Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

25/03/2018 – Heptonstall





  
Pos Name Category Club Time
1 Joe Baxter M Pudsey & Bramley AC 01:59:43
2 Jack Wood M Ilkley Harriers 02:01:41
3 Sam Watson M Wharfedale 02:03:50
4 Robin Howie M 02:05:10
5 Michael Malyon M Baildon Runners 02:05:55
6 Neal Crampton M Pudsey & Bramley AC 02:06:54
7 Phil Livermore M North Leeds Fell Runners 02:09:52
8 Jason Millward V40* Harrogate Harriers 02:11:23
9 Kevin Hoult V40 CVFR 02:15:03
10 Ethan Hassell M Wharfedale 02:16:47
11 Colin Walker V40 Pudsey & Bramley AC 02:16:59
12 Iain Illstone M CVFR 02:17:39
13 Steve Turland V50* Ilkley Harriers 02:19:06
14 Peter Coates V40 Clayton-Le-Moors 02:19:35
15 Jonathan Melia V40 Rossendale Harriers 02:19:44
16 Adam Storer V40 02:20:01
17 Jake Lodge M Meltham AC 02:24:01
18 Luke Turner M Clayton-Le-Moors 02:25:40
19 Paul Haigh V40 CVFR 02:25:50
20 Daniel McKeown M London Heathside 02:26:15
21 John Navis M Pudsey & Bramley AC 02:27:08
22 Matthew Duckworth M Clayton-Le-Moors 02:27:11
23 Philip Wells V40 CVFR 02:27:15
24 Duncan Cannon M Todmorden Harriers 02:27:26
25 Dan Marsden M CVFR 02:28:41
26 Peter Stobbs V50 Trawden AC 02:31:03
27 Annie Roberts F* Todmorden Harriers 02:31:23
28 James Allard M 02:32:27
29 Robert Gray V40 Todmorden Harriers 02:32:53
30 Nik Tarrega F York Knavesmire Harriers 02:33:19
31 Rowan Temple M Kirkstall Harriers 02:34:00
32 Craig Neville V40 02:34:19
33 Toby Cotterill M CVFR 02:35:01
34 Ronnie Turner V50 Rossendale Harriers 02:35:21
35 Tara Robb F Clayton Harriers 02:36:15
36 Andrew Fairburn V40 Trawden AC 02:36:20
37 Carlos Bedson V40 Cheshire Hill Racers 02:36:50
38 Tom Smith V50 Bowland 02:37:11
39 Darren Tweed V40 Todmorden Harriers 02:37:13
40 Daniel Greenwood V40 Meltham AC 02:37:55
41 Adam Moger V40 Kirkstall Harriers 02:37:56
42 Thornton Taylor V60* Rossendale Harriers 02:37:59
43 Michael Toman V50 Rossendale Harriers 02:38:10
44 Aiden Curley V40 Abbey Runners 02:38:58
45 Gavin Lamb M Ilkley Harriers 02:39:54
46 Iain Powell V40 CVFR 02:40:17
47 John Boothman V50 Barlick Fell Runners 02:40:41
48 Russell Aydon-Butler V40 KCAC 02:41:48
49 Rick Harwood V40 KCAC 02:42:35
50 Dave Robson V40 Ilkley Harriers 02:42:53
51 Thomas Walker M Clayton-Le-Moors 02:43:56
52 Ben Cliff V40 CVFR 02:44:50
53 Chloe Haines F Dark Peak Fell Runners 02:45:20
54 Mark Storey V50 Trawden AC 02:45:30
55 Kieran Horrigan V50 FRA 02:46:01
56 Daniel Hurd M 02:47:38
57 Ken Taylor V70* Rossendale Harriers 02:48:38
58 Tristan Langlois V40 Todmorden Harriers 02:49:24
59 Matthew Wilcock V50 Trawden AC 02:50:15
60 Adam Wallwore M Trawden AC 02:50:16
61 Nick Beanland V40 02:50:22
62 Emma Wilkins F Baildon Runners 02:51:10
63 Robert Haywood M 02:53:45
64 Robert Halstead V50 Todmorden Harriers 02:54:09
65 Neil Wallace V40 Pudsey & Bramley AC 02:54:56
66 Brian Horrocks V50 Clayton-Le-Moors 02:55:00
67 Molly Ralphson FV40* Trawden AC 02:55:24
68 Paul Swyers V50 Radcliffe AC 02:56:27
69 James Kermode M Pennine Fell Runners 02:56:50
70 Stuart Wolstenholme V40 Todmorden Harriers 02:57:32
71 Jean Powell FV50* Wharfedale 02:57:47
72 Andrew Sandercock M North Leeds Fell Runners 02:58:29
73 Susie Pedder FV40 Trawden AC 02:59:43
74 Richard Briscoe M Clayton-Le-Moors 03:01:03
75 Belinda Baquero F Pudsey & Bramley AC 03:01:22
76 Bill Becketts V50 Chorley A&T 03:01:45
77 Andrew Bradley V50 Clayton-Le-Moors 03:02:25
78 Rogan Ashton V40 Otley AC 03:05:23
79 Ben Mason V40 Pudsey Pacers 03:05:43
80 Pete Wilkin V50 Thirsk Massive 03:06:43
81 Timothy Jacobs V40 North Leeds Fell Runners 03:07:00
82 Lynn Murphy FV40 KCAC 03:07:12
83 Matt House V40 KCAC 03:07:12
84 Toby Campbell V50 03:10:20
85 Maria Cook FV40 Parbold Pink Panthers 03:11:06
86 David Leslie V60 Abbey Runners 03:11:06
87 Bridget Glaister FV40 Parbold Pink Panthers 03:11:07
88 Gloria Ayuso FV40 CVFR 03:13:24
89 Derek Doyle V50 Stainland Lions 03:13:41
90 Anthony Costello V50 CVFR 03:14:02
91 Steve Wathall V60 Black Combe Runners 03:14:32
92 Simon Caldwell V50 03:15:04
93 Charles McKinney V40 Ackworth Road Runners 03:18:38
94 Tony Davis M 03:20:47
95 Neil Dewis V40 03:21:51
96 Tim Charmley V50 Tattenhall Runners 03:22:32
97 Simon Austin M Black Combe Runners 03:23:08
98 Sarah Haines FV50 Ilkley Harriers 03:24:04
99 Harry Atkinson V60 Bingley 03:25:23
100 Anna Thomas F Manchester Triathlon Club 03:26:14
101 Mark Hanna V40 Manchester Triathlon Club 03:26:15
102 Carmen Elphick FV40 York Alpine Club 03:28:28
103 Gillian Wisbey FV40 CVFR 03:30:08
104 Louise O’Brien FV40 Kirkstall Harriers 03:31:54
105 Chris Hudson V40 Kirkstall Harriers 03:31:55
106 Alex Jeffrey M 03:32:59
107 Duncan Watson V40 03:51:54
108 Sue Roberts FV50 Todmorden Harriers 03:53:43
109 Peter Badkin V50 Abbey Runners 04:23:43