Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

24/02/2018 – Midgley Moor





  
Pos Name Category Club Time
1 Karl Gray M40 CVFR 00:38:50
2 Martin Howard M23 CVFR 00:41:17
3 John Whiteside M40 Barlick FR 00:41:30
4 John Raho M Holcombe 00:43:12
5 John Navis M Pudsey & Bramley 00:45:31
6 Marc Hartley M Barlick FR 00:45:45
7 Adam Storer M40 00:46:02
8 Mark Burley M Macclesfield 00:46:14
9 Jonny Croston M40 CVFR 00:46:37
10 Marc Barrett M40 Rossendale 00:48:16
11 Graham Bird M50 Wharfedale 00:50:48
12 Stephen Booth M50 00:51:24
13 Stephen Morran M60 CVFR 00:51:30
14 Gayle Sugden W40 CVFR 00:51:31
15 Jo Buckley W40 CVFR 00:51:35
16 Kieron Mitchell M40 Clayton-le-Moors 00:51:40
17 Ian Charlesworth M50 Penistone Footpath 00:51:42
18 Adam Wallwork M Trawden AC 00:51:46
19 Adrian Blackledge M40 Trawden AC 00:51:50
20 Phil Wells M40 CVFR 00:51:51
21 Tristan Langlois M40 Todmorden 00:51:52
22 Colin Moses M50 Wharfedale 00:51:57
23 Robert Tyson M Todmorden 00:51:59
24 Pete Dimitrijevic M40 Wharfedale 00:52:00
25 John Bramwell M40 Rochdale 00:52:13
26 Andrew Fairburn M Trawden AC 00:52:20
27 Howard Darwin M50 Todmorden 00:52:22
28 John Tomlinson M40 Penistone Footpath 00:52:28
29 Rob Rawlinson M40 CVFR 00:53:43
30 Anthony Costello M50 CVFR 00:53:45
31 Frazer Durris M40 Trawden AC 00:53:56
32 James Crock M40 Trawden AC 00:54:15
33 Katherine Liver W 00:54:24
34 Ben Cliff M40 CVFR 00:54:36
35 Richard Butterwick M40 Todmorden 00:54:40
36 Pauline May W Todmorden 00:54:55
37 Brian Hickey M50 00:55:25
38 Fionnuala Swann W40 Trawden AC 00:55:39
39 Andrew Smallwood M50 Leeds Bradford Tri 00:55:40
40 Jean Powell W50 Wharfedale 00:55:43
41 Barbara Lonsdale W40 CVFR 00:55:45
42 Peat Fitzpatrick M50 00:55:54
43 Paul Brannigan M50 Todmorden 00:56:14
44 Darren Sargent M40 CVFR 00:56:18
45 Martin Roberts M60 Todmorden 00:56:50
46 Sean Fitzpartick M Trawden AC 00:56:58
47 Colin Valentine M50 Keswick AC 00:57:47
48 Phil Clayton M50 Black Combe 00:58:35
49 Dawn Tibbs W40 Trawden AC 00:58:52
50 Allan Boult M50 Trawden AC 00:58:55
51 Lance Parker M40 CVFR 00:58:56
52 Tim Brooks M40 CVFR 00:59:20
53 James Cooke M CVFR 00:59:24
54 Robin Gray M50 Todmorden 00:59:58
55 John McDonald M50 Trawden AC 01:00:12
56 Martin OBrien M50 01:00:13
57 Derek Donohue M50 Todmorden 01:00:14
58 Harry Atkinson M60 Bingley Harriers 01:00:21
59 Lucy Brown W Trawden AC 01:00:34
60 Dave Culpan M50 Stainland Lions 01:00:36
61 Amanda Farrell W50 CVFR 01:01:24
62 Steve Spammer M40 Bolton Tri 01:03:46
63 Lawrence Fennelly M50 Glossopdale 01:10:09
64 Stephen Batley M70 Skyrac AC 01:11:02
65 Liz Casey W50 North Leeds FR 01:12:18
66 Tony Lee M50 01:12:30
67 Sue Roberts W50 Todmorden 01:13:13
68 Julie Townson W50 Trawden AC 01:14:47
69 Rebecca Bailey W 01:17:14
70 Andrew Ayers M 01:17:14
71 Jill Boustead W50 Saddleworth 01:19:35
72 Alex Fort W Trawden AC 01:20:21
73 Susan Hinde W50 Saddleworth 01:20:24
74 Claire Storozuk W Trawden AC 01:20:25
75 Emily OConnor W Trawden AC 01:25:59
76 Jill Maxfield W Trawden AC 01:26:00
77 Adam Howard M Trawden AC 01:33:21
78 Antonio Cardinale M60 Otley AC 01:45:34
79 Karon Forster W50 CVFR Helped Injured Runner
80 Graham Lloyd M50 CVFR Helped Injured Runner
81 Mike Wardle M60 CVFR Helped Injured Runner
82 Jackie Scarf W50 CVFR Injured