Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

06/06/2018 – Calver Peak





  
Pos Name Category Club Time
1 Dan Haworth M Keswick AC 00:30:08
2 Ian Phillips M40 Matlock 00:30:36
3 Jake Lane M Totley AC 00:31:39
4 Luke Beresford M Ripley RC 00:32:30
5 Ben Cartwright M 00:32:35
6 Marcus Scotney M40 (L) 00:32:35
7 Aiden Linskill M Totley AC 00:33:35
8 Austin Frost M40 Dark Peak Fell Runners 00:33:44
9 Jordan Street M Clowne Road Runners 00:33:52
10 Richard Bradbury M40 Matlock AC 00:33:58
11 David Miller M40 Dark Peak Fell Runners 00:34:04
12 Ben Burrell M Porter Valley Plodders 00:34:24
13 Tim Parry M 00:34:26
14 Edward James M Belper Harriers 00:34:36
15 Paul Skuse M40 Glossopdale Harriers 00:34:38
16 Philip Morris M Handsworth Road Hogs 00:34:38
17 Kieren Shanalian M Fat Boys 00:34:42
18 Tim Aldridge M Buxton AC 00:34:54
19 Joel Siddall M North Derbyshire 00:35:34
20 James Fulcher M Steel City Striders 00:35:34
21 Caroline Brock F Steel City Striders 00:35:42
22 Paul Middlemas M 00:35:47
23 Chris Duffy M Dark Peak Fell Runners 00:35:52
24 Brendan Moore M Ilkeston RC 00:36:01
25 Jonathan Pye M Cambridge & Colleridge AC 00:36:26
26 Mick Murray M Dark Peak Fell Runners 00:36:28
27 Jonny Wilson M40 Fat Boys 00:36:34
28 Paul Smith M50 Steel City Striders 00:36:35
29 Ed Richardson M40 Dark Peak Fell Runners 00:36:44
30 Ciaran Allen M 00:37:00
31 Luke Siggs M 00:37:02
32 Jack Cooper M Manchester Road Runners 00:37:05
33 Kevin Sibley M40 Steel City Striders 00:37:09
34 Ian Shaw M50 Fat Boys 00:37:11
35 Ben Allen M40 Handsworth Road Hogs 00:37:16
36 Laura Goy F NDRC 00:37:31
37 James Hogg M Steel City Striders 00:37:33
38 Andrew Fry M Steel City Striders 00:37:50
39 Marcus Brewer M 00:37:53
40 Robert Atkin M40 00:37:55
41 Dan Cook M40 Steel City Striders 00:38:01
42 Ian Adkin M50 Belper Harriers 00:38:03
43 John Birkett M40 00:38:04
44 Matt Heason M40 Grindleford Goats 00:38:05
45 Sally Fawcett F Dark Peak Fell Runners 00:38:06
46 Richard Nash M40 Hatton Darts RC 00:38:12
47 James Hynes M40 00:38:15
48 John Thompson M40 Fat Boys 00:38:17
49 David Hughes M40 (L) 00:38:18
50 Andy Hunter M40 Beeston AC 00:38:27
51 Tim Hall M50 00:38:48
52 Stan Fichele M40 Porter Valley Plodders 00:38:52
53 Rob Skelton M40 00:38:53
54 M Robinson M50 00:38:57
55 Jade Rogers F 00:38:59
56 Paul Hulbert M40 Fat Boys 00:39:03
57 George Carman M50 Porter Valley Plodders 00:39:06
58 Ben Clithero M40 Steel City Striders 00:39:12
59 Richard Conroy M40 Baslow Nights 00:39:23
60 Andrew Case M 00:39:33
61 Mike Gouldin M40 Porter Valley Plodders 00:39:37
62 R Baybutt M 00:39:37
63 Darren Spibey M 00:39:43
64 Scott Thompson M40 Matlock 00:39:55
65 Vicky Penn F Smiley Pacers 00:39:59
66 Rob Davies M50 Steel City Striders 00:40:00
67 Tony Hall M50 00:40:04
68 Gemma Cox F 00:40:08
69 Jonathan Morgan M 00:40:29
70 Steve Moss M40 NDRC 00:40:33
71 David Elphick M40 00:40:36
72 Rachel Burton F40 North Derbyshire 00:40:40
73 Keith Morgan M50 Ashbourne 00:40:46
74 Nick Baynes M40 Fat Boys 00:40:55
75 Mike Pullman M50 Fat Boys 00:40:57
76 Ruth Keeley F Belper Harriers 00:40:59
77 Marik Platton M50 Steel City Striders 00:41:00
78 Phil Hands M60 Leicester Corinthians 00:41:01
79 Ross Richards M40 00:41:07
80 Reg Cooper M60 00:41:08
81 Nick Burns M40 Steel City Striders 00:41:10
82 A Reid M Porter Valley Plodders 00:41:12
83 Richard Corker M50 North Derbyshire RC 00:41:22
84 John Rawlinson M50 Steel City Striders 00:41:27
85 Alex Cairns M (L) 00:41:36
86 David Belk M40 00:41:40
87 Simon Allen M40 Sheffield Running Club 00:41:41
88 David Wass M50 Worksop Harriers 00:41:42
89 Guy Riddel M40 Glossopdale Harriers 00:41:43
90 Kate Busfield F40 Ashbourne 00:41:45
91 Alison Wainwright F40 Dark Peak Fell Runners 00:41:53
92 Patrick Burch M 00:42:00
93 Samantha Hulbert F40 Fat Boys 00:42:09
94 Oliver Brocklehurst M Matlock AC 00:42:14
95 Andrew Lee M Ashbourne 00:42:15
96 Sarah Burrell F Porter Valley Plodders 00:42:16
97 Stephanie Fawset F Smiley Pacers 00:42:20
98 Will Day M50 00:42:25
99 Caroline Fry F 00:42:35
100 Owen Huxley M Oxford City AC 00:42:36
101 Ant Harris M40 Fat Boys 00:42:36
102 John McMullan M50 Fat Boys 00:42:42
103 David Patrick M50 Ashbourne RC 00:42:50
104 Ashley Flint M40 00:42:55
105 Robert Scriven M40 North Derbyshire RC 00:42:57
106 Phil Howson M50 Steel City Striders 00:42:59
107 Alex Lamb M50 Southwell 00:43:04
108 Chris Horsfall M60 Handsworth Road Hoggs 00:43:06
109 Simon Wiles M50 Steel City Striders 00:43:14
110 Eddie Alder M40 Southwell RC 00:43:24
111 Claire Duitson F Porter Valley Plodders 00:43:34
112 Kevin Rowles M50 Killamarsh Kestrels 00:43:36
113 Caroline Lloyd F40 Porter Valley Plodders 00:43:41
114 Sarah Cairns F40 (L) 00:43:48
115 Dave Raby M 00:43:50
116 David Haire M40 Porter Valley Plodders 00:43:51
117 James Ellwood M40 Porter Valley Plodders 00:43:53
118 Stuart Rook M40 Tideswell RC 00:43:55
119 Ivan Causer M40 00:43:56
120 Arron Jackson M40 Worksop Harriers 00:43:57
121 Rebekah Buckman F 00:44:04
122 Pat Goodall F60 Totley AC 00:44:05
123 Peter Fleming M50 00:44:10
124 Nick Woffenden M40 00:44:13
125 Nicola Rafferty F50 Steel City Striders 00:44:17
126 Ellie Wainwright F 00:44:19
127 Melanie Seymour F40 Tideswell RC 00:44:20
128 Helen Ashfield F Vegan Runners 00:44:21
129 William Chandler M40 Stanton Harriers 00:44:32
130 Emily Sanders F50 Ashbourne 00:44:39
131 Pete Wallroth M Glossopdale Harriers 00:44:41
132 Jane Hill F50 00:44:43
133 Rosa Sampson F Steel City Strides 00:44:45
134 Chris Day M40 Totley AC 00:44:48
135 Darren Bristow M50 Hallamshire Harriers 00:44:55
136 David Walker M50 00:45:00
137 Caroline Burrell F40 00:45:09
138 John Bolton M40 00:45:15
139 Robert Platts M 00:45:17
140 Joshua James M 00:45:22
141 Tom Brooks M Steel City Striders 00:45:27
142 Anna Carter F Manchester Road Runners 00:45:32
143 Colin Hill M Manchester Road Runners 00:45:42
144 Bob Grocutt M50 Steel City Striders 00:45:47
145 T Ward M40 (L) 00:45:53
146 Andrew Watkins M50 Tideswell RC 00:45:54
147 Rob Wills M40 Totley AC 00:45:57
148 Mark Mallender M40 (L) 00:45:58
149 Clare Howarth F Totley AC 00:46:02
150 Charlotte Harden F40 Totley AC 00:46:04
151 John Richardson M50 Handsworth Roadhogs 00:46:09
152 John Heathfield M50 Dark Peak Fell Runners 00:46:20
153 Robert Gill M Porter Valley Plodders 00:46:42
154 Kate Scott F50 Steel City Striders 00:46:45
155 Alex Forrest M50 Vegan Runners 00:46:52
156 Emma Stainland F40 Baslow Nights 00:46:54
157 Lesley Turner F50 Tideswell RC 00:46:55
158 Ruth Calvert F40 Wirksworth Running Club 00:47:04
159 Lucy Bacon F40 Wingerworth Wobblers 00:47:22
160 Andy Robinson M 00:47:41
161 Michael Stubbs M40 00:47:44
162 Adrian Moss M50 Steel City Striders 00:47:45
163 Tim Key M40 00:47:46
164 Ellie Beck F 00:47:47
165 Will Maskey M Ashbourne 00:47:50
166 Nicholas M40 Enduro AC 00:47:50
167 Richard Hickling M40 Belper Harriers 00:47:50
168 Daniel Clark M40 Belper Harriers 00:47:55
169 Mamen Vicente F40 Porter Valley Plodders 00:47:58
170 Helen Smith F Shelton Striders 00:48:02
171 Elizabeth Lkin F Long Eaton RC 00:48:22
172 Julie Phelan F50 Belper Harriers 00:48:34
173 Paul Horsfall M60 Handsworth Roadhogs 00:48:41
174 Victoria Hawkins F50 Steel City Striders 00:48:46
175 Charlotte Boig F 00:48:50
176 Paul Bourne M50 Porter Valley Plodders 00:48:55
177 Helen James F Belper Harriers 00:49:03
178 Jill Davies F50 Steel City Striders 00:49:07
179 Paul Stevenson M60 Long Eaton RC 00:49:30
180 Ken Jones M60 Dark Peak Fell Runners 00:49:37
181 Nick Watts M 00:49:57
182 Geoff Andrew M60 00:50:04
183 Victoria Fell F 00:50:14
184 David Arundale M60 Dark Peak Fell Runners 00:50:33
185 Rachel Clark F40 Belper Harriers 00:50:49
186 Richard Smith M 00:51:01
187 Tim Coey M Fat Boys 00:51:12
188 Alison Holt F50 Glossopdale Harriers 00:51:16
189 Naomi Rabin F Steel City Striders 00:51:17
190 Ian Wallis M50 Long Eaton RC 00:51:18
191 Kieren Hickey M60 Totley AC 00:51:18
192 Paul Shelton M60 Steel City Striders 00:51:30
193 Toni Perry F50 Little Eaton Harriers 00:52:13
194 Heather Marsden F50 Tideswell RC 00:52:14
195 Kate Adkins F Porter Valley Plodders 00:52:18
196 Joan Waller F50 Dark Peak Fell Runners 00:52:35
197 Simon Kimmins M50 Wingerworth Wobblers 00:52:55
198 Martin Knight M60 Maltby RC 00:53:07
199 Sarah Williams F 00:53:54
200 Sally Kilner F Sheffield RC 00:53:58
201 Pauil Bratby M50 Derby Triathlon Club 00:54:01
202 Kathryn Fagg F 00:54:20
203 John Oleshtro M55 LERC 00:54:21
204 Maxine Ison F50 Totley AC 00:55:00
205 Liam Amos M Glossopdale Harriers 00:55:41
206 Lisa Wileman F40 00:55:49
207 Carol Beattie F60 Steel City Striders 00:55:54
208 Alison Thornhill F50 North Derbyshire RC 00:55:57
209 Malcolm Reed M50 00:55:57
210 Paul Sorrell M40 Ripley 00:55:58
211 Amy Mallender F40 (L) 00:56:00
212 Helen Elleker F60 City Of Sheffield, Dearn AC 00:56:02
213 Andy Horsfall M Handsworth Road Hogs 00:56:04
214 Ian Hodson M40 00:56:07
215 Thelma Pickard F60 00:56:08
216 Claire Eardley F40 Wirksworth Running Club 00:57:10
217 Ketherine Rogers F40 00:58:04
218 Rachel Driscoll F Tideswell RC 00:58:21
219 Mary Mooney F50 Tideswell 00:58:21
220 Ben Brindley M Tideswell RC 00:58:43
221 Laura Joynes F Tideswell RC 00:58:51
222 Sue Bass F50 Maltby RC 01:00:08
223 Anna Cooper F 01:00:09
224 Nicola Allen F 01:00:10
225 Fiona Newman F40 Steel City Striders 01:01:08
226 Ruth Aldridge F50 01:01:20
227 Steve Hand M50 Derwent Runners 01:01:20
228 Felicity Freeman F 01:01:35
229 Helen Fensome F Erewash Valley RC 01:03:06
230 Linda Foy F50 Maltby RC 01:05:55
231 Julie Ryan F50 01:06:51
232 E J Eaton F 01:06:52