Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

27/01/2018 – Hoofstones





  
Pos Name Category Club Time
1 MARK O'CONNOR M CALDER VALLEY 01:09:47
2 DARREN FISHWICK M40 CHORLEY 01:14:41
3 LEE SHIMWELL M CALDER VALLEY 01:14:43
4 MARK BURLEY M MACCLESFIELD 01:15:35
5 BEN WHITHAM M 01:21:12
6 ANNIE ROBERTS F TODMORDEN 01:21:31
7 LYNNE CLOUGH F40 CHORLEY 01:21:40
8 MARK ELLITHORN M50 CHORLEY 01:21:56
9 NEIL HARDMAN M50 CLAYTON 01:22:22
10 DAN TAYLOR M TODMORDEN 01:23:42
11 MARC BARRETT M40 ROSSENDALE 01:24:01
12 ANDREW FAIRBURN M40 TRAWDEN 01:26:58
13 CHRIS GODDARD M TODMORDEN 01:27:42
14 MIKE COOPER M50 CHESHIRE 01:27:48
15 RICHARD INGRAM M40 CALDER VALLEY 01:27:59
16 BILL BECKETT M50 CHORLEY 01:28:01
17 ANDREW SMITH M50 BARLICK 01:28:36
18 DAVID OWEN M CHORLEY 01:28:38
19 ZENON WISIVIOWSKI M 01:28:38
20 TARA ROBB F CLAYTON 01:28:53
21 EDWARD GILBERTSON M CHORLEY 01:29:31
22 STEPHEN MORRAN M CALDER VALLEY 01:29:51
23 STUART WOLSTENHOLME M40 TODMORDEN 01:30:04
24 BEN GRANT M60 HARROGATE 01:30:18
25 JON UNDERWOOD M40 CALDER VALLEY 01:31:25
26 DAVE KERSHAW M60 CHORLEY 01:31:30
27 KEN TAYLOR M70 ROSSENDALE 01:32:16
28 BRIAN HICKS M50 01:32:28
29 MARTIN HUGHES M40 CHORLEY 01:33:01
30 SIMON BOLTON M50 CHESHIRE 01:34:30
31 JEAN POWELL F50 WHARFEDALE 01:35:10
32 TOBY SYDES M40 CALDER VALLEY 01:36:42
33 MATT PODD M60 OTLEY 01:37:02
34 ANDREW FOSTER M50 CLAYTON 01:39:20
35 RICHARD ROTHERY M40 01:39:22
36 ANDREW WEBSTER M40 CLAYTON 01:39:25
37 ANDREW BRAITHWAITE M40 TRAWDEN 01:39:40
38 DUNCAN CANNON M TODMORDEN 01:39:45
39 CHRIS RAINEY M40 01:41:34
40 MICHAEL MCLOUGHLIN M60 PRESTON 01:42:24
41 MARK MIDGLEY M50 BOWLAND 01:42:30
42 SARAH SHERRATT F40 WESHAM 01:42:31
43 STEPHEN BAKER M60 CHORLEY 01:42:58
44 BARBARA SAVAGE F50 CLAYTON 01:43:03
45 DAVE TAIT M70 DARK PEAK 01:44:01
46 STEVE SPAMER M40 BOLTON 01:48:40
47 CAROLINE HARDING F40 PUDSEY & BRAMLEY 01:52:24
48 MARK LATHAM M50 NORTHUMBERLAND 01:57:38
49 PAUL SESSFORD M50 KEIGHLEY & CRAVEN 01:59:09
50 ANNIE MILNER F50 WHARFEDALE 01:59:14
51 RHYS NORTH M50 BINGLEY 01:59:21
52 JACQUELINE ELLTHORN F40 CHORLEY 02:13:37
53 SUE ROBERTS F50 TODMORDEN 02:14:52
54 PETER MURPHY M60 DARWEN 02:14:58
55 PAUL JACKSON M50 CHORLEY 02:17:12
56 NICK HARRIS M60 ROSSENDALE DNF
57 SAM NORRIS M DNF
58 STEVEN SMITHIES M50 CALDER VALLEY DNF
59 CHRIS STANDISH M TODMORDEN DNF
60 ADAM NEALE M40 CHESHIRE DNF
61 NORMAN HATHURST M50 DNF
62 CARLOS BEDSON M40 CHESHIRE DNF