Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

18/02/2018 – Ilkley Moor





  
Pos Name Category Club Time
1 Tom Adams Male Ilkley Harriers 00:37:24
2 Simon Bailey Male Mercia Fell Runners 00:38:02
3 Joe Baxter Male Pudsey & Bramley AC 00:38:46
4 Nathon Lawson Male Dark Peak Fell Runners 00:38:55
5 Steve Franklin Male Totley AC 00:39:48
6 Robert Little Male Dark Peak Fell Runners 00:40:02
7 Ian Bailey Male Newcastle AC 00:40:06
8 Ian Holmes Male Bingley Harriers & AC 00:40:22
9 Tyler Hutchinson Male City Of York AC 00:40:35
10 Ted Mason Male Wharfedale Harriers 00:40:44
11 Callum Hanson Male Pudsey & Bramley AC 00:40:48
12 Alex Hinchcliffe Male Vegan Runners UK 00:40:52
13 Robin Howie Male 00:40:57
14 Darren Kay Male Calder Valley Fell Runners 00:41:08
15 Michael Malyon Male Baildon Runners 00:41:11
16 Adam Osborne Male Leeds City AC 00:41:15
17 Tom Addison Male Helm Hill Runners 00:41:31
18 Sam Watson Male Wharfedale Harriers 00:41:36
19 Andrew Grant Male Harrogate Harriers & AC 00:41:46
20 Neal Crampton Male Pudsey And Bramley 00:42:02
21 Graham Pearce Male Pudsey And Bramley 00:42:13
22 Matthew Merrick Male Bingley Harriers & AC 00:42:27
23 Ali Burns Male Wharfedale Harriers 00:42:29
24 Ruaridh Mon-Williams Mon-Williams Male Ilkley Harriers 00:42:37
25 Nicholas Charlesworth Male Wharfedale Harriers 00:42:38
26 Victoria Wilkinson Female Bingley Harriers & AC 00:42:58
27 Michael Fanning Male Holmfirth Harriers 00:43:18
28 Martin Howard Male Calder Valley Fell Runners 00:43:37
29 Jonathan Pownall Male Valley Striders 00:44:00
30 Kai Sunman Male Holmfirth Harriers AC 00:44:09
31 Ethan Hassell Male Wharfedale Harriers 00:44:12
32 Adam Stirk Male Wharfedale Harriers 00:45:04
33 Marc Sennett Male Wharfedale Harriers 00:45:13
34 Jack Cummings Male Ilkley Harriers 00:45:14
35 David Bagot Male Clayton-le-Moors Harriers 00:45:45
36 Chris Miller Male Harrogate Harriers & AC 00:45:47
37 Harry Shelbourne Male Holmfirth Harriers 00:45:49
38 Dave Wilby Male Ilkley Harriers 00:46:11
39 Adam Taylor Male Dark Peak Fell Runners 00:46:14
40 Holly Page Female Calder Valley 00:46:18
41 Jack Crownshaw Male Dark Peak Fell Runners 00:46:19
42 Matthew Richardson Male Saltaire Striders 00:46:26
43 David Kidd Male Pontefract A.C. 00:46:47
44 Andy Thompson Male Helm Hill Runners 00:46:48
45 David Oldfield Male Harrogate Harriers & AC 00:46:50
46 Graham Askew Male Bingley Harriers & AC 00:46:57
47 Rob Furness Male Wharfedale Harriers 00:47:01
48 Niall Bourke Male Pudsey & Bramley AC 00:47:03
49 Ross Bibby Male Valley Striders 00:47:21
50 Luke Wakelin Male Nidd Valley Road Runners 00:47:22
51 Michael Lomas Male Ilkley Harriers 00:47:27
52 Tom Gomersall Male Bingley Harriers & AC 00:47:29
53 Colin Walker Male Pudsey & Bramley AC 00:47:40
54 Jason Hemsley Male Wharfedale Harriers 00:47:41
55 Reuben Mantle Male Bingley Harriers & AC 00:47:49
56 Shaun Wilkinson Male Keighley & Craven AC 00:48:00
57 Eddie Fletcher Male Keswick AC 00:48:04
58 Graham Pilling Male Pudsey & Bramley AC 00:48:05
59 Jonathan Heaney Male North Shields Poly AC 00:48:09
60 Robin Nicholson Male Ilkley Harriers 00:48:09
61 Adam Storer Male 00:48:11
62 Timothy Ashelford Male Ilkley Harriers 00:48:14
63 David McGuire Male Wharfedale Harriers 00:48:15
64 Nik Tarrega Female York Knavesmire Harriers 00:48:24
65 Jim Ryder Male Ilkley Harriers 00:48:32
66 John Laverick Male 00:48:42
67 Ben Timbers Male Keighley & Craven AC 00:48:48
68 Thomas Ratcliffe Male York Knavesmire Harriers 00:48:51
69 Benjamin Potter Male 00:48:52
70 James Allard Male Unattached 00:49:02
71 Jonny Sykes Male Holmfirth Harriers 00:49:02
72 Graham Lake Male Otley AC 00:49:21
73 Martin Peace Male Bingley Harriers & AC 00:49:22
74 Richard Bewell Male Wetherby Runners AC 00:49:24
75 David Fort Male Trawden AC 00:49:46
76 Jay Bennett Male 00:49:52
77 John Parkin Male Bingley Harriers & AC 00:49:59
78 John Mason Male Dewsbury Road Runners 00:50:04
79 Craig Renton Male Newark AC 00:50:11
80 Craig Storozuk Male Trawden AC 00:50:12
81 Rick Harwood Male Keighley & Craven AC 00:50:14
82 David Middlemas Male 00:50:22
83 Martin Lofthouse Male Nidd Valley Road Runners 00:50:23
84 Dave Stephenson Male Bingley Harriers & AC 00:50:30
85 Claire Green Female Pudsey & Bramley AC 00:50:32
86 Jacob Harman Male Holmfirth Harriers AC 00:50:34
87 Rachel Pilling Female Pudsey & Bramley AC 00:50:36
88 Tom Sinclair Male York Knavesmire Harriers 00:50:44
89 Simon Vallance Male Valley Striders 00:50:46
90 Chris Swinson Male 00:50:48
91 Matthew Warley Male Keighley & Craven AC 00:50:50
92 Chloe Haines Female Dark Peak Fell Runners 00:50:51
93 Ruby Sykes Female Holmfirth Harriers 00:51:10
94 Pete Dimitrijevic Male Wharfedale Harriers 00:51:15
95 Paul Castle Male Ilkley Harriers 00:51:16
96 Andy Gibbons Male Bingley Harriers & AC 00:51:25
97 Ed Poulter Male 00:51:34
98 Ian Willis Male Keighley & Craven AC 00:51:35
99 Sam Downey Male Keighley & Craven AC 00:51:44
100 Jeff Singleton Male Baildon Runners 00:51:52
101 Alexandra Kilcoyne Female Abbey Runners 00:51:57
102 John Marsham Male 00:52:01
103 Toby Fisher Male 00:52:10
104 Jonny Croston Male 00:52:11
105 Alex Robinson Male Nidd Valley Road Runners 00:52:13
106 Daniel Hurd Male 00:52:16
107 Jeff Green Male Ilkley Harriers 00:52:17
108 James Mccreanor Male Harrogate Harriers & AC 00:52:21
109 Richard Baldwin Male Holme Pierrepont 00:52:22
110 Thomas Tordoff Male Bingley Harriers & AC 00:52:23
111 Geoff Webber-Cross Male Chapel Allerton Runners 00:52:24
112 Oliver Cheyne Male Bingley Harriers & AC 00:52:31
113 Dominic Watts Male Dark Peak Fell Runners 00:52:34
114 Tim Straughan Male Valley Striders 00:52:35
115 Annie Roberts Female Todmorden Harriers 00:52:36
116 Peter Dyer Male Avon Valley Runners 00:52:50
117 Stuart Mc Aleavy Male Wharfedale Harriers 00:53:02
118 Richard Joel Male Ilkley Harriers 00:53:07
119 Simon Malyon Male 00:53:11
120 Jonathan Whitaker Male 00:53:18
121 Lucy Haines Female Ilkley Harriers 00:53:22
122 Edoardo Piano Male Nidd Valley Road Runners 00:53:27
123 Peter Lloyd Male Keighley & Craven AC 00:53:30
124 Stephen Hunt Male Spenborough & District AC 00:53:32
125 Alistair Barlow Male Ilkley Harriers 00:53:42
126 Conor Parkes Male Leeds University Cross Country Club 00:53:46
127 Jim McQuaid Male 00:53:48
128 Simon Jones Male Bingley Harriers & AC 00:53:50
129 Craig Blackwell Male Baildon Runners 00:53:55
130 Danny Thompson Male 00:53:57
131 Thomas English Male 00:53:59
132 John Ewart Male Holmfirth Harriers 00:54:01
133 Ed Hargreaves Male 00:54:05
134 Ellie Crownshaw Female Dark Peak Fell Runners 00:54:17
135 Edward Ingham Male 00:54:18
136 Nick Oddy Male Skipton AC 00:54:46
137 Mick Loftus Male Valley Striders 00:54:53
138 Matt Kay Male Halifax Harriers 00:54:57
139 Kate Archer Female Ilkley Harriers 00:55:01
140 Peter Shelley Male Ilkley Harriers 00:55:33
141 John Singh Male Saltaire Striders 00:55:34
142 Dominic Goldthorp Male Bingley Harriers & AC 00:55:45
143 Andrew Sandercock Male 00:55:49
144 Iain Entwistle Male Harrogate Harriers & AC 00:55:52
145 Victoria Stainburn Female Otley AC 00:56:31
146 Nigel Scaife Male Nidd Valley Road Runners 00:56:42
147 Nick Helliwell Male 00:56:47
148 Andy Haines Male Swinton RC 00:56:49
149 James Crook Male Trawden Ac 00:57:01
150 Eliza Findlay Female Bingley Harriers & AC 00:57:10
151 Claire Jones Female Harrogate Harriers & AC 00:57:14
152 Helene Whitaker Female Harrogate Harriers & AC 00:57:18
153 Kim Spence Female Valley Striders AC 00:57:23
154 Mark Smith Male North Shields Poly AC 00:57:29
155 Freddie Stuart Male 00:57:30
156 Simon Walker Male 00:57:38
157 James Durrans Male Holmfirth Harriers 00:57:43
158 Natasha Geere Female Spenborough & District AC 00:57:52
159 Shona Stone Female Bingley Harriers & AC 00:57:57
160 Martin Farrar Male Wharfedale Harriers 00:58:04
161 Simon Harris Male Nidd Valley 00:58:07
162 Sean Brennan Male Knaresborough Striders 00:58:09
163 Judy Howells Female Wharfedale Harriers 00:58:23
164 Louise Williams Female Otley AC 00:58:34
165 Jonathan Coles Male 00:58:38
166 Laura McCabe Female Otley AC 00:58:39
167 Paul Crabtree Male Keighley & Craven AC 00:58:43
168 Jonathan Richards Male Abbey Runners 00:58:52
169 Anna McMillan Female Bingley Harriers & AC 00:59:10
170 NicK Andralojc Male Harrogate Harriers & AC 00:59:12
171 Mark Woodhead Male Valley Striders 00:59:14
172 Martyn Stocker Male Ilkley Harriers 00:59:17
173 Lucy Needham Female Wharfedale Harriers 00:59:21
174 Simon Moffatt Male Harrogate Harriers 00:59:26
175 Philip Hobbs Male Holmfirth Harriers 00:59:33
176 Colin Williams Male Ilkley Harriers 00:59:35
177 Nicola Jones Female Bingley Harriers & AC 00:59:37
178 Lisa Dickie Female 00:59:44
179 Brian Hainsworth Male Nidd Valley Road Runners 00:59:47
180 Alison Weston Female Ilkley Harriers 00:59:51
181 Jason Schofield Male Wharfedale Harriers 00:59:52
182 Richard Jones Male St Theresa's AC 00:59:54
183 Helen Price Female Harrogate Harriers & AC 00:59:56
184 Emma Dodd Female Wharfedale Harriers 01:00:10
185 Sarah Haines Female Ilkley Harriers 01:00:14
186 Gavin Beaumont Male 01:00:26
187 Randolph Haggerty Male Kirkstall Harriers 01:00:28
188 Kerrie-Anne Bretherton Female Trawden A.C. 01:00:30
189 Fred Claham Male Ripon Runners 01:00:39
190 Martyn Price Male Harrogate Harriers & AC 01:00:41
191 Carol Morgan Female Nidd Valley Road Runners 01:00:57
192 Rob Groves Male 01:01:11
193 Hailey Fletcher Female 01:01:16
194 Tony Shepherd Male Wharfedale Harriers 01:01:20
195 Becky Weight Female Bingley Harriers & AC 01:01:22
196 Jeremy Wilkinson Male Keighley & Craven AC 01:01:32
197 Phil Clayton Male Black Combe Runners 01:01:44
198 Sarah Flaherty Female Bingley 01:01:59
199 Helen Thurston Female Ilkley Harriers 01:02:15
200 Darryl Stead Male Pudsey Pacers 01:02:17
201 Richard Hinchcliffe Male 01:02:19
202 Phil McGeever Male Horsforth Harriers 01:02:20
203 Laurence Martin Male Pudsey Pacers 01:02:22
204 Christina Singleton Female Trawden AC 01:02:35
205 Peter Gallagher Male Baildon Runners 01:02:50
206 Bianca Van Bavel Female 01:02:52
207 John Fortescue Male NORTH LEEDS FELL RUNNERS 01:02:59
208 Sharron Smith Female Otley AC 01:03:01
209 Katherine Kirkham Female Wharfedale Harriers 01:03:03
210 Ian Spence Male Valley Striders 01:03:04
211 Thomas Middlebrough Male 01:03:06
212 Robin Culshaw Female Hyde Park Harriers 01:03:07
213 Rachel Bentley Female Durham City Harriers & AC 01:03:24
214 John Merrick Male Bingley Harriers & AC 01:03:43
215 Simon Franklin Male Fellandale 01:04:06
216 Sarah Gill Female Harrogate Harriers & AC 01:04:08
217 Stephen Pattison Male Pudsey Pacers 01:04:27
218 Philip Robinson Male Nidd Valley Road Runners 01:04:43
219 Richard Brisco Male Clayton-le-Moors Harriers 01:04:44
220 Lee Petch Male Bolton Harriers 01:04:46
221 Stephen Dixon Male Valley Striders 01:04:47
222 Jamie Baldasera Male Darlington H & AC 01:04:49
223 John Thompson Male Wharfedale Harriers 01:05:12
224 Stuart Huggett Male 01:05:27
225 Neil Fairburn Male Baildon Runners 01:05:30
226 Mike Prior Male Holmfirth Harriers 01:05:35
227 Colin Best Male Otley AC 01:05:49
228 Peter Roll Male Ilkley Harriers 01:06:02
229 Darren Bristow Male Hallamshire Harriers Sheffield AC 01:06:04
230 Martin Bullock Male Pudsey Pacers 01:06:05
231 Peter Ellerton Male Bingley Harriers & AC 01:06:06
232 Iain Jenkins Male Harrogate Harriers & AC 01:06:18
233 Victoria Merrick Female Bingley Harriers & AC 01:06:21
234 James Rawstron Male Otley AC 01:06:27
235 Andrew Gallagher Male Bolton United Harriers & AC 01:06:29
236 Emil Andrews Male Pudsey & Bramley AC 01:06:31
237 William Woodhead Male Airecentre Pacers 01:06:36
238 Clare Mc Aleavy Female Wharfedale Harriers 01:06:48
239 Phil Ventress Male Nidd Valley Road Runners 01:06:50
240 Christopher Larkins Male Airecentre Pacers 01:06:51
241 James Wilson Male 01:06:52
242 Rachael Brooke Female Otley AC 01:06:54
243 Maksymilian Stytsun Male University Of Leeds 01:06:59
244 Amy Naylor Female Knaresborough Striders 01:07:23
245 Kevin Nicholas Male Nidd Valley Road Runners 01:07:30
246 Anne Milner Female Wharfedale Harriers 01:07:35
247 Pin Dhillon-Downey Female Keighley And Craven 01:07:49
248 David Wright Male 01:08:02
249 Rob Myers Male Baildon Runners 01:08:06
250 James Cook Male Nidd Valley Road Runners 01:08:27
251 David Mellor Male St Theresa's Athletic Club 01:08:48
252 Jenni Cowley Female Wharfedale Harriers 01:08:54
253 Kevin Walker Male 01:09:22
254 Diana Steel Female Keighley & Craven AC 01:09:33
255 Julie Potter Female Baildon Runners 01:09:52
256 Peter Stone Male Bingley Harriers & AC 01:10:12
257 Lucy Brown Female Trawden Ac 01:10:53
258 Emma David Female Nidd Valley Road Runners 01:11:12
259 Hazel Berrett Female Halifax Harriers 01:11:14
260 Gavin Birkett Male Airecentre Pacers 01:11:17
261 Steven Turner Male Nidd Valley Road Runners 01:11:41
262 Gary Burns Male Horsforth Fellandale 01:11:45
263 Diane Lee Female Holmfirth Harriers 01:11:55
264 Susan Morley Female Knaresborough Striders 01:12:15
265 Debbie Nicholson Female Ilkley Harriers 01:12:22
266 Catherine Barber Female Nidd Valley Road Runners 01:12:39
267 Alun Davies Male Valley Striders 01:12:46
268 Eleanor Brown Female Bingley Harriers & AC 01:13:24
269 James Lodge Male 01:13:36
270 Kim Van Der Westhuizen Female 01:14:05
271 AImee Bellwood Female Harrogate Harriers & AC 01:14:10
272 Sue Roberts Female Todmorden Harriers 01:14:25
273 Jamie Stephenson Male 01:14:27
274 Rachael Murdoch Female 01:14:28
275 Jayne Schofield Female Wharfedale Harriers 01:14:36
276 James Mangeolles Male Horsforth Harriers 01:14:40
277 Simon Gazeley Male 01:14:45
278 Neil Metcalfe Male Westbury Harriers 01:14:52
279 Tony Parker Male 01:15:44
280 Jamie Murdoch Male 01:15:47
281 Joanne Henry Female Bingley Harriers & AC 01:16:02
282 Christopher Beattie Male Nidd Valley Road Runners 01:16:50
283 Joanne Sykes Female Harrogate Tri Club 01:16:57
284 Serena Blackburn Female Horsforth Harriers 01:16:59
285 Bill Hunter Male Holmfirth Harriers 01:18:33
286 Liz Watson Female 01:18:41
287 Dave Seaman Male Nidd Valley Road Runners 01:18:49
288 Luisa Lauren Female Keighley & Craven AC 01:18:51
289 Amanda Newham Female Ilkley Harriers 01:18:51
290 Debbie Gibson Female Nidd Valley Road Runners 01:19:03
291 Andrew Allan Male Pudsey Pacers 01:19:14
292 Carl O'Mara Male Bingley Harriers & AC 01:21:20
293 Paul Jackson Male Chorley Athletic And Triathlon Club 01:22:42
294 Diane Broadhead Female Wharfedale Harriers 01:23:17
295 Tim Ayres Male Pudsey Pacers 01:25:33
296 Martin Umpleby Male Harrogate Harriers & AC 01:26:14
297 Lynda Parkinson Female Airecentre Pacers 01:27:34
298 Dave Beston Male North Leeds Fell Runners 01:28:27
299 Fiona Robinson Female Nidd Valley Road Runners 01:30:58
300 Rebecca Carman Female Nidd Valley Road Runners 01:32:33
301 Norman Berry Male 01:34:27
302 Penny Coulthard Female Ilkley Harriers 01:34:41
303 Graham Hyde Male Nidd Valley Road Runners 02:02:12
304 Antonio Cardinale Male Otley AC 02:02:29