Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

29/06/2018 – Tideswell





  
Pos Name Category Club Time
1 Harry Holmes A Pudsea And Bramley FC 26:02:00
2 Peter Davies A Dark Peak Fell Runners 28:07:00
3 Paul Sorrell C Ripley 28:31:00
4 Kevin Doyle C Kimberworth Striders 29:29:00
5 Joseph Wade A Dark Peak Fell Runners 29:38:00
6 Brendan Moore A Ilkeston 30:09:00
7 Luke Beresford A Ripley RC 30:42:00
8 Chris Duffey A Dark Peak Fell Runners 31:08:00
9 Paul Middlemas A 31:24:00
10 Jon Morgan E Dark Peak Fell Runners 32:02:00
11 Ian Hawley A Ripley RC 32:23:00
12 James Stubbs A Pennine Fell Runners 32:48:00
13 Paul Stuart E Steel City Striders 33:02:00
14 Stephen Whiston E Mid Argyll Tri Club 33:13:00
15 Aaron Wolwood A 33:15:00
16 Bawby Crawshaw A Pennine 33:23:00
17 Phil Applegate A 33:31:00
18 John Hampton C Pestown Plodders 33:33:00
19 Billy Naylor C 33:51:00
20 Alan Billigton C Belper Harriers 34:10:00
21 Simon Conroy C Dark Peak Fell Runners 34:14:00
22 Darren Spibey A 34:22:00
23 Gemma Cox B 34:30:00
24 Daniel Hector A 34:57:00
25 Alan Renfree E 35:07:00
26 Mark Platton E Steel City Striders 35:09:00
27 Mark Elwis E 35:12:00
28 Wayne Smithhurst C Ripley 35:26:00
29 Richard Goff A Buxton AC 36:02:00
30 Simon Sharp C Holme Pierrepoint RC 36:20:00
31 Reg Cooper E 37:06:00
32 Julie Darisala D Penistone FRAC 37:10:00
33 Chris Horsfall E Handsworth Roadhogs 37:25:00
34 Kenny Tormer E Dark Peak Fell Runners 37:50:00
35 Nick Woffenden C Tbc 37:51:00
36 James Ellwood C Porter Valley Plodders 38:00:00
37 Ajax Johnson A 38:01:00
38 Matthew Sackson A Heanor 38:24:00
39 Paul Lydon C 38:35:00
40 David Waggott C Tbc 38:42:00
41 Peter Bailey E Buxton AC 38:52:00
42 Helen Wright B Penistone Footpath Runners 39:03:00
43 Alex Forrest E Vegan Runners 39:06:00
44 Robert Platts A Tideswell 39:22:00
45 Bob Grocutt E Steel City Striders 39:30:00
46 Caroline Burrell D FRA 39:38:00
47 Dan Riley C Pennine 39:45:00
48 H Richardson E Handsworth Roadhogs 40:01:00
49 Andrew Goodhall C 40:10:00
50 Michael Stubbs C 40:13:00
51 Mandeep Singh A 40:44:00
52 Sue Charter F Horsley Shuttlers 41:01:00
53 Matthew Zawadzki C Steel City Striders 41:22:00
54 Chloe Wright B 41:34:00
55 John Richardson E Handsworth Roadhogs 41:43:00
56 Sarah Walch B Penistone Footpath Runners 41:44:00
57 Nick Watts A Tbc 41:52:00
58 Rachel Charles D 42:00:00
59 Mark Jackson E Matlock AC 42:23:00
60 Anja King D 43:10:00
61 Naomi Rabin B Steel City Striders 44:24:00
62 Emma Fox D 44:42:00
63 Hannah Lonsdale B 44:43:00
64 Keith Lindley E Danum Harriers 44:51:00
65 Simon Ward E Tideswell 45:09:00
66 Rose Lelvers B Heanor 45:12:00
67 David Henton C 45:15:00
68 Bob Bryan E Dark Peak Fell Runners 45:17:00
69 Alan Ashforth E Handsworth Roadhogs 45:36:00
70 Paul Bratby E Derby Triathlon Club 45:50:00
71 Joan Waller F Dark Peak Fell Runners 45:51:00
72 Will Brindley A Tideswell RC 46:15:00
73 Victoria Fell B Tideswell 46:26:00
74 Kerrie West B 46:40:00
75 Martin Knight E Maltby RC 48:27:00
76 Ian Hodson C 49:21:00
77 Tessa Jackson F Matlock AC 50:24:00
78 Linda Ross D Maltby 50:38:00
79 Sue Bass F Maltby 52:50:00
80 Phil Riley E Maltby RC 55:41:00