Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

22/05/2018 – Roseberry Romp





  
Pos Name Category Club Time
1 Rory Woods MSEN Durham Fell Runners 00:35:19
2 Tim Grimwood MSEN Swaledale Runners 00:35:30
3 Paul Williams M40 Esk Valley Fell Club 00:35:43
4 Craig Harriman MSEN Sunderland Harriers 00:36:29
5 Roger Sillito M40 Northumberland Fell Runners 00:38:09
6 Tony Holland M40 NYMAC 00:38:14
7 James Fishburn MSEN Billingham Marsh House Harriers 00:38:24
8 Stephen Pugh M45 Esk Valley Fell Club 00:38:44
9 Andrew Coleman M40 00:38:47
10 Catherine Williamson WSEN Loftus & Whitby 00:38:52
11 Adrian Potter M40 00:38:56
12 Matt Walker MSEN Tyne Bridge Harriers 00:38:57
13 Keviun McLoughlin M50 NYMAC 00:39:07
14 Ian Rowan MSEN 00:39:25
15 Aaron Keys MSEN Middlesbrough & Cleveland 00:40:18
16 David Hughes M55 NYMAC 00:40:20
17 Ben Senior M40 Loftus & Whitby 00:40:27
18 Fiona Brannan WSEN 00:40:39
19 Ken Maynard M55 Sunderland Strollers 00:40:47
20 Tom Day MSEN Stockton Striders 00:40:53
21 Robert Williamson M50 Loftus & Whitby 00:42:02
22 Ryan Lee Holt MSEN Tyne Bridge Harriers 00:42:03
23 Philip Howard M40 00:42:06
24 Paul Cook MSEN 00:42:12
25 Peter Riley M50 Middlesbrough & Cleveland 00:42:15
26 Chris Jefferies M45 Billingham Marsh House Harriers 00:42:16
27 John Tollitt M50 Northumberland Fell Runners 00:42:17
28 Garry Owens M60 Northumberland Fell Runners 00:42:21
29 David McKenna M45 Darlington Harriers 00:42:33
30 Paul Johnson M45 Stockton Striders 00:42:34
31 Brendam Anglim M45 CLOK 00:42:40
32 Natalie Curgenven WSEN 00:42:57
33 Ben Hancox MSEN 00:43:03
34 Tony Oliver M50 Hartlepool Burn Road Harriers 00:43:06
35 Andy Robson MSEN 00:43:09
36 Oli Read MSEN York Knavesmire 00:43:25
37 Geoff Davis M60 Northumberland Fell Runners 00:43:29
38 Finlay Pennington MSEN Stockton Striders 00:43:31
39 Matthew Carling MSEN Stockton Striders 00:43:37
40 Marie Murtagh WSEN Easingwold 00:43:42
41 Chistopher Rumsey MSEN 00:43:45
42 Holden Outhwaite MSEN Esk Valley Fell Club 00:43:46
43 Shelli Gordon W40 New Marske Harriers 00:43:47
44 Jonathan Archer M40 Stockton Striders 00:43:52
45 Nigel Briggs M55 NYMAC 00:44:05
46 Paul Stocks M40 NYMAC 00:44:06
47 Richard Coates M45 York Triathlon Club 00:44:11
48 Oscar Anglim U18B 00:44:13
49 San Warburton MSEN 00:44:22
50 Stephen Mummery M60 00:44:24
51 Stefan Kostrzewsk MSEN Billingham Marsh House Harriers 00:44:29
52 Francis Shillito M40 Northumberland Fell Runners 00:44:32
53 David Allison M55 NYMAC 00:44:34
54 Ashleigh Bennett WSEN Sunderland Strollers 00:44:38
55 Kath Aspin W50 New Marske Harriers 00:44:50
56 Dave Bannister M45 York Acorn 00:45:00
57 Kirsty Struthers WSEN NYMAC 00:45:03
58 Dean Law M40 NYMAC 00:45:26
59 Kimbrerley Skiba WSEN NYMAC 00:45:29
60 Callum Sewell MSEN 00:45:32
61 Simon Welch M40 New Marske Harriers 00:45:34
62 Jade Hutchinson WSEN Darlington Harriers 00:45:38
63 Lewis Byram MSEN Holmfirth Harriers 00:45:39
64 Mark Taylor MSEN Redcar Running Club 00:45:53
65 David Craggs M40 UK Runchat 00:45:59
66 Mick Clarke M55 Loftus & Whitby 00:46:18
67 Ian Latimer M55 NYMAC 00:46:27
68 Michael Bell M50 Northumberland Fell Runners 00:46:29
69 Mike Robbins M40 Billingham Marsh House Harriers 00:46:31
70 David Page MSEN Orchard Eagles 00:46:34
71 Linda Noble W50 Darlington Harriers 00:46:35
72 John Walpole M40 Redcar Running Club 00:46:37
73 Charlotte Wilton W40 Thirsk & Sowerby Harriers 00:46:41
74 David Daniels M45 Tyne Bridge Harriers 00:47:02
75 Trevor Symonds M60 Northumberland Fell Runners 00:47:04
76 Thomas Bunn M55 Esk Valley Fell Club 00:47:31
77 Jenna Maynard WSEN Sunderland Strollers 00:47:32
78 Gary Mason M45 Northumberland Fell Runners 00:47:36
79 Meghan McCarthy WSEN Durham Fell Runners 00:47:37
80 Andrew Duncan M60 Northumberland Fell Runners 00:47:38
81 Cassie Holmes WSEN York Knavesmire 00:47:43
82 Ian Hodgson M50 NYMAC 00:47:49
83 Liam Crosby MSEN Sunderland Strollers 00:47:57
84 Mark Smith M45 North Shields Poly 00:48:11
85 Maria Clemmit WSEN NYMAC 00:48:50
86 Christian Oxley M40 Stockton Striders 00:49:02
87 Rob Lickley M40 Thirsk & Sowerby Harriers 00:49:04
88 Gary Beard M55 Loftus & Whitby 00:49:08
89 Sophie Marr WSEN Tyne Bridge Harriers 00:49:44
90 Kathryn Stevenson W45 Tyne Bridge Harriers 00:49:45
91 Jill Clapp WSEN 00:49:49
92 Mark Edwards M60 NYMAC 00:50:14
93 Priyan Mistry MSEN 00:50:40
94 Caroline Pollard W55 Wharfedale Harriers 00:51:06
95 David Bruce MSEN Sunderland Harriers 00:51:09
96 Kevin Walker M60 00:51:24
97 David Cammiss M40 Run Peterlee 00:51:34
98 Christopher Wright M55 NYMAC 00:52:14
99 Stephen Bulmer M50 Loftus & Whitby 00:52:30
100 Rebecca Hole WSEN 00:53:06
101 Laura Havis U18G Middlesbrough AC 00:53:09
102 Paul Havis M50 00:53:11
103 Mark Fields MSEN 00:53:20
104 Katie Abel WSEN Stockton Striders 00:53:25
105 Chris Stacey MSEN Chris Fit 00:53:30
106 Rosie Dawson WSEN Billingham Marsh House Harriers 00:53:31
107 Sarah Roe WSEN Billingham Marsh House Harriers 00:53:32
108 Lee Craig M40 00:53:38
109 Ian Harris M50 Billingham Marsh House Harriers 00:53:41
110 Kevin Murray M50 Swiftees 00:53:46
111 Lee Hamilton M40 Stockton Striders 00:53:51
112 Ben Williams M40 Helsby Running Club 00:53:55
113 Paul Handon M50 FRA 00:54:15
114 Chris Watson MSEN Redcar Running Club 00:54:21
115 Keith Wilson M65 NYMAC 00:54:33
116 Wesley Alkins MSEN Darlington Harriers 00:54:42
117 William Gayter M55 NYMAC 00:54:44
118 Jim Robson M60 NYMAC 00:54:53
119 Jayne Wetterley W45 00:55:12
120 Graham Robinson M60 Pickering Running Club 00:55:19
121 Sharon Gayter W50 NYMAC 00:55:22
122 Anthony Erskije M45 Sunderland Harriers 00:55:23
123 Martin White M60 New Marske Harriers 00:56:03
124 Mick McGurk M60 New Marske Harriers 00:56:12
125 Charlotte Iosson WSEN 00:56:25
126 Jan Young W65 Elvet Striders 00:56:51
127 Lisa Rutier W40 Redcar Running Club 00:56:58
128 Philip Morley M50 Stockton Striders 00:57:14
129 Simon Hole M60 00:57:20
130 Paul Robinson M40 00:57:23
131 Sue Slack W55 Pickering Running Club 00:57:27
132 Ronnie Sherwood M70 New Marske Harriers 00:57:44
133 Charlotte Howard W40 00:57:59
134 David Robinson M55 FRA 00:58:00
135 Chris Barker MSEN 00:58:17
136 David Stephenson M55 Pickering Running Club 00:58:35
137 Simon Thomson M40 00:59:09
138 Derek Snowood M45 Hartlepool Burn Road Harriers 00:59:30
139 Steve Grange M55 Ripon Runners 00:59:32
140 Kevin Bruce M55 Saltwell Harriers 01:00:20
141 Steve Tawse M55 Swiftees 01:00:27
142 Ian Morris M45 01:00:35
143 Emma Beaumont W45 New Marske Harriers 01:00:42
144 Julie McNicholas W50 Esk Valley Fell Club 01:01:29
145 Rachel Hall WSEN Stockton Striders 01:02:09
146 Rozannah Halsall W45 01:02:11
147 Kerry Welch W40 New Marske Harriers 01:02:12
148 Sarah Tomlinson W40 Darlington Harriers 01:02:15
149 Sarah Guy WSEN Darlington Harriers 01:02:16
150 Bref O'Rourke M65 NYMAC 01:02:17
151 Gavin Morley MSEN 01:02:38
152 Maddy McCarthy WSEN 01:02:41
153 Stephanie Piper WSEN Elvet Striders 01:02:42
154 Alex Hennessey MSEN 01:02:48
155 Joanne Hennessey WSEN 01:02:49
156 Julie Gustard M40 Yarm 01:03:01
157 Allison Rolfe W50 01:03:05
158 Tracy Moor W45 Loftus & Whitby 01:03:10
159 Tony Purus W50 Run Peterlee 01:03:17
160 Bob Howe M70 NYMAC 01:03:29
161 Thomas Holden MSEN 01:04:26
162 Shaun Sant M40 Hartlepool Burn Road Harriers 01:05:19
163 Lee Crawford M45 NYMAC 01:05:26
164 Angela Waugh WSEN 01:05:27
165 Louise Ellison W40 Redcar Running Club 01:05:30
166 Anne Robson W60 NYMAC 01:05:31
167 Kate Johnson W45 01:05:32
168 Stuart Henderson M55 Run Peterlee 01:05:43
169 Helen Page WSEN Yarm 01:05:48
170 Stephanie Lighman W45 Yarm 01:05:48
171 Jack Acres MSEN 01:06:30
172 Jackie Purvis W50 Run Peterlee 01:07:06
173 Sara Porley W40 Redcar Running Club 01:07:12
174 Anderia Boumer W50 Loftus & Whitby 01:07:14
175 Rebecca Wright WSEN Billingham Marsh House Harriers 01:07:44
176 Asma Sheffi W45 NYMAC 01:09:54
177 Geraldine Crawford M45 NYMAC 01:09:54
178 Debbie Defty W40 Run Peterlee 01:09:55
179 Jocelyn Wilkinson W40 Run Peterlee 01:09:56
180 Philly Hare W60 Pickering Running Club 01:10:28
181 Vicki Dertis W55 Tyne Bridge Harriers 01:10:35
182 Denise Robinson W55 Yarm 01:11:47
183 David Gilthorpe M60 Saltwell Harriers 01:12:19
184 Helen Whiting W40 Quakers RC 01:12:43
185 Alexandra Nicol WSEN Ripon Runners 01:12:53
186 Andrea Richardson W45 Ripon Runners 01:12:54
187 Louise Cram W40 01:13:40
188 Angela Curran W40 01:13:41
189 Orinda Elliott W45 01:15:17
190 Jayne Turner W40 01:15:18
191 Martin Colbun M45 Run Peterlee 01:22:45
192 Catherine York W40 Redcar Running Club 01:30:14
193 Deborah Hunter W45 New Marske Harriers 01:30:24
194 Tracey Wright WSEN Fairfield Harriers 01:31:18
195 Helen Wetherall W40 Run Peterlee 01:32:09
196 Jacque Kelly W65 Swiftees 01:36:04
197 Teresa Murphy W50 Swiftees 01:36:05