Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

09/07/2018 – Hathersage Gala





  
Pos Name Category Club Time
1 Ben Hague MSEN Rotherham Harriers 00:29:02
2 Dan Haworth MSEN Keswick 00:29:09
3 Steve Franklin MSEN Totley AC 00:29:17
4 Billy Cartwright MSEN Matlock AC 00:30:28
5 Nicholas Barber MSEN Pennine FR 00:31:05
6 Oliver Mathaid MSEN Holme Pierrepont 00:31:18
7 Ben Cartwright MSEN Matlock Athletic Club 00:31:25
8 Rupert Allison MSEN Dark Peak FR 00:31:58
9 Ben Light MSEN Buxton AC 00:32:12
10 Austin Frost M40 Dark Peak FR 00:32:27
11 Aidan Linskill MSEN Totley AC 00:32:35
12 David Miller M40 Dark Peak FR 00:32:38
13 Kieran Shanahan MSEN Fat Boys 00:32:56
14 Stevie Knowles M40 Pennine 00:33:03
15 Matthew Nichols MSEN Matlock AC 00:33:11
16 Andy Charlton MSEN 00:33:18
17 Paul Skuse M40 Glossopdale Harriers 00:33:19
18 Colin Brearley M40 Holme Pierrepont 00:33:25
19 Paul Sorrell M40 Ripley RC 00:33:26
20 Mike Nolan M50 Dark Peak FR 00:33:59
21 Colin Osborne M40 Totley AC 00:34:03
22 Jonny Wilson M40 Fat Boys RC 00:34:03
23 Paul Middlemass MSEN 00:34:12
24 Chris Jackson MSEN Pennine 00:34:23
25 Andrew Lake M40 Esk Valley Fell Club 00:34:25
26 Jason Bennett M40 Buxton AC 00:34:34
27 Charlie Matthews MU23 Fat Boys RC 00:34:50
28 Phil Moore MSEN 00:34:51
29 Chris Rushworth MSEN Buxton AC 00:34:57
30 Johnathan Cooper-Knock MSEN Totley AC 00:35:02
31 Brendan Moore MSEN Ilkeston 00:35:03
32 Chris Carter MSEN 00:35:07
33 Alistair Reid MSEN 00:35:17
34 Robert Plant MSEN Heanor Running Club 00:35:23
35 Mark Burley MSEN Macc Harrier 00:35:28
36 Simon Bennett M40 Steel City Striders 00:35:35
37 Ed Richardson M40 Dark Peak FR 00:35:40
38 Chris Duncan MSEN 00:35:46
39 Chloe Haines WSEN Dark Peak FR 00:35:49
40 Mike Taylor M40 Fat Boys RC 00:36:05
41 Mark Jones MSEN 00:36:06
42 Ian Shaw M50 Fat Boys 00:36:13
43 Carl Bradford M40 Dark Peak FR 00:36:17
44 James Hobson MSEN Goyt Valley Striders 00:36:21
45 Daniel Latham MSEN Buxton AC 00:36:26
46 Mark Jacobi M50 Totley AC 00:36:30
47 Matthew Grainge M40 Holme Pierrepont 00:36:45
48 Paul Stuart M50 Steel City Striders 00:37:17
49 Howard Darwin M50 Todmorden Harriers 00:37:22
50 Ian Warhurst M50 Pennine 00:37:27
51 Pippa Wilkie W50 Dark Peak FR 00:37:30
52 Hugh Pelk M40 00:37:33
53 David Harrison M50 Dark Peak FR 00:37:35
54 John Thompson M40 Fatboys Rc 00:37:36
55 Lisa Watson WSEN 00:37:37
56 Alan Billington M40 Belper Harriers 00:37:49
57 Neil Butler M40 Sheffrec 00:37:56
58 Liam Murphy MSEN Holme Pierrepont 00:37:57
59 Megan King WU23 Goyt Valley Striders 00:38:12
60 Ellen Patton WU23 Dark Peak Fell Runners 00:38:18
61 Tim Parr M50 00:38:29
62 Aidan Grant M40 Goyt Valley Striders 00:38:38
63 Dave Lodwick M50 Roadhogs Leicester 00:38:41
64 Paul Fenton M40 Macc Harrier 00:38:42
65 Samuel Lightfoot MSEN 00:38:46
66 David Openshaw M40 Fat Boys RC 00:38:47
67 Oliver Brocklehurst MU23 Matlock AC 00:38:48
68 Robert Hall M40 Fat Boys 00:38:57
69 Jack Nuttgens MSEN 00:38:59
70 Michael Pattrick MSEN 00:39:07
71 Ruth Keeley WSEN Belper Harriers 00:39:07
72 Alex Birch MSEN 00:39:08
73 George Yates M40 Dark Peak FR 00:39:11
74 Mike Pullman M50 Fat Boys RC 00:39:18
75 Ian Charlesworth M50 Penistone Footpath Runners 00:39:19
76 Stuart Turner M40 00:39:26
77 Sam Godwin MU23 Holme Pierrepont 00:39:30
78 Nigel Barnes M40 Steel City Striders 00:39:42
79 Steve Larkin M40 00:39:49
80 Michael Chelgrin M40 00:40:00
81 Alf Max Hulbert MU23 00:40:04
82 Ronan O'Malley MSEN 00:40:09
83 Gary Baker M50 Sheffield RC 00:40:11
84 Paul Hulbert M40 Fat Boys RC 00:40:14
85 Dan Box MSEN 00:40:20
86 Gary Cragg M40 Holme Pierrepont 00:40:24
87 Andy Reid M40 Porter Valley 00:40:25
88 Mark Beighton M40 Belper Harriers 00:40:26
89 Joe Dunne MSEN Steel City Striders 00:40:27
90 Mark Platton M50 Steel City Striders RC 00:40:34
91 Andrew Dexter MSEN 00:40:35
92 Gary Wilton M50 Waikiki Island Harriers 00:40:41
93 Lee Murray M40 00:40:45
94 Paul Dominic Smith M50 00:40:46
95 Mark Lay M40 Long Eaton RC 00:40:50
96 David Alan Coleshill M40 Dark Peak Fell Runners 00:40:53
97 Arran Turton-Phillips MU23 00:40:59
98 Les Morton M60 Sheffield RC 00:41:01
99 Ben Ritchie MSEN Alpkit 00:41:05
100 Jon Gilchrist M50 Tideswell 00:41:07
101 Ben Firth-Jones MU23 00:41:08
102 Ann Gould WSEN Holme Pierrepont 00:41:10
103 Jennifer Armstrong WSEN Totley AC 00:41:13
104 Julie Darigala W40 Penistone Footpath Runners & AC 00:41:17
105 Iain Smith M40 Buffalo Whippets 00:41:18
106 Richard Goff MSEN Buxton AC 00:41:20
107 David Wass M50 Worksop Harriers 00:41:23
108 Stewart Kemp M60 Dark Peak FR 00:41:23
109 Wayne Grant M40 Goyt Valley Striders 00:41:26
110 John Green M40 00:41:30
111 Ruth Brandon W40 Holme Pierrepont 00:41:32
112 Jo Bednall W50 Buxton AC 00:41:32
113 Richard Mead M40 Dark Peak FR 00:41:36
114 Pete Kerry M60 North Derbyshire RC 00:41:37
115 Daniel Stanley MSEN 00:41:45
116 Ian Haigh M40 Southwell Running Club 00:41:51
117 Claire Lewis WSEN Holme Pierrepont 00:41:52
118 Joseph Scammell MSEN 00:41:54
119 Rick Long M50 00:42:06
120 Tammy Hague WSEN Rotherham Harriers 00:42:11
121 Mike Annett M50 00:42:12
122 Joanne Howett W40 Ripley RC 00:42:13
123 Nicola Rafferty W50 Steel City Striders RC 00:42:19
124 Andy Kirkland M40 00:42:22
125 Ann Wallace WSEN 00:42:23
126 Christos Liaskos MSEN Totley AC 00:42:31
127 David Patrick M50 Ashbourne RC 00:42:36
128 Luke Holme MSEN Glossopdale Harriers 00:42:39
129 Connor Lomax M40 Goyt Valley Striders 00:42:43
130 Kenny Turner M50 Dark Peak FR 00:42:46
131 Alan Jack M40 00:42:58
132 Xose Portela MSEN Dark Peak FR 00:43:00
133 David Beel MSEN Steel City Striders 00:43:07
134 David Blakemore MSEN 00:43:14
135 Damian Herbert M40 00:43:22
136 Janet Atkinson W40 Holme Pierrepont 00:43:23
137 Pat Goodall W60 Totley AC 00:43:32
138 Robert Platts MSEN Tideswell 00:43:39
139 Pete Walldrom MSEN Glossopdale Harriers 00:43:49
140 Stuart Reduk M40 Tideswell 00:43:50
141 Lola Ritchie WSEN Alpkit 00:43:54
142 Gina Granger W40 Holme Pierrepont RC 00:43:55
143 Peter Grover M50 00:43:59
144 Mark Wood M50 00:44:06
145 Paul Beckett M40 00:44:10
146 James Ellwood M40 Porter Valley Plodders 00:44:14
147 Carmel Stanford W40 00:44:30
148 Dominic Taylor M40 Fat Boys 00:44:31
149 Francesca Rooker WSEN 00:44:54
150 Peter Dawson MSEN 00:45:03
151 Ellen Quane WU23 Glossopdale Harriers 00:45:04
152 Caroline Burrell W40 FRA 00:45:07
153 Simon Wilson M40 Monday Night Boys 00:45:17
154 Richard Colley M40 Fat Boys RC 00:45:20
155 Ruth Calvert W40 Wirksworth 00:45:24
156 Kevin Rowles M50 Killamarsh Kestrels 00:45:32
157 David Maloney M50 Steel City Striders 00:45:35
158 Dominic Rogers M40 Fat Boys RC 00:45:39
159 Tracey Mardell W50 00:45:41
160 Andrew David Watkins M50 Tideswell 00:45:44
161 Tom Nutgens M50 Steel City Striders 00:45:45
162 Martin Long M40 00:45:54
163 Frank Newcombe M50 00:45:57
164 Helen Young W40 Totley AC 00:46:12
165 Bob Gardner M50 North Derbyshire RC 00:46:14
166 Bob Grocutt M50 Steel City Striders RC 00:46:16
167 Andy Robinson MSEN 00:46:19
168 Helen Wright WSEN Penistone Footpath Runners 00:46:21
169 Darren Hunt M40 Buxton AC 00:46:24
170 Amy Wilson W40 00:46:25
171 John Armitage M40 Steel City Striders 00:46:30
172 Joedy Ibbotson M40 00:46:33
173 Julia Buxton W50 Belper Harriers 00:46:45
174 Vinny Thomson M50 Fat Boys RC 00:46:48
175 Phil Hughes-Narborough M50 North Yorks Moors At 00:47:04
176 Sarah Walch WSEN Penistone Footpath Runners & AC 00:47:07
177 Estelle McGuire W60 Stockport Harriers 00:47:14
178 Carlene Rowson WSEN Totley AC 00:47:20
179 Clare Ash W50 00:47:46
180 Julie Phelaw W50 Belper Harriers 00:47:48
181 Michael Stubbs M40 00:47:59
182 Ann Fooks W40 00:48:02
183 David Fooks M50 00:48:03
184 Mick Fowler M60 00:48:05
185 David Kyffin M40 00:48:12
186 Kevin Dudley M40 Dark Peak FR 00:48:19
187 Kate Scott W50 Steel City Striders RC 00:48:29
188 William Treves M40 00:48:34
189 David Arundale M60 Dark Peak Fell Runners 00:48:35
190 Joe Wilkins MSEN 00:48:39
191 Sally Hook WSEN 00:48:44
192 Martin Clarke M60 Wolds Veteran 00:48:45
193 Amanda Porter W40 Alpkit 00:48:49
194 Laura Garcia W40 Smiley Paces 00:49:01
195 Paul Stevenson M60 Long Eaton Running Club 00:49:02
196 Lol Harvey M40 Steel City Striders 00:49:07
197 Graham Berry M70 Dark Peak FR 00:49:10
198 Hannah Lonsdale WSEN 00:49:30
199 Dean Harding MSEN 00:49:37
200 Charlotte Boig WSEN 00:49:42
201 Nicola Ross WSEN Steel City Striders 00:49:44
202 Carl Rawson M40 00:49:47
203 Jill Davies W50 Steel City Striders 00:49:49
204 Michael Bates MSEN 00:49:58
205 Elizabeth Lakin WSEN Long Eaton RC 00:50:03
206 Fee Hulley W40 00:50:15
207 Gill Pomfret W50 Smiley Paces 00:50:16
208 Geoff Andrew M60 00:50:31
209 Naomi Rabin WSEN Steel City Striders 00:50:39
210 Jo Chalmers W40 Holme Pierrepont 00:50:42
211 Victoria Fell WSEN Tideswell 00:50:44
212 Keith Lindley M60 Danum Harriers 00:50:47
213 Beverley Baker W40 Sheffield RC 00:51:01
214 Angie Astbury W40 00:51:08
215 Suzanne Howard W40 00:51:13
216 Beatrice Taylor W40 00:51:15
217 Steven Berry M50 Goyt Valley Striders 00:51:18
218 Amanda Skeldon W40 00:51:27
219 Justine Pedler W50 Smiley Paces 00:51:35
220 Ben Pedler M40 00:51:39
221 Holly McCain WSEN Vegan Runners 00:51:59
222 Felicity Baker W40 Holme Pierrepont 00:52:07
223 Clare Eardley W40 Wirksworth Running Club 00:52:19
224 Wendy Baverstock W40 Waikiki Island Harriers 00:53:05
225 Harriet Drouin WSEN Penistone Footpath Runners 00:53:11
226 Billy Gwinnuit MSEN 00:53:33
227 Bob Bryan M60 Dark Peak FR 00:53:46
228 Alison Thornhill W50 North Derbyshire RC 00:53:57
229 Andy Horsfall MSEN Handsworth Roadhogs 00:54:06
230 Doug Auld M40 00:54:13
231 Debbie McCart W50 00:54:18
232 Julia Carter W40 Goyt Valley Striders 00:54:21
233 Maurice West M70 Dark Peak FR 00:54:44
234 Gilian Hart W50 00:54:45
235 Fiona Newman W40 Steel City Striders 00:54:47
236 Helena Parsons W40 00:55:15
237 Stewart Benfield M50 Rear Gunners 00:55:18
238 Deborah Varney W50 FRA 00:55:40
239 Emily Johnson WSEN 00:55:49
240 Kelvin Rampton M40 00:56:00
241 Sophie Barraclough W50 Holmfirth Harriers AC 00:59:28
242 Peter Stanley M60 Penistone Footpath Runners 00:59:31
243 Jane Mccart WSEN 01:00:12
244 Rachel Dowle W40 Buxton AC 01:01:20
245 Charlie Narejko WSEN Buxton AC 01:01:21
246 Sue Jeff W50 Buxton AC 01:01:21
247 Demelza Whitbread WSEN 01:03:06