Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

10/06/2018 – Howtown





  
Pos Name Category Club Time
1 Rob Brown MSEN Keswick 02:12:26
2 Alistair Todd MSEN Northern Fells 02:13:10
3 John Holme MV40 Ambleside 02:14:54
4 Harvey Lord MSEN Black Combe 02:15:13
5 Phil Mather MSEN Lonsdale Fell Runners 02:19:10
6 James Harris MSEN Black Combe 02:19:14
7 Dan Summers MSEN Westbury Harriers 02:21:39
8 Tobias Barthelmes MU23 Keswick 02:22:22
9 James Edwards MV40 Lonsdale Fell Runners 02:22:29
10 Philip Withnall MSEN Lonsdale Fell Runners 02:22:38
11 William Winter MSEN 02:25:02
12 John Murfin MV40 Settle Harriers 02:25:15
13 Stu Stoddart MV40 Eden Runners 02:25:49
14 Matt Brindle MV40 02:27:17
15 Philip Pearson MV50 Northern Fells 02:27:43
16 Sam Harrison MSEN Bowland 02:28:06
17 Jonny Croston MV40 Calder Valley 02:28:21
18 John Hobson MV50 Ambleside 02:29:13
19 Craig Smith MV50 Keswick 02:30:35
20 Jon Green MV40 Preston Harriers 02:32:58
21 Phil Wells MV40 Calder Valley 02:34:41
22 Rowan Wood MSEN Lonsdale Fell Runners 02:35:08
23 Claire Nance WSEN Lonsdale Fell Runners 02:35:59
24 John Duff MV40 Northumberland FR 02:37:41
25 Will Buckden MSEN Ilkley Harriers 02:38:06
26 Josh Westwood MSEN Settle Harriers 02:38:10
27 Richard Snowden MV50 Totley AC 02:38:13
28 John Messenger MV40 Northern Fells 02:38:17
29 John Oakenden MSEN Bowland 02:39:33
30 Joseph Barker MSEN St Radegan R&D Club 02:41:11
31 David Griffin MV50 FRA 02:44:08
32 Jim Bacon MV50 Lonsdale Fell Runners 02:46:03
33 James Morrison MV40 Tiverton Harriers 02:46:35
34 James Scott MSEN Keswick 02:47:40
35 John Osborne MV50 Settle Harriers 02:48:45
36 Natalie Hawkrigg WV40 Northern Fells 02:48:47
37 Mark Wharton MV50 Calder Valley 02:49:10
38 Peter German MSEN Helm Hill 02:53:30
39 Jim Clapp MV60 Durham Fell Runners 02:54:16
40 Paul Tynan MV50 Lonsdale Fell Runners 02:54:28
41 Stuart Holmes MV60 St Radegan R&D Club 02:54:31
42 Rebecca Howard WSEN Settle Harriers 02:54:36
43 Chris Thorpe MV50 Ambleside 02:55:03
44 Ian Sutcliffe MV40 Stadium Runners 02:55:43
45 Gareth Bradbury MV40 Monross Trailblazers 02:56:26
46 Paul Heeley MV40 Fellandale 02:56:45
47 Richard Smith MSEN Helm Hill 02:56:50
48 Kristy Guneratne WSEN St Radegan R&D Club 02:56:54
49 Toby Sydes MV40 Calder Valley 02:59:24
50 Ian Handscomb MSEN 02:59:49
51 Catherine Holden WV40 Calder Valley 03:01:16
52 Freda Summerfield WV40 Gateshead Harriers 03:04:21
53 David Dickinson MV60 Westerlands 03:04:27
54 Nick Sebley MV50 Black Combe 03:04:46
55 Dave Halliday MV40 Barlick FR 03:04:53
56 Jane Reedy WV40 Ambleside 03:05:20
57 David Bevan MV50 Saddleworth Runners 03:05:21
58 Claire Wilshaw WSEN St Radegan R&D Club 03:05:25
59 Ian Cumpstey MV40 Jesus Orienteering Club 03:06:36
60 Paul Nickells MV50 Eden Runners 03:07:27
61 Kenneth Murphy MV50 Lonsdale Fell Runners 03:07:57
62 John Robson MV50 Helm Hill 03:08:32
63 Dermot Garvey MV50 03:09:03
64 Gavin Roper MV40 Calder Valley 03:09:08
65 Justin Tracey MV40 Eden Runners 03:10:33
66 Edward Colby MV40 St Radegan R&D Club 03:11:14
67 Rob Daley MV40 Eden Runners 03:12:23
68 Simon Veitch MV50 Keswick 03:12:58
69 Keeley Smith WSEN Helm Hill 03:14:51
70 James Cooke MSEN Calder Valley 03:17:11
71 Owen Mills MV40 Keswick 03:17:48
72 Chris Howell MV40 St Radegan R&D Club 03:18:09
73 Jane Greening WV40 03:18:14
74 Paul Bates MV60 Lonsdale Fell Runners 03:19:36
75 Mike Troup MV60 Ambleside 03:19:48
76 Edwin Sherstone MV50 Southport Waterloo 03:21:11
77 Jeremy Johnson MV50 St Radegan R&D Club 03:23:29
78 Jenny Russell WV40 Northern Fells 03:24:05
79 Tim Brooks MV40 Calder Valley 03:24:19
80 Sarah Bowden WV40 Northumberland FR 03:26:06
81 Allison Skillicorn WSEN 03:26:55
82 Brian Thompson MV60 Helm Hill 03:27:31
83 Eddie Dealtry MV70 Kendal AC 03:28:15
84 Michael Mcloughlin MV60 Preston Harriers 03:34:30
85 Jenny Simpson WSEN North Shields Poly 03:34:38
86 Malcolm Slater MV50 Northumberland FR 03:36:04
87 Victoria Price WSEN St Radegan R&D Club 03:41:18
88 Patrick Gosling MV40 St Radegan R&D Club 03:41:19
89 Christine Addison WV50 Fellandale 03:44:32
90 Dan Briggs MV40 Calder Valley 03:45:32
91 Jonathan Bailey MV40 Black Combe 03:48:15
92 Charlotte Wetton WSEN Calder Valley 03:49:53
93 Carrie Gibson WV40 Helm Hill 03:56:54
94 Laura Jane Winter WSEN St Radegan R&D Club 03:59:29
95 Tanya Shepherd WSEN Fellandale 04:02:25
96 Tom Lynch MSEN Otley AC 04:02:25
97 Graham Holden MV60 Lonsdale Fell Runners 04:04:01
98 Jill Gates WV50 Settle Harriers 04:32:31
99 Sarah Airey WSEN St Radegan R&D Club 04:42:24