Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

12/09/2010 – Lake District Mountain Trial - short





  
Pos Name Category Club Time
1 Peter Hodkinson MU21 Notts AC 02:20:28
2 Ian Davies M Keswick AC 02:53:24
3 Derek Ratcliffe MV50 Rossendale Harriers & AC 02:56:35
4 James Stokes MU21   03:01:59
5 Peter Haines MV50 Ilkley Harriers AC 03:04:26
6 Andy Barnett MV40 Dark Peak Fell Runners Club 03:10:25
7 James Taylor MU21 Nottingham High School 03:13:25
8 Mark Graham MV50 Cumberland Fell Runners 03:19:09
9 Graham Arthur MV60 Ilkley Harriers AC 03:22:42
10 Patrick Bonnett MV40 Durham Fell Runners 03:25:46
11 John Horton MV50 Hardley Runners 03:27:44
12 Roger Mapleson MV40 FRA 03:29:45
13 Toby Harling M Border Harriers & AC 03:30:32
14 Allan Mckeown M FRA 03:33:48
15 Stuart Hutchison M Hallamshire Harriers Sheffield AC 03:34:21
16 Lewis Ashton MV40 Dark Peak Fell Runners Club 03:37:21
17 Francis Shillitoe M Newcastle And Tyneside Orienteering Club 03:37:28
18 Chris Stokes MV40   03:39:09
19 Maurice Musson MV50 Dark Peak Fell Runners Club 03:40:31
20 Matthew Lunn M Durham Fell Runners 03:41:22
21 Howard Leslie MV40 WCOC 03:42:55
22 Mark Hobson MV50 Rochdale Harriers & AC 03:44:00
23 Rowan Scott MU21 RAFMA 03:44:50
24 Mark McLeod MU21 Carnethy Hill RC 03:46:05
25 Timothy May MV40 Harmeny AC 03:50:43
26 Roderick Pugh MV50 Johnnie Walker Kilmarnock Harriers & AC 03:51:08
27 Chloe Haines FU21 Ilkley Harriers AC 03:52:04
28 Robert Marsden MV60 Dark Peak Fell Runners Club 03:52:33
29 Richard Dixson M   03:53:02
30 Nick Collier MV40 Dark Peak Fell Runners Club 03:53:55
31 Martin Smith MV50 Dark Peak Fell Runners Club 03:54:48
32 Stewart Forsyth MV50 Bowland Fell Runners 03:55:25
33 Graham Butcher MV50 Rochdale Harriers & AC 03:56:40
34 Andy Clough MV50 Wrekin Orienteers 04:01:21
35 John Armistead MV60 Dark Peak Fell Runners Club 04:04:02
36 Penny Collier FV40 Dark Peak Fell Runners Club 04:05:52
37 Mike Moss MV60 Howgill Harriers 04:06:11
38 Peter Carter MV50 Nottingham Orienteering Club 04:07:09
39 Ange Jackson F Cumberland Fell Runners 04:09:59
40 Gordon Fletcher MV60 FRA 04:10:02
41 John Dalton MV60 Dark Peak Fell Runners Club 04:12:16
42 Steve Gale MV50 FRA 04:14:39
43 Tony Stanbridge MV40 Knavesmire Harriers) 04:15:50
44 Les Thurston MV60 Bishops Stortford RC 04:17:06
45 Dave Jones MV40 Lakeland Orienteering Club 04:17:43
46 Ruby Carr F Saddleworth Runners 04:25:53
47 Chris Lates MV70 Border Liners OC 04:27:30
48 Andrea Stanbridge F Knavesmire Harriers) 04:28:57
49 James Bumby MV40   04:34:11
50 Jo Bowen F Pennine Fell Runners 04:36:37
51 Steve Gustard M Durham Fell Runners 04:39:41
52 David Wolfendale MV50 Bowland Fell Runners 04:41:08
53 Edmund Jacobs MU21 Easingwold RC 04:44:00
54 Kirsty Barnett F Tring RC 04:46:44
55 Dick Pasley MV60 Dark Peak Fell Runners Club 04:52:56
56 Carol McNeill FV60 Lakeland Orienteering Club 04:55:26
57 Colin Lago MV60 Dark Peak Fell Runners Club 04:59:51
58 Malcolm Ruckledge MV60 WCOC 05:02:59
59 John Page MV50 Todmorden Harriers & AC 05:07:18
60 Joss Naylor MV70 Cumberland Fell Runners 05:09:54
61 Denis Wood MV60 Borrowdale Fell Runners 05:16:47
62 Ben Lyon MV70   05:38:21
63 Andrew Nicoll MV60 Newcastle And Tyneside Orienteering Club 05:38:50
64 Walter Wright MV70 Alnwick Harriers 05:41:36
65 Ken Ledward MV70 Borrowdale Fell Runners 05:54:43
66 Catherine Slade F SAX 06:04:15
67 Liz Davies FV50 Baildon Runners 06:07:31
68 Karl Bedford M North London Mountaineering Club 07:22:14