120 Outi Kamarainen F Westerlands 02:57:45
121 Graham Ramsay M50 Shettleston 02:58:07
122 Gordon Cameron M60 Carnethy 02:58:59
123 Denise Purves F40 Lomond 02:59:12
124 Hannah Keenan F Clapham 03:00:18
125 Tim Baxter M50 Forres 03:00:20
126 Mike MacKay M40 U/a Aberdeen 03:00:27
127 Ally Troon M40 Keith+District 03:00:48
128 Blair Garret M Calder Valley 03:02:12
129 Joanne Anderson F40 Carnethy 03:02:37
130 David Gray M60 U/a 03:03:34
131 Dougie Milligan M70 Solway 03:04:07
132 Kerry Cunningham M Westerlands 03:04:11
133 Digby Mass M60 Carnethy 03:05:16
134 Stewart Barrie M50 H.B.T. 03:05:33
135 Lindsay Wilson F Fife 03:05:53
136 Alan Elder M50 Moorfoot 03:06:41
137 Sean Walker M40 Carnethy 03:08:04
138 Clive Matthews M Cosmic 03:09:47
139 David Oliver M50 Deeside 03:10:18
140 Stephen Johnston M50 Milburn 03:12:58
141 Corri Black F40 Cosmic 03:13:00
142 Graham Arthur M70 Highland 03:13:37
143 Andrew Fullwood M50 Westerlands 03:17:57
144 Rachel McAleese F Lauderdale 03:19:19
145 David Scott M60 Ochil 03:19:47
146 John Donnelly M50 Westerlands 03:20:27
147 Elizabeth Bloomfield F50 Fife 03:21:47
148 Angela Walker F50 Insch 03:25:26
149 Liam Conway M U/a Lossiemouth 03:27:35
150 Gordon Main M60 Nairn 03:27:57
151 Ros Evans F60 Westerlands 03:28:23
152 Jane Oliver F50 Deeside 03:30:13
153 Joanne Thin F50 Carnethy 03:32:44
154 Jo Polak F50 Highland 03:35:11
155 Sarah McAdam F Portobello 03:44:52
156 Pauline McAdam F60 Teviotdale 03:44:57
157 Brian Milne M50 Moray 03:46:15
158 Willem Smit M50 U/a Lossiemouth 03:49:55
159 Mark Kirk M40 U/a York 04:01:27
160 Herbie MacLean M70 Lochtayside D.N.F.
161 Glen McWilliams M50 Northumberland D.N.F.
162 Shelagh King F60 Gala D.N.F.
163 John Yells M Lochaber D.N.F.
164 Hamish Battle M Metro Aberdeen D.N.F.
165 Roy McLachlan M60 Fife D.N.F.
166 Anita Laidlaw F40 Fife D.N.F.
167 Eliza McLachlan F60 Fife D.N.F.
168 Kenny Monk M50 Garioch D.N.F.
169 Liam Clark M U/a D.N.F.
170 Hugh McPherson M70 Tinto D.N.F.
171 Carla Smith F France D.N.F.