Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

14/04/2018 – Chicken Run





  
Pos Name Category Club Time
1 Lee Kemp MSEN Totley AC 00:41:29
2 Ben Tetler MSEN Glossopdale 00:42:28
3 Robbie Peal MU23 Macc Harriers 00:42:49
4 Kenny Malton MSEN Shelton Striders 00:43:14
5 Lee Ashworth M40 Disley 00:43:37
6 Colin Osbourne M40 Totley AC 00:45:27
7 Damian Kilpin M40 Penistone Footpath 00:45:27
8 William Bowers MSEN Ochil Hill Runners 00:46:03
9 Paul Targett M50 Holcombe Harriers 00:46:15
10 Tony Robson MSEN Pennine Fell 00:46:20
11 Chris Jackson MSEN Pennine Fell 00:46:54
12 Steven Gascoyne M40 North Derbyshire 00:47:41
13 James Stubbs MU23 Pennine Fell 00:48:17
14 Shaun Parkin M40 Totley AC 00:48:29
15 Matt Lewis M50 Macc Harriers 00:48:32
16 Marc Sinclair MSEN Macc Harriers 00:49:01
17 Mark Jacobs M50 Totley AC 00:49:24
18 David Heenan MSEN Vegan Runers 00:49:30
19 David Brockbank M40 Macc Harriers 00:49:44
20 Jacob Miller MU23 Buxton AC 00:49:44
21 Rob Winfield MSEN 00:49:45
22 Geoffrey Gough M60 Clayton 00:49:49
23 Marcel Darling M40 Shelton Striders 00:49:59
24 Richard White M40 Glossopdale 00:50:19
25 Ian Charlesworth M50 Penistone Footpath 00:50:33
26 Stewart Van Ark MSEN 00:50:44
27 David Wilson M50 Macc Harriers 00:51:04
28 Caz Kay WSEN Totley AC 00:51:27
29 Robert Bolton M50 00:51:35
30 Mathew Street MSEN 00:51:37
31 Richard Knowles M40 Totley AC 00:51:59
32 Richard Snowden M50 Totley AC 00:51:59
33 Robin Hoffman MSEN 00:52:14
34 Lee Moffat M40 00:52:32
35 Saul Gallagher M50 East Chshire 00:52:39
36 Simon Farrington-Newman M40 Marple Runners 00:53:07
37 David Veryard M50 Bakewell 00:53:53
38 James Hobson MSEN Goyt Valley 00:53:53
39 Nick Baillie M40 00:54:36
40 Sarah Andrew WSEN 00:54:49
41 Benedict Elliot M40 00:54:53
42 Eoin Connaughton M50 Dark Peak 00:55:01
43 Martin Roberts M60 Todmorden 00:55:07
44 Simon Newton M40 00:55:17
45 Craig Partridge M40 Altrincham 00:55:20
46 Alison Wainwright W40 Dark Peak 00:55:29
47 Fiona Johnson WSEN Stockport Harriers 00:55:29
48 David Madden M40 00:56:01
49 Simon Allen M40 Sheffield Running 00:56:12
50 Richard Morgan MSEN 00:56:13
51 Mark Stanbridge M40 Macc Harriers 00:56:28
52 Ann-Marie Jones W60 Macc Harriers 00:56:30
53 Trevor Hibbert M40 Sinfin 00:56:33
54 John Archer M60 Winston 00:56:40
55 Barry Blyth M60 Macc Harriers 00:57:00
56 Maciej Bogucki MSEN 00:57:16
57 Pat Goodall W60 Totley AC 00:57:43
58 Daniel Stockton MSEN Lyme Runners 00:57:58
59 James Grayson MSEN 00:58:01
60 Steven Andrews M40 Barnsley Harriers 00:58:19
61 Paul Filby M40 Pennine Fell 00:58:19
62 Caroline Swett W40 Sinfin 00:58:52
63 Peter Bailey M50 Buxton AC 00:59:21
64 James Taylor MSEN 00:59:30
65 Brian Bennett MSEN 00:59:38
66 Michael Richardson M50 Hamosworth 00:59:50
67 Steve Temple M50 KFR 00:59:56
68 Julie Gardner W50 Macc Harriers 01:00:07
69 Michael Nosvalla MSEN Goyt Valley 01:00:32
70 Ezme Brack WU23 Glossopdale 01:00:34
71 Jimmy Mo M50 01:00:47
72 Shona Taylor W50 Wigan Harriers 01:01:23
73 Tim Eyes MSEN 01:02:05
74 Stephen Done M40 01:02:19
75 Mary Jeal W50 Glossopdale 01:02:51
76 Kate Cush W50 01:03:00
77 Greg Avery M50 Goyt Valley 01:03:14
78 Joanne Brack W50 Glossopdale 01:03:31
79 Peter Stanley M50 Penistone Footpath 01:03:36
80 Elliot Fernounda MU23 01:03:40
81 David Malatdwski M60 Raccoon Racing 01:04:08
82 Andy Wilkins M60 Glossopdale 01:04:22
83 Tony Griffiths M40 Macc Harriers 01:04:56
84 Kitt Garvey MSEN 01:05:21
85 David Richards M50 Fomula One 01:05:28
86 Marrena Suwinska WSEN 01:06:28
87 Vanessa Smith W40 Totley AC 01:06:43
88 Carl Rawson M40 01:09:20
89 Gail Hill W40 Macc Harriers 01:09:25
90 Carly Hartwright W60 Totley AC 01:09:35
91 Paul Shelton M60 Steel City 01:09:40
92 Jeremy Brayshaw M60 Totley AC 01:09:50
93 Ian Wallis M50 Long Eaton 01:10:14
94 Anna Game W40 01:10:43
95 Helen Smith WSEN Shelton Striders 01:10:56
96 Callum Barltrop MU23 Vegan Runers 01:12:27
97 Francescs Done WSEN 01:12:53
98 Jemma Cliff WU23 Pennine Fell 01:12:53
99 Mandy Moore W50 Totley AC 01:13:29
100 Fiona Corden W40 Shelton Striders 01:13:55
101 Alex Slavik MSEN MDOC 01:17:06
102 Cheryl Stitt W40 Glossopdale 01:17:21
103 Wendy McMahon WSEN Glossopdale 01:17:22
104 Daniel Murpy MSEN 01:18:27
105 Christine Donald W50 Shelton Striders 01:19:09
106 Lorraine Varney W50 Fomula One 01:25:53
107 Ian Parfitt M50 Raccoon Racing 01:27:18
108 Angela Monk W50 Shelton Striders 01:27:33
109 Alison Nunn W50 Shelton Striders 01:31:47
110 Sasha Brimacombe W40 Barnsley Harriers 01:33:14
111 Gemma Williamson WSEN 01:36:44
112 Nikki Griffiths W40 01:36:45
113 Barrie Thomason M50 Macc Harriers DNF