Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

23/05/2018 – Batch Bash





  
Pos Name Category Club Time
1 Daniel Connolly MU23 Mercia 00:25:42
2 Matthew Yapp MU23 Mercia 00:26:43
3 Jack Agnew MU23 Mercia 00:27:05
4 Daniel Maskew MSEN Wolves & Bilston AC 00:27:31
5 William Laye MSEN Mercia 00:28:01
6 Tim Werrett M45 Mercia 00:28:05
7 Tom Roo MSEN Mercia 00:28:10
8 Chris Atherton MSEN Ambleside AC 00:28:17
9 Duncan Birtwistle MSEN Telford AC 00:28:36
10 Glen Speake M40 Mercia 00:28:58
11 Steven Cale MSEN Mercia 00:29:12
12 Matthew Pollard MSEN Bournville Harriers 00:29:17
13 Matt Eardley MSEN Newcastle Triathlon Club 00:29:19
14 Rachel Parker WSEN Mercia 00:29:22
15 Mel Price W45 Mercia 00:29:31
16 Richard Bacon M40 TORQ 00:29:42
17 James Craig MSEN Mercia 00:29:42
18 Calvin Wright M45 Shropshire Shufflers 00:29:50
19 James Hickinbottom MSEN Shrewsbury AC 00:30:30
20 John Atyeo M50 Mercia 00:30:40
21 Andy Davies M50 Mercia 00:30:56
22 Henry Webb U17B Walton Chasers 00:31:25
23 Andrew Summers MSEN Bridgnorth RC 00:31:32
24 Daniel Vaughan MSEN Wolves & Bilston 00:31:52
25 Ian Faddy-Widmann MSEN Bournville Harriers 00:32:03
26 Daniel Brazier MSEN Mercia 00:32:10
27 Mark Agnew M50 Mercia 00:32:12
28 Neil Gerrity MSEN Newcastle 00:32:14
29 Jacob Horne U17B Mercia 00:32:25
30 Richard Price MU23 Sedgley Striders 00:32:35
31 David Chetta MSEN Mercia 00:32:43
32 David Mullin M45 Mercia 00:32:49
33 Matt Harrison M45 Mercia 00:32:57
34 Luke Moses U17B Telford AC 00:32:59
35 Tom Yeomans M45 U/A 00:33:01
36 Steve Cole M55 Mercia 00:33:14
37 John Taylor M50 Mercia 00:33:22
38 Ed Davies M60 Mercia 00:33:24
39 Simon Neeves MSEN Mercia 00:33:27
40 Paul Cadman M50 Mercia 00:33:35
41 Ross Corbett U17B Telford AC 00:33:35
42 Lenny Hughes M60 Maldwyn Harriers 00:33:43
43 Richard Evans MSEN Sytri 00:33:57
44 Simon Daws M60 Mercia 00:34:00
45 Lucie Tait-Harris W45 Telford AC 00:34:14
46 Adam Hill MSEN U/A 00:34:15
47 Garry Dean M50 U/A 00:34:26
48 Mike Streetly M50 Cuthbert 00:34:38
49 Simon Webb M40 Walton Chasers 00:34:39
50 Nicholas Pollock M40 Shropshire Shufflers 00:34:43
51 Amber Gibb U17G Mercia 00:34:46
52 Martyn Helliker MSEN Stratford On Avon AC 00:34:49
53 Ed Morris M45 Shropshire Shufflers 00:35:26
54 Glyn Fletcher M55 Maldwyn Harriers 00:35:34
55 Chris Snow M40 U/A 00:35:48
56 Val Swingler W50 Shropshire Shufflers 00:35:56
57 Stuart Proctor M50 U/a 00:35:57
58 Ben Hartshorne U17B U/A 00:36:08
59 Megan Davies U17G Wolves & Bilston 00:36:16
60 Daniel Hartshorne M40 U/A 00:36:16
61 Graham Chidley M50 Mercia 00:36:17
62 Ryan Cooke MSEN U/a 00:36:34
63 Lee Murphy MSEN U/a 00:36:35
64 Ian Hopkins M50 Telford AC 00:36:43
65 Nigel Pritchard M45 Shropshire Shufflers 00:36:44
66 Jonathan Brew MSEN U/a 00:36:46
67 Andy Perry M40 U/a 00:36:47
68 John Selby M50 U/a 00:36:54
69 Charlotte Prince WSEN Bayston Hill Dodgers 00:36:55
70 Kevin Evans M45 Wenlock Olympians 00:37:04
71 Duncan Davies M55 Wolves & Bilston 00:37:10
72 Matthew Holmes U17B Telford AC 00:37:15
73 Melanie Funnell WSEN Shropshire Shufflers 00:37:33
74 Ryan Fulford M40 U/A 00:37:34
75 Richard Amos MSEN Bridgnorth RC 00:37:38
76 David Gould M65 Mercia 00:37:38
77 Suzanne Kapitanec WSEN Mercia 00:37:39
78 Craig Teckoe M40 Wrekin RR 00:38:12
79 Alison Preece W45 Telford 00:38:14
80 Dave Nichols M65 Mercia 00:38:19
81 Stephen Atherton M60 Ambleside 00:38:19
82 Emma Horne W45 Mercia 00:38:24
83 Maryke Fox W40 Mercia 00:38:34
84 Dave Farrow M50 Mercia 00:38:45
85 James Brazier U19B Wolves & Bilston 00:39:06
86 Guy Whitmarsh M70 Croft Ambrey 00:39:11
87 Adrian Clark M50 Mercia 00:39:14
88 Tim Jones M55 Shropshire Shufflers 00:39:17
89 Peter Holmes M40 Whitchurch Whippets 00:39:19
90 Bill Cork M55 Shropshire Shufflers 00:39:28
91 Paul Dainty M50 Mercia 00:39:38
92 Adam Crisp U17B Wolves & Bilston 00:39:41
93 Philip Hadland M55 Mercia 00:39:45
94 Toby Lonsdell MU23 U/A 00:39:45
95 Edward Beanes M50 Bridgnorth RC 00:39:46
96 Alfie Roach U19B U/A 00:39:58
97 Monica Baptista WSEN Bournville Harriers 00:40:07
98 Laura Gale W40 Bournville Harriers 00:40:08
99 Robert Ingham M45 Whitchurch Whippets 00:40:30
100 Gill Evans W55 SAC 00:40:46
101 Peter Cooke M50 Mercia 00:40:47
102 Gary Gunner M70 Croft Ambrey 00:41:19
103 Paul Sanderson M65 Telford AC 00:41:35
104 Jono Duffy M45 U/a 00:41:45
105 Karl Davies M55 Amazing Feet RC 00:42:02
106 Michael Burton M60 LDWA 00:42:19
107 Charlie Holland M60 Shropshire Shufflers 00:42:20
108 James Rainbow M40 Whitchurch Whippets 00:42:28
109 Jakov Grabski MSEN U/a 00:42:32
110 Lindsay Webster W40 U/a 00:42:33
111 Biddy Cole W50 Mercia 00:43:01
112 Richard Paddock M55 Mercia 00:43:03
113 Mark Hall M55 Wrekin RR 00:43:51
114 Adrian Humphreys M60 U/a 00:43:56
115 Don Hale M60 Mercia 00:44:10
116 Maria Spurling W45 Shropshire Shufflers 00:44:15
117 Natalie Carr W40 Bridgnorth RC 00:44:50
118 Helen Hadebe W50 Newport 00:45:03
119 Tracey Hughes W50 Maldwyn 00:46:07
120 Tim Jones M50 U/a 00:46:34
121 Josephine Fotheringham W60 U/A 00:47:50
122 Amanda Prescott W45 Bridgnorth RC 00:48:35
123 Simon Roberts M45 Bridgnorth RC 00:50:54
124 Julie Roberts W55 Bridgnorth RC 00:51:55
125 Neil Thwaites M55 Pershore Plum Plodders 00:54:47
126 Trevor Clark M55 Pershore Plum Plodders 00:54:48
127 Lesley Pymm W65 Bournville Harriers 00:58:19
128 Joanna Sharp W55 Ludlow Runners 01:00:09
129 Maggie Morris W55 Ludlow Runners 01:08:09